Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Valerio Castello de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Valerio Castello: ce spune un an de vizite
Piesă cea mai vizualizată este Sacra famiglia e angeli: 200 vizualizări într-un an, 29% din tot ce s-a citit despre Valerio Castello. Urmează St. Peter baptizes St. James și Moses Striking the Rock. Pagina pictorului: 200 vizualizări. Tablouri: 600. Total: 800. Cea mai bună lună: Iul 2026, 600 vizite. Aceștia aleg Paletă unitară (Armonie cromatică) mai mult decât sugerează catalogul: 57% din vizite, 15% din pânteze.
Cele 6 cele mai vizionate picturi ale lui Valerio Castello
Cele 6 piese de Valerio Castello pe care cititorii TopImpressionists.com le-au deschis cel mai des în ultimele douăsprezece luni, în ordinea vizitelor.
Când vizitează cititorii pagina lui Valerio Castello?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Cifrele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
100
500
Aug 2026
0
100
Sep 2026
0
0
Oct 2026
100
0
Când deschid cititorii pânzele lui Valerio Castello?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii lui Valerio Castello, comparativ cu opera pictorului?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Cifrele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
75,0%
50,0%
Clasic
8,3%
25,0%
Romantic
8,3%
25,0%
Elegant
8,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
33,3%
50,0%
Dramatic
33,3%
0,0%
Melancolic
8,3%
25,0%
Misterios
8,3%
25,0%
Liniștit
8,3%
0,0%
Romantic
8,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
70,0%
71,4%
Umbră difuză
25,0%
28,6%
Lumină moderată
5,0%
0,0%
Echilibru luminos
0,0%
0,0%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
20,0%
28,6%
Culori discrete
45,0%
28,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
28,6%
Culori clar saturate
5,0%
14,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
50,0%
57,1%
Echilibrat
45,0%
28,6%
Vibrant
5,0%
14,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
0,0%
Nuanțe blânde
45,0%
71,4%
Echilibrat
10,0%
14,3%
Contrast accentuat
25,0%
14,3%
Contrast maxim
10,0%
0,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
5,0%
0,0%
Armonie echilibrată
10,0%
14,3%
Unitate cromatică puternică
70,0%
28,6%
Paletă unitară
15,0%
57,1%
Care sunt picturile preferate ale lui Valerio Castello, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Cifrele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Rest of the Holy Family
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Massacre of the Innocen…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Sacrifice of Noah
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Massacre of the Innocents
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Adoration of the Shephe…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ecce Homo
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Virgin and Child with S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Rebecca at the Well
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
St. Peter baptizes St. James
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Virgin of the Compote-d…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
În ce limbi este citit Valerio Castello?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cifrele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
100
100,0%
Câte vizite zilnice primește Valerio Castello și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Cifrele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
100
Vin 6 Noi
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
100
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
200
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
200
Vin 27 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Valerio Castello
Care sunt cele mai vizualizate picturi ale lui Valerio Castello?
Sacra famiglia e angeli pe primul loc: 200 vizualizări, 29% din totalul vizualizărilor. 6 picturi sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Valerio Castello pe TopImpressionists.com?
800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 200 pe pagina pictorului, 600 pe tablouri.
Care dintre picturile lui Valerio Castello se potrivesc cu gusturile cititorilor?
Pânzele care sunt identificate ca Paletă unitară (Armonie cromatică) reprezintă 57% din vizite pentru 15% din catalog.