Ателие — Безплатна доставка по целия свят — Доставка: 2–6 седмици
      Преглед в реален мащаб Преглед с AR Поръчайте ръчно рисувано репродукция на този колекционерски предмет Превключване към дигитално изображение Сподели
      Подробности Ръководство Добави в любими Изтегляне Подобни артикули Рентгенова снимка Слайдшоу Статистика

      Paradise Lost

      Гюстав Дорé (1832-1883) е френски художник и график, известен с драматичните си дърворезби и илюстрации към класически произведения. Мастер на романтизма, създава невероятни образи в Библията, Данте и други.

      Жикле / Художествен принт

      Giclée печат или принт върху платно с музейно качество, бързо производство и гъвкави опции за завършен вид. ( Поръчайте ръчно рисувано репродукция на този колекционерски предмет Превключване към дигитално изображение)

      Corner sample of the P118B picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B €10
      Corner sample of the P118H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H €10
      Corner sample of the P118W picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W €10
      Corner sample of the P438Z picture frame: формован полистирол, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z €10
      Corner sample of the P508JH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH €12
      Corner sample of the P508YH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH €12
      Corner sample of the P805H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H €10
      Corner sample of the P805Z picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z €10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ €10
      Corner sample of the P919G picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G €10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ €10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH €10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: формован полистирол, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ €12
      Corner sample of the W106C picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C €8
      Corner sample of the W218G picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G €10
      Corner sample of the W218JH picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH €8
      Corner sample of the W218Y picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y €10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ €10
      Corner sample of the W316G picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G €10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ €8
      Corner sample of the W316Y picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y €10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ €8
      Corner sample of the W4111J picture frame: масивна дървесина, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J €10
      Corner sample of the W500HY picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY €15
      Corner sample of the W500JH picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH €15
      Corner sample of the W692G picture frame: масивна дървесина, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G €12
      Corner sample of the W849H picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H €8
      Corner sample of the W940BG picture frame: масивна дървесина, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG €15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ €8

      Стандартен размер
      по поръчка
      CM
      INCH

      Изберете от нашите предварително зададени размери, които съответстват на оригиналните пропорции на произведението.

      ширина
      височина

      Въведете необходимата ширина и височина, за да паснат на вашата рамка или стена. Принтовете могат само да се изрязват, но никога не могат да бъдат по-големи от оригиналната картина, така че при размер с различен формат част от изображението ще бъде загубена. Преди да започнем печат, ще ви изпратим дигитален мок업 за одобрение. Изображението, показано на тази страница, не показва реалното изрязване — само мок업ът го показва.

      Доставка по целия свят () в рамките на 2 седмици вместо стандартните 4/5 седмици. (22 Октомври)

      Безплатна експресна доставка по целия свят
      Висококачествено ленено платно
      Пълно застраховане на доставката
      Гаранция за възстановяване на митнически такси
      Гаранция за пълно съответствие на цветовете
      Политика за връщане в рамките на 100 дни (само при дефекти)
      100% Гаранция за връщане на сумата
      Отстъпка при поръчка на повече произведения

      Обща сума

      € 60

      Paradise Lost

      Жикле / Художествен принт

      Размер на репродукцията

      -

      Крайна цена

      € 60

      Бърза информация

      • Movement: Romanticism
      • Notable elements or techniques: Dramatic hatching & crosshatching
      • Artist: Paul Gustave Doré
      • Title: Paradise Lost
      • Artistic style: Realistic engraving

      Paradise Lost - A Symphony of Darkness and Divine Light

      Gustave Doré’s “Paradise Lost,” etched onto a copper plate with meticulous precision, stands as an unparalleled testament to Romantic artistic fervor. Created in 1867, this monumental engraving isn't merely a depiction of Milton’s epic poem; it’s a visceral embodiment of its core themes – rebellion against divine authority and the devastating consequences of pride – rendered with breathtaking dramatic realism.

