Műterem — Ingyenes világszerte történő szállítás — Szállítás: 2–6 hét
      Előnézet AR előnézet Váltás nyomtatványra Áttérés digitális képre Megosztás
      Részletek Útmutató Kedvencekhez ad Letöltés Hasonló darabok X-ray felvétel Diavetítés Statisztika

      Triomphe de Flore

      Kabaréle Alexandre Cabanel klasszikus festménye, a virágok és tavasz istennőjének triúmfja! Élvezze a gyönyörű részleteket és a 19. századi akadémiai stílust.

      Alexandre Cabanel (1823-1889) francia festő és tanár, az akadémiai stílus egyik legjelesebb képviselője. Érdemes megismerni műalkotásait, különösen a „Végzett Borzót” és „A Születés Ünnepét”, valamint nagy hatással bívott számos más alkotását. Együttműködésével Alfred Bruyas és több jelentős művészt oktatott és továbbörökítette az akadémiai hagyományokat.

      Kézzel készített olajfestmény reprodukció

      Kézzel festett olajvastú vászon, az Ön által választott méretben és keretben, művészeink készítik meglévőre. ( Váltás nyomtatványra Áttérés digitális képre)

      Corner sample of the P118B picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B Ft10
      Corner sample of the P118H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H Ft10
      Corner sample of the P118W picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W Ft10
      Corner sample of the P438Z picture frame: formázott polisztirol, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z Ft10
      Corner sample of the P508JH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH Ft12
      Corner sample of the P508YH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH Ft12
      Corner sample of the P805H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H Ft10
      Corner sample of the P805Z picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z Ft10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ Ft10
      Corner sample of the P919G picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G Ft10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ Ft10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH Ft10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: formázott polisztirol, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ Ft12
      Corner sample of the W106C picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C Ft8
      Corner sample of the W218G picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G Ft10
      Corner sample of the W218JH picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH Ft8
      Corner sample of the W218Y picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y Ft10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ Ft10
      Corner sample of the W316G picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G Ft10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ Ft8
      Corner sample of the W316Y picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y Ft10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ Ft8
      Corner sample of the W4111J picture frame: tömörfa, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J Ft10
      Corner sample of the W500HY picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY Ft15
      Corner sample of the W500JH picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH Ft15
      Corner sample of the W692G picture frame: tömörfa, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G Ft12
      Corner sample of the W849H picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H Ft8
      Corner sample of the W940BG picture frame: tömörfa, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG Ft15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ Ft8

      Standard méret
      egyedi
      CM
      INCH

      Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.

      szélesség
      magasság

      Írja be a kívánt szélességet és magasságot, hogy illeszkedjen a keretéhez vagy a falához. Mivel ez kézzel festett alkotás, egy eltérő formájú méret esetén a művész akár festhet is valamivel többet a kép körül, vagy korolathat is belőle — az Ön döntésének megfelelően. A festés megkezdése előtt küldünk egy digitális tervezetet jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a végeredményt — csak a tervezet mutatja meg a valódi eredményt.

      Példák arra, mit lehet módosítani: az arc kicserélése az ügyfél fotójára; háziállat hozzáadása (pl. macska helyett kutya); rejtett üzenet elhelyezése a háttérben; a háttér tájának vagy elemeinek megváltoztatása.
      A rendelést követően a TopImpressionists.com csapata e-mailt küld az ügyfélnek az instrukciókért, és biztosít egy előnézeti képet (mockup).

      Világszerte elérhető szállítás () 3-4 hét alatt a szokásos 5 hét helyett. (22 október). A minőség nem kérdőjelezhető.

