John RuskinStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1819
–
1900
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui John Ruskin de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
John Ruskin în cifre
Ravine at Maglans, Valley of Cluse este pictura lui John Ruskin pe care cititorii o deschid cel mai des: 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 10% din totalul vizualizărilor. Apoi The Walls of Lucerne și Pompeii. Din un total de 4.800 vizite: 2.300 pe pagina pictorului, 2.500 pe tablouri. Lumina este în creștere: cu 600% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 2.300 vizite. Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (79%) și telefoane mobile (21%). O preferință indică: Melancolic (Ton emoțional) colectează 20% din vizitele pentru 0% din catalog.
John Ruskin: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui John Ruskin.
Cum evoluează audiența lui John Ruskin de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
800
1.500
Aug 2026
100
200
Sep 2026
1.400
700
Cum sunt vizualizate picturile lui John Ruskin pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui John Ruskin?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
50,0%
60,0%
Contemplativă
25,0%
20,0%
Melancolic
0,0%
20,0%
Nostalgic
25,0%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
12,0%
0,0%
Umbră difuză
12,0%
13,8%
Lumină moderată
14,0%
27,6%
Echilibru luminos
26,0%
31,0%
Luminos
36,0%
27,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
46,0%
31,0%
Culori discrete
36,0%
51,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
14,0%
13,8%
Culori clar saturate
4,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
62,5%
61,5%
Nuanțe pământii
17,5%
19,2%
Monocrom
15,0%
15,4%
Nuanțe închise
2,5%
3,9%
Culori pastelate
2,5%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
28,0%
17,2%
Echilibrat
58,0%
65,5%
Vibrant
14,0%
17,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
44,0%
51,7%
Nuanțe blânde
16,0%
10,3%
Echilibrat
4,0%
10,3%
Contrast accentuat
22,0%
20,7%
Contrast maxim
14,0%
6,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
18,0%
20,7%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
6,9%
Armonie echilibrată
4,0%
0,0%
Unitate cromatică puternică
24,0%
24,1%
Paletă unitară
50,0%
48,3%
Cum se compară canvaele preferate ale lui John Ruskin pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Chamouni, Rocks and Vegetat…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Trevi Fountain
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Walls of Lucerne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Entrance to the Domodossola…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ca d
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Ducal Palace, Twentieth…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
St. Mark's, Southern Portico
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View From Bonneville
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Moonlight, chamonix
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Champagnole
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit John Ruskin?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
3.800
79,2%
telefoane mobile
1.000
20,8%
Ce limbi folosesc cititorii lui John Ruskin?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
1.000
40,0%
Engleză
800
32,0%
Italiană
300
12,0%
Franceză
200
8,0%
Koreană
100
4,0%
Slovacă
100
4,0%
Cum arată vizitele zilnice la John Ruskin și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
200
Mar 22 Sep
0
Mie 23 Sep
200
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
300
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
400
Lun 12 Oct (previzualizare)
200
Mar 13 Oct (previzualizare)
100
Mie 14 Oct (previzualizare)
200
Joi 15 Oct (previzualizare)
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
200
Joi 29 Oct (previzualizare)
100
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
300
John Ruskin: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui John Ruskin?
Ravine at Maglans, Valley of Cluse: 300 vizualizări, 10% din totalul vizualizărilor lui John Ruskin. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește John Ruskin?
4.800 în ultimele douăsprezece luni (2.300 pe pagina pictorului, 2.500 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe John Ruskin de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (79%) și telefoane mobile (21%); dispozitive de navigare conduce cu 79%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de John Ruskin?
Da, Melancolic (Ton emoțional): 20% din vizitele pentru 0% din catalog.