Ateliér — Doprava po celém světě zdarma — Dodání za 2–6 týdnů
      Náhled v interiéru Náhled v AR Přepnout na tisk Koupit ručně malovaný obraz Sdílet
      Podrobnosti o díle Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout Podobné položky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

      Pokud zemřu zde

      Pokud zemřu zde - ikonická abstrakce od Georgese Braque v kubistickém stylu zobrazující ptáka nebo rybu, dominují tmavé barvy a geometrické tvary vyjadřující melancholii a filozofické otázky.

      Georges Braque (1882-1963): Pionér kubismu & fauvizmu. Objevte jeho inovativní umění, od obrazů z L'Estaque po fascinující koláže. #Braque #Kubismus #Umění

      Zakupte si digitální obraz ve vysokém rozlišení a vylepšeném provedení, který nabízí mnohem vyšší kvalitu než online náhled.

      Každý soubor pečlivě připravují naši interní specialisté s využitím pokročilých nástrojů a odborné manuální retuše. Zajišťujeme, aby každý obraz disponoval výjimečnou ostrostí, přesnou barevnou věrností a jemnými detaily.

      Finální soubor vám bude do 72 hodin zaslán e-mailem, optimalizovaný pro okamžité použití v profesionálním, redakčním i tiskovém prostředí. Nabízíme stejnou kvalitu, které důvěřují špičková designová studia, nakladatelství i galerie.

      Digitální obrazy

      Stáhněte si soubor ve vysokém rozlišení pro osobní prohlížení, tisk nebo kreativní projekty. ( Přepnout na tisk Koupit ručně malovaný obraz)

      Celková cena

      Kč 532,44

      Součást každé objednávky digitálního obrazu

      Profesionální digitální doručení, zaručené

      Když si vyberete TopImpressionists.com, nezískáváte pouze obrázek – získáváte digitální umělecké dílo s profesionálně vylepšenými detaily, zpracované s precizností a podpořené zárukou za spokojenost. Zde je vše, co vaše objednávka automaticky obsahuje:

      Rychlé doručení e-mailem

      Váš digitální obraz ve vysokém rozlišení vám bude zaslán e-mailem do 72 hodin od objednávky – připraven k okamžitému použití.

      Digitální soubor s využitím AI

      Vaše umělecké dílo je profesionálně optimalizováno pomocí pokročilých nástrojů umělé inteligence a manuální úpravy, což zajišťuje maximální úroveň detailu, ostrosti a přesnosti barev.

      Doživotní bezplatné znovuodeslání digitálních obrazů

      Soubor jste omylem smazali nebo ztratili? Žádný problém – kdykoliv vám ho znovu zašleme zcela zdarma.

      Bez poplatků za dovoz – navždy

      Užijte si své umělecké dílo okamžitě bez celních poplatků, daní nebo nákladů na dopravu – digitální stažení je vždy bez daňových povinností.

      Záruka přesnosti barev

      Díky profesionálním nástrojům a správě barev zajišťujeme, aby váš digitální obraz odrážel původní barvy co nejvěrněji.

      100dená záruka spokojenosti

      Pokud nebudete s digitálním obrázkem spokojeni, provedeme jeho revizi nebo vám vrátíme 100% platby do 100 dnů – bez jakýchkoliv dotazů.

      100% záruka vrácení peněz

      Nespokojeni? Získejte plnou náhradu peněz do 100 dnů od obdržení digitálního souboru – bez zbytečných dotazů.

      Slevy při hromadných objednávkách

      Koupě 3 obrazů ušetří 10% – Koupě 5 obrazů ušetří 15% – Koupě 10+ obrazů ušetří 20%. Ideální pro kreativní projekty, galerie a agentury.

      Rychlé informace

      • Title: Pokud zemřu zde
      • Dimensions: Neznámé
      • Location: Národní galerie Praha
      • Movement: Kubismus
      • Subject or theme: Přiroda
      • Notable elements or techniques: Použití geometrických tvarů a fragmentace objektů

