Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rembrandt Van Rijn de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Rembrandt Van Rijn în cifre
Rembrandt van Rijn este pictura lui Rembrandt Van Rijn pe care cititorii o deschid cel mai des: 74.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 13% din totalul vizualizărilor. Apoi Predarea de anatomie a Dr. Nicolae Tulp [1632] și Întoarcerea Fiului Pierdut. Din un total de 675.600 vizite: 144.100 pe pagina pictorului, 531.500 pe tablouri. Lumina se stinge puțin: cu 17% vizitări mai puține în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 380.700 vizite. Limbi de studiu ale cititorilor: Engleză (39%), Rusă (14%) și Spaniolă (8%). Țările cititorilor: Statele Unite ale Americii (14%), Coreea de Sud (12%) și Rusia (7%). Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%). O preferință indică: Culori discrete (Saturație culoare) colectează 42% din vizitele pentru 14% din catalog.
Rembrandt Van Rijn: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Rembrandt Van Rijn.
Cum evoluează audiența lui Rembrandt Van Rijn de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
13.800
Iul 2026
40.800
339.900
Aug 2026
45.400
108.000
Sep 2026
57.400
69.800
Cum sunt vizualizate picturile lui Rembrandt Van Rijn pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Rembrandt Van Rijn?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
61,2%
69,9%
Elegant
18,4%
10,9%
Liniște
8,2%
7,0%
Nostalgic
4,1%
3,6%
Romantic
8,2%
3,4%
Serenitate
0,0%
2,4%
Mistic
0,0%
1,7%
Clasic
0,0%
1,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
38,8%
32,5%
Contemplativă
32,6%
23,4%
Dramatic
4,1%
19,4%
Sobru
2,0%
9,7%
Sacru
6,1%
3,8%
Misterios
10,2%
3,4%
Romantic
0,0%
2,3%
Liniștit
0,0%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
54,0%
63,8%
Umbră difuză
18,0%
18,5%
Lumină moderată
10,0%
7,9%
Echilibru luminos
14,0%
6,8%
Luminos
4,0%
3,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
66,0%
32,5%
Culori discrete
14,0%
42,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
14,0%
20,1%
Culori clar saturate
6,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
1,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
54,8%
79,2%
Culori neutre
25,8%
12,6%
Nuanțe închise
12,9%
6,6%
Monocrom
6,5%
1,4%
Culori pastelate
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
62,0%
51,5%
Echilibrat
36,0%
44,1%
Vibrant
2,0%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
30,0%
14,9%
Nuanțe blânde
28,0%
29,6%
Echilibrat
10,0%
22,3%
Contrast accentuat
18,0%
14,5%
Contrast maxim
14,0%
18,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
5,3%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
5,9%
Armonie echilibrată
4,0%
7,2%
Unitate cromatică puternică
26,0%
51,9%
Paletă unitară
48,0%
29,6%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Rembrandt Van Rijn pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Rembrandt van Rijn
0
0
0
0
0
0
0
0
100
26.900
27.900
15.500
Predarea de anatomie a Dr.…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
10.800
9.600
2.500
The return of the prodigal…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5.400
3.100
1.700
Autoritră Portret cu două c…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
1.600
1.800
The Feast of Belshazzar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.500
500
800
Mircea cea evreiască (sau N…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
3.400
3.400
1.700
Aristotel contemplând un bu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
2.700
Demonstrația Anatomiei Braț…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.500
300
400
Filosoful în meditație
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
700
1.700
Self Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
100
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Rembrandt Van Rijn?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
429.100
63,5%
telefoane mobile
223.800
33,1%
tablete
22.700
3,4%
Ce limbi folosesc cititorii lui Rembrandt Van Rijn?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
24.400
39,5%
Rusă
8.500
13,8%
Spaniolă
5.200
8,4%
Koreană
3.800
6,1%
Portugheză
3.000
4,9%
Bulgară
2.200
3,6%
Germană
1.600
2,6%
Italiană
1.400
2,3%
Poloneză
1.300
2,1%
Franceză
1.000
1,6%
Cum arată vizitele zilnice la Rembrandt Van Rijn și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
4.400
Joi 24 Sep
6.100
Vin 25 Sep
4.200
Sâm 26 Sep
4.800
Dum 27 Sep
8.300
Lun 28 Sep
5.100
Mar 29 Sep
6.100
Mie 30 Sep
5.300
Joi 1 Oct
8.300
Vin 2 Oct
5.000
Sâm 3 Oct
6.000
Dum 4 Oct
5.400
Lun 5 Oct
5.900
Mar 6 Oct
8.600
Mie 7 Oct
7.300
Joi 8 Oct
7.600
Vin 9 Oct
7.600
Sâm 10 Oct
5.000
Dum 11 Oct
7.500
Lun 12 Oct
7.200
Mar 13 Oct
6.900
Mie 14 Oct (previzualizare)
6.800
Joi 15 Oct (previzualizare)
8.900
Vin 16 Oct (previzualizare)
6.800
Sâm 17 Oct (previzualizare)
6.400
Dum 18 Oct (previzualizare)
8.500
Lun 19 Oct (previzualizare)
7.300
Mar 20 Oct (previzualizare)
8.700
Mie 21 Oct (previzualizare)
7.300
Joi 22 Oct (previzualizare)
9.500
Vin 23 Oct (previzualizare)
7.200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
6.800
Dum 25 Oct (previzualizare)
9.100
Lun 26 Oct (previzualizare)
7.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
9.300
Mie 28 Oct (previzualizare)
7.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
10.000
Vin 30 Oct (previzualizare)
7.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
7.200
Dum 1 Noi (previzualizare)
9.600
Lun 2 Noi (previzualizare)
8.300
Mar 3 Noi (previzualizare)
9.800
Rembrandt Van Rijn: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Rembrandt Van Rijn?
Rembrandt van Rijn: 74.800 vizualizări, 13% din totalul vizualizărilor lui Rembrandt Van Rijn. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Rembrandt Van Rijn?
675.600 în ultimele douăsprezece luni (144.100 pe pagina pictorului, 531.500 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe Rembrandt Van Rijn de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduce cu 64%.
Rembrandt Van Rijn este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (39%), Rusă (14%) și Spaniolă (8%). Engleză conduce cu 39%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Rembrandt Van Rijn?
Da, Culori discrete (Saturație culoare): 42% din vizitele pentru 14% din catalog.