Format papira

Vodič za studentske radove

White Caps

Ime Razred Datum

Алфред Томпсон Бричер, White Caps (1885). Domen javnog dobra. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svetlom: crtež, pravu boju ispod vernisa, čisti pigment

Osnovne informacije

Umetnik
Алфред Томпсон Бричер topimpressionists.com/sr/artists/alfred-tompson-bricher_sr/
Podaci o umetniku
1837 – 1908
Slikano
1885

U kontekstu

White Caps — Алфред Томпсон Бричер

Godina nastanka

  1. 1830
  2. 1840
  3. 1850
  4. 1860
  5. 1870
  6. 1880
  7. 1890
  8. 1900

Red iznad: godine. Red ispod: koliko je umetnik imao godina na početku i na kraju svakog perioda — 0 u rođenju, 71 u smrti.

Naslikano kada je umetnik imao 48 godina. Umetnik je doživeo 71. 49 od 60 datiranih dela ovog umetnika u našem katalogu nastalo je ranije.

Osenčeno: životni vek umetnika Алфред Томпсон Бричер (1837–1908) ▲ ovo delo, 1885 svaka datirana slika, deceniju po deceniju

Prva dela: do 1868 Glavne radne godine: 1868–1882 Kasna dela: od 1882

Ova tri segmenta dele dela koja u ovom katalogu imaju naveden datum na prvi kvartal, srednju polovinu i poslednji kvartal. Ona ne predstavljaju kompletan umetnikov opus: tanji niz može biti praznina u arhivu pre nego period mirovanja. Iste godine kroz koje se proteže život umetnika

Slična dela

Izaberite jedno od gore navedenih dela: navedite dve stvari koje su mu zajedničke sa ovim i jednu stvar koja ga razlikuje.

Još dela koja se mogu postaviti pored ovog: topimpressionists.com/sr/art/similar/alfred-thompson-bricher-white-caps-8DNVRR-en/

Paleta boja

Izmereno na osnovu slike

    Glavna boja

    Phthalo Green #232118

    Katalogizovana paleta

    • #232118
    • #B6BAA4
    • #D0D8B8
    • #706044

    Ove boje unutar cele umetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Neutrals Dominantna grupa boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Phthalo Green
    Intenzitet
    Balanced Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedne prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Statement Razlika u svetlini i zasićenosti boja širom slike.
    Harmonija
    Strong Color Unity Koliko se dobro boje uklapaju, od kontrastnih do potpuno ujedinjenih.
    Osvetljenost
    Brilliant Koliko je slika u celini svetla ili tamna, od duboke senke do najsvetlijih tonova.
    Zasićenost
    Subtle Color Koliko su boje čiste i snažne, od skoro sivih do potpuno živopisnih.

    Gde u svetu se posmatra ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova slika sama po sebi ima premalo zabeleženih posetilaca da bi se napravila mapa, pa ploča prikazuje svaki rad koji je kreirao Алфред Томпсон Бричер tokom poslednjih dvanaest meseci — ukupno u 8 zemalja. Odakle ovi podaci potiču

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Кина 69,7%
    2. 2 Сједињене Америчке Државе 14,5%
    3. 3 Хонг Конг 5,3%
    4. 4 Бразил 2,6%
    5. 5 Канада 2,6%
    6. 6 Сингапур 2,6%
    7. 7 Немачка 1,3%
    8. 8 Литванија 1,3%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na mapi. Da li se muzej u kojem se čuva ova slika nalazi u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi sa dalekih mesta mogli posmatrati.

    20 najposećenijih dela umetnika Алфред Томпсон Бричер

    1. 1 Low Tide, Hetherington Cove, Grand Manan, 1899 8,3%
    2. 2 Sailboats off a Rocky Shore 3,6%
    3. 3 White Caps, 1885 ova slika 3,6%
    4. 4 Seascape, Sketch 3,6%
    5. 5 Figures in a Landscape, 1857 2,4%
    6. 6 time and tide, 1873 2,4%
    7. 7 On the Meadows of Old Newburyport, 1873 2,4%
    8. 8 By the River 2,4%
    9. 9 Otter Cliffs, Mount Desert Island, Maine, 1871 2,4%
    10. 10 Going Out in the Yacht, 1886 2,4%
    11. 11 Newburyport Marshes 2,4%
    12. 12 Morning after a Stormy Night, 1895 2,4%
    13. 13 Autumn Mist, Lake George, New York 2,4%
    14. 14 Approaching Storm 2,4%
    15. 15 Moonrise, Coast of Maine 2,4%
    16. 16 Low Tide at Swallow Tail Cove 2,4%
    17. 17 Sunset in the Catskills, 1862 1,2%
    18. 18 Seascape: Sunset, 1883 1,2%
    19. 19 Landscape with Water 1,2%
    20. 20 Low Tide, Hetherington Cove, Grand Manan Island, New Brunswick, 1899 1,2%

    Zajedno, ova dela privlače 52,7% pažnje koju su slike ovog umetnika dobile tokom poslednjih dvanaest meseci. Katalog sadrži 237 dela ovog umetnika, od kojih je 60 pregledano barem jednom. Ova slika zauzima 3 mesto među njima, sa 3,6% te pažnje. Isto važi i za mesec po mesec

    Barovi mere pažnju, ne kvalitet. Odaberite rad na vrhu i ovaj: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom pored toga koliko je dobro naslikana.