      Georges Braque: Pokud zemřu zde – Reflexe na život a umění

      Pokud zemřu zde je obraz Georges Braque z roku 1962, který vypráví příběh o rozdělení, pohybu a hledání rovnováhy mezi živostí a melancholií. Tento dílo patří mezi vrcholné výtvarné projevy kubistického stylu, období zásadních změn v evropské umělecké estetice. Jeho jednoduchá koloristika – převážně modrá a černá – vytváří působivý kontrast a prohlubuje emocionální dopad obrazu. Braque vytvořil tuto práci během svého intenzivní spolupráce s Paulem Cézanským, což bylo klíčové pro vznik kubismu jako nové estetické směrnice. Kubismus odmítal tradiční perspektivu a reprezentaci prostoru, místo toho rozděloval objekty na geometrické plochy a zobrazoval je z různých úhlů pohledu současně. Tento postup byl inovativní nejen technicky, ale také filozoficky – snažil se zachytit komplexnost světa a subjektivní zkušenost pozorovatele. Výrazné použití texturačních technik – viditelné štětkové tahy a oblasti bohatě aplikované barvy – dodává obrazu živoucí atmosféru a působivou hloubku. Černé plochy představují nejen základní stavební prvky kompozice, ale také odkazují na témata smrti a ztráty, což je často spojováno s filozofickou reflexí nad životem. Přestože obraz působí poněkud smutně, zároveň vyjadřuje sílu pozorování a schopnost vidět krásu i v nejzákladnějších věcech. Použití horizontální linie rozděluje pozadí na dvě části, což může být interpretováno jako symbol rovnováhy mezi minulostí a budoucností nebo mezi světem fyzickým a duchovním. Tento jednoduchý estetický postup však dokáže vyvolat komplexní emoční odpověď – prohlubuje naše porozumění uměleckému jazyku a inspiruje nás k vlastní tvorbě. Pokud zemřu zde je obraz, který si zaslouží pozorné pozorování a analýzu. Jeho minimalistická estetika a bohatá symbolika jsou důkazem Braqueovy geniality jako jednoho z největších představitelů moderního umění.
      • Styl: Kubismus
      • Technika: Olej na plátno s použitím texturačních technik
      • Rok vytvoření: 1962
      • Umělec: Georges Braque
      Zdroj: Národní galerie umění ve Washingtonu D.C. – Si je mourais làbas (If I Died Over There), Page 17 (https://www.nga.gov/artworks/57864-si-je-mourais-la-bas-if-i-died-overthere-page-17)

      Otázky a odpovědi

      Kde si mohu koupit print díla „Pokud zemřu zde“ od Georges Braque?

      Tisk díla „Pokud zemřu zde“ od Georges Braque si můžete objednat přímo na jeho stránce Kvalitní umělecký tisk: umělecký tisk na bavlněném plátně nebo archivním plátnovém papíře.

      Do jaké fáze tvůrčího rozvoje Georges Braque patří dílo „Pokud zemřu zde“?

      „Pokud zemřu zde“ představuje období Mature Period umělce Georges Braque.

      Kde si mohu prohlédnout náhled díla "Pokud zemřu zde"?

      Chcete-li si prohlédnout náhled reprodukce díla „Pokud zemřu zde“ od Georges Braque, otevřete stránku Náhled v prostoru tohoto díla.


      Biografie umělce

      Early Life and Artistic Foundations

      Georges Braque, narozený v Argenteuili, Francie, v roce 1882, se vydal na cestu hluboce spjatou s vyvíjejícím se uměleckým prostředím. Jeho dětství v rodině malířů a dekoračních řemeslníků ho nenápadně ne jen naučila technické zručnosti při práci s materiály, ale také brzy ocenil formu a strukturu. I když začal následovat otcovu profesi, Braqueův vrozený umělecký smysl brzy vedl k formálnímu vzdělání na École des Beaux-Arts v Le Havru, což značilo počátek jeho cesty k tomu stát se jedním z nejvlivnějších malířů 20. století. Toto základy – kombinace praktických řemeslných dovedností a akademického studia – se ukázaly jako klíčové, když později dekonstruoval a znovuobjevil tradiční umělecké konvence.

      V roce 1902 se Braque přestěhoval do Paříže, kde pokračoval ve studiu na Académie Humbert, ponořil se do pulzujícího uměleckého prostředí města. Zde potkal umělce jako Marie Laurencin a Francis Picabia, což vytvořilo spojení, které ovlivnilo jeho raný vývoj. Jeho počáteční díla odrážela vliv impresionismu a postimpresionismu, ale klíčový setkání s bujnou barvou a expresivní svobodou fauvizmu v roce 1905 zapálilo nový směr ve jeho uměleckém prozkoumávání.

