Format papirja

Priročnik za študentska dela

Ploughing on the Downs

Ime in priimek Razred Datum

Robert Polhill Bevan, Ploughing on the Downs (1907). Dostopno v javni lastnini. Oglejte si to platno pod premikajočo svetlobo: risbe, pravo barvo pod lakom in golo pigmentacijo

Podrobnosti

Umetnik
Robert Polhill Bevan topimpressionists.com/sl/artists/robert-polhill-bevan_sl/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1865 – 1925
Naslikano
1907
Prvotna velikost
62 x 82 cm

V kontekstu

Ploughing on the Downs — Robert Polhill Bevan

Dimenzije

Prvotne dimenzije so 62 × 82 cm (višina × širina), prikazane tukaj v primerjavi z odraslo osebo povprečne višine.

Kdaj je bilo to naslikano?

  1. 1860
  2. 1870
  3. 1880
  4. 1890
  5. 1900
  6. 1910
  7. 1920

Zgornja vrstica: leta. Spodnja vrstica: starost umetnika na začetku in koncu vsakega obdobja — 0 ob rojstvu, 60 ob smrti.

Naslikano, ko je bil avtor star 42. Umetnik je živel 60. 20 od 89 datiranih del tega umetnika v našem katalogu je nastalo prej.

Osenčeno: življenjsko obdobje Robert Polhill Bevan (1865–1925) ▲ to delo, 1907 vsaka datirana slika, desetletje za desetletjem

Prva dela: do 1907 Glavni delovni leti: 1907–1917 Pozna dela: od 1917

Ti trije pasovi razdelijo dela v tem katalogu na prvo četrtino, srednjo polovico in zadnjo četrtino. Niso popolna celotina umetnikovega dela: tanjka obdobja je lahko praznina v arhivu, ne le obdobje manj intenzivnega ustvarjanja. Iste leta, v katerih se odtisa življenje umetnika

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: topimpressionists.com/sl/art/similar/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Gray #5f5d70

    Shranjena paleta

    • #5F5D70
    • #818E9F
    • #1C3C60
    • #1683B7

    Te barve v celotni umetnikovi paleti Poiščite druge slike po barvi

    Naziv primarne barve
    Gray
    Intenzivnost
    Balanced Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Gentle V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Balanced Harmony Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Balanced Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Balanced Soft Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    Kje po svetu se gleda ta slika?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% in več
    Ta slika sama po sebi nima dovolj zabeleženih obiskovalcev za izdelavo zemljevida, zato plošča prikazuje vsako del avtorja Robert Polhill Bevan v zadnjih dvanajst mesecih — skupaj 7 držav. Od kod ti podatki prihajajo

    Deset vodilnih držav

    1. 1 Kitajska 77,5%
    2. 2 Avstralija 7,5%
    3. 3 Združeno kraljestvo 5,0%
    4. 4 Nemčija 2,5%
    5. 5 Danska 2,5%
    6. 6 Francija 2,5%
    7. 7 Združene države Amerike 2,5%

    Na zemljevidu poiščite tri najtemnejše države. Ali se muzej, ki čuva to sliko, nahaja v kateri od njih? Zapišite en razlog, zakaj bi jo lahko gledali ljudje z daljave.

    20 najbolj gledanih del umetnika Robert Polhill Bevan

    1. 1 Cumberland Marker, North Side, 1915 7,0%
    2. 2 Nazaj kjerana, 1904 7,0%
    3. 3 The Chestnut Tree, 1916 4,7%
    4. 4 Ploughing on the Downs, 1906 4,7%
    5. 5 Devonshire Valley, No. 2, 1913 4,7%
    6. 6 Polish Tavern, 1903 4,7%
    7. 7 Under the Hammer, 1914 4,7%
    8. 8 Poljski vrt, 1914 4,7%
    9. 9 Ploughing on the Downs, 1907 ta slika 4,7%
    10. 10 The Chestnut Tree, 1919 4,7%
    11. 11 Morning over the Ploughed Fields, 1904 4,7%
    12. 12 Meadows, Poland 4,7%
    13. 13 From the Artist's Window, 1915 2,3%
    14. 14 Sale at Tattersall's, 1911 2,3%
    15. 15 Devon Cottage, 1920 2,3%
    16. 16 Showing at Tattersall's, 1919 2,3%
    17. 17 Two Bridges, 1912 2,3%
    18. 18 Cumberland Market, North Side, 1912 2,3%
    19. 19 Devonjski dol, številka 1, 1913 2,3%
    20. 20 A Small Southdown Farm, 1906 2,3%

    Skupaj ti deli predstavljajo 79,4% vse pozornosti, ki so platna te umetnice dobila v zadnjih dvanajst mesecih. Katalog vsebuje 95 del te umetnice, pri čemer je bilo 29 vsaj enkrat ogledanih. Ta slika zaseda 9 mesto med njimi, s 4,7% takšne pozornosti. Isto velja tudi za vsak posamezen mesec

