Atelier — Livrare gratuită în întreaga lume — Livrare în 2–6 săptămâni

      James Gillray Cititori și cele mai vizualizate picturi pe pânză

      1756 – 1815

      Ce conține această pagină?

      Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui James Gillray de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

      Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

      James Gillray și cititorii

      Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui James Gillray cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost The Plum-Pudding in Danger: 1.100 vizualizări, reprezentând 52% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează The Zenith of French Glory și Look at me. James Gillray a generat în total 2.000 de vizite: 700 pe pagina pictorului și 1.300 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 100% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai activă lună a fost Oct 2026, cu 800 vizite. Cititorii sunt atrași de Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică): 52% din vizite, pentru 8% din catalogul pictorului.

      Cele 5 picturi ale lui James Gillray care atrag cea mai mare atenție

      Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 5 piese de James Gillray pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.

      1. The Plum-Pudding in Danger 1 The Plum-Pudding in Danger, 1805 1.100 vizualizări · 52,4%
      2. The Zenith of French Glory 2 The Zenith of French Glory, 1793 600 vizualizări · 28,6%
      3. Look at me 3 Look at me 200 vizualizări · 9,5%
      4. Sin, Death and the Devil 4 Sin, Death and the Devil, 1792 100 vizualizări · 4,8%
      5. A noble lord, on an approaching peace, too busy to attend to the expenditure of a million of the public money 5 A noble lord, on an approaching peace, too busy to attend to the expenditure of a million of the public money 100 vizualizări · 4,8%

      Câți cititori vizitează pagina lui James Gillray în fiecare lună?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

      Vezi cifrele
      LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
      Noi 202500
      Dec 202500
      Ian 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Mai 202600
      Iun 20261000
      Iul 2026100500
      Aug 20260100
      Sep 20260400
      Oct 2026500300

      Câte ori sunt vizionate picturile lui James Gillray?

      Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

      Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

      Care sunt picturile lui James Gillray care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?

      Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

      Vezi cifrele
      Lucrare de artăNoi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026Oct 2026
      The Plum-Pudding in Danger00000000100100200300
      The Zenith of French Glory0000000010001000
      Long Live the Constitution,…000000000000
      Sin, Death and the Devil00000000001000
      The Blood of the Murdered C…000000000000
      Dublures of Characters000000000000
      Short bodied gillray fashio…000000000000
      The whore's last shift000000000000
      Light expelling darkness000000000000
      A group of French savants h…000000000000

      În ce limbi este citit James Gillray?

      Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

      Vezi cifrele
      LimbăViziteDistribuie
      Engleză50083,3%
      Germană10016,7%

      Câte vizite primește James Gillray în fiecare zi și care este prognoza?

      Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

      Vezi cifrele
      ZiuaVizite
      Dum 18 Oct0
      Lun 19 Oct0
      Mar 20 Oct200
      Mie 21 Oct200
      Joi 22 Oct0
      Vin 23 Oct0
      Sâm 24 Oct100
      Dum 25 Oct0
      Lun 26 Oct0
      Mar 27 Oct100
      Mie 28 Oct100
      Joi 29 Oct100
      Vin 30 Oct0
      Sâm 31 Oct300
      Dum 1 Noi0
      Lun 2 Noi0
      Mar 3 Noi100
      Mie 4 Noi0
      Joi 5 Noi0
      Vin 6 Noi0
      Sâm 7 Noi100
      Dum 8 Noi (previzualizare)0
      Lun 9 Noi (previzualizare)0
      Mar 10 Noi (previzualizare)0
      Mie 11 Noi (previzualizare)0
      Joi 12 Noi (previzualizare)0
      Vin 13 Noi (previzualizare)0
      Sâm 14 Noi (previzualizare)0
      Dum 15 Noi (previzualizare)0
      Lun 16 Noi (previzualizare)0
      Mar 17 Noi (previzualizare)0
      Mie 18 Noi (previzualizare)0
      Joi 19 Noi (previzualizare)0
      Vin 20 Noi (previzualizare)0
      Sâm 21 Noi (previzualizare)0
      Dum 22 Noi (previzualizare)0
      Lun 23 Noi (previzualizare)0
      Mar 24 Noi (previzualizare)0
      Mie 25 Noi (previzualizare)0
      Joi 26 Noi (previzualizare)0
      Vin 27 Noi (previzualizare)0
      Sâm 28 Noi (previzualizare)0

      Întrebări despre James Gillray

      Care sunt cele mai populare picturi ale lui James Gillray?

      The Plum-Pudding in Danger ocupă prima poziție, cu 1.100 vizualizări (52% din totalul vizualizărilor lui James Gillray). Clasamentul de mai sus enumeră cele 5 cele mai vizualizate opere.

      Câți oameni au citit despre James Gillray pe TopImpressionists.com?

      2.000 vizite în ultimele douăsprezece luni, 700 pe pagina pictorului și 1.300 pe tablourile individuale.

      Ce tip de picturi preferă cititorii la James Gillray?

      Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică): 52% din vizite, față de 8% din catalog.