Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jean-Louis Ernest Meissonier de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Jean-Louis Ernest Meissonier: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este La barricadă, cunoscută și drept Amintire de război civil: 1.200 vizualizări într-un an, 7% din tot ce s-a citit despre Jean-Louis Ernest Meissonier. Urmează The hired assassins și Pictorul Connoștințelor. Pagina pictorului: 1.600 vizualizări. Tablouri: 15.500. Total: 17.100. Ritmul de lectură încetinește: cu 48% mai puține vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 12.300 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (19%) și tablete (4%). Aceștia aleg Clasic (Atmosferă) mai mult decât sugerează catalogul: 27% din vizite, 10% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Jean-Louis Ernest Meissonier
Cele 10 piese de Jean-Louis Ernest Meissonier pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Jean-Louis Ernest Meissonier?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
1.100
11.200
Aug 2026
100
3.000
Sep 2026
400
1.200
Când deschid cititorii pânzele lui Jean-Louis Ernest Meissonier?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Jean-Louis Ernest Meissonier, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
40,0%
42,0%
Clasic
10,0%
27,2%
Elegant
10,0%
21,0%
Liniște
20,0%
7,4%
Nostalgic
20,0%
2,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
20,0%
24,7%
Melancolic
10,0%
20,8%
Contemplativă
40,0%
11,7%
Dramatic
10,0%
9,1%
Liniștit
0,0%
9,1%
Impunător
10,0%
6,5%
Romantic
0,0%
7,8%
Sobru
10,0%
5,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
24,0%
34,9%
Umbră difuză
26,0%
27,8%
Lumină moderată
22,0%
18,3%
Echilibru luminos
20,0%
14,8%
Luminos
8,0%
4,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
18,9%
Culori discrete
32,0%
25,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
34,0%
45,6%
Culori clar saturate
10,0%
10,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
55,3%
62,4%
Culori neutre
23,4%
22,9%
Nuanțe închise
6,4%
12,1%
Monocrom
10,6%
1,9%
Culori pastelate
2,1%
0,6%
Călduroase
2,1%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
32,0%
18,9%
Echilibrat
48,0%
61,0%
Vibrant
20,0%
20,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
36,0%
11,8%
Nuanțe blânde
22,0%
27,8%
Echilibrat
16,0%
21,3%
Contrast accentuat
6,0%
19,5%
Contrast maxim
20,0%
19,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
1,2%
Paletă de culori delicate mixate
0,0%
2,4%
Armonie echilibrată
16,0%
9,5%
Unitate cromatică puternică
34,0%
46,2%
Paletă unitară
44,0%
40,8%
Care sunt picturile preferate ale lui Jean-Louis Ernest Meissonier, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of Marquesa de Man…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Pictorul Connoștințelor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
Napoleon and his Staff
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
The siege of Paris in 1870
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
Isaiah
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Hired Assassins
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Cuirassier
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
100
0
1814. Campagne de France (N…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Young Man with a Book
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
A Cavalier Time of Louis XI…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Jean-Louis Ernest Meissonier?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
13.200
77,2%
telefoane mobile
3.200
18,7%
tablete
700
4,1%
În ce limbi este citit Jean-Louis Ernest Meissonier?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
100
20,0%
Spaniolă
100
20,0%
Franceză
100
20,0%
Italiană
100
20,0%
Chinese
100
20,0%
Câte vizite zilnice primește Jean-Louis Ernest Meissonier și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Dum 20 Sep
0
Lun 21 Sep
100
Mar 22 Sep
100
Mie 23 Sep
0
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
200
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
1.000
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
300
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
500
Dum 11 Oct (previzualizare)
300
Lun 12 Oct (previzualizare)
200
Mar 13 Oct (previzualizare)
200
Mie 14 Oct (previzualizare)
100
Joi 15 Oct (previzualizare)
800
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.000
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
200
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.100
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
500
Întrebări despre Jean-Louis Ernest Meissonier
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Jean-Louis Ernest Meissonier?
La barricadă, cunoscută și drept Amintire de război civil pe primul loc: 1.200 vizualizări, 7% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Jean-Louis Ernest Meissonier pe TopImpressionists.com?
17.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.600 pe pagina pictorului, 15.500 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Jean-Louis Ernest Meissonier?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (19%) și tablete (4%); dispozitive de navigare generează 77% din vizite.
Care dintre picturile lui Jean-Louis Ernest Meissonier se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Clasic (Atmosferă) reprezintă 27% din vizite pentru 10% din catalog.