    Stolpci merijo pozornost, ne kakovost. Izberite del na vrhu in to: navedite eno stvar, ki bi lahko naredila sliko znano, oltre tem, kako je dobro naslikana.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Robert Polhill Bevan

    Rojen v Hove, Združeno kraljestvo

    Pionir britanskega modernizma: Življenje in umetnost Roberta Polhilla Bevana

    Robert Polhill Bevan, rojen v Hoveju leta 1865, zavzema ključno, a pogosto podcenjeno mesto v zgodovini britanske umetnosti začetka 20. stoletja. Kot nekdo, ki je prišel iz kvakerskega okolja, tesno povezanega s svetom bančništva – njegovi starši sta bila Richard Alexander Bevan in Laura Maria Polhill – je uprl na konvencionalna pričakovanja in postal drzen inovator ter ključna figura v prehodu z impresionizma k bolj radikalnim raziskavam barve in forme. Njegova pot je bila pot nenežnega eksperimentiranja, kjer je vpijal vlive iz vse Evrope, hkrati pa je oblikoval izrazito osebno umetniško vizijo, ki je globoko vplivala na razvoj moderne umetnosti v Britanih. Bevanova zgodnja izobraževanja na School of Art v Westminsteru pod vodstvom Freda Browna je zagotovila trdne temelje, vendar so šele kasnejši študiji na Académie Julian v Parizu v njegovo ustvarjalno iskro zares vžgloji. Tam se je srečal z zvezdnico vzhajajočih umetnikov – s Polom Sérusierjem, Pierrejem Bonnardom, Édouardom Vuillardom in Mauriceom Denisom – umetniki, ki so izzivali akademske konvencije in sprejemali nove pristope k slikarstvu. Ti stiki so bili oblikovalni, saj so Bevana seznanili s principi sintetizma in položili temelje za njegove prihodnje raziskave.

    Bretanja, fauvizem in iskanje čiste barve

    Vpliv Bretanje na Bevanov umetni razvoj je težko preobleči. Dva pomembna potovanja leta 1890 in 1891 sta ga potopila v vzdušje Pont-Avena, majhne obalni vasi, ki je postala magnet za umetnike, ki so iskali alternativo pariški salon arski kulturi. Drzne barve in poenostavljene oblike, ki jih so zagovarjali umetniki, kot je bil Gauguin, so v Bevanu globoko odjeknale in vplivale na njegove zgodnje risbe in printe. Vendar pa se je Bevan zares začel ločiti od drugih okoli leta 1904, ko se je odločil za pot eksperimentiranja s čisto barvo, kar je predvidel pojav fauvizma na kontinentu. Njegova slika “Courtyard” stoji kot izjemna primer tega proto-fauvističnega pristopa, saj kaže voljo opustitve naturalistične predstavitve v korist ekspresivne kromatične intenzivnosti – drznost, ki ga je ločila od mnogih njegovih britanskih sodobnikov. Ta raziskovanje ni ostalo statično; Bevan je kasneje sprejel divizionistično ali pointilistično tehniko, kar je vidno v delih, kot sta “Ploughing on the Downs” in “The Turn-Rice Plough”, s čimer je pokazal svojo predanost raziskovanju različnih metod nanašanja barv in zajemanja svetlobe. Skozi to obdobje je vpliv mojstrov, kot sta Velázquez in Goya, ostal oprijemljiv, poleg neposrednega vodstva Renoirja glede prikazovanja konjev – kar je dokaz Bevanove široke umetniške radovednosti in pripravljenosti učiti se iz raznolikih virov.

    Kolektivne vizije: Skupina Camden Town in beyond

    Bevan ni bil umetnik, ki bi delal v izolaciji. Aktivno je iskal povezavo z mislečimi podobno ljudi in igral ključno vlogo pri oblikovanju več vplivnih umetniških skupin. Kot ustanovni član skupine Camden Town Group se je združil z umetniki, ki so bili odločni prikazati sodobno urbanistično življenje in izzvati uveljavljene umetniške norme. Ta kolektivni duh se je razširil tudi na njegovo vključevanje v skupini London Group in Cumberland Market Group, kar je še naprej dokazovalo njegovo predanost progresivnim umetniškim gibanjem. Posebej pomembna vez se je vzpostavila leta 1908, ko se je Bevan pridružil skupini Fitzroy Street pod vodstvom Walterja Sickerta. Sickertov spodbud za osredotočanje na vsakdanje teme se je izkazala za neprecenljivo, saj je Bevana usmerila v bolj prizemljen in družbeno angažiran pristop k umetnosti. Prva izložba zveznice Allied Artists’ Association leta zględ 1908 je Bevanu ponudila še en pomemben odraz, s katerim ga je uvedla v cvetoč svet mednarodnega modernizma – najbolj opazno skozi srečanje z Wassilyjem Kandinskijem. Te povezave niso bile le družbene; spodbudile so dinamično izmenjavo idej, ki je oblikovala Bevanovo umetniško pot in prispevala k širši evoluciji britanske umetnosti.

