Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ramon Casas I Carbó de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ramon Casas I Carbó în cifre
La pereza este pictura lui Ramon Casas I Carbó pe care cititorii o deschid cel mai des: 1.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 16% din totalul vizualizărilor. Apoi Estudi d'estiu o Primero pasarás sobre mi cadáver - Studiul Verii sau Primul Tău Pas peste Corpul Meu și La Sargantain. Din un total de 17.000 vizite: 10.200 pe pagina pictorului, 6.800 pe tablouri. Lumina se stinge puțin: cu 42% vizitări mai puține în Oct 2026 față de Sep 2026. Sep 2026 a fost vârful de activitate: 7.600 vizite. Limbi de studiu ale cititorilor: Germană (36%), Spaniolă (15%) și Estonă (12%). Țările cititorilor: Germania (44%), Estonia (12%) și Japonia (9%). Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (39%) și tablete (9%). O preferință indică: Liniște (Atmosferă) colectează 30% din vizitele pentru 0% din catalog.
Ramon Casas I Carbó: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Ramon Casas I Carbó.
Cum evoluează audiența lui Ramon Casas I Carbó de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
700
3.400
Aug 2026
200
500
Sep 2026
6.500
1.100
Oct 2026
2.700
1.700
Cum sunt vizualizate picturile lui Ramon Casas I Carbó pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
18,2%
31,0%
Liniște
0,0%
29,6%
Romantic
9,1%
11,3%
Clasic
13,6%
8,5%
Nostalgic
13,6%
7,0%
Dramatic
18,2%
4,2%
Terțoase
4,5%
4,2%
Eteric
4,5%
2,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
27,3%
33,8%
Liniștit
4,5%
28,2%
Melancolic
22,7%
11,3%
Nostalgic
9,1%
9,9%
Romantic
9,1%
9,9%
Dramatic
4,5%
4,2%
Eteric
9,1%
0,0%
Pasionat
4,5%
1,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
10,4%
Umbră difuză
26,0%
37,5%
Lumină moderată
38,0%
45,8%
Echilibru luminos
16,0%
5,2%
Luminos
2,0%
1,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
30,0%
26,0%
Culori discrete
40,0%
50,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
14,6%
Culori clar saturate
4,0%
9,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
54,3%
65,5%
Culori neutre
34,3%
16,4%
Nuanțe închise
11,4%
18,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
30,0%
26,0%
Echilibrat
56,0%
57,3%
Vibrant
14,0%
16,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
6,2%
Nuanțe blânde
20,0%
13,5%
Echilibrat
12,0%
9,4%
Contrast accentuat
22,0%
27,1%
Contrast maxim
34,0%
43,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
28,1%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
10,4%
Armonie echilibrată
20,0%
11,5%
Unitate cromatică puternică
38,0%
25,0%
Paletă unitară
18,0%
25,0%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Ramon Casas I Carbó pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
La pereza
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
500
A l'estiu tota cuca viu
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Lyceum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Portrait of Isabel Llorach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Senyora Baladia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Study from Life for the Por…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tom Roberts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Montserrat Carbó
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dona rera persiana (Woman A…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Montserrat Casas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Ramon Casas I Carbó?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.900
52,4%
telefoane mobile
6.600
38,8%
tablete
1.500
8,8%
Ce limbi folosesc cititorii lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
1.200
36,4%
Spaniolă
500
15,2%
Estonă
400
12,1%
Japoneză
300
9,1%
Rusă
300
9,1%
Engleză
200
6,1%
Koreană
200
6,1%
Franceză
100
3,0%
Italiană
100
3,0%
Cum arată vizitele zilnice la Ramon Casas I Carbó și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
200
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
600
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
600
Dum 25 Oct
300
Lun 26 Oct
400
Mar 27 Oct
400
Mie 28 Oct
500
Joi 29 Oct
200
Vin 30 Oct
1.600
Sâm 31 Oct
600
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi
600
Mie 4 Noi
100
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.400
Sâm 7 Noi (previzualizare)
800
Dum 8 Noi (previzualizare)
700
Lun 9 Noi (previzualizare)
800
Mar 10 Noi (previzualizare)
700
Mie 11 Noi (previzualizare)
800
Joi 12 Noi (previzualizare)
400
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.700
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.000
Dum 15 Noi (previzualizare)
900
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.000
Mar 17 Noi (previzualizare)
800
Mie 18 Noi (previzualizare)
1.000
Joi 19 Noi (previzualizare)
500
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.900
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.100
Dum 22 Noi (previzualizare)
1.000
Lun 23 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 24 Noi (previzualizare)
900
Mie 25 Noi (previzualizare)
1.100
Joi 26 Noi (previzualizare)
600
Ramon Casas I Carbó: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Ramon Casas I Carbó?
La pereza: 1.500 vizualizări, 16% din totalul vizualizărilor lui Ramon Casas I Carbó. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Ramon Casas I Carbó?
17.000 în ultimele douăsprezece luni (10.200 pe pagina pictorului, 6.800 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe Ramon Casas I Carbó de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (39%) și tablete (9%); dispozitive de navigare conduce cu 52%.
Ramon Casas I Carbó este citit în mai multe limbi?
Da: Germană (36%), Spaniolă (15%) și Estonă (12%). Germană conduce cu 36%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Ramon Casas I Carbó?
Da, Liniște (Atmosferă): 30% din vizitele pentru 0% din catalog.