Format papirja

Priročnik za študentska dela

The Crucifixion (study)

Ime in priimek Razred Datum

Robert Scott Lauder, The Crucifixion (study), Royal Scottish Academy of Art - Architecture. Dostopno v javni lastnini. Oglejte si to platno pod premikajočo svetlobo: risbe, pravo barvo pod lakom in golo pigmentacijo

Podrobnosti

Umetnik
Robert Scott Lauder topimpressionists.com/sl/artists/robert-scott-lauder/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1803 – 1869
Prvotna velikost
123 x 83 cm
Na lokaciji
Royal Scottish Academy of Art - Architecture topimpressionists.com/sl/museums/royal-scottish-academy-of-art-architecture-edinburgh_sl/

V kontekstu

The Crucifixion (study) — Robert Scott Lauder

Dimenzije

Prvotne dimenzije so 123 × 83 cm (višina × širina), prikazane tukaj v primerjavi z odraslo osebo povprečne višine.

Kdaj bi bilo to lahko slikano?

  1. 1800
  2. 1810
  3. 1820
  4. 1830
  5. 1840
  6. 1850
  7. 1860

Zgornja vrstica: leta. Spodnja vrstica: starost umetnika na začetku in koncu vsakega obdobja — 0 ob rojstvu, 66 ob smrti.

Osenčeno: življenjsko obdobje Robert Scott Lauder (1803–1869) vsaka datirana slika, desetletje za desetletjem

Prva dela: do 1830 Glavni delovni leti: 1830–1846 Pozna dela: od 1846

Ti trije pasovi razdelijo dela v tem katalogu na prvo četrtino, srednjo polovico in zadnjo četrtino. Niso popolna celotina umetnikovega dela: tanjka obdobja je lahko praznina v arhivu, ne le obdobje manj intenzivnega ustvarjanja. Iste leta, v katerih se odtisa življenje umetnika

Za ta posnetek ni v evidenci natančne leta — glede na življenjsko dobo umetnika in slog dela, za katero desetletje bi ugledali?

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: topimpressionists.com/sl/art/similar/robert-scott-lauder-the-crucifixion-study-AQSDAF-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Espresso #584c3d

    Shranjena paleta

    • #584C3D
    • #968B72
    • #D6C4A6
    • #2E251D

    Te barve v celotni umetnikovi paleti Poiščite druge slike po barvi

    Paleta barv
    Earthy Prevladujoča barvna družina na sliki.
    Naziv primarne barve
    Espresso
    Intenzivnost
    Monochromatic Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Statement V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Strong Color Unity Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Deep_shadow Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Muted Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    Kje po svetu se gleda ta slika?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% in več
    Ta slika sama po sebi nima dovolj zabeleženih obiskovalcev za izdelavo zemljevida, zato plošča prikazuje vsako del avtorja Robert Scott Lauder v zadnjih dvanajst mesecih — skupaj 4 držav. Od kod ti podatki prihajajo

    Deset vodilnih držav

    1. 1 Kitajska 69,2%
    2. 2 Združene države Amerike 15,4%
    3. 3 Združeno kraljestvo 7,7%
    4. 4 Kenija 7,7%

    Na zemljevidu poiščite tri najtemnejše države. Ali se muzej, ki čuva to sliko, nahaja v kateri od njih? Zapišite en razlog, zakaj bi jo lahko gledali ljudje z daljave.

    17 najbolj gledanih del umetnika Robert Scott Lauder

    1. 1 David Roberts (1796–1864), Artist, in Arab Dress, 1840 21,4%
    2. 2 John Lauder of Silvermills (1768–1838) 17,9%
    3. 3 Christ Teacheth Humility, 1847 10,7%
    4. 4 Christ and the Two Disciples on the Way to Emmaus, 1850 7,1%
    5. 5 John Henning (1771–1851), Sculptor, 1840 3,6%
    6. 6 The Meeting of Burns and Captain Francis Grose 3,6%
    7. 7 Sir John Steell (1804–1891), Sculptor, 1832 3,6%
    8. 8 Thomas Thomson (1768–1852), Lawyer and Legal Antiquary, 1834 3,6%
    9. 9 The Artist's Brother, Henry Lauder (1807–1827), 1827 3,6%
    10. 10 David Octavius Hill, 1829 3,6%
    11. 11 The Proclamation, 1850 3,6%
    12. 12 Presentation of the Virgin in the Temple (after Titian) 3,6%
    13. 13 Reverend John Thomson (1778–1840), Minister of Duddingstone 3,6%
    14. 14 Portrait of the Artist's Brother 3,6%
    15. 15 Lady Ann Dick Lauder 3,6%
    16. 16 The Trial of Effie Deans 3,6%
    17. — The Crucifixion (study) ta slika 0,0%

