Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Andre Giroux på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Andre Giroux: vad ett år av besök berättar
Den mest visade duken är Ruins in the Roman Campagna: 200 besök under ett år, vilket motsvarar 33% av allt som lästs om Andre Giroux. Det följs av A Section of the Claudian Aqueduct, Rome (ca. (1826-29)) och Forest Interior with a Waterfall, Papigno. Konstnärens sida: 200 besök. Tavlor: 400. Totalt: 600. Bästa månad: Jul 2026, 500 besök. De väljer Mjuk skugga (Ljusstyrka) mer än vad katalogen antyder: 83% av besöken, 38% av dukarna.
De 4 mest sedda dukarna av Andre Giroux
De 4 dukar av Andre Giroux som TopImpressionists.com-läsare har öppnat mest under de senaste tolv månaderna, i ordning efter antal besök.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
100
400
Aug 2026
100
0
Sep 2026
0
0
Okt 2026
0
0
När öppnar läsarna Andre Girouxs dukar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna av Andre Giroux, jämfört med vad målaren skapade?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Nostalgisk
33,3%
66,7%
Fridfull
33,3%
33,3%
Drömsk och romantisk
33,3%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Melankolisk
33,3%
66,7%
Fridfull
33,3%
33,3%
Dramatisk
33,3%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
15,4%
16,7%
Mjuk skugga
38,5%
83,3%
Mjuk luminans
30,8%
0,0%
Ljusstyrka
7,7%
0,0%
Ljusstark
7,7%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
23,1%
0,0%
Dämpad färgsättning
53,8%
83,3%
Måttlig mjukhet
15,4%
16,7%
Tydlig färgmättnad
7,7%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
77,8%
100,0%
Neutrala toner
11,1%
0,0%
Pastellfärger
11,1%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
30,8%
16,7%
Balanserad
61,5%
83,3%
Livfulla färger
7,7%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
0,0%
0,0%
Mild
0,0%
0,0%
Balanserad
38,5%
33,3%
Stark kontrast
15,4%
33,3%
Kontrastnivå
46,2%
33,3%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
7,7%
0,0%
Mjukt blandad palett
0,0%
0,0%
Balanserad harmoni
0,0%
0,0%
Stark färgmässig enhetlighet
53,8%
66,7%
Enhetlig palett
38,5%
33,3%
Vilka är Andre Girouxs favoritdukar, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Ruins in the Roman Campagna
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Forest Interior with a Wate…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Apollo and Daphne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A view of Rome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ruins on the Palatine
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Forest Interior with a Pain…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
View Taken in the French Al…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Path at Corpo di Casa
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of the Bay of Naples f…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape near Tivoli Aquap…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Andre Giroux?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Andre Giroux, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
Dag
Besök
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
0
tis 10 Nov (prognos)
0
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
0
tis 17 Nov (prognos)
0
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
0
tis 24 Nov (prognos)
0
ons 25 Nov (prognos)
0
Vad läsare frågar om Andre Giroux
Vilka av Andre Girouxs dukar öppnas oftast?
Ruins in the Roman Campagna först: 200 besök, 33% av visningarna. 4 dukar är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för Andre Giroux på TopImpressionists.com?
600 besök under tolv månader: 200 på konstnärens sida, 400 på dukarna.
Vilka av Andre Girouxs dukar passar läsarnas smak?
Dukar som tolkas som Mjuk skugga (Ljusstyrka) står för 83% av besöken för 38% av katalogen.