Ателие — Безплатна доставка по целия свят — Доставка: 2–6 седмици
      Преглед в реален мащаб Преглед с AR Избор на принт Превключване към дигитално изображение Сподели
      Подробности Ръководство Добави в любими Изтегляне Подобни артикули Рентгенова снимка Слайдшоу Статистика

      Suprematism. Nonobjective Composition

      Казимир Малевич (1878-1935): Украински художник, основоположник на супрематизма и пионер на абстрактното изкуство. Изследвайте емблематични произведения като Черен квадрат, геометрични форми и влиянието на чистите чувства в изкуството.

      Ръчно изработена маслена репродукция

      Ръчно рисувана маслена картина върху платно във вашия размер и рамка, изработена по поръчка от нашите художници. ( Избор на принт Превключване към дигитално изображение)

      Corner sample of the P118B picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B €10
      Corner sample of the P118H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H €10
      Corner sample of the P118W picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W €10
      Corner sample of the P438Z picture frame: формован полистирол, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z €10
      Corner sample of the P508JH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH €12
      Corner sample of the P508YH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH €12
      Corner sample of the P805H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H €10
      Corner sample of the P805Z picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z €10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ €10
      Corner sample of the P919G picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G €10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ €10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH €10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: формован полистирол, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ €12
      Corner sample of the W106C picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C €8
      Corner sample of the W218G picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G €10
      Corner sample of the W218JH picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH €8
      Corner sample of the W218Y picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y €10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ €10
      Corner sample of the W316G picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G €10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ €8
      Corner sample of the W316Y picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y €10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ €8
      Corner sample of the W4111J picture frame: масивна дървесина, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J €10
      Corner sample of the W500HY picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY €15
      Corner sample of the W500JH picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH €15
      Corner sample of the W692G picture frame: масивна дървесина, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G €12
      Corner sample of the W849H picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H €8
      Corner sample of the W940BG picture frame: масивна дървесина, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG €15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ €8

      Стандартен размер
      по поръчка
      CM
      INCH

      Изберете от нашите предварително зададени размери, които съответстват на оригиналните пропорции на произведението.

      ширина
      височина

      Въведете необходимата ширина и височина, за да паснат на вашата рамка или стена. Тъй като това е ръчна работа, при избор на размер с различен формат, художникът може да нарисува малко повече около картината или да отреже малко от периферията — вие избирате. Преди да започне рисуването, ще ви изпратим дигитален мок업 за одобрение. Картината, показана на тази страница, не е реалният резултат — само мок업ът го показва.

      Примери за възможности за персонализация: Заменете лицето с фотография на клиента; Добавете домашен любимец (например заменете котка с куче); Включете скрито послание на фона; Променете пейзажа или елементите на фона.
      След получаване на поръчка, екипът на TopImpressionists.com ще изпрати имейл до клиента с инструкции и ще предостави примерен макет за преглед.

      Доставка по целия свят () в рамките на 3-4 седмици вместо стандартните 5 седмици. (23 Октомври). Без компромис с качеството.

      Безплатна експресна доставка по целия свят
      Висококачествено ленено платно
      Пълно застраховане на доставката
      Гаранция за възстановяване на митнически такси
      Гаранция за пълно съответствие на цветовете
      Политика за връщане в рамките на 100 дни (само при дефекти)
      100% Гаранция за връщане на сумата
      Отстъпка при поръчка на повече произведения

      Обща сума

      € 236

      Suprematism. Nonobjective Composition

      Техника на репродукция

      Размер на репродукцията

      -

      Крайна цена

      € 236

      Бърза информация

      • Artistic style: Pure geometric form
      • Movement: Suprematism
      • Year: 1918
      • Location: MoMA Collection
      • Notable elements or techniques: Geometric abstraction; Monochrome painting

      Квиз за изкуство

      За всеки въпрос има само един верен отговор.

      Въпрос 1:
      What artistic movement is Kazimir Malevich’s Suprematism associated with?
      Въпрос 2:
      Which color prominently featured in Malevich's painting Suprematism. Nonobjective Composition?
      Въпрос 3:
      What geometric shapes are predominantly used in the artwork?
      Въпрос 4:
      Kazimir Malevich’s Suprematism aimed to prioritize what artistic element above all else?
      Въпрос 5:
      In what year was Kazimir Malevich's Suprematism. Nonobjective Composition created?