    Umetnik i muzej

    Umetnik

    Алфред Томпсон Бричер

    Mesto rođenja Portsmut, Sjedinjene Američke Države

    Rano detinjstvo i obrazovanje

    Alfred Thompson Bricher, istaknuta figura škole Hudson River, rođen je 10. aprila 1837. godine u Portsmouthu, New Hampshire. Svoje obrazovanje stekao je u akademiji u Newburyportu, u Masačusetsu, što je postavilo čvrste temelje za njegove buduće umetničke težnje i razvoj senzibiliteta prema prirodi.

    Karijera i umetnički stil

    Iako je svoju karijeru započeo kao poslovni čovek u Bostonu, njegova prava strast oduvek je bila umetnost. Studirao je u Lowell institutu, crpeći inspiraciju od značajnih umetnika kao što su Albert Bierstadt, William Morris Hunt i drugi. Bricherov umetnički stil prepoznatljiv je po izvanrednoj veštini u hvatanju pejzažnih studija direktno iz prirode. Nakon 1858. godine, potpuno se posvetio umetnosti kao profesiji, otvarajući studio u Bostonu, da bi se 1868. godine preselio u New York.

    Značajna dela i dostignuća

    Njegov rad, poput remek-dela Morning at Grand Manan (1878), predstavlja vrhunac njegove majstorije u akvarelu. Zbog svog izuzetnog talenta, 1879. godine izabran je za pridruženu članicu Nacionalne akademije dizajna. Njegova dela danas se mogu pronaći u prestižnoj kolekciji High Museum of Art u Atlanti, SAD, koja je dostupna za istraživanje putem [https://AllPaintingsStore.com/@@/a@d3b7w9-high-museum-of-art-atlanta-united-states](https://AllPaintingsStore.com/@@/a@d3b7w9-high-museum-of-art-atlanta-united-united states).

    Nasleđe i ponovno buđenje interesovanja

    Kao poslednji slikar škole Hudson River, Bricherov stil, koji je obuhvatao pejzaže i luminizam, vremenom je izgubio na popularnosti usled uspona moderne umetnosti. Ipak, pedesetih godina prošlog veka, njegov rad doživeo je obnovljenu pažnju, a on je priznat kao jedan od najvećih pomorskih slikara 19. veka.

    Istražite više Bricherovih dela i umetničke škole Hudson River na AllPaintingsStore: [https://AllPaintingsStore.com/@/alfred-thompson-bricher](https://AllPaintingsStore.com/@/alfred-thompson-bricher)

    Otkrijte evoluciju zapadne umetnosti kroz vekove putem Wahoo Art vremenske linije: /sr/art/list/

    Saznajte više o Bricherovom životu i delu na Wikipediji: [https://en.wikipedia.org/wiki/alfred_thompson_bricher](https://en.wikipedia.org/wiki/alfred_thompson_bricher)

    Ključni datumi:

    10. april 1837. – rođen u Portsmouthu, New Hampshire

    1868. – preseljenje u New York

    30. septembar 1908. – preminuo u uzrastu od 71 godine

    Saznajte više

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji vodi na stranicu za preuzimanje White Caps

    topimpressionists.com/sr/art/download/alfred-thompson-bricher-white-caps-8DNVRR-en/

    Citiranje ovog umetničkog dela

    MLA
    Бричер, Алфред Томпсон. White Caps. 1885, https://topimpressionists.com/sr/art/alfred-thompson-bricher-white-caps-8DNVRR-en/
    APA
    Бричер, Алфред Томпсон (1885). White Caps [Painting]. https://topimpressionists.com/sr/art/alfred-thompson-bricher-white-caps-8DNVRR-en/
    Chicago
    Алфред Томпсон Бричер. White Caps. 1885. https://topimpressionists.com/sr/art/alfred-thompson-bricher-white-caps-8DNVRR-en/
    Harvard
    Бричер, Алфред Томпсон (1885) White Caps. Available at: https://topimpressionists.com/sr/art/alfred-thompson-bricher-white-caps-8DNVRR-en/

    Pogledajte pažljivije

    White Caps — Алфред Томпсон Бричер

    Pažljiviji pogled

    Odgovorite svojim rečima. Ovde nema netačnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Šta vam prvo privuče pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. U našem katalogu ovo delo je klasifikovano pod: colour. Da li se slažete? Šta biste dodali ili uklonili?
    4. Vratite se na Landscape with Water, ranije u ovom vodiču. Navedite dve stvari koje to delo deli sa ovim radom i jednu koja ih razlikuje.
    5. Алфред Томпсон Бричер je imao oko 48 godina kada je ovo nastalo. Šta u ovom delu podseća na rad umetnika u toj životnoj fazi?

    Vaš odgovor

    Napišite kratak pasus o ovom umetničkom delu. Koristite činjenice iz prethodnih delova ovog vodiča i svoje odgovore navedene iznad.

    Pitanja i odgovori

    Koja je dominantna boja dela „White Caps”, Алфред Томпсон Бричер?

    Boja koja najviše izdvaja se u delu "White Caps" je Phthalo Green (#232118). Dominantna boja je korisna pri uklapanju umetničkog dela u enterijer.

    Kolika je zasićenost boja u delu „White Caps”, Алфред Томпсон Бричер?

    Boje dela „White Caps”, Алфред Томпсон Бричер imaju Subtle Color zasićenost. Zasićenost opisuje koliko su boje jarke ili prigušene.

    Šta prikazuje „White Caps”, Алфред Томпсон Бричер?

    Teme prisutne u delu „White Caps”, Алфред Томпсон Бричер obuhvataju colour. Zajedno one sažimaju suštinu ovog umetničkog dela.