Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Massimo Vignelli, Vignelli Associates på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Massimo Vignelli, Vignelli Associates and the readers
Over twelve months, the canvas of Massimo Vignelli, Vignelli Associates most viewed on TopImpressionists.com was Liberté Liberté: 1 200 visits, 17% of all views of the painter. Knoll International\n\n[front view] och Max 365 come next. Massimo Vignelli, Vignelli Associates drew 9 900 visits in all: 4 500 on the painter's page and 5 400 on single canvases. Attention is brightening: visits rose 85% from Aug 2026 to Sep 2026. The brightest month was Jul 2026, with 5 800 visits. Readers come in Engelska (34%), Spanska (22%) och Chinese (16%). Readers browse on computers (82%), phones (17%) och tablets (1%). Readers are drawn to Lugn (Känslomässig ton): 45% of the visits, for 18% of the painter's catalog.
The 10 canvases of Massimo Vignelli, Vignelli Associates that draw the most attention
Counted by visits over the last twelve months on TopImpressionists.com: the 10 canvases of Massimo Vignelli, Vignelli Associates that readers open most often, first place first.
How many readers visit the page of Massimo Vignelli, Vignelli Associates each month?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
See the numbers
Month
Artist page
Artwork pages
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
200
200
Jul 2026
2 000
3 800
Aug 2026
400
900
Sep 2026
1 900
500
How often are the canvases of Massimo Vignelli, Vignelli Associates opened?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
The monthly figures of both charts are in the first table, above.
What kind of canvases do the readers of Massimo Vignelli, Vignelli Associates choose?
Each star chart compares two things. The dotted shape is the artist's own work: fifty artworks taken at random, sorted by one feature. The solid shape is where the visits actually went during the last twelve months. Where the solid shape reaches further out than the dotted one, that kind of artwork attracts more attention than its share of the artist's work.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
See the numbers
Stämning
Stämning
Artworks of the artist
Visits
Modernistisk
38,9%
25,0%
Elegant
11,1%
26,8%
Minimalistisk
19,4%
17,9%
Lugn
11,1%
12,5%
Nostalgisk
8,3%
8,9%
Fridfull
5,6%
8,9%
Kraftfull och uttrycksfull
2,8%
0,0%
Dramatisk
2,8%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Artworks of the artist
Visits
Lugn
17,6%
45,3%
Reflekterande
29,4%
22,6%
Livfull
17,6%
13,2%
Nostalgisk
5,9%
11,3%
Glädjefylld
11,8%
3,8%
Fridfull
5,9%
1,9%
Dramatisk
2,9%
1,9%
Melankolisk
2,9%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Artworks of the artist
Visits
Mörk
4,0%
1,5%
Mjuk skugga
12,0%
26,1%
Mjuk luminans
24,0%
29,0%
Ljusstyrka
14,0%
13,0%
Ljusstark
46,0%
30,4%
Färgmättnad
Färgmättnad
Artworks of the artist
Visits
Dämpad
38,0%
39,1%
Dämpad färgsättning
20,0%
5,8%
Måttlig mjukhet
14,0%
15,9%
Tydlig färgmättnad
10,0%
11,6%
Mättad färg
18,0%
27,5%
Färgpalett
Färgpalett
Artworks of the artist
Visits
Neutrala toner
46,7%
41,3%
Mörka toner
17,8%
28,6%
Pastellfärger
22,2%
9,5%
Jordnära
4,4%
11,1%
Varma toner
2,2%
7,9%
Solnedgång
4,4%
1,6%
Monokromt
2,2%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Artworks of the artist
Visits
Monokrom
26,0%
27,5%
Balanserad
36,0%
20,3%
Livfulla färger
38,0%
52,2%
Kontrast
Kontrast
Artworks of the artist
Visits
Harmonisk
28,0%
14,5%
Mild
14,0%
29,0%
Balanserad
6,0%
1,5%
Stark kontrast
8,0%
8,7%
Kontrastnivå
44,0%
46,4%
Färgharmoni
Färgharmoni
Artworks of the artist
Visits
Skärande färgskala
14,0%
21,7%
Mjukt blandad palett
4,0%
13,0%
Balanserad harmoni
16,0%
4,3%
Stark färgmässig enhetlighet
28,0%
33,3%
Enhetlig palett
38,0%
27,5%
Which canvases of Massimo Vignelli, Vignelli Associates draw the most visits, month by month?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
See the numbers
Artwork
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Max 365
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
Heller Rainbow Dinnerware\n…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Heller The Rainbow Group\n\…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Knoll Design\n\ncover
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Fort Worth Art Museum The I…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Liberté Liberté
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
400
Knoll Au Louvre\n\n[front c…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Knoll International\n\n[fro…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Milano\n\n[cover view, fold…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Rank Xerox Showroom, Milan,…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
Which devices do readers use to follow Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
Each slice is one kind of device: phone, tablet or computer. The bigger the slice, the more visits came from that kind of device during the last twelve months.
