Ateliér — Doprava po celém světě zdarma — Dodání za 2–6 týdnů
      Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Přepnout na tiskové verze Objednat ručně malovanou reprodukci Odeslat
      Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

      untitled (7268)

      Explore Amedeo Modigliani’s "untitled (7268)", a striking Cubist portrait featuring vibrant orange hues & geometric forms. Discover this unique artwork's captivating style and timeless appeal.

      Amedeo Modigliani (1884-1920): italský malíř a sochař s melancholickou krásou, známý pro prodloužené obličeje a emoce. Jeho díla jsou ikonická a inspirativní! #Modigliani #umění

      Zakupte si digitální obraz ve vysokém rozlišení a vylepšeném provedení, který nabízí mnohem vyšší kvalitu než online náhled.

      Každý soubor je pečlivě připraven našimi specialisty s využitím pokročilých nástrojů a odborné manuální retuše. Zajišťujeme, aby každý obraz disponoval výjimečnou ostrostí, přesnou barevnou věrností a jemnými detaily.

      Finální soubor vám bude do 72 hodin zaslán e-mailem, optimalizovaný pro okamžité použití v profesionálním, redakčním i tiskovém prostředí. Nabízíme stejnou kvalitu, které důvěřují špičková designová studia, nakladatelství i galerie.

      Digitální obrazy

      Stáhněte si soubor ve vysokém rozlišení pro osobní prohlížení, tisk a kreativní projekty. ( Přepnout na tiskové verze Objednat ručně malovanou reprodukci)

      Celková cena

      Kč 528,16

      Součást každé objednávky digitálního obrazu

      Exponenciální digitální doručení, zaručené

      Když si vyberete TopImpressionists.com, nezískáváte pouze obrázek – získáváte digitální umělecké dílo s profesionálně vylepšenými detaily, zpracované s precizností a podpořené zárukou za spokojenost. Zde je vše, co vaše objednávka automaticky obsahuje:

      Bleskové doručení e-mailem

      Váš digitální obraz ve vysokém rozlišení vám bude zaslán e-mailem do 72 hodin od objednávky – připraven k okamžitému použití.

      Digitální soubor s podporou AI

      Vaše umělecké dílo je profesionálně optimalizováno pomocí pokročilých nástrojů umělé inteligence a manuální úpravy, což zajišťuje maximální úroveň detailu, ostrosti a přesnosti barev.

      Doživotní bezplatné znovuodeslání

      Soubor jste omylem smazali nebo ztratili? Žádný problém – kdykoliv vám ho znovu zašleme zcela zdarma.

      Bez poplatků za dovoz – navždy

      Užijte si své umělecké dílo okamžitě bez celních poplatků, daní nebo nákladů na dopravu – digitální stažení je vždy bez daňových povinností.

      Záruka přesnosti barev

      Díky profesionálním nástrojům a správě barev zajišťujeme, aby váš digitální obraz odrážel původní barvy co nejvěrněji.

      100dená záruka spokojenosti

      Pokud nebudete s digitálním obrázkem spokojeni, provedeme jeho revizi nebo vám vrátíme 100% platby do 100 dnů – bez jakýchkoliv dotazů.

      100% záruka vrácení peněz

      Nespokojeni? Získejte plnou náhradu peněz do 100 dnů od obdržení digitálního souboru – bez zbytečných dotazů.

      Slevy při hromadných objednávkách

      Při koupi 3 obrazů ušetříte 10% – Při koupi 5 obrazů ušetříte 15% – Při koupi 10+ obrazů ušetříte 20%. Ideální pro kreativní projekty, galerie a agentury.

      Rychlé informace

      • style: Cubism
      • artist: Amedeo Clemente Modigliani
      • medium: oil on canvas

      Kvíz o umění

      U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

      Otázka 1:
      Which artistic movement is most strongly associated with the style of 'untitled (7268)'?
      Otázka 2:
      The artwork's color palette is dominated by which hues?
      Otázka 3:
      What type of portrait is 'untitled (7268)' most likely to be?
      Otázka 4:
      Based on the description, how would you characterize the application of paint in this artwork?
      Otázka 5:
      Amedeo Modigliani was originally from which country?

      A Fragmented Portrait: Exploring Modigliani’s Cubist Departure

      This striking portrait, rendered in a decidedly Cubist style, offers a fascinating glimpse into Amedo Modigliani's artistic experimentation. While renowned for his elegantly elongated figures and soulful portraits, this work reveals a period of exploration beyond his signature aesthetic – a brief but impactful foray into the fragmented forms and geometric abstraction championed by Pablo Picasso and other pioneers of Cubism. The close-up composition focuses intensely on the subject’s face, dominating the canvas and demanding immediate attention.

