Papier

Sprievodca študentskou tvorbou

A Kitchen Interior

Meno Trieda Dátum

Harold Harvey, A Kitchen Interior (1918). Verejná doména

Základné informácie

Umenec
Harold Harvey topimpressionists.com/sk/artists/harold-harvey_sk/
Životné obdobia umelca
1874 – 1941
Maľované
1918
Pôvodná veľkosť
69 x 57 cm
Artistic style
Realism with Impressionist light
Influences
Newlyn School
Notable elements or techniques
Visible brushstrokes, textured surface.
Subject or theme
Working-class domestic life

V kontexte

A Kitchen Interior — Harold Harvey

Aká je jeho veľkosť?

Pôvodné rozmery sú 69 × 57 cm (výška × šírka), zobrazené tu vedľa dospelého človeka priemerného vzrastu.

Kedy bolo toto vytvorené?

  1. 1870
  2. 1880
  3. 1890
  4. 1900
  5. 1910
  6. 1920
  7. 1930
  8. 1940

Shaded: životný príbeh Harold Harvey (1874–1941) ▲ toto dielo, 1918

Podobné diela

Vyberte si jedno z vyššie uvedených diel: uveďte dve veci, ktoré má spoločné s týmto, a jednu vec, v ktorej sa líšia.

Ďalšie diela, ktoré sa k tomuto hodia: topimpressionists.com/sk/art/similar/harold-harvey-a-kitchen-interior-AQTSG4-en/

Farby

Zmerané z obrazu

    Hlavná farba

    Gray #9a938a

    Uložená paleta

    • #9A938A
    • #202731
    • #CEC9C6
    • #62564A
    Paleta
    Earthy Dominantná farebná skupina na obraze.
    Dominantná farba
    Gray
    Saturácia
    Monochromatic Ako veľmi sýte a rozmanité sú farby, od jedného tlmeného odtieňa až po mnoho jasných.
    Kontrast
    Statement Miera rozdielov v jasnosti a saturácii farieb v rámci celého obrazu.
    Harmónia
    Discordant Palette Ako dobre spolu pôsobia farby, od kontrastných až po úplne harmonické.
    Jasnosť
    Balanced Celkový kontrast obrazu, od hlbokých tieňov až po jasné svetlé miesta.
    Saturácia
    Muted Aký čistý a silný je farebný rozsah, od takmer sivej až po plne živé tóny.

    O tomto umedení

    A Kitchen Interior — Harold Harvey

    A Glimpse into Working-Class Life: Harold Harvey's "A Kitchen Interior"

    Harold Harvey’s 1918 oil painting, “A Kitchen Interior,” offers a poignant and intimate portrayal of everyday life in early 20th century Cornwall. This captivating work transcends a simple depiction of domesticity; it provides a window into the realities faced by working-class women during this period. The scene unfolds within a modestly furnished kitchen, where two women are engaged in the mundane yet essential tasks of cleaning dishes and tidying up. Harvey’s composition, slightly asymmetrical with the taller woman dominating the left side and her companion on the right, creates a dynamic sense of movement and activity. The elevated perspective invites viewers to become observers within this private space, fostering a feeling of connection and empathy.

    Style & Technique: Realism Infused with Impressionistic Light

    Harvey’s artistic style is best described as realism tempered by impressionistic sensibilities. While the subject matter – the kitchen setting and its occupants – are rendered with meticulous detail characteristic of realist painting, Harvey masterfully employs light and shadow to create a vibrant and atmospheric effect. The natural light streaming from an unseen window source casts distinct shadows, defining forms and adding depth to the scene. Noticeable brushstrokes contribute to a textured surface, demonstrating Harvey’s skillful handling of oil paints. The color palette, dominated by yellows, blues, and whites, evokes a lively yet somewhat chaotic atmosphere, reflecting the energy of daily life. The use of predominantly straight lines for architectural elements contrasts with the softer curves found in drapery and the figures themselves, creating visual interest and balance.

    Historical Context & Symbolism

    Painted in 1918, “A Kitchen Interior” reflects a pivotal moment in British history – the aftermath of World War I. The painting subtly alludes to the changing roles of women during this era, who increasingly entered the workforce and shouldered greater responsibilities while men were at war. The cluttered kitchen itself can be interpreted as symbolic of the challenges faced by working-class families striving for stability amidst economic hardship. Beyond its social commentary, the artwork also celebrates the dignity and resilience of ordinary people engaged in their daily routines. Harvey’s focus on Cornish subjects – fishermen, farmers, miners, and landscapes – was a defining characteristic of his artistic practice, rooted in his upbringing and training at the Penzance School of Arts.

