Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Gérard De Lairesse de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Gérard De Lairesse în cifre
Bacchus and Ariadne este pictura lui Gérard De Lairesse pe care cititorii o deschid cel mai des: 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 15% din totalul vizualizărilor. Apoi Diana and Endymion și Apollo and Aurora. Din un total de 1.800 vizite: 800 pe pagina pictorului, 1.000 pe tablouri. Lumina se stinge puțin: cu 100% vizitări mai puține în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 1.400 vizite. O preferință indică: Contrast maxim (Contrast) colectează 46% din vizitele pentru 30% din catalog.
Gérard De Lairesse: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Gérard De Lairesse.
Cum evoluează audiența lui Gérard De Lairesse de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
700
700
Aug 2026
100
200
Sep 2026
0
0
Cum sunt vizualizate picturile lui Gérard De Lairesse pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Gérard De Lairesse?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
35,3%
25,0%
Elegant
29,4%
25,0%
Eteric
11,8%
8,3%
Romantic
5,9%
16,7%
Liniște
5,9%
8,3%
Clasic
5,9%
8,3%
Serenitate
5,9%
8,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
29,4%
16,7%
Romantic
29,4%
16,7%
Melancolic
17,6%
25,0%
Contemplativă
11,8%
16,7%
Pasionat
5,9%
16,7%
Liniștit
5,9%
8,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
45,5%
53,8%
Umbră difuză
27,3%
30,8%
Lumină moderată
12,1%
0,0%
Echilibru luminos
9,1%
7,7%
Luminos
6,1%
7,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,4%
38,5%
Culori discrete
42,4%
46,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
9,1%
7,7%
Culori clar saturate
6,1%
7,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
71,0%
76,9%
Culori neutre
12,9%
15,4%
Monocrom
9,7%
0,0%
Nuanțe închise
3,2%
7,7%
Culori pastelate
3,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
72,7%
76,9%
Echilibrat
21,2%
15,4%
Vibrant
6,1%
7,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
15,2%
0,0%
Nuanțe blânde
24,2%
38,5%
Echilibrat
3,0%
0,0%
Contrast accentuat
27,3%
15,4%
Contrast maxim
30,3%
46,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
3,0%
15,4%
Paletă de culori delicate mixate
3,0%
7,7%
Armonie echilibrată
3,0%
0,0%
Unitate cromatică puternică
48,5%
38,5%
Paletă unitară
42,4%
38,5%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Gérard De Lairesse pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Apollo and Aurora
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Bacchus and Ariadne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Cleopatra's Banquet
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Cleopatra's Banquet (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Diana and Endymion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Apollo and Aurora
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Apollo and Aurora (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Hagar in the Desert
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Achilles Discovered among t…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Allegory of the Five Senses
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Ce limbi folosesc cititorii lui Gérard De Lairesse?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cum arată vizitele zilnice la Gérard De Lairesse și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Gérard De Lairesse: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Gérard De Lairesse?
Bacchus and Ariadne: 200 vizualizări, 15% din totalul vizualizărilor lui Gérard De Lairesse. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Gérard De Lairesse?
1.800 în ultimele douăsprezece luni (800 pe pagina pictorului, 1.000 pe tablouri).
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Gérard De Lairesse?
Da, Contrast maxim (Contrast): 46% din vizitele pentru 30% din catalog.