      Suprematism: A Radical Departure From Representation

      Kazimir Severinovich Malevich’s *Suprematism*, specifically *Nonobjective Composition*, stands as a cornerstone of abstract art, representing not merely an aesthetic innovation but a profound philosophical assertion about the nature of artistic expression. Born in Kyiv Oblast, Ukraine in 1879 to Polish parents steeped in cultural traditions—a heritage that subtly influenced his artistic sensibilities—Malevich embarked on a journey toward redefining visual language itself. His formative years instilled within him an appreciation for symbolic imagery and folk art forms which would later coalesce into the core tenets of his groundbreaking movement. Early Artistic Explorations & Influences Before establishing Suprematism, Malevich traversed diverse stylistic landscapes, immersing himself in Impressionism, Symbolism, Fauvism, and Cubism. These engagements served as crucial stepping stones, exposing him to the prevailing artistic currents of Europe and equipping him with a toolkit of techniques—albeit one he would ultimately dismantle. A pivotal trip to Paris in 1912 proved transformative, catapulting him into direct contact with the vanguard of European art and fostering an unwavering conviction that art should transcend mere imitation of reality. This belief fueled his relentless pursuit of pure artistic feeling, prioritizing conceptual primacy over visual accuracy. The Birth of Suprematism & Its Theoretical Framework Malevich formally founded Suprematism in 1913—a movement predicated on the audacious declaration that “art must be free from any objective representation.” Rejecting the conventions of Cubism and Futurism, he championed a radically simplified aesthetic characterized by geometric forms—primarily squares, circles, and rectangles—rendered in limited color palettes. This uncompromising stance wasn’t merely stylistic; it stemmed from Malevich's engagement with philosophical ideas propagated by Nikolai Alexandrovich Berdyaev and Vladimir Mikhailovich Solovyov, who argued that art should serve as a conduit for spiritual transcendence. As Malevich eloquently articulated in his manifesto “From Cubism and Futurism to Suprematism,” the artist’s task was to liberate himself from the constraints of the observable world—to confront “the zero of form” and embrace “pure feeling.” Iconic Composition & Symbolic Resonance The painting *Nonobjective Composition* exemplifies Malevich's uncompromising vision. Featuring a dominant large circle positioned at the upper left corner alongside a smaller circle near the center-left area, punctuated by a central cross—a deliberate allusion to Christian iconography—the artwork eschews any discernible depiction of external objects. Instead, it presents an arrangement of shapes and colors—primarily red, black, yellow, blue, and white—that generate a mesmerizing visual experience for the viewer. The geometric forms themselves are imbued with symbolic significance: the circle represents wholeness and unity, mirroring Malevich’s belief in the interconnectedness of all things; the cross symbolizes spiritual aspiration and transcendence. Legacy & Influence Beyond Art History Malevich's Suprematism irrevocably altered the trajectory of art history, establishing a precedent for conceptual abstraction that continues to inspire artists today. His uncompromising commitment to pure feeling—his rejection of representational illusion—resonates powerfully across disciplines, informing approaches to design, architecture, and even music. Reproductions of *Nonobjective Composition*, skillfully crafted by TopImpressionists.com, offer an unparalleled opportunity to engage with this seminal artwork and its enduring legacy—a testament to Malevich’s unwavering conviction that art could achieve a higher purpose beyond mere visual gratification.

      Въпроси и отговори

      Какво място заема „Suprematism. Nonobjective Composition“ на Казимир Малевич в историята на изкуството?

      Искусствоведската класификация на „Suprematism. Nonobjective Composition“ на Казимир Малевич е Geometric Abstract Art, от периода на Modern.

      Какъв национален произход стои зад Geometric Abstract Art на "Suprematism. Nonobjective Composition"?

      "Suprematism. Nonobjective Composition" е създадена от Казимир Малевич, роден в Украйна, в рамките на движението Geometric Abstract Art. Произходът на художника свързва произведението с Geometric Abstract Art, в неговия вариант, практикуван от художници от Украйна.

      Мога ли да прегледам „Suprematism. Nonobjective Composition“ на Казимир Малевич, преди да поръчам?