      Decoding the Style & Technique

      The artwork is characterized by its angularity and deliberate distortion. Lines are sharp and geometric, breaking down the facial features into multiple facets – a hallmark of Cubism. Forms are flattened, eschewing traditional perspective in favor of a two-dimensional presentation. The artist employs an impasto technique, layering paint in thick, visible brushstrokes that build up texture and form. This tactile quality adds depth despite the overall flatness of the image. The predominantly orange and red palette, punctuated by accents of blue (particularly in the scarf), creates a warm yet unsettling visual experience. The muted green background serves as a contrasting foil to these intense hues.

      Modigliani’s Artistic Journey & Context

      Born in Livorno, Italy in 1884, Amedeo Modigliani arrived in Paris in 1906 and quickly immersed himself in the vibrant avant-garde scene. His early work demonstrated a strong understanding of classical forms, but his exposure to artists like Picasso and Brâncuși spurred him toward experimentation. This painting likely dates from a period where he was actively engaging with Cubist principles, though he ultimately moved away from strict adherence to the style, forging his own unique artistic voice. It’s important to note that Modigliani's life was marked by hardship and illness, factors which arguably contributed to the introspective quality often found in his work.

      Symbolism & Emotional Resonance

      While not overtly symbolic, the fragmented nature of the portrait suggests a sense of detachment and intellectual observation rather than deep emotional expression. The subject’s gaze is ambiguous, inviting contemplation but revealing little about their inner state. The bold color choices and angular forms contribute to an overall feeling of tension and unease. This isn't a traditional portrayal aiming for likeness; it’s an exploration of form, perception, and the very act of representation.

      A Piece for Collectors & Design Enthusiasts

      This untitled work represents a rare and compelling chapter in Modigliani’s artistic development. It appeals to collectors seeking pieces beyond his well-known style and offers interior designers a bold statement piece with historical significance. The dynamic composition and striking color palette would complement modern or contemporary spaces, adding a touch of intellectual sophistication and artistic intrigue. A high-quality reproduction captures the texture and vibrancy of the original, bringing Modigliani’s Cubist experiment into your home or office.

      Key Features

      • Artist: Amedeo Clemente Modigliani (1884 – 1920)
      • Style: Cubism, Portraiture
      • Medium: Oil on Canvas (presumed)
      • Color Palette: Orange, Red, Blue, Green
      • Emotional Impact: Detachment, Intellectual Observation, Tension

      Otázky a odpovědi

      Jaké barvy používá dílo "untitled (7268)"?

      Paleta díla „untitled (7268)“ od Amedeo Modigliani je popsána jako Dark. Jde o stručný popis barev tohoto díla.

      Mohu si prohlédnout rentgenový snímek díla „untitled (7268)“ od Amedeo Modigliani?

      X-ray pohled na dílo „untitled (7268)“ od Amedeo Modigliani naleznete na stránce Rentgenové snímky tohoto uměleckého díla: jde o interaktivní prohlídku obrazu skrze jedenáct optických vrstev.

      Do které období tvorby Amedeo Modigliani patří dílo „untitled (7268)"?

      Dílo „untitled (7268)“ patří do Mature Period tvorby umělce Amedeo Modigliani. Tato klasifikace dílo relativizuje k vývoji jeho tvůrčí dráhy.


      Biografie umělce

      A Life Etched in Longing: The World of Amedeo Modigliani

      Amedeo Clemente Modigliani, jméno synonymum s pronikavou krásou a melancholickou grácií, zůstává jedním z nejmilovanějších a tragicky romantičtěji vyprávěných postav raného 20. století umění. Narodil se v Livornu, Itálie, v roce 1884 do rodiny s židovským dědictvím, jejíž život byl poznamenán hlubokou uměleckou vizí a trvalými obtížemi. Časté nemoci ho pronásledovaly v dětství – pleuritis a tyfus se staly nepříjemnými společníky – možná tak instinktivně rozvíjející citlivost na křehkost, která by se projevila ve jeho díle. I když se narodil do relativního pohodlí, rodinné finance postupně klesly, což přidalo další vrstvu složitosti do mladého Modiglianiho formativních let. Byl to dětství poznamenané intelektuálním stimulusem, díky matce a dědečkovi, kteří ho uvedli do světa Nietzscheho, Baudelairea a Lautréamonta, položením základu pro uměleckou citlivost, která by odmítala konvence.

      Přitažení Paříží bylo neodolatelný, a v roce 1906 se Modigliani vydal na cestu, která definovala jeho kariéru. Město tehdy bylo krutinovým uměleckým centrem, pulzujícím revolučními myšlenkami a zpochybňujícím konvence. Vžíval se do živého uměleckého prostředí, setkával se s velikány jako Pablo Picasso a Constantin Brâncuși, osobnostmi, které hluboce ovlivnily jeho estetický směr. Zpočátku byl přitáhl k rozvíjejícímu se kubistickému směru, ale brzy zjistil, že jeho rigidní geometrie je příliš omezující pro jeho expresivní potřeby. Jeho umělecký duch toužil po něčem lyrickém, hluboce zakořeněném v lidské emocích. Začal období intenzivního experimentování, absorboval vlivy z africké sochaře – zejména jeho prodloužené tvary a zjednodušené rysy – a archaickou gracií italského renesančního umění.