      The Embrace of Fauvism and the Dawn of Cubism

      Braqueovo přijetí fauvistických principů – charakterizovaných intenzivními, ne-realistickými barvami a emocionálním vyjádřením – je živě ilustrováno díly jako The Patience. Tato éra zahrnovala spolupráci s umělci jako Henri Matisse a André Derain, experimentování s bohatými paletami a zjednodušenými formami. Nicméně Braqueovo zapojení do fauvizmu nebylo pouhým napodobenstvím; vložil do něj jedinečný cit, tlumení pohybuho nadměrné exubance s rezervovanější a analytičtější přístupem.

      Klíčovým bodem se stal rok 1907 s jeho vystavením retrospektivní výstavy Paul Cézanneových děl. Cézannova důraz na geometrické formy a více perspektiv hluboce ovlivnila Braquea, což položilo základy pro jeho průlomovou spolupráci s Pablo Picassem. Od roku 1908 se ti dva uměleckí titanové vydali na intenzivní intelektuální dialog, který přinesl zrození kubismu – revolučního hnutí, které zpochybnilo tradiční představy o reprezentaci.

      Společně Braque a Picasso vyvinuli analytický kubismus, rozřezávali objekty na geometrické tvary a prezentovali je z několika úhlů pohledu současně, čímž narušili tradiční prostorovou perspektivu a zaměřili se na základní strukturu forem. Díla jako Houses at L'Estaque demonstrují tuto ranou fázi, ukazují radikální odklon od konvenčních perspektiv a důraz na podstatu tvarů.

      Innovation Through Fragmentation and Collage

      Spolupráce Braquea a Picassa pokračovala v rozšiřování uměleckých možností, což vedlo k vývoji syntetického kubismu kolem roku 1912. Tato fáze zahrnovala zavádění koláže – začlenění reálných materiálů, jako jsou novinové výstřižky a textury, do obrazů. Tato inovace narušila tradiční hierarchii mezi malířstvím a sochařstvím, rozmazávala hranice mezi uměním a životem.

      Braqueovo průkopnické používání *papier collé* (přilepených papírů) znamenalo významný obrat v jeho uměleckém vývoji. Integrací fragmentů z každodenního života do svých kompozic narušil iluzivní prostor tradičního malířství a zaváděl novou úroveň materiality a textury. Tato technika nejen rozšířila formální možnosti umění, ale také odrážela rostoucí zájem o vztah mezi reprezentací a realitou.

      Later Years and Enduring Legacy

      Po válce se Braqueův styl vyvíjel za hranice přísné formalismu raného kubismu, zahrnoval prvky klasické kompozice a znovuobjevil zájem o krajinu. I když si udržel geometrické vlivy, které definovaly jeho dřívější práci, vyvinul zřetelnější a kontemplativnější přístup k malování. Jeho pozdější krajiny a interiéry jsou charakterizovány jejich klidnou atmosférou a jemnými harmoniemi barev.

      Během své kariéry se Braque neustále zavazoval k prozkoumávání základních principů formy, prostoru a reprezentace. Pokračoval v experimentování s různými materiály a technikami, rozšiřoval hranice uměleckého vyjádření až do své smrti v roce 1963. Jeho vliv na následné generace umělců je nezměřitelný, formoval průběh moderního umění a inspiroval nespočet malířů, sochařů a kolážistů.

      Influences and Notable Works

      • Vlivy: Henri Matisse, André Derain, Paul Cézanne
      • Klíčová díla: Houses at L'Estaque, The Patience, Violin and Palette, Mandola
      • Dopad na uměleckou historii: Revolucionalizoval 20. století prostřednictvím kubismu; zpochybnil tradiční představy o perspektivě a reprezentaci.
      Georges Braque

      Georges Braque

      1882 - 1963 , Francie

      Stručné informace

      • Artistic Movement Or Style: Kubismus, Fauvizmus
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
        • Picasso
        • Moderní umění
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Matisse
        • Cézanne
      • Date Of Birth: 13. května 1882
      • Date Of Death: 31. srvna 1963
      • Full Name: Georges Braque
      • Nationality: Francouzský
      • Notable Artworks:
        • Domy v L'Estaque
        • Trpělivost
        • Violin a štětce
      • Place Of Birth: Argenteuil, Francie
      © TopImpressionists.com — Všechna práva vyhrazena  ·  100% Ručně malováno · Spokojenost zaručena · Doprava po celém světě zdarma
      VISA MASTERCARD