See the numbers
Device
Visits
Share
computers
8 100
81,8%
phones
1 700
17,2%
tablets
100
1,0%
In which languages is Massimo Vignelli, Vignelli Associates read?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
See the numbers
Language
Visits
Share
Engelska
1 100
34,4%
Spanska
700
21,9%
Chinese
500
15,6%
Franska
200
6,2%
Italienska
200
6,2%
Ryska
200
6,2%
Persiska
100
3,1%
Japanska
100
3,1%
Polska
100
3,1%
How many visits does Massimo Vignelli, Vignelli Associates get each day, and what is the forecast?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
See the numbers
Day
Visits
fre 18 Sep
0
lör 19 Sep
0
sön 20 Sep
200
mån 21 Sep
100
tis 22 Sep
100
ons 23 Sep
300
tors 24 Sep
100
fre 25 Sep
300
lör 26 Sep
500
sön 27 Sep
600
mån 28 Sep
100
tis 29 Sep
100
ons 30 Sep
0
tors 1 Okt
100
fre 2 Okt
100
lör 3 Okt
0
sön 4 Okt
0
mån 5 Okt
0
tis 6 Okt
100
ons 7 Okt
400
tors 8 Okt
600
fre 9 Okt (prognos)
100
lör 10 Okt (prognos)
200
sön 11 Okt (prognos)
300
mån 12 Okt (prognos)
100
tis 13 Okt (prognos)
100
ons 14 Okt (prognos)
300
tors 15 Okt (prognos)
300
fre 16 Okt (prognos)
200
lör 17 Okt (prognos)
200
sön 18 Okt (prognos)
300
mån 19 Okt (prognos)
100
tis 20 Okt (prognos)
100
ons 21 Okt (prognos)
300
tors 22 Okt (prognos)
300
fre 23 Okt (prognos)
200
lör 24 Okt (prognos)
200
sön 25 Okt (prognos)
400
mån 26 Okt (prognos)
100
tis 27 Okt (prognos)
100
ons 28 Okt (prognos)
300
tors 29 Okt (prognos)
400
Questions about Massimo Vignelli, Vignelli Associates
Which canvases of Massimo Vignelli, Vignelli Associates are the most popular?
Liberté Liberté comes first, with 1 200 visits (17% of the views of Massimo Vignelli, Vignelli Associates). The ranking above lists the 10 most viewed.
How many people read about Massimo Vignelli, Vignelli Associates on TopImpressionists.com?
9 900 visits in twelve months, 4 500 on the painter's page and 5 400 on single canvases.
On which devices do readers follow Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
Readers follow Massimo Vignelli, Vignelli Associates on computers (82%), phones (17%) och tablets (1%); computers make 82% of the visits.
In which languages do readers follow Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
In Engelska (34%), Spanska (22%) och Chinese (16%). Engelska leads with 34%.
What kind of canvases do readers prefer in Massimo Vignelli, Vignelli Associates?
Lugn (Känslomässig ton): 45% of the visits, against 18% of the catalog.