Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Utagawa Kunisada Ii de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Utagawa Kunisada Ii și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Utagawa Kunisada Ii cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler,: 400 vizualizări, reprezentând 33% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează True Feelings in Akashi, Delight over a Trist și Scene from the play “The Treasury of Loyal Retainers”\n\nScene from the play “The Treasury of Loyal Retainers”. Utagawa Kunisada Ii a generat în total 2.300 de vizite: 1.100 pe pagina pictorului și 1.200 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 300% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 1.800 vizite. Cititorii sunt atrași de Culori discrete (Saturație culoare): 67% din vizite, pentru 33% din catalogul pictorului.
Cele 8 picturi ale lui Utagawa Kunisada Ii care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 8 piese de Utagawa Kunisada Ii pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Utagawa Kunisada Ii în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
700
1.100
Aug 2026
100
0
Sep 2026
300
100
Câte ori sunt vizionate picturile lui Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
60,0%
45,5%
Impactant
6,7%
36,4%
Clasic
13,3%
9,1%
Dramatic
6,7%
9,1%
Serenitate
13,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
33,3%
18,2%
Energic
13,3%
36,4%
Nostalgic
13,3%
9,1%
Dramatic
6,7%
9,1%
Plin de bucurie
13,3%
0,0%
Jucăuș
6,7%
9,1%
Impunător
6,7%
9,1%
Tranchil
6,7%
9,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
0,0%
Umbră difuză
5,6%
8,3%
Lumină moderată
50,0%
41,7%
Echilibru luminos
38,9%
50,0%
Luminos
5,6%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
22,2%
8,3%
Culori discrete
33,3%
66,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
38,9%
16,7%
Culori clar saturate
5,6%
8,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
76,9%
66,7%
Nuanțe pământii
15,4%
22,2%
Nuanțe închise
7,7%
11,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
5,6%
8,3%
Echilibrat
83,3%
75,0%
Vibrant
11,1%
16,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
0,0%
0,0%
Nuanțe blânde
27,8%
8,3%
Echilibrat
33,3%
33,3%
Contrast accentuat
11,1%
0,0%
Contrast maxim
27,8%
58,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
22,2%
33,3%
Paletă de culori delicate mixate
11,1%
0,0%
Armonie echilibrată
22,2%
50,0%
Unitate cromatică puternică
33,3%
8,3%
Paletă unitară
11,1%
8,3%
Care sunt picturile lui Utagawa Kunisada Ii care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The bell cricket (Chapter 3…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Wintry Blast; Clear Wea…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Actor Bando Shiuka Playing…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Osaka actor Kataoka Gad…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
True Feelings in Akashi, De…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
True Feelings in Akashi, De…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sumo-e, Ukiyo-e prints of S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
True Feelings in Akashi, De…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Scene from the play “The Tr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Congratulatory announcement…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
În ce limbi este citit Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
200
33,3%
Daneză
100
16,7%
Greacă
100
16,7%
Spaniolă
100
16,7%
Italiană
100
16,7%
Câte vizite primește Utagawa Kunisada Ii în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
300
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Utagawa Kunisada Ii
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Utagawa Kunisada Ii?
Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler, ocupă prima poziție, cu 400 vizualizări (33% din totalul vizualizărilor lui Utagawa Kunisada Ii). Clasamentul de mai sus enumeră cele 8 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Utagawa Kunisada Ii pe TopImpressionists.com?
2.300 vizite în ultimele douăsprezece luni, 1.100 pe pagina pictorului și 1.200 pe tablourile individuale.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Utagawa Kunisada Ii?
Culori discrete (Saturație culoare): 67% din vizite, față de 33% din catalog.