      The Sculpted Soul: Style and Innovation

      Modiglianiho signaturní styl vznikl jako jedinečná syntéza těchto rozmanitých inspirací. Jeho portréty, bezesporu jeho nejvýznamnější díla, jsou okamžitě rozpoznatelné díky prodlouženým tvářím a krčníkům, slzy bez zornic a celkovému pocitu klidného smutku. Nešlo jen o podobnosti; šlo o prozkoumávání vnitřního života, zachycení hluboké psychologické hloubky v každém subjektu. Odstranil zbytečné detaily a soustředil se na esenciální tvary, aby vyjádřil emoce s pozoruhodnou ekonomickou účinností. Jeho nůžky, často kontroverzní během jeho života, mají podobný charakter – klidnou důstojnost a zranitelnost, které přesahují pouhou fyzickou reprezentaci. Postavy nejsou explicitně smyslné, ale jsou naplněny pocitem neohroženého krásu a existenciální touhy.

      Kromě malby se Modigliani věnoval i sochařství, kde vytvořil sérii stylizovaných hlav a hrudů. Tyto sochy, ovlivněné africkým uměním a Brâncușiho redukcionistickými formami, dále demonstrují jeho závazek k zjednodušení tvaru a zdůraznění esenciálních vlastností. I když je vystavoval krátce s kubisty skupiny Section d'Or v roce 1912, díla byla přijata tvrdě a většinou stačila odstranit z veřejného výhledu. Tato odmítnutí hluboce ovlivnila Modiglianiho, přispívající k období umělecké sebevzněnosti a finančních potíží.

      A Life Marked by Shadows

      Modiglianiho osobní život byl stejně turbulentní jako jeho umělecká cesta. Bojoval s chudobou a závislostí po většinu svého života, často spoléhal na laskavost přátel a mecenášů. Jeho vztah s Jeanne Hébuterne, mladou umělkyni sama, se stal centrálním emocionálním pilířem jeho života. Sdíleli hlubokou lásku a vzájemné umělecké porozumění, ale jejich štěstí bylo tragicky krátkodobé. Tlaky chudoby, Modiglianiho zhoršujícího se zdraví a Jeanneiny těhotenství vytvořily nesnesitelný tlak. V roce 1920, zlomený narozením jejich dcery a přemohlý zoufalstvím, Jeanne sebevraždu ukončila. Jen několik dní poté zemřel Modigliani na tuberkulární meningitidu ve věku pouhých 35 let.

      Legacy of a Lost Generation

      Přestože se během svého života nestal uznávaným, dílo Amedea Modiglianiho zažil dramatický nárůst popularity po jeho smrti. Jeho malby a sochy začaly dosahovat stále vyšších cen a jeho charakteristický styl vyvinul hluboký vliv na další generace umělců. Stal se ikonou bohémského ducha, ztělesňujícím boje a triumfy ztracené generace, která se potýkala s modernitou a existenciálními otázkami.

      Notable Works

      • Nude Bust (35 x 26 cm): Základní příklad Modiglianiho prodloužených tvarů a expresivního stylu, který demonstruje jeho mistrovství lidského těla.
      • Reclining Nude with Loose Hair: Ukazuje jeho schopnost zachytit podstatu ženskosti s jemnou rovnováhou smyslnosti a zranitelnosti.
      • Seated Female Nude (92 x 60 cm): Výrazný obraz ženské postavy, charakterizovaný zjednodušenými tvary a klidným klidem.
      • Portrait of Jeanne Hébuterne: Mnoho portrétů zachycujících jeho milenku a muse, odhalujících hlubokou emocionální hloubku a intimní spojení.
      Amedeo Modigliani

      Amedeo Modigliani

      1884 - 1920 , Itálie

      Rychlé informace

      • Artistic Movement Or Style: Expressionista
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Cubismus']
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Brancusi
        • Picasso
      • Date Of Birth: 12. července 1884
      • Date Of Death: 24. ledna 1920
      • Full Name: Amedeo Clemente Modigliani
      • Nationality: Italista
      • Notable Artworks:
        • Nude Bust
        • Reclining Nude
        • Seated Female Nude
      • Place Of Birth: Livorno, Itálie
      © TopImpressionists.com — Všechna práva vyhrazena  ·  100% Ručně malováno · Spokojenost zaručena · Doprava po celém světě zdarma
      VISA MASTERCARD