Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Willem Van Mieris de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Willem Van Mieris în cifre
Landscape with Ruins, Nymphs Bathing este pictura lui Willem Van Mieris pe care cititorii o deschid cel mai des: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din totalul vizualizărilor. Apoi Interior with a Cavalier and Lady și LE MARCHAND DE GIBIER. Din un total de 2.500 vizite: 600 pe pagina pictorului, 1.900 pe tablouri. Lumina se stinge puțin: cu 50% vizitări mai puține în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate: 2.100 vizite. O preferință indică: Contrast accentuat (Contrast) colectează 36% din vizitele pentru 14% din catalog.
Willem Van Mieris: cele 10 picturi deschise cel mai des de cititori
Această listă este clasată în funcție de vizitele reale de pe TopImpressionists.com, pe parcursul a doceize luni, nu în funcție de scorul catalogului. Prima poziție este ocupată de cea mai vizitată pictură a lui Willem Van Mieris.
Cum evoluează audiența lui Willem Van Mieris de la lună la lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
600
1.500
Aug 2026
0
200
Sep 2026
0
100
Cum sunt vizualizate picturile lui Willem Van Mieris pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg cititorii dintre picturile lui Willem Van Mieris?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
62,5%
80,0%
Clasic
25,0%
13,3%
Dramatic
12,5%
6,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Romantic
25,0%
46,7%
Contemplativă
12,5%
26,7%
Liniștit
25,0%
13,3%
Melancolic
25,0%
6,7%
Dramatic
12,5%
0,0%
Tensiune și neliniște
0,0%
6,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
72,0%
50,0%
Umbră difuză
12,0%
22,7%
Lumină moderată
10,0%
22,7%
Echilibru luminos
4,0%
4,5%
Luminos
2,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
52,0%
45,5%
Culori discrete
28,0%
45,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
4,5%
Culori clar saturate
0,0%
4,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
88,1%
86,7%
Culori neutre
11,9%
6,7%
Nuanțe închise
0,0%
6,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
70,0%
45,5%
Echilibrat
28,0%
50,0%
Vibrant
2,0%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
28,0%
4,5%
Nuanțe blânde
20,0%
18,2%
Echilibrat
14,0%
13,6%
Contrast accentuat
14,0%
36,4%
Contrast maxim
24,0%
27,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
27,3%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
4,5%
Armonie echilibrată
6,0%
18,2%
Unitate cromatică puternică
60,0%
45,5%
Paletă unitară
18,0%
4,5%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Willem Van Mieris pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
LES BULLES DE SAVON
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Greengrocer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
LA CUISINIERE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Expulsion of Hagar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Escaped Bird
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Venus and Cupid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Children's Games
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
LE MARCHAND DE GIBIER
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Bacchanalian Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with Ruins, Nymph…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Ce limbi folosesc cititorii lui Willem Van Mieris?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cum arată vizitele zilnice la Willem Van Mieris și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Willem Van Mieris: răspunsuri scurte
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Willem Van Mieris?
Landscape with Ruins, Nymphs Bathing: 400 vizualizări, 18% din totalul vizualizărilor lui Willem Van Mieris. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Willem Van Mieris?
2.500 în ultimele douăsprezece luni (600 pe pagina pictorului, 1.900 pe tablouri).
Cititorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Willem Van Mieris?
Da, Contrast accentuat (Contrast): 36% din vizitele pentru 14% din catalog.