Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Eustache Le Sueur på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Eustache Le Sueur och läsarna
Under tolv månader var Eustache Le Sueurs mest visade verk på TopImpressionists.com MESSE DE SAINT MARTIN: 500 besök, vilket utgör 14% av alla visningar för konstnären. Därefter följer LE PAPE VICTOR III CONFIRME L'INSTITUTION DES CHARTREUX och Saint Paul preaching at Ephesus. Eustache Le Sueur genererade totalt 4 800 besök: 1 500 på konstnärens sida och 3 300 på enskilda dukar. Den mest framstående månaden var Jul 2026 med 3 600 besök. Läsare surfar på datorer (94%) och mobiltelefoner (6%). Läsare dras till Andlig (Känslomässig ton): 65% av besöken, för 14% av konstnärens katalog.
De 10 målningar av Eustache Le Sueur som väcker mest uppmärksamhet
Beräknat utifrån besök under de senaste tolv månaderna på TopImpressionists.com: de 10 dukar av Eustache Le Sueur som läsarna öppnar oftast, med förstaplatsen först.
Hur många läsare besöker Eustache Le Sueurs sida varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
0
Jul 2026
1 200
2 400
Aug 2026
100
400
Sep 2026
0
500
Hur ofta öppnas dukarna av Eustache Le Sueur?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av dukar väljer läsarna av Eustache Le Sueur?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Dramatisk
57,1%
70,0%
Klassisk
0,0%
30,0%
Lugn
14,3%
0,0%
Elegant
14,3%
0,0%
Drömsk och romantisk
14,3%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Andlig
14,3%
65,0%
Dramatisk
42,9%
10,0%
Dyster och högtidlig
0,0%
15,0%
Lugn
14,3%
5,0%
Glädjefylld
14,3%
5,0%
Fridfull
14,3%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
24,0%
14,3%
Mjuk skugga
48,0%
54,3%
Mjuk luminans
20,0%
28,6%
Ljusstyrka
8,0%
2,9%
Ljusstark
0,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
8,0%
8,6%
Dämpad färgsättning
38,0%
28,6%
Måttlig mjukhet
42,0%
31,4%
Tydlig färgmättnad
12,0%
31,4%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
75,0%
70,6%
Mörka toner
13,6%
26,5%
Neutrala toner
11,4%
2,9%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
24,0%
14,3%
Balanserad
60,0%
54,3%
Livfulla färger
16,0%
31,4%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
8,0%
5,7%
Mild
18,0%
14,3%
Balanserad
8,0%
14,3%
Stark kontrast
26,0%
20,0%
Kontrastnivå
40,0%
45,7%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
8,0%
5,7%
Mjukt blandad palett
12,0%
2,9%
Balanserad harmoni
12,0%
5,7%
Stark färgmässig enhetlighet
40,0%
71,4%
Enhetlig palett
28,0%
14,3%
Vilka av Eustache Le Sueurs dukar får flest besök, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
Konstverk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Muses: Melpomene, Erato…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Gathering of Friends
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
St Bruno Appearing to Comte…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nedstigning från korset
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Presentation of the Virgin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Muse Terpsichore
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Muses: Clio, Euterpe an…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Birth of Cupid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Rape of Tamar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
CALLIOPE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Vilka enheter använder läsarna för att följa Eustache Le Sueur?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
Enhet
Besök
Dela
datorer
4 500
93,8%
mobiltelefoner
300
6,2%
På vilka språk läses Eustache Le Sueur?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
Språk
Besök
Dela
Japanska
300
100,0%
Hur många besök får Eustache Le Sueur per dag, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
Dag
Besök
fre 25 Sep
0
lör 26 Sep
0
sön 27 Sep
0
mån 28 Sep
0
tis 29 Sep
100
ons 30 Sep
0
tors 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lör 3 Okt
0
sön 4 Okt
0
mån 5 Okt
0
tis 6 Okt
500
ons 7 Okt
100
tors 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lör 10 Okt
0
sön 11 Okt
0
mån 12 Okt
0
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt
100
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt (prognos)
0
lör 17 Okt (prognos)
0
sön 18 Okt (prognos)
0
mån 19 Okt (prognos)
0
tis 20 Okt (prognos)
100
ons 21 Okt (prognos)
0
tors 22 Okt (prognos)
0
fre 23 Okt (prognos)
0
lör 24 Okt (prognos)
0
sön 25 Okt (prognos)
0
mån 26 Okt (prognos)
0
tis 27 Okt (prognos)
100
ons 28 Okt (prognos)
0
tors 29 Okt (prognos)
0
fre 30 Okt (prognos)
0
lör 31 Okt (prognos)
0
sön 1 Nov (prognos)
0
mån 2 Nov (prognos)
0
tis 3 Nov (prognos)
100
ons 4 Nov (prognos)
0
tors 5 Nov (prognos)
0
Frågor om Eustache Le Sueur
Vilka av Eustache Le Sueurs dukar är mest populära?
MESSE DE SAINT MARTIN ligger först med 500 besök (14% av alla visningar för Eustache Le Sueur). Rankingen ovan listar de 10 mest visade.
Hur många personer har läst om Eustache Le Sueur på TopImpressionists.com?
4 800 besök under tolv månader, 1 500 på konstnärens sida och 3 300 på enskilda dukar.
Vilka enheter följer läsare Eustache Le Sueur på?
Besökare följer Eustache Le Sueur på datorer (94%) och mobiltelefoner (6%); datorer står för 94% av besöken.
Vilken typ av dukar föredrar läsarna i Eustache Le Sueur?
Andlig (Känslomässig ton): 65% av besöken, jämfört med 14% av katalogen.