Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Lyonel Feininger de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Lyonel Feininger: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este The honeymooners: 1.600 vizualizări într-un an, 13% din tot ce s-a citit despre Lyonel Feininger. Urmează Gelmeroda IX și On the Bridge (Ober-Weimar). Pagina pictorului: 8.400 vizualizări. Tablouri: 9.400. Total: 17.800. Audiența crește: cu 97% mai multe vizite între Sep 2026 și Oct 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 6.800 vizite. Cititorii vorbesc Germană (60%), Koreană (10%) și Cehă (5%). Cititorii locuiesc în Germania (48%), Italia (12%) și Coreea de Sud (10%). Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (51%), telefoane mobile (38%) și tablete (11%). Aceștia aleg Nuanțe închise (Paletă de culori) mai mult decât sugerează catalogul: 38% din vizite, 10% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Lyonel Feininger
Cele 10 piese de Lyonel Feininger pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Lyonel Feininger?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
2.100
4.700
Aug 2026
900
1.400
Sep 2026
1.800
1.100
Oct 2026
3.600
2.100
Când deschid cititorii pânzele lui Lyonel Feininger?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Lyonel Feininger, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
37,5%
24,2%
Nostalgic
0,0%
24,2%
Serenitate
12,5%
22,7%
Liniște
12,5%
13,6%
Impactant
25,0%
3,0%
Modern
0,0%
6,1%
Jucăuș
0,0%
4,5%
Mistic
12,5%
1,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Romantic
0,0%
24,2%
Contemplativă
25,0%
19,7%
Melancolic
25,0%
15,2%
Tranchil
0,0%
16,7%
Energic
25,0%
3,0%
Misterios
12,5%
4,5%
Sacru
0,0%
6,1%
Plin de bucurie
0,0%
4,5%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,8%
Umbră difuză
6,0%
10,5%
Lumină moderată
28,0%
54,0%
Echilibru luminos
52,0%
25,0%
Luminos
12,0%
9,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
44,0%
19,4%
Culori discrete
28,0%
33,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
12,0%
21,8%
Culori clar saturate
10,0%
22,6%
Culoare intensă
6,0%
3,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
73,8%
53,8%
Nuanțe închise
9,5%
38,5%
Nuanțe pământii
7,1%
1,9%
Monocrom
4,8%
2,9%
Culori pastelate
4,8%
2,9%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
24,0%
16,1%
Echilibrat
54,0%
50,8%
Vibrant
22,0%
33,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
24,0%
14,5%
Nuanțe blânde
18,0%
6,5%
Echilibrat
6,0%
9,7%
Contrast accentuat
8,0%
29,0%
Contrast maxim
44,0%
40,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
33,1%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
11,3%
Armonie echilibrată
6,0%
13,7%
Unitate cromatică puternică
22,0%
23,4%
Paletă unitară
46,0%
18,6%
Care sunt picturile preferate ale lui Lyonel Feininger, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
The honeymooners
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
200
200
Boats
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Sailing Boats
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Blue Coast
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
100
Gelmeroda XI
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Gelmeroda IX
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
200
0
Carnival
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
The Green Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Zeitungsleser (Newspaper Re…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
On the Bridge (Ober-Weimar)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
500
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Lyonel Feininger?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
9.100
51,1%
telefoane mobile
6.800
38,2%
tablete
1.900
10,7%
În ce limbi este citit Lyonel Feininger?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
2.400
60,0%
Koreană
400
10,0%
Cehă
200
5,0%
Engleză
200
5,0%
Rusă
200
5,0%
Spaniolă
100
2,5%
Finlandeză
100
2,5%
Franceză
100
2,5%
Italiană
100
2,5%
Japoneză
100
2,5%
Câte vizite zilnice primește Lyonel Feininger și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
200
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
300
Mar 20 Oct
200
Mie 21 Oct
400
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
400
Sâm 24 Oct
1.000
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
200
Mar 27 Oct
200
Mie 28 Oct
300
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
500
Lun 2 Noi
200
Mar 3 Noi
200
Mie 4 Noi
400
Joi 5 Noi
400
Vin 6 Noi
100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
400
Dum 8 Noi (previzualizare)
200
Lun 9 Noi (previzualizare)
200
Mar 10 Noi (previzualizare)
200
Mie 11 Noi (previzualizare)
400
Joi 12 Noi (previzualizare)
300
Vin 13 Noi (previzualizare)
200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
400
Dum 15 Noi (previzualizare)
200
Lun 16 Noi (previzualizare)
200
Mar 17 Noi (previzualizare)
200
Mie 18 Noi (previzualizare)
400
Joi 19 Noi (previzualizare)
300
Vin 20 Noi (previzualizare)
200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
400
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Lun 23 Noi (previzualizare)
200
Mar 24 Noi (previzualizare)
200
Mie 25 Noi (previzualizare)
400
Joi 26 Noi (previzualizare)
300
Vin 27 Noi (previzualizare)
200
Întrebări despre Lyonel Feininger
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Lyonel Feininger?
The honeymooners pe primul loc: 1.600 vizualizări, 13% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Lyonel Feininger pe TopImpressionists.com?
17.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 8.400 pe pagina pictorului, 9.400 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Lyonel Feininger?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (51%), telefoane mobile (38%) și tablete (11%); dispozitive de navigare generează 51% din vizite.
Ce limbi vorbesc cititorii lui Lyonel Feininger?
Germană (60%), Koreană (10%) și Cehă (5%); Germană acoperă 60%.
Care dintre picturile lui Lyonel Feininger se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Nuanțe închise (Paletă de culori) reprezintă 38% din vizite pentru 10% din catalog.