Joshua ShawCititori și cele mai vizualizate picturi pe pânză
1776
–
1860
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Joshua Shaw de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Joshua Shaw și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Joshua Shaw cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost North Carolina, Approaching The Allegheny Mountains: 400 vizualizări, reprezentând 25% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Witch Duck Creek și On The Susquehanna. Joshua Shaw a generat în total 2.700 de vizite: 1.200 pe pagina pictorului și 1.500 pe tablourile individuale. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 2.100 vizite. Cititorii sunt atrași de Serenitate (Atmosferă): 75% din vizite, pentru 33% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui Joshua Shaw care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Joshua Shaw pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Joshua Shaw în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
900
1.200
Aug 2026
0
100
Sep 2026
0
0
Oct 2026
300
100
Câte ori sunt vizionate picturile lui Joshua Shaw?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Joshua Shaw?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
33,3%
75,0%
Nostalgic
41,7%
0,0%
Natural
8,3%
25,0%
Dramatic
8,3%
0,0%
Romantic
8,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
75,0%
100,0%
Dramatic
16,7%
0,0%
Tensiune și neliniște
8,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
7,1%
12,5%
Umbră difuză
26,2%
25,0%
Lumină moderată
21,4%
31,2%
Echilibru luminos
33,3%
18,8%
Luminos
11,9%
12,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
26,2%
12,5%
Culori discrete
38,1%
43,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,2%
31,2%
Culori clar saturate
9,5%
12,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
61,3%
75,0%
Nuanțe pământii
22,6%
8,3%
Nuanțe închise
12,9%
16,7%
Monocrom
3,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
23,8%
12,5%
Echilibrat
61,9%
75,0%
Vibrant
14,3%
12,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
9,5%
12,5%
Nuanțe blânde
9,5%
6,2%
Echilibrat
7,1%
6,2%
Contrast accentuat
16,7%
37,5%
Contrast maxim
57,1%
37,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
11,9%
6,2%
Paletă de culori delicate mixate
4,8%
0,0%
Armonie echilibrată
7,1%
6,2%
Unitate cromatică puternică
38,1%
62,5%
Paletă unitară
38,1%
25,0%
Care sunt picturile lui Joshua Shaw care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Old Mill, Miller and Horse
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Indians Stalking Deer (also…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Dido and Aneas Going to the…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Witch Duck Creek
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
0
The Fisherman's Lanndings
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of the Susquehanna
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Romantic Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Reedy River Massacre
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of Lake Nemi at Sunset
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The First Ship
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
În ce limbi este citit Joshua Shaw?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
300
100,0%
Câte vizite primește Joshua Shaw în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
100
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
0
Vin 6 Noi
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
0
Vin 27 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Joshua Shaw
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Joshua Shaw?
North Carolina, Approaching The Allegheny Mountains ocupă prima poziție, cu 400 vizualizări (25% din totalul vizualizărilor lui Joshua Shaw). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Joshua Shaw pe TopImpressionists.com?
2.700 vizite în ultimele douăsprezece luni, 1.200 pe pagina pictorului și 1.500 pe tablourile individuale.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Joshua Shaw?
Serenitate (Atmosferă): 75% din vizite, față de 33% din catalog.