      Страницата за преглед Предварителен преглед на „Suprematism. Nonobjective Composition“ ви позволява да разгледате произведението, преди да го поръчате.


      Биография на художника

      Kazimir Malevich: A Pioneer of Abstract Art

      Kazimir Severinovich Malevich, роден на 23 февруари 1879 г. в близост до Киев, Украйна, е една от най-значимите фигури в историята на изкуството – художник и теоретик, основоположник на геометричния абстрактен реализъм и иноватор в света на съвременното изкуство. Ранният му живот бе оформил от украинския пейзаж и богатата народна култура, като този опит се оказал основа за неговия уникален стил. Първоначалното му обучение започна в Киев, но скоро той търси по-широки художествени хоризонти, премествайки се до Москва и след това се ангажирайки с развиващите се авангардистки движения в Европа.

      Artistic Development & Key Movements

      В началото на кариерата си Malevich изследва различни стилове – импресионизъм, символизъм, футуризъм и кубизъм. Ключов момент в развитието му е пътуването до Париж през 1912 г., където той се запознава с най-новите тенденции в европейското изкуство. Постепенно той се отдалечава от репрезентационните форми, търсейки единен художествен език, базиран на геометрични фигури и цветове. Това доведе до създаването на Suprematism около 1915 г. – абстрактно движение, фокусирано върху "супремацията на чистото усещане" в изкуството. Suprematism отхвърля всякакви опити за представяне на обекти от видимото пространство, като вместо това поставя акцент върху основните геометрични форми – квадрати, кръгове и правоъгълници. Този подход се корени в стремежа към премахване на всички връзки с реалността и създаването на изкуство, което да е само по себе си, без нужда от външни обекти или символи.

      Major Achievements & Notable Works

      Най-известното му произведение – *Черна квадратура* (1915 г.) – представлява радикален пробив в традиционното изкуство и се смята за основополагащ елемент на абстрактната живопис. Този минималистичен, черен квадрат върху бял фон предизвика огромно въздействие и постави началото на нова ера в изкуството. Други ключови произведения включват *Бяло върху бяло* (1918 г.) – серия от картини, които изследват чистотата на формата и цвета, използвайки бели геометрични форми върху бял фон, и *Дом под строеж* (1916 г.) – ранна форма на Suprematism, която представя уникална перспектива за украинската култура чрез абстрактни форми. Malevich не само създава тези произведения, но и пише обширно за теорията на изкуството, артикулирайки философските принципи зад Suprematism и насърчавайки нова художествена съзнателност.

      Historical Significance & Legacy

      Malevich е важна фигура в историята на изкуството, чиито идеи повлияха на развитието на абстрактното изкуство през 20-ти век, включително движения като минимализма и конструктивния реализъм. Той предизвика традиционните представи за репрезентация и отвори пътя за непредставителното изкуство. Неговите идеи за чистото усещане и геометричната абстракция продължават да резонират с художниците днес, а неговото влияние е осезаемо в съвременната художествена практика. Въпреки че се сблъска с политическо преследване по време на управлението на Сталин – първоначално подкрепен, след това репресиран – Malevich продължи да практикува и преподава изкуство до смъртта си в Ленинград (днес Санкт Петербург) през 1935 г. Неговата работа остана относително неизвестна за десетилетия след смъртта му, но получи нов интерес в средата на 20-ти век, утвърждавайки го като един от най-важните фигури в историята на модерното изкуство.
      Казимир Малевич

      Казимир Малевич

      1878 - 1935 , Украйна

      Бързи факти

      • Artistic Movement Or Style: Супрематизъм, Абстрактно изкуство
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
        • Минимализъм
        • Конструктивизъм
        • Ел Лисицки
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Импресионизъм
        • Фавизъм
        • Кубизъм
      • Date Of Birth: 1878 г.
      • Date Of Death: 1935 г.
      • Full Name: Казимир Северинович Малевич
      • Nationality: Украинец/Руснак
      • Notable Artworks:
        • Черен квадрат
        • Бял с бял
        • Дом под строеж
      • Place Of Birth: Киев, Украйна
      Разгледайте произведения на изкуството, организирани по теми, стилове и характеристики.
      © TopImpressionists.com — Всички права защитени  ·  100% Ръчно рисувани · Гарантирано удовлетворение · Безплатна доставка до цял свят
      VISA MASTERCARD