    Skupaj ti deli predstavljajo 100,0% vse pozornosti, ki so platna te umetnice dobila v zadnjih dvanajst mesecih. Katalog vsebuje 39 del te umetnice, pri čemer je bilo 16 vsaj enkrat ogledanih. Ta slika v tem obdobju še ni bila ogledana — zaključuje seznam brez uvrstitve. Isto velja tudi za vsak posamezen mesec

    Stolpci merijo pozornost, ne kakovost. Izberite del na vrhu in to: navedite eno stvar, ki bi lahko naredila sliko znano, oltre tem, kako je dobro naslikana.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Robert Scott Lauder

    The Romantic Vision of Robert Scott Lauder

    In the heart of nineteenth-century Edinburgh, a period defined by a profound reverence for heritage and the sweeping emotions of the Romantic movement, Robert Scott Lauder emerged as a vital voice in Scottish art. Born on June 25, 1803, at Silvermills, Lauder was the son of John Lauder, a respected proprietor of a local tannery. His upbringing in a prominent Edinburgh family provided him with a foundation of stability and cultural access that would eventually propel him toward the heights of academic recognition. While his early life was rooted in the industrious landscape of Scotland, his artistic soul was destined for the grander stages of Europe, seeking to translate the dramatic literary spirit of his era into enduring visual narratives.

    Lauder’s intellectual formation began at the Royal High School, but it was his subsequent travels that truly refined his aesthetic sensibilities. Seeking to master the complexities of light and form, he immersed himself in the great artistic hubs of the continent, including Rome, Florence, Bologna, Venice, and Munich. These extended periods of study abroad allowed him to absorb the classical traditions of Italy and the rigorous academic techniques of Germany, blending them with a uniquely Scottish sensibility. This cosmopolitan education prepared him for his pivotal moment in 1830, when he was elected as one of the original members of the Royal Scottish Academy, a distinction that solidified his status among the intellectual and artistic elite of his nation.

    Narratives of Legend and Literature

    The true essence of Lauder’s work lies in its deep, symbiotic relationship with the literature of Sir Walter Scott. As the novelist’s tales of chivalry, tragedy, and national identity captured the Victorian imagination, Lauder sought to give these words a physical, painterly presence. He did not merely illustrate stories; he attempted to capture the very atmosphere of Scott's romanticized history. His canvases often serve as windows into a bygone era, where the boundaries between historical fact and poetic myth become beautifully blurred.

    His oeuvre is marked by several monumental achievements that showcase his ability to handle grand-scale drama:

    The Poet: A poignant portrait of Sir Walter Scott himself, which transcends simple likeness to capture an aura of profound intellectual contemplation and the weight of a literary legacy.

    The Shepherd Boy: A tender and evocative scene drawn from the world of Ivanhoe, demonstrating his ability to find the sublime within intimate, genre-driven moments.

    The Battle of Flodden Field: One of his most ambitious works, this painting depicts the historic Scottish defeat with a mastery of dramatic lighting and expressive movement, embodying the tragic grandeur of Scotland's past.

    Technique, Legacy, and the Romantic Spirit

    To observe a Lauder painting is to witness the tactile power of the impasto technique. He favored a thick, vigorous application of paint, which allowed him to manipulate light and shadow in a way that heightened the emotional stakes of his subjects. This textured approach lent a sense of immediacy and life to his historical scenes, making the dust of battle or the soft glow of a pastoral afternoon feel palpable to the viewer. His brushwork was never merely decorative; it was an expressive tool used to convey the turbulent emotions central to the Romantic movement.

    Beyond his technical prowess, Lauder’s significance resides in his role as a bridge between the classical traditions of the past and the burgeoning national identity of Scotland. Through his dedication to historical painting, he helped codify a visual language for Scottish heroism and romanticism. Though he passed away in 1869, leaving behind a legacy intertwined with the very fabric of the Royal Scottish Academy, his ability to breathe life into the legends of Sir Walter Scott ensures that his work remains a captivating testament to the power of the imagination.