    Emotional Impact & Lasting Appeal

    A Kitchen Interior” resonates with viewers through its honesty and emotional depth. The painting evokes a sense of nostalgia for a bygone era while simultaneously prompting reflection on universal themes of labor, domesticity, and human connection. Harvey’s ability to capture the essence of everyday life with such sensitivity makes this work both visually appealing and emotionally engaging. The piece's enduring appeal lies in its accessibility – it depicts a scene that is relatable across cultures and generations, reminding us of the shared experiences that bind humanity together. It offers a quiet moment of contemplation on the beauty found within the ordinary.

    Umenec a múzeum

    Umenec

    Harold Harvey

    Miesto narodenia Penzance, United Kingdom

    Cornwallský vizionár: Život a odkaz Harolda Harveya

    Narodený v roku 1874 medzi drsnými, slanou posypanými krajinami Penzance, Harold Harvey sa vyvinul ako hlboký hlas v rámci umeleckej školy Newlyn School. Jeho život bol neoddeliteľne spojený s dušou Cornwallu, regiónu, kde rytmický pulz Atlantiku stretáva nekonečné tradície vidieckeho priemyslu. Harveyho rané roky formovala tá istá scenéria, ktorú neskôr poznamenal nesmrteľnosťou, čo v ňom vyvolalo celoživotnú oddanosť zachytávaniu autentického podstatného kúzla jeho vlastnej domoviny. Pod vedením Normana Garstina na Penzance School of Arts si Harvey osvojil umenie dôsledného pozorovania a naučil sa prekladať jemné zmeny svetla a ťažké textúry cornwallského pobrežia na plátno. Toto základné vzdelanie bolo ešte viac obmedzené jeho časom v Paríži, kde ho kontakt s Académie Julian a revolučnými technikami impresionistov umožnil mu doplniť svoju tvorbu o luminóznu, atmosférickú kvalitu, ktorá ho odlíšila od jeho súčasníkov.

    Evolúcia Harveyho štýlu je dôkazom jeho schopnosti skombinovať klasickú presnosť s modernou senzibilitou. Ako významný člen Newlyn Society of Artists sa pohyboval v kruhu luminárov, akými boli Laura Knight a Ernest Procter, pričom prispieval k kolektívnemu hnutiu venovanému vykresľovaniu dôstojnosti života robotníckej triedy. Jeho plátna často slúžia ako okná do zanikajúceho sveta, kde je námaha rybárov vtiahnutých do sietí za úsvitu a tichá vytrvalosť farmárov spracovávaná s hlbokou úctou. Zatiaľ čo jeho rané inšpirácie boli zakorenené v miestnom folklóre a strašidelných mýtoch o vyhladovaniach lodí a morských pannách, jeho zrelá práca dosiahla sofistikovanú rovnováhu medzi klasickým realizmom a emotívnou, takmer romantickou interpretáciou krajiny.

    Majstrovstvo svetla a predmetnej tematiky

    Harveyho technická zručnosť bola najvýraznejšia v jeho majstrovskom zvládaní olejových farieb a akvarelových glazúr. Ovládal vzácnu schopnosť manipulovať s tónovou škálou, čím zachytával ťažký, vlhkosť napĺňajúci vzduch Západného krajiny aj jasné, pronikavé slnečné svetlo, ktoré definuje letné mesiace v Cornwallu. Jeho diela nie sú len statickými zobrazeniami; sú to živé atmosféry. Či už mal na plátne živú scénu ako „Boys Bathing“, ktorá oslavuje vitalitu mladosti v drsnej krajine, alebo intímnejší, vyvinutejší portrét ako „The Favourite Necklace“, jeho ťahy štetcom zostávali citlivé k emocionálnej váhe predmetu. V dielach ako „James Jewill Hill Junior“ možno pozorovať jeho schopnosť využívať odvážne farebné kontrasty – ako napríklad ostrú bielu postavu proti hlbokému červenému pozadiu – na vytvorenie pocitu dramatickej prítomnosti a naratívnej hĺbky.

    Okrem krajiny Harveyho dielo skúmalo rozmanité témy, ktoré odrážali miestnu realitu aj širšie ľudské skúsenosti:

    Vidiecky život: Zobrazovanie každodenných rytmov cornwallských robotníkov, zachytávajúce drsnosť a eleganciu pracujúcej triedy.

    Atmosférické krajiny: Využitie svetla a počasia na vyjadrenie nehostinného, nedôrmaného krásneho Lembora Valley (Lamorna Valley) a okolitého pobrežia.

    Klasické a romantické témy: Jemná infúzia mytologických podtónov a vyvinutých interiérových scén, ktoré demonštrujú jeho ovládnutie klasickej kompozície.

