Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Georges de La Tour de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Georges de La Tour în cifre
La Fortune Teller este pictura lui Georges de La Tour pe care cititorii o deschid cel mai des: 1.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 6% din totalul vizualizărilor. Apoi Magdala Pocăitoarea și Magdala Luminii de Noapte. Din un total de 33.400 vizite: 12.600 pe pagina pictorului, 20.800 pe tablouri. Lumina este în creștere: cu 11% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 18.800 vizite. Limbi de studiu ale cititorilor: Engleză (28%), Franceză (16%) și Rusă (11%). Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%). O preferință indică: Paletă unitară (Armonie cromatică) colectează 26% din vizitele pentru 12% din catalog.
Georges de La Tour: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Georges de La Tour.
Cum evoluează audiența lui Georges de La Tour de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
500
Iul 2026
5.000
13.800
Aug 2026
3.500
3.100
Sep 2026
3.900
3.400
Cum sunt vizualizate picturile lui Georges de La Tour pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Georges de La Tour?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
89,4%
84,1%
Mistic
0,0%
9,8%
Liniște
2,1%
3,7%
Romantic
2,1%
2,0%
Serenitate
4,3%
0,4%
Elegant
2,1%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
31,9%
30,6%
Misterios
21,3%
22,9%
Sacru
14,9%
19,2%
Contemplativă
8,5%
11,0%
Sobru
4,3%
7,3%
Tensiune și neliniște
6,4%
4,9%
Dramatic
8,5%
2,5%
Tranchil
2,1%
1,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
92,0%
88,2%
Umbră difuză
8,0%
11,8%
Lumină moderată
0,0%
0,0%
Echilibru luminos
0,0%
0,0%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
39,4%
Culori discrete
42,0%
43,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
17,3%
Culori clar saturate
0,0%
0,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
94,6%
86,0%
Nuanțe închise
2,7%
7,6%
Monocrom
2,7%
6,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
72,0%
66,9%
Echilibrat
28,0%
33,1%
Vibrant
0,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
24,0%
29,9%
Nuanțe blânde
34,0%
29,9%
Echilibrat
16,0%
14,2%
Contrast accentuat
18,0%
18,5%
Contrast maxim
8,0%
7,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
3,1%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
13,4%
Armonie echilibrată
18,0%
8,3%
Unitate cromatică puternică
52,0%
48,8%
Paletă unitară
12,0%
26,4%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Georges de La Tour pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
La Fortune Teller
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
300
100
Visul Sfântului Ioan Nepotr
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
200
Ghicitoarea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
100
Adorația păstorilor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Trișorul cu Asul de Diamant
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
100
100
Sfântul Sebastien îngrijit…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Magdala Luminii de Noapte
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
400
Magdala Pocăitoarea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
300
Lacrimile Sfântului Petru,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
400
Magdalena cu flacăra fumegâ…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Georges de La Tour?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
24.900
74,6%
telefoane mobile
7.100
21,3%
tablete
1.400
4,2%
Ce limbi folosesc cititorii lui Georges de La Tour?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.700
27,9%
Franceză
1.000
16,4%
Rusă
700
11,5%
Italiană
600
9,8%
Arabă
500
8,2%
Germană
300
4,9%
Bulgară
200
3,3%
Greacă
200
3,3%
Spaniolă
200
3,3%
Koreană
100
1,6%
Cum arată vizitele zilnice la Georges de La Tour și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
300
Mar 22 Sep
600
Mie 23 Sep
200
Joi 24 Sep
400
Vin 25 Sep
400
Sâm 26 Sep
300
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
1.200
Mar 29 Sep
400
Mie 30 Sep
900
Joi 1 Oct
900
Vin 2 Oct
1.100
Sâm 3 Oct
600
Dum 4 Oct
800
Lun 5 Oct
500
Mar 6 Oct
1.700
Mie 7 Oct
1.000
Joi 8 Oct
600
Vin 9 Oct
200
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
800
Lun 12 Oct (previzualizare)
900
Mar 13 Oct (previzualizare)
1.200
Mie 14 Oct (previzualizare)
1.000
Joi 15 Oct (previzualizare)
900
Vin 16 Oct (previzualizare)
800
Sâm 17 Oct (previzualizare)
500
Dum 18 Oct (previzualizare)
900
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.400
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.100
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.000
Vin 23 Oct (previzualizare)
900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
600
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.000
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.200
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.600
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.200
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.100
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.000
Sâm 31 Oct (previzualizare)
600
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.100
Georges de La Tour: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Georges de La Tour?
La Fortune Teller: 1.400 vizualizări, 6% din totalul vizualizărilor lui Georges de La Tour. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Georges de La Tour?
33.400 în ultimele douăsprezece luni (12.600 pe pagina pictorului, 20.800 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe Georges de La Tour de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduce cu 75%.
Georges de La Tour este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (28%), Franceză (16%) și Rusă (11%). Engleză conduce cu 28%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Georges de La Tour?
Da, Paletă unitară (Armonie cromatică): 26% din vizitele pentru 12% din catalog.