    Muzej

    Royal Scottish Academy of Art - Architecture

    Na razstavi v Edinburgh, United Kingdom

    Royal Scottish Academy - Zaklonje škotske kreativnosti

    Royal Scottish Academy stoji kot edinstvena institucija—svedočilo o neprepročivo duhu škotske umetnosti, zaključen na zgodovinskem Moundu v Edimburgu, kjer se tradicija in inovacija srečata v slavlju vizualnih umetnosti in arhitekture. Zraven ustanovljena leta 1826 osemnajstimi umetniki, ki so iskali večjo avtonomijo od vzpostavljenih institucij, je RSA hitro utrdila svoje mesto kot zagovornik škotskega talenta in umetniške odličnosti. Njena zgodba je zgodba evolucije—od začetnih bojev za priznanje do postaja nacionalne svetilnike kreativnosti—potovanje, označeno z revolucionarnimi vystavami in nezlomnim namenskostjo vzgojstva mladih umetnikov.

    Nasledje majstorjev:

    Akademija zbirka hvali zakapi, ki pokrivajo več stoletij, in prikazuje bliskino škotskih osebnosti kot so James Guthrie, Joan Eardley, William Gillies in John Philip Busby. Evokativni pejzaži Guthrieja uhranjajo divjo lepoto škotskih visokin, medtem ko portreti Eardley ponujajo čustvene vpoglede v življenja običajnih ljudi—razmisljajo o namenskosti RSA za prikaz avtentične človeške izkušnje.

    Arhitekturna veličast:

    Dom RSA je sam po sebi zakap—divno zgradba na The Mound, ki jo je v neoklasičnem stilu zasničil William Henry Playfair in ki je bila dokončana leta 1859. Njena impozantna fasada oddaja vzdušje umetniške avtoritete in časovne elegancije, telesuje verovanje Akademije, da arhitektura lahko navdihnu kreativnost in vzgoji razmišljanje.

    Projekt Weston Link:

    Nedavni popravilni sodelovanja v okviru projekta Weston Link so brezšvarni integrirali zgradbo RSA s kompleksom Škotske nacionalne galerije, ustvarjajo dinamično kulturno destinacijo—prostor, kjer lahko obiskovalci raziskujejo zgodovino umetnosti hkrati kot sodobno umetniško stvare.

    Center za umetniški diskurz:

    V corso svoje zgodovine je RSA spodbujala kritičen dialog in javno vključitev z letnimi vystavami, ki prikazujejo tako vzpostavljene kot nove talente. Te dogodki služijo kot platforme za raziskovanje pomembnih socialnih vprašanj in slavljenje bogatega škotskega kulturovske dediščine.

    Podpora prihodnjim generacijam:

    RSA aktivno podpira ambiciozne arhitekte in umetnike—ponuja nagrade, rezidencije in možnosti za profesionalni razvoj—zagotavljajoč, da škotska kreativna prihodnost ostane živahna in inovativna.

    Raziskovanje izpostavljenih zakapov

    Zbirka Akademije obsega raznolik medij umetnosti—slike, skulpture, risbe in tiske—ki predstavljajo gibanje od romantizma do modernizma. Značilni dela vključujejo "Pastirja" Guthrieja, ki uhranja divadinsko veličast škotskih krajin; portrete Eardley ženskih kmetičk in ruralnih krajev, napolnjene z empatijo in občutljivostjo; dramatične prikazovanje krajine Škotske meddotočja prvi namर्जी; ter pedantične ornitološke ilustracije Busbyja—svedočanstvo njegove znanstvene striktnosti v kombinaciji z umetniško veščino. Vsako umetnina fortæ/**st zgodbo—razmisljajo o socialnih, kulturnih in intelektualnih tokovi svojih časov.

    Zgradba Playfair: Arhitekturna žarelje

    Zgradba William Henryja Playfairja na The Mound je več kot le galerija; je telesovanje neoklasičnih idealov—simetrije, veličastnosti in proporcije—zasmišljena za navdih čudesovitosti in razmišljanja. Njene heksastile jonske portike dominirajo fasadojo, simbolizirajo stabilnost in intelektualno osvojenje. Nedavni popravilni sodelovanja so oživela notranje prostore—ustvarjala udobna gledališča in povečala dostopnost za obiskovalce—in tako očuvala to arhitekturno znamenitost za prihodnje generacije.

