Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Andries Van Eertvelt på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Andries Van Eertvelt och läsarna
Under tolv månader var Andries Van Eertvelts mest visade verk på TopImpressionists.com Naval Battle of Guetaria in (1638): 400 besök, vilket utgör 31% av alla visningar för konstnären. Därefter följer Untitled (833) och Sea Battle. Andries Van Eertvelt genererade totalt 2 200 besök: 1 000 på konstnärens sida och 1 200 på enskilda dukar. Den mest framstående månaden var Jul 2026 med 1 200 besök. Läsare dras till Mjuk skugga (Ljusstyrka): 69% av besöken, för 35% av konstnärens katalog.
De 9 målningar av Andries Van Eertvelt som väcker mest uppmärksamhet
Beräknat utifrån besök under de senaste tolv månaderna på TopImpressionists.com: de 9 dukar av Andries Van Eertvelt som läsarna öppnar oftast, med förstaplatsen först.
Hur många läsare besöker Andries Van Eertvelts sida varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
700
500
Aug 2026
200
500
Sep 2026
0
0
Okt 2026
100
200
Hur ofta öppnas dukarna av Andries Van Eertvelt?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av dukar väljer läsarna av Andries Van Eertvelt?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Dramatisk
87,0%
60,0%
Lugn
4,3%
20,0%
Fridfull
4,3%
20,0%
Klassisk
4,3%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Dramatisk
91,3%
60,0%
Lugn
4,3%
20,0%
Reflekterande
4,3%
20,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
9,3%
15,4%
Mjuk skugga
34,9%
69,2%
Mjuk luminans
41,9%
7,7%
Ljusstyrka
9,3%
0,0%
Ljusstark
4,7%
7,7%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
37,2%
38,5%
Dämpad färgsättning
25,6%
38,5%
Måttlig mjukhet
30,2%
15,4%
Tydlig färgmättnad
7,0%
7,7%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
50,0%
50,0%
Neutrala toner
32,1%
10,0%
Mörka toner
10,7%
20,0%
Monokromt
3,6%
20,0%
Pastellfärger
3,6%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
41,9%
30,8%
Balanserad
39,5%
53,8%
Livfulla färger
18,6%
15,4%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
7,0%
15,4%
Mild
18,6%
15,4%
Balanserad
4,7%
0,0%
Stark kontrast
18,6%
23,1%
Kontrastnivå
51,2%
46,2%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
7,0%
0,0%
Mjukt blandad palett
9,3%
15,4%
Balanserad harmoni
0,0%
0,0%
Stark färgmässig enhetlighet
30,2%
30,8%
Enhetlig palett
53,5%
53,8%
Vilka av Andries Van Eertvelts dukar får flest besök, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Naval Battle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Ships at Anchor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Sea Battle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Battle of Lepanto
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Seascape with Four Frigates
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Naval Battle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Battle of Lepanto
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dutch Ships loading Timber…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Shipping of a coastal town
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Battle of Gibraltar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Andries Van Eertvelt?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
Språk
Besök
Dela
Engelska
100
100,0%
Hur många besök får Andries Van Eertvelt per dag, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
Dag
Besök
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
200
ons 21 Okt
100
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
100
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov
100
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
0
tis 10 Nov (prognos)
100
ons 11 Nov (prognos)
100
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
0
tis 17 Nov (prognos)
100
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
0
tis 24 Nov (prognos)
0
ons 25 Nov (prognos)
0
Frågor om Andries Van Eertvelt
Vilka av Andries Van Eertvelts dukar är mest populära?
Naval Battle of Guetaria in (1638) ligger först med 400 besök (31% av alla visningar för Andries Van Eertvelt). Rankingen ovan listar de 9 mest visade.
Hur många personer har läst om Andries Van Eertvelt på TopImpressionists.com?
2 200 besök under tolv månader, 1 000 på konstnärens sida och 1 200 på enskilda dukar.
Vilken typ av dukar föredrar läsarna i Andries Van Eertvelt?
Mjuk skugga (Ljusstyrka): 69% av besöken, jämfört med 35% av katalogen.