John FerneleyStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1782
–
1860
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui John Ferneley de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
John Ferneley în cifre
A Strawberry Roan Mule and Two Lurchers in a Stable, and a Stable Lad este pictura lui John Ferneley pe care cititorii o deschid cel mai des: 200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 11% din totalul vizualizărilor. Apoi Mr Powell and his Son, with Norton, a Grey Hunter și The Quorn at Quenby (sketch). Din un total de 2.400 vizite: 900 pe pagina pictorului, 1.500 pe tablouri. Lumina se stinge puțin: cu 50% vizitări mai puține în Oct 2026 față de Sep 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 1.900 vizite. O preferință indică: Energic (Ton emoțional) colectează 60% din vizitele pentru 33% din catalog.
John Ferneley: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui John Ferneley.
Cum evoluează audiența lui John Ferneley de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
200
Iul 2026
900
1.000
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
200
Oct 2026
0
100
Cum sunt vizualizate picturile lui John Ferneley pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui John Ferneley?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Clasic
66,7%
60,0%
Nostalgic
22,2%
40,0%
Natural
11,1%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Energic
33,3%
60,0%
Nostalgic
33,3%
40,0%
Impunător
11,1%
0,0%
Contemplativă
11,1%
0,0%
Tranchil
11,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
24,0%
22,2%
Umbră difuză
26,0%
38,9%
Lumină moderată
36,0%
27,8%
Echilibru luminos
14,0%
11,1%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
8,0%
11,1%
Culori discrete
46,0%
22,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
32,0%
44,4%
Culori clar saturate
14,0%
22,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
70,7%
82,3%
Culori neutre
19,5%
5,9%
Nuanțe închise
9,8%
11,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
26,0%
16,7%
Echilibrat
64,0%
72,2%
Vibrant
10,0%
11,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
0,0%
Nuanțe blânde
18,0%
16,7%
Echilibrat
14,0%
38,9%
Contrast accentuat
16,0%
22,2%
Contrast maxim
40,0%
22,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
16,7%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
0,0%
Armonie echilibrată
14,0%
5,6%
Unitate cromatică puternică
50,0%
61,1%
Paletă unitară
16,0%
16,7%
Cum se compară canvaele preferate ale lui John Ferneley pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Mr Powell and his Son, with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
The Council of Horses (from…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
William Rutson (1791–1867),…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mr Powell and his Son, with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Meet of the Keith Hall…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Miss Catherine Herrick with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Quorn Hunt: a Sketch of…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Euxton, with John White Up,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Duchess
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Quorn at Quenby (sketch)
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
0
Ce limbi folosesc cititorii lui John Ferneley?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cum arată vizitele zilnice la John Ferneley și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
100
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
John Ferneley: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui John Ferneley?
A Strawberry Roan Mule and Two Lurchers in a Stable, and a Stable Lad: 200 vizualizări, 11% din totalul vizualizărilor lui John Ferneley. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește John Ferneley?
2.400 în ultimele douăsprezece luni (900 pe pagina pictorului, 1.500 pe tablouri).
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de John Ferneley?
Da, Energic (Ton emoțional): 60% din vizitele pentru 33% din catalog.