Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Joaquín Torres-García de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Joaquín Torres-García în cifre
Construction in red and ochre - (1931) este pictura lui Joaquín Torres-García pe care cititorii o deschid cel mai des: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din totalul vizualizărilor. Apoi Constructive with Street and Fish și Construction in white and black - (1938). Din un total de 3.600 vizite: 1.600 pe pagina pictorului, 2.000 pe tablouri. Lumina este în creștere: cu 38% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 1.500 vizite. Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (67%) și telefoane mobile (33%). O preferință indică: Industrial (Atmosferă) colectează 100% din vizitele pentru 25% din catalog.
Joaquín Torres-García: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Joaquín Torres-García.
Cum evoluează audiența lui Joaquín Torres-García de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
500
1.000
Aug 2026
500
300
Sep 2026
500
600
Cum sunt vizualizate picturile lui Joaquín Torres-García pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Joaquín Torres-García?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Industrial
25,0%
100,0%
Liniște
25,0%
0,0%
Minimalist
25,0%
0,0%
Serenitate
25,0%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Energic
25,0%
100,0%
Contemplativă
50,0%
0,0%
Liniștit
25,0%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
13,5%
18,2%
Umbră difuză
43,2%
50,0%
Lumină moderată
21,6%
13,6%
Echilibru luminos
13,5%
18,2%
Luminos
8,1%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
37,8%
18,2%
Culori discrete
35,1%
40,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,2%
9,1%
Culori clar saturate
10,8%
31,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
62,5%
68,2%
Culori neutre
21,9%
13,6%
Nuanțe închise
9,4%
18,2%
Monocrom
6,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
37,8%
31,8%
Echilibrat
51,3%
36,4%
Vibrant
10,8%
31,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
21,6%
4,5%
Nuanțe blânde
16,2%
4,5%
Echilibrat
16,2%
18,2%
Contrast accentuat
27,0%
40,9%
Contrast maxim
18,9%
31,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,8%
13,6%
Paletă de culori delicate mixate
10,8%
13,6%
Armonie echilibrată
5,4%
9,1%
Unitate cromatică puternică
43,2%
36,4%
Paletă unitară
29,7%
27,3%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Joaquín Torres-García pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Constructive with Street an…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
New York Street or New York…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Abstract art in five tones…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Formas entrelazadas en rojo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Constructivo Sombreado
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Abstract Art in Five Tones…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Figure of a Man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Composicion constructiva -…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
New york street scene - (19…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Project for the Fresco The…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Joaquín Torres-García?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
2.400
66,7%
telefoane mobile
1.200
33,3%
Ce limbi folosesc cititorii lui Joaquín Torres-García?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
200
50,0%
Greacă
100
25,0%
Koreană
100
25,0%
Cum arată vizitele zilnice la Joaquín Torres-García și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Mar 22 Sep
0
Mie 23 Sep
200
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct (previzualizare)
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
100
Joi 15 Oct (previzualizare)
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
100
Vin 30 Oct (previzualizare)
300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Joaquín Torres-García: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Joaquín Torres-García?
Construction in red and ochre - (1931): 400 vizualizări, 18% din totalul vizualizărilor lui Joaquín Torres-García. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Joaquín Torres-García?
3.600 în ultimele douăsprezece luni (1.600 pe pagina pictorului, 2.000 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe Joaquín Torres-García de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (67%) și telefoane mobile (33%); dispozitive de navigare conduce cu 67%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Joaquín Torres-García?
Da, Industrial (Atmosferă): 100% din vizitele pentru 25% din catalog.