Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Claude Mellan på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Claude Mellan: vad ett år av besök berättar
Den mest visade duken är Face of Christ on Saint Veronica: 200 besök under ett år, vilket motsvarar 50% av allt som lästs om Claude Mellan. Det följs av Face of Christ (detail) och Portrait of Louis XIV as a Child. Konstnärens sida: 500 besök. Tavlor: 400. Totalt: 900. Bästa månad: Jul 2026, 800 besök. De väljer Mjuk luminans (Ljusstyrka) mer än vad katalogen antyder: 100% av besöken, 27% av dukarna.
De 3 mest sedda dukarna av Claude Mellan
De 3 dukar av Claude Mellan som TopImpressionists.com-läsare har öppnat mest under de senaste tolv månaderna, i ordning efter antal besök.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
500
300
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
100
När öppnar läsarna Claude Mellans dukar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna av Claude Mellan, jämfört med vad målaren skapade?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Lugn
33,3%
50,0%
Elegant
33,3%
50,0%
Fridfull
33,3%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Reflekterande
33,3%
50,0%
Andlig
33,3%
50,0%
Melankolisk
33,3%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
0,0%
0,0%
Mjuk skugga
9,1%
0,0%
Mjuk luminans
27,3%
100,0%
Ljusstyrka
54,5%
0,0%
Ljusstark
9,1%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
90,9%
100,0%
Dämpad färgsättning
9,1%
0,0%
Måttlig mjukhet
0,0%
0,0%
Tydlig färgmättnad
0,0%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Neutrala toner
70,0%
50,0%
Monokromt
20,0%
50,0%
Jordnära
10,0%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
63,6%
50,0%
Balanserad
36,4%
50,0%
Livfulla färger
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
36,4%
25,0%
Mild
36,4%
50,0%
Balanserad
0,0%
0,0%
Stark kontrast
0,0%
0,0%
Kontrastnivå
27,3%
25,0%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
0,0%
0,0%
Mjukt blandad palett
18,2%
0,0%
Balanserad harmoni
0,0%
0,0%
Stark färgmässig enhetlighet
9,1%
0,0%
Enhetlig palett
72,7%
100,0%
Vilka är Claude Mellans favoritdukar, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
Konstverk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of Louis XIV as a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Face of Christ (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of Henriette-Marie…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young woman rises from he…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Face of Christ on Saint Ver…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
portrait of James Howell
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Intellect and memory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pierre gassendi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young shepherdess reading…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Claude Mellan?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Siffrorna i en tabell
Språk
Besök
Dela
Italienska
200
100,0%
Hur många besök per dag får Claude Mellan, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
Dag
Besök
tors 24 Sep
0
fre 25 Sep
0
lör 26 Sep
0
sön 27 Sep
0
mån 28 Sep
0
tis 29 Sep
0
ons 30 Sep
0
tors 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lör 3 Okt
0
sön 4 Okt
0
mån 5 Okt
0
tis 6 Okt
0
ons 7 Okt
100
tors 8 Okt
0
fre 9 Okt
100
lör 10 Okt
0
sön 11 Okt
0
mån 12 Okt
0
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tors 15 Okt (prognos)
0
fre 16 Okt (prognos)
100
lör 17 Okt (prognos)
0
sön 18 Okt (prognos)
0
mån 19 Okt (prognos)
0
tis 20 Okt (prognos)
0
ons 21 Okt (prognos)
100
tors 22 Okt (prognos)
0
fre 23 Okt (prognos)
100
lör 24 Okt (prognos)
0
sön 25 Okt (prognos)
0
mån 26 Okt (prognos)
0
tis 27 Okt (prognos)
0
ons 28 Okt (prognos)
100
tors 29 Okt (prognos)
0
fre 30 Okt (prognos)
100
lör 31 Okt (prognos)
0
sön 1 Nov (prognos)
0
mån 2 Nov (prognos)
0
tis 3 Nov (prognos)
0
ons 4 Nov (prognos)
100
Vad läsare frågar om Claude Mellan
Vilka av Claude Mellans dukar öppnas oftast?
Face of Christ on Saint Veronica först: 200 besök, 50% av visningarna. 3 dukar är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för Claude Mellan på TopImpressionists.com?
900 besök under tolv månader: 500 på konstnärens sida, 400 på dukarna.
Vilka av Claude Mellans dukar passar läsarnas smak?
Dukar som tolkas som Mjuk luminans (Ljusstyrka) står för 100% av besöken för 27% av katalogen.