Ateljé — Fri frakt i hela världen — Leveranstid 2–6 veckor

      Adriaen Brouwer Läsare & mest sedda dukar

      1635 – 1638

      Vad innehåller den här sidan?

      Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Adriaen Brouwer på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

      Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

      Adriaen Brouwer och läsarna

      Under tolv månader var Adriaen Brouwers mest visade verk på TopImpressionists.com Feeling: 500 besök, vilket utgör 11% av alla visningar för konstnären. Därefter följer The Smokers och In the Tavern. Adriaen Brouwer genererade totalt 5 200 besök: 1 000 på konstnärens sida och 4 200 på enskilda dukar. Intresset ökar: antalet besök steg med 83% från Aug 2026 till Sep 2026. Den mest framstående månaden var Jul 2026 med 3 500 besök. Läsare surfar på datorer (90%) och mobiltelefoner (10%). Läsare dras till Melankolisk (Känslomässig ton): 32% av besöken, för 11% av konstnärens katalog.

      De 10 målningar av Adriaen Brouwer som väcker mest uppmärksamhet

      Beräknat utifrån besök under de senaste tolv månaderna på TopImpressionists.com: de 10 dukar av Adriaen Brouwer som läsarna öppnar oftast, med förstaplatsen först.

      1. Feeling 1 Feeling, 1635 500 besök · 10,6%
      2. The Smokers 2 The Smokers, 1638 500 besök · 10,6%
      3. In the Tavern 3 In the Tavern 400 besök · 8,5%
      4. Brawling Peasants 4 Brawling Peasants 300 besök · 6,4%
      5. Twilight Landscape 5 Twilight Landscape, 1633 300 besök · 6,4%
      6. Peasants playing cards in a tavern 6 Peasants playing cards in a tavern, 1635 200 besök · 4,3%
      7. Farmers Fight Party 7 Farmers Fight Party 200 besök · 4,3%
      8. Moonlit landscape 8 Moonlit landscape, 1636 200 besök · 4,3%
      9. Avarice 9 Avarice 200 besök · 4,3%
      10. Interior of a Tavern 10 Interior of a Tavern, 1630 100 besök · 2,1%

      Hur många läsare besöker Adriaen Brouwers sida varje månad?

      Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

      Visa siffrorna
      MånadKonstnärssidaVerkets sidor
      Okt 202500
      Nov 202500
      Dec 202500
      Jan 202600
      Feb 202600
      Mar 202600
      Apr 202600
      Maj 202600
      Jun 202600
      Jul 20268002 700
      Aug 20260600
      Sep 2026200900

      Hur ofta öppnas dukarna av Adriaen Brouwer?

      Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

      De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

      Vilka av Adriaen Brouwers dukar får flest besök, månad för månad?

      Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

      Visa siffrorna
      KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
      Twilight Landscape0000000002000100
      In the Tavern0000000001000300
      Brawling Peasants0000000001001000
      Smoking Men000000000000
      In the Tavern000000000000
      Interior of a Smoking Room00000000010000
      The Back Operation00000000000100
      The Smokers0000000003000100
      Interior of a Tavern00000000001000
      Peasants Smoking and Drinki…00000000001000

      Vilka enheter använder läsarna för att följa Adriaen Brouwer?

      Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.

      Visa siffrorna
      EnhetBesökDela
      datorer4 70090,4%
      mobiltelefoner5009,6%

      På vilka språk läses Adriaen Brouwer?

      Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

      Visa siffrorna
      SpråkBesökDela
      Tjeckiska200100,0%

      Hur många besök får Adriaen Brouwer per dag, och vad är prognosen?

      Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

      Visa siffrorna
      DagBesök
      mån 21 Sep0
      tis 22 Sep100
      ons 23 Sep300
      tors 24 Sep0
      fre 25 Sep0
      lör 26 Sep0
      sön 27 Sep100
      mån 28 Sep0
      tis 29 Sep0
      ons 30 Sep100
      tors 1 Okt0
      fre 2 Okt0
      lör 3 Okt100
      sön 4 Okt0
      mån 5 Okt0
      tis 6 Okt0
      ons 7 Okt0
      tors 8 Okt0
      fre 9 Okt0
      lör 10 Okt100
      sön 11 Okt0
      mån 12 Okt (prognos)0
      tis 13 Okt (prognos)0
      ons 14 Okt (prognos)0
      tors 15 Okt (prognos)0
      fre 16 Okt (prognos)0
      lör 17 Okt (prognos)0
      sön 18 Okt (prognos)0
      mån 19 Okt (prognos)0
      tis 20 Okt (prognos)0
      ons 21 Okt (prognos)0
      tors 22 Okt (prognos)0
      fre 23 Okt (prognos)0
      lör 24 Okt (prognos)0
      sön 25 Okt (prognos)0
      mån 26 Okt (prognos)0
      tis 27 Okt (prognos)0
      ons 28 Okt (prognos)0
      tors 29 Okt (prognos)0
      fre 30 Okt (prognos)0
      lör 31 Okt (prognos)0
      sön 1 Nov (prognos)0

      Frågor om Adriaen Brouwer

      Vilka av Adriaen Brouwers dukar är mest populära?

      Feeling ligger först med 500 besök (11% av alla visningar för Adriaen Brouwer). Rankingen ovan listar de 10 mest visade.

      Hur många personer har läst om Adriaen Brouwer på TopImpressionists.com?

      5 200 besök under tolv månader, 1 000 på konstnärens sida och 4 200 på enskilda dukar.

      Vilka enheter följer läsare Adriaen Brouwer på?

      Besökare följer Adriaen Brouwer på datorer (90%) och mobiltelefoner (10%); datorer står för 90% av besöken.

      Vilken typ av dukar föredrar läsarna i Adriaen Brouwer?

      Melankolisk (Känslomässig ton): 32% av besöken, jämfört med 11% av katalogen.