Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jacques-Louis David de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Jacques-Louis David: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este Moartea lui Marat: 42.200 vizualizări într-un an, 26% din tot ce s-a citit despre Jacques-Louis David. Urmează Jurământul lui Horatius și Napoleon la traversée du col du Grand Saint-Bernard. Pagina pictorului: 26.800 vizualizări. Tablouri: 151.400. Total: 178.200. Ritmul de lectură încetinește: cu 37% mai puține vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 84.000 vizite. Cititorii vorbesc Engleză (22%), Spaniolă (19%) și Japoneză (17%). Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (48%), telefoane mobile (46%) și tablete (5%). Aceștia aleg Culori discrete (Saturație culoare) mai mult decât sugerează catalogul: 64% din vizite, 22% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Jacques-Louis David
Cele 10 piese de Jacques-Louis David pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Jacques-Louis David?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
400
1.500
Iul 2026
8.300
75.700
Aug 2026
8.700
48.000
Sep 2026
9.400
26.200
Când deschid cititorii pânzele lui Jacques-Louis David?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Jacques-Louis David, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
34,0%
75,9%
Elegant
44,0%
16,4%
Clasic
12,0%
2,1%
Romantic
6,0%
2,1%
Serenitate
2,0%
2,2%
Liniște
2,0%
1,3%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
18,0%
47,5%
Impunător
10,0%
13,5%
Contemplativă
32,0%
11,6%
Sobru
6,0%
12,2%
Dramatic
6,0%
6,6%
Liniștit
16,0%
3,1%
Romantic
6,0%
2,0%
Tranchil
2,0%
1,9%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
46,0%
62,5%
Umbră difuză
26,0%
27,0%
Lumină moderată
10,0%
3,6%
Echilibru luminos
6,0%
1,8%
Luminos
12,0%
5,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
46,0%
23,0%
Culori discrete
22,0%
64,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
8,1%
Culori clar saturate
12,0%
4,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
67,4%
87,1%
Nuanțe închise
13,0%
5,5%
Monocrom
10,9%
4,2%
Culori neutre
8,7%
3,1%
Culori pastelate
0,0%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
50,0%
42,8%
Echilibrat
44,0%
55,5%
Vibrant
6,0%
1,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
20,0%
8,5%
Nuanțe blânde
22,0%
13,1%
Echilibrat
16,0%
36,7%
Contrast accentuat
18,0%
23,0%
Contrast maxim
24,0%
18,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
5,8%
Paletă de culori delicate mixate
20,0%
14,6%
Armonie echilibrată
8,0%
12,7%
Unitate cromatică puternică
44,0%
57,4%
Paletă unitară
22,0%
9,6%
Care sunt picturile preferate ale lui Jacques-Louis David, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Moartea lui Marat
0
0
0
0
0
0
0
0
0
20.200
19.400
1.800
Jurământul lui Horatii (det…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
300
600
Coroana Împăratului și a Îm…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
1.000
1.100
Întoarcerea Lictorilor cu C…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
2.000
1.400
2.300
"Mars Disarmed by Venus and…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
100
1.500
Jurământul lui Horatius
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
6.800
600
Leonidas la Termopile
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
600
1.000
Napoleon la traversée du co…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
2.700
2.400
Nud masculin cunoscut sub n…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1.300
Pope Pius VII with the Card…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Jacques-Louis David?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
86.000
48,3%
telefoane mobile
82.600
46,4%
tablete
9.600
5,4%
În ce limbi este citit Jacques-Louis David?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.300
21,7%
Spaniolă
2.000
18,9%
Japoneză
1.800
17,0%
Slovacă
700
6,6%
Sârbă
700
6,6%
Rusă
600
5,7%
Suedeză
500
4,7%
Cehă
300
2,8%
Franceză
300
2,8%
Georgiană
300
2,8%
Câte vizite zilnice primește Jacques-Louis David și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
2.200
Mar 22 Sep
1.400
Mie 23 Sep
6.200
Joi 24 Sep
1.600
Vin 25 Sep
2.000
Sâm 26 Sep
1.600
Dum 27 Sep
2.900
Lun 28 Sep
2.300
Mar 29 Sep
2.300
Mie 30 Sep
2.600
Joi 1 Oct
1.900
Vin 2 Oct
1.800
Sâm 3 Oct
2.100
Dum 4 Oct
1.700
Lun 5 Oct
2.500
Mar 6 Oct
3.800
Mie 7 Oct
1.600
Joi 8 Oct
2.800
Vin 9 Oct
1.900
Sâm 10 Oct
1.000
Dum 11 Oct
1.700
Lun 12 Oct (previzualizare)
2.100
Mar 13 Oct (previzualizare)
2.200
Mie 14 Oct (previzualizare)
3.100
Joi 15 Oct (previzualizare)
1.900
Vin 16 Oct (previzualizare)
1.700
Sâm 17 Oct (previzualizare)
1.400
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.900
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.900
Mar 20 Oct (previzualizare)
2.100
Mie 21 Oct (previzualizare)
2.900
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.700
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
1.300
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.700
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
2.000
Mie 28 Oct (previzualizare)
2.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.600
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.500
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.200
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.600
Întrebări despre Jacques-Louis David
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Jacques-Louis David?
Moartea lui Marat pe primul loc: 42.200 vizualizări, 26% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Jacques-Louis David pe TopImpressionists.com?
178.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 26.800 pe pagina pictorului, 151.400 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Jacques-Louis David?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (48%), telefoane mobile (46%) și tablete (5%); dispozitive de navigare generează 48% din vizite.
Ce limbi vorbesc cititorii lui Jacques-Louis David?
Engleză (22%), Spaniolă (19%) și Japoneză (17%); Engleză acoperă 22%.
Care dintre picturile lui Jacques-Louis David se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Culori discrete (Saturație culoare) reprezintă 64% din vizite pentru 22% din catalog.