Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Helen Frankenthaler de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Helen Frankenthaler și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Helen Frankenthaler cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Mountains and Sea: 1.300 vizualizări, reprezentând 18% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Tutti-Fruitti și Untitled. Helen Frankenthaler a generat în total 7.400 de vizite: 1.900 pe pagina pictorului și 5.500 pe tablourile individuale. Atenția a scăzut cu 65% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 3.400 vizite. Cititorii navighează pe telefoane mobile (50%), dispozitive de navigare (42%) și tablete (8%). Cititorii sunt atrași de Melancolic (Ton emoțional): 41% din vizite, pentru 10% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui Helen Frankenthaler care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Helen Frankenthaler pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Helen Frankenthaler în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
300
Iul 2026
700
2.700
Aug 2026
400
2.200
Sep 2026
600
300
Câte ori sunt vizionate picturile lui Helen Frankenthaler?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Helen Frankenthaler?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
30,0%
50,0%
Impactant
30,0%
23,5%
Liniște
20,0%
17,6%
Terțoase
10,0%
5,9%
Dramatic
0,0%
2,9%
Modern
10,0%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
10,0%
41,2%
Liniștit
30,0%
29,4%
Plin de bucurie
10,0%
20,6%
Contemplativă
20,0%
5,9%
Energic
20,0%
2,9%
Misterios
10,0%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
2,8%
Umbră difuză
12,0%
8,5%
Lumină moderată
22,0%
11,3%
Echilibru luminos
36,0%
53,5%
Luminos
26,0%
23,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
14,0%
2,8%
Culori discrete
24,0%
35,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
9,9%
Culori clar saturate
32,0%
35,2%
Culoare intensă
10,0%
16,9%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
32,6%
38,7%
Nuanțe pământii
19,6%
25,8%
Nuanțe închise
19,6%
9,7%
Culori pastelate
8,7%
12,9%
Călduroase
2,2%
8,1%
Monocrom
6,5%
3,2%
Vibrant și intens
4,3%
1,6%
Natură
4,3%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
14,0%
5,6%
Echilibrat
42,0%
47,9%
Vibrant
44,0%
46,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
40,0%
43,7%
Nuanțe blânde
28,0%
25,4%
Echilibrat
4,0%
2,8%
Contrast accentuat
14,0%
12,7%
Contrast maxim
14,0%
15,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
33,8%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
16,9%
Armonie echilibrată
8,0%
8,5%
Unitate cromatică puternică
30,0%
32,4%
Paletă unitară
30,0%
8,5%
Care sunt picturile lui Helen Frankenthaler care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Untitled
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
Altitudes
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Interior Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Mountains and Sea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
700
0
All About Blue
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mauve District
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Helen Frankenthaler, at work
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Cameo
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tout-à-coup (All-at-once),
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Helen Frankenthaler at La P…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe Helen Frankenthaler?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
telefoane mobile
3.700
50,0%
dispozitive de navigare
3.100
41,9%
tablete
600
8,1%
În ce limbi este citit Helen Frankenthaler?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
200
22,2%
Olandeză
200
22,2%
Chinese
200
22,2%
Engleză
100
11,1%
Portugheză
100
11,1%
Chinese
100
11,1%
Câte vizite primește Helen Frankenthaler în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
200
Mar 29 Sep
1.600
Mie 30 Sep
200
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
800
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
600
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
600
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Helen Frankenthaler
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Helen Frankenthaler?
Mountains and Sea ocupă prima poziție, cu 1.300 vizualizări (18% din totalul vizualizărilor lui Helen Frankenthaler). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Helen Frankenthaler pe TopImpressionists.com?
7.400 vizite în ultimele douăsprezece luni, 1.900 pe pagina pictorului și 5.500 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe Helen Frankenthaler?
Cititorii îl urmăresc pe Helen Frankenthaler de pe telefoane mobile (50%), dispozitive de navigare (42%) și tablete (8%); telefoane mobile reprezintă 50% din vizite.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Helen Frankenthaler?
Melancolic (Ton emoțional): 41% din vizite, față de 10% din catalog.