Koloman MoserCititori și cele mai vizualizate picturi pe pânză
1868
–
1918
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Koloman Moser de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Koloman Moser și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Koloman Moser cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Fabric design for Backhausen: 900 vizualizări, reprezentând 7% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Semmering Landscape și Self Portrait in Colonial Dress. Koloman Moser a generat în total 14.100 de vizite: 2.600 pe pagina pictorului și 11.500 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 212% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 10.500 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%). Cititorii sunt atrași de Natural (Atmosferă): 20% din vizite, pentru 8% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui Koloman Moser care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Koloman Moser pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Koloman Moser în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
200
Iul 2026
1.000
9.500
Aug 2026
100
700
Sep 2026
1.400
1.100
Câte ori sunt vizionate picturile lui Koloman Moser?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Koloman Moser?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
30,8%
34,1%
Natural
7,7%
20,4%
Nostalgic
7,7%
13,6%
Eteric
7,7%
11,4%
Dramatic
7,7%
6,8%
Mistic
15,4%
4,5%
Clasic
7,7%
4,5%
Impactant
7,7%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
23,1%
25,0%
Contemplativă
15,4%
25,0%
Plin de bucurie
15,4%
22,7%
Romantic
15,4%
6,8%
Nostalgic
7,7%
6,8%
Liniștit
7,7%
4,5%
Tranchil
0,0%
6,8%
Eteric
7,7%
2,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
1,6%
Umbră difuză
4,0%
14,5%
Lumină moderată
38,0%
41,1%
Echilibru luminos
30,0%
21,0%
Luminos
22,0%
21,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
46,0%
33,9%
Culori discrete
26,0%
35,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
13,7%
Culori clar saturate
12,0%
16,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
57,5%
44,2%
Nuanțe pământii
23,4%
24,8%
Nuanțe închise
6,4%
16,8%
Monocrom
4,3%
8,0%
Culori pastelate
6,4%
6,2%
Călduroase
2,1%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
34,0%
24,2%
Echilibrat
52,0%
57,3%
Vibrant
14,0%
18,6%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
30,0%
19,4%
Nuanțe blânde
30,0%
33,9%
Echilibrat
4,0%
3,2%
Contrast accentuat
12,0%
8,1%
Contrast maxim
24,0%
35,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
9,7%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
12,1%
Armonie echilibrată
12,0%
14,5%
Unitate cromatică puternică
32,0%
43,5%
Paletă unitară
22,0%
20,2%
Care sunt picturile lui Koloman Moser care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Poster of the Beethoven son…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
Self Portrait in Colonial D…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
600
0
0
Loïe Fuller in the Dance
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Cigar or bar cabinet
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Marigolds
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Poster for Fromme's Calendar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Decorative Fabric [“Bird Bü…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
Mermaid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Judith and Holofernes
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Steinhoch church in Vienna
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe Koloman Moser?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
12.400
87,9%
telefoane mobile
1.600
11,3%
tablete
100
0,7%
În ce limbi este citit Koloman Moser?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
800
38,1%
Cehă
400
19,0%
Engleză
400
19,0%
Rusă
200
9,5%
Turcă
200
9,5%
Portugheză
100
4,8%
Câte vizite primește Koloman Moser în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
400
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
900
Mie 30 Sep
200
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
200
Mar 6 Oct
800
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Koloman Moser
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Koloman Moser?
Fabric design for Backhausen ocupă prima poziție, cu 900 vizualizări (7% din totalul vizualizărilor lui Koloman Moser). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Koloman Moser pe TopImpressionists.com?
14.100 vizite în ultimele douăsprezece luni, 2.600 pe pagina pictorului și 11.500 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe Koloman Moser?
Cititorii îl urmăresc pe Koloman Moser de pe dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 88% din vizite.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Koloman Moser?
Natural (Atmosferă): 20% din vizite, față de 8% din catalog.