Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Claude Parent på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Claude Parent: vad ett år av besök berättar
Den mest visade duken är Project for a New Museum: 100 besök under ett år, vilket motsvarar 25% av allt som lästs om Claude Parent. Det följs av Alaïa Fashion Drawing och Alaïa Fashion Drawing. Konstnärens sida: 400 besök. Tavlor: 300. Totalt: 700. Bästa månad: Jul 2026, 400 besök. De väljer Romantisk (Känslomässig ton) mer än vad katalogen antyder: 100% av besöken, 42% av dukarna.
De 4 mest sedda dukarna av Claude Parent
De 4 dukar av Claude Parent som TopImpressionists.com-läsare har öppnat mest under de senaste tolv månaderna, i ordning efter antal besök.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Siffrorna i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
200
200
Aug 2026
0
100
Sep 2026
0
0
Okt 2026
200
0
När öppnar läsarna Claude Parents dukar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer läsarna av Claude Parent, jämfört med vad målaren skapade?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Siffrorna i en tabell
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Romantisk
41,7%
100,0%
Reflekterande
50,0%
0,0%
Lugn
8,3%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
0,0%
0,0%
Mjuk skugga
0,0%
0,0%
Mjuk luminans
0,0%
0,0%
Ljusstyrka
0,0%
0,0%
Ljusstark
100,0%
100,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
100,0%
100,0%
Dämpad färgsättning
0,0%
0,0%
Måttlig mjukhet
0,0%
0,0%
Tydlig färgmättnad
0,0%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Neutrala toner
52,9%
50,0%
Monokromt
35,3%
25,0%
Pastellfärger
11,8%
25,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
100,0%
100,0%
Balanserad
0,0%
0,0%
Livfulla färger
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
35,3%
25,0%
Mild
5,9%
0,0%
Balanserad
0,0%
0,0%
Stark kontrast
5,9%
0,0%
Kontrastnivå
52,9%
75,0%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
11,8%
25,0%
Mjukt blandad palett
11,8%
0,0%
Balanserad harmoni
11,8%
0,0%
Stark färgmässig enhetlighet
41,2%
75,0%
Enhetlig palett
23,5%
0,0%
Vilka är Claude Parents favoritdukar, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Siffrorna i en tabell
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Competition for the display…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Alaïa Fashion Drawing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Claude Parent?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Siffrorna i en tabell
Språk
Besök
Dela
Ryska
200
100,0%
Hur många besök per dag får Claude Parent, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Siffrorna i en tabell
Dag
Besök
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
100
tis 3 Nov (prognos)
0
ons 4 Nov (prognos)
0
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
100
tis 10 Nov (prognos)
0
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
200
tis 17 Nov (prognos)
0
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
200
Vad läsare frågar om Claude Parent
Vilka av Claude Parents dukar öppnas oftast?
Project for a New Museum först: 100 besök, 25% av visningarna. 4 dukar är rankade ovanför.
Hur stor är läsarskaran för Claude Parent på TopImpressionists.com?
700 besök under tolv månader: 400 på konstnärens sida, 300 på dukarna.
Vilka av Claude Parents dukar passar läsarnas smak?
Dukar som tolkas som Romantisk (Känslomässig ton) står för 100% av besöken för 42% av katalogen.