Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Philippe De Champaigne de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Philippe De Champaigne: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este The Last Supper, known as The Little Supper: 1.100 vizualizări într-un an, 15% din tot ce s-a citit despre Philippe De Champaigne. Urmează Portrait of King Charles II of England și Louis XIII Crowned by Victory. Pagina pictorului: 2.700 vizualizări. Tablouri: 6.700. Total: 9.400. Audiența crește: cu 300% mai multe vizite între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026, 4.800 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (54%), telefoane mobile (39%) și tablete (6%). Aceștia aleg Elegant (Atmosferă) mai mult decât sugerează catalogul: 58% din vizite, 37% din pânteze.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Philippe De Champaigne
Cele 10 piese de Philippe De Champaigne pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Philippe De Champaigne?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
800
4.000
Aug 2026
200
700
Sep 2026
1.700
1.900
Când deschid cititorii pânzele lui Philippe De Champaigne?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Philippe De Champaigne, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
36,7%
57,9%
Dramatic
26,7%
19,3%
Liniște
13,3%
7,0%
Clasic
13,3%
3,5%
Mistic
3,3%
8,8%
Serenitate
3,3%
3,5%
Eteric
3,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
26,7%
38,6%
Sacru
30,0%
22,8%
Liniștit
20,0%
12,3%
Dramatic
3,3%
12,3%
Melancolic
10,0%
8,8%
Impunător
3,3%
3,5%
Sobru
6,7%
1,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
59,1%
72,0%
Umbră difuză
22,7%
25,3%
Lumină moderată
6,8%
0,0%
Echilibru luminos
9,1%
2,7%
Luminos
2,3%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
50,0%
32,0%
Culori discrete
43,2%
57,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
6,8%
10,7%
Culori clar saturate
0,0%
0,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
79,4%
96,4%
Culori neutre
14,7%
3,6%
Monocrom
5,9%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
56,8%
53,3%
Echilibrat
43,2%
46,7%
Vibrant
0,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
15,9%
2,7%
Nuanțe blânde
20,4%
22,7%
Echilibrat
15,9%
24,0%
Contrast accentuat
25,0%
22,7%
Contrast maxim
22,7%
28,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,8%
24,0%
Paletă de culori delicate mixate
18,2%
5,3%
Armonie echilibrată
11,4%
16,0%
Unitate cromatică puternică
40,9%
45,3%
Paletă unitară
22,7%
9,3%
Care sunt picturile preferate ale lui Philippe De Champaigne, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Last Supper, known as T…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
400
Louis XIII Crowned by Victo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
300
Portrait of Omer Talon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
The Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Triple Portrait of Richelieu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
The Échevins of the City of…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Jean-Baptiste Colbert (1619…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Cardinal Richelieu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Miracles of the Peniten…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Philippe De Champaigne?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Cifrele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
5.100
54,3%
telefoane mobile
3.700
39,4%
tablete
600
6,4%
În ce limbi este citit Philippe De Champaigne?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
700
38,9%
Poloneză
500
27,8%
Suedeză
200
11,1%
Spaniolă
100
5,6%
Japoneză
100
5,6%
Portugheză
100
5,6%
Rusă
100
5,6%
Câte vizite zilnice primește Philippe De Champaigne și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
800
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
200
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct (previzualizare)
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
200
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
200
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
100
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Întrebări despre Philippe De Champaigne
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Philippe De Champaigne?
The Last Supper, known as The Little Supper pe primul loc: 1.100 vizualizări, 15% din totalul vizualizărilor. 10 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Philippe De Champaigne pe TopImpressionists.com?
9.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.700 pe pagina pictorului, 6.700 pe tablouri.
Ce dispozitive folosesc cititorii lui Philippe De Champaigne?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (54%), telefoane mobile (39%) și tablete (6%); dispozitive de navigare generează 54% din vizite.
Care dintre picturile lui Philippe De Champaigne se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Elegant (Atmosferă) reprezintă 58% din vizite pentru 37% din catalog.