      • Subject Matter: The artwork captures Lucifer’s chilling observation of the ruined Eden following his expulsion from Heaven, directly translating Milton's narrative into visual form. Doré meticulously portrays the aftermath of angelic warfare, emphasizing the profound loss experienced by God and humanity alike.
      • Style & Technique: Doré’s masterful approach aligns perfectly with Romanticism’s preoccupation with emotion and grandeur. He employs a technique known as etching – a process involving transferring a design onto metal using acid-resistant ink—followed by meticulously removing the inked areas to reveal raised lines that receive subsequent ink impressions for printing. This painstaking method guarantees exceptional detail and tonal variation, resulting in an image brimming with texture and depth.
      • Composition & Lighting: The engraving’s dynamic composition draws viewers into a swirling vortex of conflict. Angels ascend towards a luminous upper left corner symbolizing divine grace, while demons descend from the right side into shadowed darkness. A diagonal line powerfully divides the scene, reinforcing the opposing forces at play. Doré skillfully utilizes atmospheric perspective—gradually diminishing detail with distance—to heighten the illusion of space and amplify the drama.
      • Symbolism & Emotional Impact: “Paradise Lost” resonates deeply with its symbolic representations. Lucifer embodies corruption and defiance, while angels symbolize purity and righteousness. The artwork evokes feelings of awe mingled with terror – a reflection of Milton’s exploration of moral struggle and the eternal battle between good and evil.
      • Materials Used: Crafted from copper plate etching tools and ink, Doré's engraving exemplifies the pinnacle of Romantic artistic achievement. Its enduring legacy continues to inspire artists and collectors alike, cementing its place as a cornerstone of Victorian art history.

      As showcased in TopImpressionists’s database, “Paradise Lost” offers exceptional reproductions that capture the essence of Doré's vision—a captivating glimpse into a world where beauty clashes with horror, and divine majesty confronts demonic ambition.

      Въпроси и отговори

      Каква емоция предава „Paradise Lost“ на Гауст Дорé?

      Paradise Lost“ на Гауст Дорé предава Melancholic емоционален тон.

      Кой цвят се отличава най-силно в „Paradise Lost“?

      Phthalo Green (#2c2c2c) е водещият цвят на „Paradise Lost“ на Гауст Дорé.

      Колко силен е контрастът в „Paradise Lost“ на Гауст Дорé?

      Paradise Lost“ на Гауст Дорé демонстрира Balanced контраст между светлите и тъмните си зони.


      Биография на художника

      A Life Etched in Shadow and Light: The World of Gustave Doré

      Paul Gustave Louis Christophe Doré, известен на света като Gustave Doré, беше фигура, която пресичаше световете на илюстрацията, живописта и скулптурата с поразителна изобретателност. Роден в Страсбург, Франция, на 6 януари 1832 г., неговият живот се развиваше по време на период на огромни социални и художествени промени – епоха, когато романтизмът все още доминираше, но започваше да отстъпва място на нови течения в реализма и символизма. Дори като дете, Doré демонстрираше изключителен талант, не само в рисуването – което започна в много ранна възраст – но и в личност, която намекваше за драматичния блясък, който ще определи неговото творчество. Разказват се истории за младежки пакости, демонстриращи зрялост, далеч надхвърляща неговата възраст, предвещавайки сложните и често меланхолични теми, които ще проникнат в изкуството му. Той започна своята професионална кариера забележително рано – на самото си петнадесет години – като карикатурист за френския вестник *Le Journal pour rire*, усъвършенствайки уменията си за наблюдение и композиция в оживения свят на парижкия сатира.

      От Карикатура до Литерарни Титани: Възходът на Илюстратора

      Ранните поръчки на Doré положиха основанието за неговата бъдеща слава. Произведения като *Les Travaux d'Hercule* (1847), *Trois artistes incompris et mécontents* (1851) и *Les Dés-agréments d'un voyage d’agrément* (1851) демонстрираха развиващ се талант за динамична композиция и майсторско използване на светлина и сянка, дори в тези относително скромни начала. Той беше дълбоко повлиян от илюстрациите на J.J. Grandville, чиито фантастични образи и сатиричен подход резонираха с развиващия се стил на Doré. Въпреки това, чрез сътрудничеството си с литературни титани, Doré наистина се издигна до прославяне. През 1853 г. получи поръчка за илюстриране на творбите на лорд Байрон, което отвори врати към допълнителни престижни проекти. Монументалната задача да илюстрира Библията затвърди неговата репутация и доведе изкуството му пред огромна международна публика.

