Antoon van DyckStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1599
–
1641
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Antoon van Dyck de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Antoon van Dyck în cifre
Family Portrait este pictura lui Antoon van Dyck pe care cititorii o deschid cel mai des: 1.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 2% din totalul vizualizărilor. Apoi Șimon și Dalila și Portretul prinților palatini Carol-Ludovic I și al fratelui său Robert. Din un total de 60.000 vizite: 4.200 pe pagina pictorului, 55.800 pe tablouri. Lumina este în creștere: cu 69% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 49.200 vizite. Limbi de studiu ale cititorilor: Engleză (24%), Koreană (12%) și Franceză (9%). Dispozitivele cititorilor: dispozitive de navigare (92%), telefoane mobile (7%) și tablete (1%). O preferință indică: Contrast maxim (Contrast) colectează 25% din vizitele pentru 6% din catalog.
Antoon van Dyck: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Antoon van Dyck.
Cum evoluează audiența lui Antoon van Dyck de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
400
3.400
Iul 2026
2.700
46.500
Aug 2026
300
2.300
Sep 2026
800
3.600
Cum sunt vizualizate picturile lui Antoon van Dyck pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Antoon van Dyck?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
68,4%
72,7%
Dramatic
15,8%
19,8%
Clasic
15,8%
3,5%
Luxuos
0,0%
2,3%
Romantic
0,0%
1,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
31,6%
35,0%
Romantic
15,8%
17,0%
Melancolic
15,8%
15,0%
Dramatic
5,3%
9,9%
Liniștit
15,8%
9,1%
Impunător
10,5%
6,3%
Nostalgic
0,0%
2,3%
Sobru
0,0%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
90,0%
80,0%
Umbră difuză
8,0%
15,0%
Lumină moderată
2,0%
4,0%
Echilibru luminos
0,0%
0,5%
Luminos
0,0%
0,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
54,6%
Culori discrete
24,0%
32,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
8,0%
10,6%
Culori clar saturate
8,0%
2,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
87,8%
91,7%
Monocrom
2,4%
4,4%
Nuanțe închise
9,8%
2,5%
Culori neutre
0,0%
1,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
80,0%
76,2%
Echilibrat
14,0%
23,4%
Vibrant
6,0%
0,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
46,0%
27,7%
Nuanțe blânde
20,0%
23,4%
Echilibrat
14,0%
8,6%
Contrast accentuat
14,0%
15,3%
Contrast maxim
6,0%
24,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
8,4%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
9,7%
Armonie echilibrată
14,0%
19,3%
Unitate cromatică puternică
54,0%
52,3%
Paletă unitară
12,0%
10,2%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Antoon van Dyck pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Charles I în Trei Poziții
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
0
300
Beatul Joseph Hermann
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Autoportret
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Portretul prinților palatin…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
800
0
0
Queen Henrietta Maria
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Saint Rosalie Interceding f…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
Family Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
400
Portrait of James Stuart ,…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
300
Ottaviano Canevari
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Charles I in Three Positions
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: cum este citit Antoon van Dyck?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
55.400
92,3%
telefoane mobile
4.100
6,8%
tablete
500
0,8%
Ce limbi folosesc cititorii lui Antoon van Dyck?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
800
23,5%
Koreană
400
11,8%
Franceză
300
8,8%
Rusă
300
8,8%
Slovacă
300
8,8%
Chinese
300
8,8%
Arabă
100
2,9%
Bulgară
100
2,9%
Cehă
100
2,9%
Daneză
100
2,9%
Cum arată vizitele zilnice la Antoon van Dyck și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
200
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
600
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
800
Joi 1 Oct
400
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
500
Dum 4 Oct
400
Lun 5 Oct
1.000
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
2.000
Joi 8 Oct
500
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
500
Dum 11 Oct
1.100
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
600
Mie 14 Oct
600
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct (previzualizare)
300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
400
Dum 18 Oct (previzualizare)
700
Lun 19 Oct (previzualizare)
900
Mar 20 Oct (previzualizare)
500
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.500
Joi 22 Oct (previzualizare)
600
Vin 23 Oct (previzualizare)
300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
500
Dum 25 Oct (previzualizare)
800
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 27 Oct (previzualizare)
500
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
700
Vin 30 Oct (previzualizare)
400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
500
Dum 1 Noi (previzualizare)
900
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
600
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.800
Joi 5 Noi (previzualizare)
700
Antoon van Dyck: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Antoon van Dyck?
Family Portrait: 1.200 vizualizări, 2% din totalul vizualizărilor lui Antoon van Dyck. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Antoon van Dyck?
60.000 în ultimele douăsprezece luni (4.200 pe pagina pictorului, 55.800 pe tablouri).
Cititorii îl accesează pe Antoon van Dyck de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (92%), telefoane mobile (7%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduce cu 92%.
Antoon van Dyck este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (24%), Koreană (12%) și Franceză (9%). Engleză conduce cu 24%.
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Antoon van Dyck?
Da, Contrast maxim (Contrast): 25% din vizitele pentru 6% din catalog.