    Historický význam a trvajúci umelecký duch

    Historický význam Harolda Harveya spočíva v jeho úlohe mostu medzi tradičným realizmom konca 19. storočia a expresívnejšími, svetlom zameranými prístupmi raného 20. storočia. On nesdokumentoval len Cornwall; interpretoval jeho ducha pre širšie publikum a zabezpečil, aby kultúrna identita školy Newlyn prežila prostredníctvom jeho evokatívnych obrazov. Jeho schopnosť nájsť krásu v obyčajnom – v textúre rybárskej siete, svetle na detskej pokožke alebo v mhe valiacom sa cez pole – umožnila jeho tvorbe zostať nadčasovo relevantnou.

    Hoci zomrel v roku 1941 a zanechal po sebe odkaz vrytý do samotnej tkaniny britskej umeleckej histórie, Harveyho vplyv pretrváva. Jeho maľby naďalej rezonujú s kolektérom aj milovníkmi umenia, pričom ponúkajú nostalgické, no mocné spojenie s obdobím hlbokého umeleckého prechodu. Prostredníctvom jeho očí vidíme Cornwall, ktorý je súčasne fyzickým miestom práce aj mýtickým kráľovstvom svetla, čo z neho robí jedného z najtrvajúcejších vizionárov cornwallskej krajiny.

    Viac informácií si môžete prečítať tu

    Získajte informácie online

    QR kód odkazujúci na stránku na stiahnutie A Kitchen Interior

    topimpressionists.com/sk/art/download/harold-harvey-a-kitchen-interior-AQTSG4-en/

    Citácia diela

    MLA
    Harvey, Harold. A Kitchen Interior. 1918, https://topimpressionists.com/sk/art/harold-harvey-a-kitchen-interior-AQTSG4-en/
    APA
    Harvey, Harold (1918). A Kitchen Interior [Painting]. https://topimpressionists.com/sk/art/harold-harvey-a-kitchen-interior-AQTSG4-en/
    Chicago
    Harold Harvey. A Kitchen Interior. 1918. https://topimpressionists.com/sk/art/harold-harvey-a-kitchen-interior-AQTSG4-en/
    Harvard
    Harvey, Harold (1918) A Kitchen Interior. Available at: https://topimpressionists.com/sk/art/harold-harvey-a-kitchen-interior-AQTSG4-en/

    Pozrite si bližšie

    A Kitchen Interior — Harold Harvey

    Detailný pohľad

    Odpovedajte vlastnými slovami. Neexistujú tu žiadne nesprávne odpovede – len také, ktoré dokážete vysvetliť.

    1. Čo vás pri pohľade na toto dielo upúta ako prvé a prečo?
    2. Ktoré farby alebo tvary vytvárajú atmosféru — a aká je táto atmosféra?
    3. Koľko tvárí dokážete nájsť? ____ (náš katalóg ich počíta na 2 — súhlasíte?)
    4. V našom katalógu je toto dielo zaúčtované pod: domestic scene, working class, kitchen interior. Súhlasíte s tým? Čo by ste pridali alebo odobrali?
    5. Pozrite sa opätovne na Fishing by a forest stream, ktorú ste spomínali skôr v tejto príručke. Uveďte dve veci, ktoré má toto dielo spoločné s týmto, a jednu, v ktorej sa líši.

    Vaša odpoveď

    Napíšte krátky odstavec o tomto umeleckom diele. Využite informácie z predchádzajúcich častí tohto sprievodcu a svoje vyššie uvedené odpovede.

    Umenlecký kvíz

    A Kitchen Interior — Harold Harvey

    Ako dobre poznáte toto dielo?

    Zvoľte jednu odpoveď pre každú z 5 otázok nižšie. Každá má presne jednu správnu odpoveď.

    1. 1. What is the primary subject matter depicted in Harold Harvey’s ‘A Kitchen Interior’?

      • A A grand ballroom scene
      • B Scenes of working-class Cornish life, specifically a kitchen interior
      • C A landscape painting of the Cornish coastline
    2. 2. Which artistic styles are most evident in Harold Harvey’s ‘A Kitchen Interior’?

      • A Baroque and Rococo
      • B Realism with elements of Impressionism
      • C Cubism and Surrealism
    3. 3. What is a notable characteristic of the lighting in ‘A Kitchen Interior’?

      • A Dramatic, artificial stage lighting
      • B Natural light primarily from an unseen window source, creating distinct shadows
      • C Evenly distributed diffused light
    4. 4. Harold Harvey was associated with which artistic movement or school?

      • A The Camden Town Group
      • B The Newlyn School of painters
      • C The Barbizon School
    5. 5. What materials were primarily used to create ‘A Kitchen Interior’?

      • A Watercolor on paper
      • B Oil paints on canvas
      • C Pastel chalks on board

    Môj výsledok: ____ zo 5

    Kľúč k správnym odpovediam — pre učiteľa

    Táto strana začína novú vytlačenú stránku, takže ju môžete z kópií jednoducho vynechať.

    1B · 2B · 3B · 4B · 5B