      Майсторство в Техниката: Дърворезба и Романтично Виждане

      Изкуственият гений на Doré не лежеше само в неговото въображение, но и в неговата техническа майсторство, особено в дърворезбата. Той притежаваше изключителна способност да създава невероятно детайлни и драматични изображения чрез този метод, умение, което позволи масовото производство и широко разпространение на неговото творчество. Композициите му са характерни с тяхната динамика, силни контрасти между светлина и сянка – техника, известна като киароскуро – и усещане за величие, често предизвикващо чувство на възхищение или дори ужас. Той често използваше голям екип от резбари, за да преведе своите дизайни в дърворезби, позволявайки ефективното производство, необходимо за отговаряне на изискванията на издателите и читателите. Неговият стил е здравокорен в романтичната традиция, подчертавайки емоцията, въображението и надбяването – очарованието от мощенящото влияние на природата и човешкото състояние. Той не просто описваше сцени; той ги интерпретираше през призмата на повишена емоционалност и драматичен блясък. Този подход, макар и приветстван от мнозина, също така предизвика критики от някои съвременници, които смятаха неговото творчество за прекалено театрално или сензационно.

      Влияние и Последователна Влиятелност

      Gustave Doré получи честта да бъде направен *Шевалиер де ла Легион дьоннор* (почетен офицер) от френското правителство през 1861 г., което е свидетелство за нарастващото му признание в художествените кръгове. Въпреки това, неговото наследство се простира много по-далеч от награди и аплодисменти. Неговите илюстрации оказаха дълбоко влияние върху визуалната култура, формирайки въображението на художници и читатели за поколения наред. Винсент ван Гог беше сред тези, които бяха дълбоко вдъхновени от творбите на Doré, особено неговите изображения на страдание и бедност, разпознавайки в тях споделеното му съчувствие към човешкото състояние. Въпреки че се сблъска с критики по време на живота си – някои смятаха неговия стил за прекалено драматичен или липсващ нюанс – изкуството на Doré сега е почитано заради художествената си стойност и историческо значение. Неговите илюстрации продължават да оформят нашето разбиране на класическите литератури и викторианското общество, предлагайки мощен визуален интерпретатор на вечни истории и трайни теми. *Неговото изкуство е свидетелство за силата на илюстрацията не само да описва, но и да интерпретира и трансформира света около нас.*

      Значими Произведения

      • Flower Sellers of London (1875): Поетично изображение на викторианската бедност и устойчивост, демонстриращо семейни връзки в условията на трудности.
      • The Christian Martyrs: Монументална творба, изобразяваща вярата и проклетието с мощна емоция.
      • Илюстрации за Данта Алиевирери (Dante’s Inferno): Най-иконичното му произведение, тези дърворезби докараха ужасяващите видения на ада на Данте до живот с несравнима интензивност.
      • Илюстрации за Милтон “Творение” (Paradise Lost): Интерпретацията на Doré за тази епична поема е известна със своето величие и драматичен блясък.
      • The Wandering Jew (1856): Популярен труд, макар че съдържа антисемитски подтексти – отразяващ времето.
      Гауст Дорé

      Гауст Дорé

      1832 - 1883 , Франция

      Бързи факти

      • Artistic Movement Or Style: Романтизъм
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Винсент ван Гог']
      • Artists Who Influenced This Artist: ['Ж.Ж. Грандвил']
      • Date Of Birth: 6 януари 1832
      • Date Of Death: 23 януари 1883
      • Full Name: Paul Gustave Doré
      • Nationality: Френски
      • Notable Artworks:
        • Дон Кихот
        • Грабежът на
        • Лондон: Пътешествие
      • Place Of Birth: Страсбург, Франция
      Разгледайте произведения на изкуството, организирани по теми, стилове и характеристики.
      © TopImpressionists.com — Всички права защитени  ·  100% Ръчно рисувани · Гарантирано удовлетворение · Безплатна доставка до цял свят
      VISA MASTERCARD