Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Willem Van De Velde Cel Bătrân de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Willem Van De Velde Cel Bătrân și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui Willem Van De Velde Cel Bătrân cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost Large Ships and Boats in a Calm: 800 vizualizări, reprezentând 6% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează The Gust și The Burning of the 'Andrew' at the Battle of Scheveningen. Willem Van De Velde Cel Bătrân a generat în total 15.100 de vizite: 3.000 pe pagina pictorului și 12.100 pe tablourile individuale. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 12.800 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (93%), telefoane mobile (7%) și tablete (1%). Cititorii sunt atrași de Sobru (Saturație culoare): 50% din vizite, pentru 32% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui Willem Van De Velde Cel Bătrân care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de Willem Van De Velde Cel Bătrân pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui Willem Van De Velde Cel Bătrân în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
2.300
10.500
Aug 2026
500
600
Sep 2026
200
900
Câte ori sunt vizionate picturile lui Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
63,6%
46,5%
Liniște
18,2%
26,8%
Serenitate
9,1%
14,1%
Clasic
9,1%
8,5%
Elegant
0,0%
4,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
18,2%
35,2%
Dramatic
36,4%
16,9%
Melancolic
9,1%
15,5%
Impunător
9,1%
12,7%
Tranchil
9,1%
12,7%
Contemplativă
9,1%
5,6%
Sobru
9,1%
1,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
14,0%
5,9%
Umbră difuză
22,0%
17,0%
Lumină moderată
26,0%
40,7%
Echilibru luminos
30,0%
28,9%
Luminos
8,0%
7,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
32,0%
50,4%
Culori discrete
42,0%
27,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
15,6%
Culori clar saturate
10,0%
6,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
52,5%
67,5%
Nuanțe pământii
32,5%
25,4%
Nuanțe închise
7,5%
6,1%
Culori pastelate
5,0%
0,9%
Monocrom
2,5%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
36,0%
37,8%
Echilibrat
50,0%
48,9%
Vibrant
14,0%
13,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
20,0%
8,2%
Nuanțe blânde
22,0%
31,1%
Echilibrat
18,0%
21,5%
Contrast accentuat
20,0%
22,2%
Contrast maxim
20,0%
17,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
15,6%
Paletă de culori delicate mixate
2,0%
14,1%
Armonie echilibrată
12,0%
13,3%
Unitate cromatică puternică
26,0%
20,0%
Paletă unitară
50,0%
37,0%
Care sunt picturile lui Willem Van De Velde Cel Bătrân care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Battle of Livorno
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Entrance to a Dutch Port
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
The Gust
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
300
Large Ships and Boats in a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
0
The Taking of the English F…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
200
The Battle of Livorno (deta…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
The Burning of the 'Andrew'…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
100
0
Ships in a Storm
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Calm French Merchant Ships…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Cannon Shot
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
14.000
92,7%
telefoane mobile
1.000
6,6%
tablete
100
0,7%
În ce limbi este citit Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
200
25,0%
Japoneză
200
25,0%
Germană
100
12,5%
Spaniolă
100
12,5%
Estonă
100
12,5%
Italiană
100
12,5%
Câte vizite primește Willem Van De Velde Cel Bătrân în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
200
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre Willem Van De Velde Cel Bătrân
Care sunt cele mai populare picturi ale lui Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Large Ships and Boats in a Calm ocupă prima poziție, cu 800 vizualizări (6% din totalul vizualizărilor lui Willem Van De Velde Cel Bătrân). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre Willem Van De Velde Cel Bătrân pe TopImpressionists.com?
15.100 vizite în ultimele douăsprezece luni, 3.000 pe pagina pictorului și 12.100 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Cititorii îl urmăresc pe Willem Van De Velde Cel Bătrân de pe dispozitive de navigare (93%), telefoane mobile (7%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 93% din vizite.
Ce tip de picturi preferă cititorii la Willem Van De Velde Cel Bătrân?
Sobru (Saturație culoare): 50% din vizite, față de 32% din catalog.