      Ingyenes globális expressz szállítás
      Prémium minőségű len vászon
      Teljes körű szállítási biztosítás
      Vámvisszatérítési Garancia
      Tökéletes színarányosság garancia
      100 napos visszaküldési garancia (csak gyártási hibás termékek esetén)
      100% pénzvisszatérítési garancia
      Több darab vásárlásakor kedvezmény

      Összesített ár

      Ft 156087

      Triomphe de Flore

      Reprodukciós technika

      Reprodukció méretei

      -

      Összesített ár

      Ft 156087

      Rövid tények

      • Subject or theme: Virágok, tavasz, triunfusz
      • Location: Louvre Múzeum
      • Notable elements or techniques: Klasszikus alegória
      • Artist: Alexandre Cabanel
      • Year: 1873
      • Influences: David

      Művészeti kvíz

      Minden kérdésre csak egy helyes válasz létezik.

      Kérdés 1:
      A Triomphe de Flore festője, Alexandre Cabanel milyen évben született?
      Kérdés 2:
      A Triomphe de Flore festménye melyik stílushoz tartozik?
      Kérdés 3:
      A Triomphe de Flore festménye fő témája?
      Kérdés 4:
      A festményben szereplő szárnyas alakok mit szimbolizálhatnak?
      Kérdés 5:
      A Triomphe de Flore festménye melyik paletta domináns színárnyalatát használja?

      A Triomf Virágok Felett – Alexandre Cabanel Klasszikus Eleganciája

      Alexandre Cabanel művei a 19. századi Franciaország egyik legjelentősebb áttörései, melyek a klasszikus szépség és az akadémiai stílus tökéletes harmóniáját idézik. A "Triomf Virágok Felett" (Le Triomphe de Flore) egy olyan festmény, amely nem csupán vizuális élvezetet nyújt, hanem mélyebb érzelmeket és gondolatokat is ébreszt. Ez a hatalmas, ovális kompozíció egy virágzó világba repít minket, ahol a szépség, a triumvirat és az elegancia egymásba ágyúzódnak.

      A festmény központjában egy dinasztikus női alak áll, aki – valószínűleg Flora, Római virágok istennője – a magasztos szépség és a termékenység szimbóluma. Körülötte a magas rangú férfiak, a szárnyas cherubim és a klasszikus stílusban ábrázolt alakok táncolnak, melyek mindegyike egyedi pózban van, sugallva a mozdulatot és a dicsőséget. A festmény hátterében felkúszó felhőkben a mennyország szimbóluma rejlik, ami a magasabb célok elérését jelenti.

      A Művész és Az Akadémia Stílusa

      Alexandre Cabanel egy igazi akadémiás festő volt, aki a 19. századi Franciaország művészeti életének meghatározó alakja. A Montpellierben született Cabanel, a szegény parasztcsaládban nevelkedett, ami mélyen befolyásolta a munkakörnyezetét és a precizitását. Katonai pályát választott, majd az École des Beaux-Arts-ban tanult, ahol François-Édouard Picot irányítása alatt elsajátította a klasszikus művészet alapjait. Cabanel stílusa a tökéletességre volt fókuszálva, melyet a részletekre való odafigyelés és a realista ábrázolás jellemzi.

      A "Triomf Virágok Felett" egy remekmű az akadémiai stílusnak, amelyben a klasszikus témák, a harmonikus arányok és a tökéletes formák dominálnak. Cabanel művei gyakran ábrázolják mitológiai jeleneteket, történelmi eseményeket és vallásos motívumokat, melyek mindegyike mélyebb jelentéssel bír.

      Színvilág és Technika – A Festés Művészetének Titka

      A festmény színpalettája enyhe és légies, melyben a lágy kékek, rózsaszinek, béregek és aranyos fények dominálnak. Ezek a színek egy álomképes hangulatot teremtenek, ami a festmény vizuális élményét még intenzívebbé teszi. Cabanel technikája a részletekre való odafigyelés és a precíz megmunkálás jellemzője. A festő óriási hangsúlyt fektetett a figurák és a fodrözések ábrázolására, melyek egyedi textúrával rendelkeznek.