    Pejzage, urbane scene in trajno dediščino

    Čeprav je bila Bevanova tematika raznolika – vključevala je portrete, med drugim značilne prikaze njegove žene Stanislawy de Karłowskiej – in urbane scene, ki dokumentirajo upad trgovine s končnimi taksi (“The Cab Horse”) – je najbolj znan po svojih pejzažih. Njegove slike Sussexa in Bretanje so prepojene z živahno energijo, saj skozi ekspresivne poteže in drzne barvne palete zajemajo bistvo podeželskega življenja. Dela, kot so “In the Downs near Lewes”, “The Chestnut Tree” in “Landscape in the Blackdown Hills, Devon”, ponujajo primer te mojstrstva in prikazujejo njegovo sposobnost prenosa tako fizične lepote kot čustvene resonance naravnega sveta. Dedstvo Roberta Polhilla Bevana sega daleč dlje od njegovih posameznih slik. Pravično je priznan kot pionir moderne britanske umetnosti, zlasti zaradi zgodnje uvedbe fauvističnih načinov in neustrašnega eksperimentiranja z barvo. Njegov vpliv na naslednje generacije slikarjev je nepodvden, njegov prispevek k skupini Camden Town pa je bil ključen za razvoj moderne umetnosti v Britaniji. Retrospektivna izložba pri Colnaghiju leta 1961 je predstavljala ključen trenutek priznanja, ki je utrdila njegovo mesto v zgodovini umetnosti in zagotovila, da njegov inovativni duh še danes navdihuje umetnike. Ostaja pomembna figura za razumevanje kompleksne evolucije britanskega slikarstva v začetku dvajsetega stoletja.

    Preberite več

    • Avtor Robert Polhill Bevan topimpressionists.com/sl/artists/robert-polhill-bevan_sl/
    • Podobna dela Več del za primerjavo topimpressionists.com/sl/art/similar/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos Ploughing on the Downs

    topimpressionists.com/sl/art/download/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Bevan, Robert Polhill. Ploughing on the Downs. 1907, https://topimpressionists.com/sl/art/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/
    APA
    Bevan, Robert Polhill (1907). Ploughing on the Downs [Painting]. https://topimpressionists.com/sl/art/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/
    Chicago
    Robert Polhill Bevan. Ploughing on the Downs. 1907. https://topimpressionists.com/sl/art/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/
    Harvard
    Bevan, Robert Polhill (1907) Ploughing on the Downs. Available at: https://topimpressionists.com/sl/art/robert-polhill-bevan-ploughing-on-the-downs-AQSD33-en/

    Poglejte bližje

    Ploughing on the Downs — Robert Polhill Bevan

    Poglejte rafinirano

    Odgovorite z lastnimi besedami. Tukaj ni napačnih odgovorov — so le odgovori, ki jih lahko razložite.

    1. Kaj vas najprej pritegne in zakaj?
    2. Katere barve ali oblike ustvarjajo vzdušje — in kakšno je to vzdušje?
    3. Oglejte si The Chestnut Tree (1916), ki ste ga že videli v prejšnjih delih tega priročnika. Navedite dve stvari, ki jih deli z tem delom, in eno, ki ga loči od njega.
    4. Robert Polhill Bevan je bil star približno 42, ko je bilo to delo ustvarjeno. Kaj v njem opazite kot delo umetnika v tem obdobju?
    5. Kaj je imel avtor morda v mislih, ko je želel, da bi občutil?

    Vaš odgovor

    Zapišite kratek odstavek o tem umetniškem delu. Uporabite dejstva iz prejšnjih delov tega priročnika in svoje odgovore zgoraj.

    Vprašanja in odgovori

    Koliko ljudi ogleda "Ploughing on the Downs"?

    Statistika za "Ploughing on the Downs" avtorja Robert Polhill Bevan je na strani Statistika umetninine: mesečni obisk umetninine, obiski umetninikovih del ter razdelitev nedavnih obiskovalcev po državah in jezikih.

    Ali lahko "Ploughing on the Downs" pregledam podrobneje?

    Stran Rentgenski pregled za delo "Ploughing on the Downs" avtorja Robert Polhill Bevan je interaktivni preglednik, ki vam omogoča premikanje skozi enajst optičnih plasti slike umetninine, vključno z ogledom v slogu rentgenskega pregleda.

    Kdo je avtor in v kateri letnici je nastalo "Ploughing on the Downs"?

    Avtor dela "Ploughing on the Downs" je Robert Polhill Bevan, delo pa je datirano v 1907.