    Značilne vystavbe skozi zgodovino

    Od svoje ustanovitve leta 1826 je RSA bila na čelu umetniške inovacije—držala vystavbe, ki zagovarjajo revolucionarna dela in spodbujajo kritično razpravo o zgodovini umetnosti. Letni dogodki Akademije so neprekidno privlačili vodilne umetnike in znanstvenike iz vsega Škotska in mednarodno—in tako utrdili svojo reputacijo kot vitalna sila v oblikovanju škotskega kulturovske krajine. Izložbe so raziskovale teme, ki se nanašajo od škotske identitete do socialne pravičnosti—izzivale gledalce k konfrontaciji z kompleksnimi vprašanji in cenjenju različnih perspektiv.

    Kaj naredi RSA edinstveno?

    RSA se razlikuje po svoji nezlomni namenskosti vzgojstva umetniške odličnosti—podporo mladih umetnikov, promocijo arhitekturne inovacije in ohranjanje škotske kulturne dediščine. Njena neodvisnost od vladnega vpliva zagotavlja, da ostane vern svoji osnovni misiji—slavljenje kreativnosti in vzgoj talenta—dediščino, ki nadaljuje navdihnavati umetnike in znanstvenike. RSA stoji kot simbol neprepročivega škotskega duha—mestišče, kjer se srečata tradicija in inovacija—in kjer služi potrjevanje lepote katalizator za intelektualno vključitev in socialni napredek.

    Preberite več

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos The Crucifixion (study)

    topimpressionists.com/sl/art/download/robert-scott-lauder-the-crucifixion-study-AQSDAF-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Lauder, Robert Scott. The Crucifixion (study). n.d., Royal Scottish Academy of Art - Architecture. https://topimpressionists.com/sl/art/robert-scott-lauder-the-crucifixion-study-AQSDAF-en/
    APA
    Lauder, Robert Scott (n.d.). The Crucifixion (study) [Painting]. Royal Scottish Academy of Art - Architecture. https://topimpressionists.com/sl/art/robert-scott-lauder-the-crucifixion-study-AQSDAF-en/
    Chicago
    Robert Scott Lauder. The Crucifixion (study). n.d. Royal Scottish Academy of Art - Architecture. https://topimpressionists.com/sl/art/robert-scott-lauder-the-crucifixion-study-AQSDAF-en/
    Harvard
    Lauder, Robert Scott (n.d.) The Crucifixion (study). Royal Scottish Academy of Art - Architecture. Available at: https://topimpressionists.com/sl/art/robert-scott-lauder-the-crucifixion-study-AQSDAF-en/

    Poglejte bližje

    The Crucifixion (study) — Robert Scott Lauder

    Poglejte rafinirano

    Odgovorite z lastnimi besedami. Tukaj ni napačnih odgovorov — so le odgovori, ki jih lahko razložite.

    1. Kaj vas najprej pritegne in zakaj?
    2. Katere barve ali oblike ustvarjajo vzdušje — in kakšno je to vzdušje?
    3. Poglejte nazaj na Reverend John Thomson (1778–1840), Minister of Duddingstone, ki ste ga prej videli v tem priročniku. Navedite dve stvari, ki jih deli z tem delom, in eno, ki je drugačnja.
    4. Kaj je imel avtor morda v mislih, ko je želel, da bi občutil?
    5. Če bi lahko umetniku zastavili le eno vprašanje o tem delu, katero bi to bilo?

    Vaš odgovor

    Zapišite kratek odstavek o tem umetniškem delu. Uporabite dejstva iz prejšnjih delov tega priročnika in svoje odgovore zgoraj.

    Vprašanja in odgovori

    Ali lahko pred nakupom vidim "The Crucifixion (study)" avtorja Robert Scott Lauder na svoji steni?

    Delo "The Crucifixion (study)" avtorja Robert Scott Lauder si lahko ogledate na svoji steni s stranjo AR predogled, z uporabo augmented reality tehnologije na združljivi napravi.

    Katera je prevladujoča barva dela "The Crucifixion (study)" avtorja Robert Scott Lauder?

    Barva, ki najbolj izstopa v delu "The Crucifixion (study)", je Espresso (#584c3d). Prevladujoča barva je koristna pri združevanju umetniškega dela z notranjo opremo.

    Kakšno je barvno intenzivnost dela "The Crucifixion (study)" avtorja Robert Scott Lauder?

    Intenzivnost barv dela "The Crucifixion (study)" je Monochromatic. Intenzivnost opisuje, kako močne se zameščajo barve.