      A festmény olajkrétával készült, mely lehetővé teszi a finom árnyalatok és a gazdag színek használatát. Cabanel a festőművészet minden elemében tökéletességre törekedett, melyet a "Triomf Virágok Felett" is bizonyítja.

      Szimbolizmus és Érzelmi Hatás – A Művész Szellemi Világa

      A "Triomf Virágok Felett" több szimbólumot hordoz, melyek mélyebb jelentéssel bírnak. A magasban repülő cherubim a mennyországba való emelkedést jelzik, míg Flora jelenléte a termékenység és az új élet születését sugallja. A festmény egyfajta ünnepet idéz, melyben a szépség, a dicsőség és az elegancia egymásba ágyúzódnak. Cabanel művei nem csupán vizuális élvezetet nyújtanak, hanem mély érzelmeket is ébresztenek, melyek hozzájárulnak a festmény szellemi hatásához.

      A "Triomf Virágok Felett" egy igazi klasszikus műalkotás, melynek szépsége és jelentése örökké megmarad. A TopImpressionists-on elérhető minőségi reprodukciókkal tehette lehetővé, hogy a festmény mindenki számára hozzáférhető legyen.

      Gyakran Ismételt Kérdések

      Milyen módon ötvöződik az érzelmi töltet és az ajándékozás alkalma a(z) „Triomphe de Flore”, Cabanel alkotása alkotással?

      A „Triomphe de Flore”, Cabanel alkotása Örömteli hangulata tökéletesen illeszkedik a javasolt ajándékozási alkalomhoz: Esküvő.

      Maradt-e a "Triomphe de Flore" mű a művész hon országában?

      Nem – a műtárgy külföldön található. A „Triomphe de Flore” mű France múzeumának gyűjteményében található, míg Cabanel Francia országban született.

      Elérhető-e a "Triomphe de Flore" minőségi nyomtatványként?

      A „Triomphe de Flore”, Cabanel alkotása nyomata megrendelhető közvetlenül a következő oldalon: minőségi giclée nyomat pamutvászonon vagy archiváló vászonpapíron, a Minőségi műalkotás nyomat kautta.


      A művész életrajza

      Alexandre Cabanel - Életpályája

      Alexandre Cabanel (Montpellier, 1823. szeptember 28. – Párizs, 1889. január 23.) francia festő és tanár, az akadémiai stílus egyik legjelesebb képviselője. Egy szegény ácsmester családjában született, iskoláit szülővárosa lokal művészete körében kezdte meg, és 1839-ben nyerte el egy városi öntiszeli támogatást Párizsban, ahol a Beaux Arts Egyetemében tanulmányozta magát François-Édouard Picot tanár irányítása alatt.

      Picot, aki Jacques-Louis David tanítványa volt, egy szigorú képzésre helyezi tettet, amely nem csak technikára koncentrált, hanem széles körű ismeretekkel és tudással is rendelkezett, melyek befolyásolták művészi anyagát. Az Egyetem előadó részlege nemcsak klasszikus művészetet oktatott, hanem történelem, irodalom és filozófia tanításával is foglalkozott, ami mély értelmet adott a fiatal Cabanel tanulmányainak.

      Az első Prix de Rome próbálkozása sikertelenségre bukott meg, mégis az ambíciója és hajlandósága tökéletesítésre mutatkozott meg. Végül 1845-ben megszerezte ezt a támogatást, amikor húsz éves korában – ami nagy előnyt jelentett minden fiatal francia művésznak –, és így ő lett az Egyetem egyik legígéretesebb alakja.

      A Római Évek és Megismerkedés Picot Szellemével

      Roma pedig átalakító élmény volt számára. Az antik világ közepén töltött idő során Cabanel elméleti ismereteit és művészi érzékét a reneszánszi mesterek oktatásával egészítette ki, tanulmányozva alkotásaikat, technikájukat és alakításukat – ez egy olyan képzés volt, amely mély értelmet adott az Egyetem előadó részlege számára.

