Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui William Sidney Mount de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
William Sidney Mount și cititorii
Pe parcursul a peste douăsprezece luni, pictura lui William Sidney Mount cea mai vizionată pe TopImpressionists.com a fost The Bone Player: 400 vizualizări, reprezentând 8% din totalul vizualizărilor pictorului. Urmează Eel Spearing at Setauket (also known as Recolections of Early Days - Fishing Along Shore'')'' și Saul and the Witch of Endor. William Sidney Mount a generat în total 5.200 de vizite: 700 pe pagina pictorului și 4.500 pe tablourile individuale. Atenția crește: vizitele au crescut cu 600% de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai activă lună a fost Iul 2026, cu 4.200 vizite. Cititorii navighează pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (15%) și tablete (2%). Cititorii sunt atrași de Culori clar saturate (Saturație culoare): 52% din vizite, pentru 32% din catalogul pictorului.
Cele 10 picturi ale lui William Sidney Mount care atrag cea mai mare atenție
Numărat după vizitele din ultimele douăsprezece luni pe TopImpressionists.com: cele 10 piese de William Sidney Mount pe care cititorii le deschid cel mai des, în ordine descrescătoare.
Câți cititori vizitează pagina lui William Sidney Mount în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
600
3.600
Aug 2026
0
100
Sep 2026
0
700
Câte ori sunt vizionate picturile lui William Sidney Mount?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de cititorii lui William Sidney Mount?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
36,8%
32,1%
Liniște
21,1%
21,4%
Elegant
10,5%
10,7%
Mistic
5,3%
14,3%
Jucăuș
5,3%
10,7%
Romantic
10,5%
7,1%
Serenitate
10,5%
3,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
26,3%
35,7%
Nostalgic
15,8%
21,4%
Plin de bucurie
15,8%
14,3%
Dramatic
5,3%
14,3%
Liniștit
10,5%
7,1%
Misterios
5,3%
3,6%
Jucăuș
5,3%
3,6%
Tranchil
10,5%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
38,0%
48,0%
Umbră difuză
20,0%
28,0%
Lumină moderată
32,0%
14,0%
Echilibru luminos
4,0%
8,0%
Luminos
6,0%
2,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
20,0%
6,0%
Culori discrete
10,0%
10,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
34,0%
32,0%
Culori clar saturate
32,0%
52,0%
Culoare intensă
4,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
50,0%
49,0%
Nuanțe închise
34,8%
44,9%
Culori neutre
8,7%
2,0%
Culori pastelate
2,2%
2,0%
Călduroase
2,2%
2,0%
Monocrom
2,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
24,0%
8,0%
Echilibrat
42,0%
56,0%
Vibrant
34,0%
36,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
4,0%
Nuanțe blânde
26,0%
22,0%
Echilibrat
20,0%
14,0%
Contrast accentuat
22,0%
42,0%
Contrast maxim
20,0%
18,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
0,0%
0,0%
Armonie echilibrată
2,0%
6,0%
Unitate cromatică puternică
32,0%
28,0%
Paletă unitară
62,0%
66,0%
Care sunt picturile lui William Sidney Mount care atrag cele mai multe vizite, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Great-Grand-Father's Tale o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Bone Player
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
100
Raffling for the Goose (als…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Martin Euclid Thompson
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Rustic Dance After a Sleigh…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Courtship (also known as Wi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Dancing on the Barn Floor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Right and Left
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Catching the Tune
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Catching Rabbits
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc cititorii pentru a-l urmări pe William Sidney Mount?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
4.300
82,7%
telefoane mobile
800
15,4%
tablete
100
1,9%
În ce limbi este citit William Sidney Mount?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
100
100,0%
Câte vizite primește William Sidney Mount în fiecare zi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Întrebări despre William Sidney Mount
Care sunt cele mai populare picturi ale lui William Sidney Mount?
The Bone Player ocupă prima poziție, cu 400 vizualizări (8% din totalul vizualizărilor lui William Sidney Mount). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizualizate opere.
Câți oameni au citit despre William Sidney Mount pe TopImpressionists.com?
5.200 vizite în ultimele douăsprezece luni, 700 pe pagina pictorului și 4.500 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive îl urmăresc cititorii pe William Sidney Mount?
Cititorii îl urmăresc pe William Sidney Mount de pe dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (15%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 83% din vizite.
Ce tip de picturi preferă cititorii la William Sidney Mount?
Culori clar saturate (Saturație culoare): 52% din vizite, față de 32% din catalog.