      Nem csak más művészek más foglalkozását követette el; hanem belülről ismerte meg a klasszikus ideákat és tökéletesítette őket saját művészi látásmódjával. Az Egyetem előadó részlege nemcsak klasszikus művészetet oktatott, hanem történelem, irodalom és filozófia tanításával is foglalkozott, ami mély értelmet adott a fiatal Cabanel tanulmányainak.

      Alfred Bruyas, egy Montpellierban született szegény gyűjtő és Cabanel barátja, aki nagy vagyonra tett szert, finanszírozta az Egyetem előadó részlegének működését és ő lett Cabanel támogatója. Bruyas számos művet kér meg Cabaneltól – köztük Albaydé-t, La Chiaruccia-t és Az ifjú római szerzetes szemlélete –, melyek mutatják meg Cabanel növekvő tudását és képességét az időszak ikonikus témáinak és művészi stílusának ábrázolására.

      A Szalon Szerződés és Érdemei

      Az Egyetem előadó részlege nemcsak klasszikus művészetet oktatott, hanem történelem, irodalom és filozófia tanításával is foglalkozott, ami mély értelmet adott a fiatal Cabanel tanulmányainak.

      A Római Évek során Cabanel kapcsolatot épített ki Alfred Bruyas szegény gyűjtővel és Cabanel barátjával, aki nagy vagyonra tett szert, és ő lett Cabanel támogatója. Bruyas számos művet kér meg Cabaneltól – köztük Albaydé-t, La Chiaruccia-t és Az ifjú római szerzetes szemlélete –, melyek mutatják meg Cabanel növekvő tudását és képességét az időszak ikonikus témáinak és művészi stílusának ábrázolására.

      A Római Évek során Cabanel kapcsolatot épített ki Alfred Bruyas szegény gyűjtővel és Cabanel barátjával, aki nagy vagyonra tett szert, és ő lett Cabanel támogatója. Bruyas számos művet kér meg Cabaneltól – köztük Albaydé-t, La Chiaruccia-t és Az ifjú római szerzetes szemlélete –, melyek mutatják meg Cabanel növekvő tudását és képességét az időszak ikonikus témáinak és művészi stílusának ábrázolására.

      A Szellem Érzeke És Egyénisége

      Cabanel művészete szigorúan akadémiai realizmusra helyezi tettet – egy hagyomány, amely pontos rajztechnika és részletekre való figyelmeztetésre törekszik, valamint pedig klasszikus ideákhoz való elkötelezettségre.

      Kiemelkedő volt az időszak ikonikus témáinak és művészi stílusának ábrázolásában. Szerelmi költészetét és vallási képeit egyaránt nagy sikerrel értékelték meg, és ő lett Franciaország egyik legkeresettebb művésze.

      A Szalon rendszerében Cabanel jelentős szerepet játszott – az Egyetem hivatalos művészeti kiállításában –, ahol az akadémiai művészek közösségének vezetőjeként meghatározta és végrehajtotta Franciaország művészi kifejezését.

      Cabanel

      Cabanel

      1823 - 1889 , Francia

      Gyors információk

      • Artistic Movement Or Style: Akadémiai művészet
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Picot']
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Jacques-Louis David
        • François Édouard Picot
      • Date Of Birth: 1823. szeptember 28.
      • Date Of Death: 1889. január 23.
      • Full Name: Alexandre Cabanel
      • Nationality: Francia
      • Notable Artworks:
        • A Vízező Venus születése
        • St. János apostol központosztatása
      • Place Of Birth: Montpellier, Francia
      Fedezze fel a műalkotásokat témák, stílusok és jellemzők szerint csoportosítva.
      © TopImpressionists.com — Minden jog fenntartva  ·  100% Kézzel festett · Elégedettség garantálva · Ingyenes világszerte történő szállítás
      VISA MASTERCARD