Atelier — Gratis verzending wereldwijd — Levertijd 2–6 weken
      Bekijk op ware grootte Bekijk in AR Schakel over naar print Schakel over naar digitale afbeeldingen Verstuur
      Details bekijken Gids voor studentenkunstwerken Toevoegen aan favorieten Download Vergelijkbare items Röntgenonderzoek Diavoorstelling Statistieken

      Coming South

      Tom Roberts’ ‘Coming South’ (1886) captures migrant life aboard a ship with realism & Velazquez influence. A key Australian Impressionist work, perfect for art collectors.

      Ontdek Tom Roberts (1856-1931), pionier van Australisch Impressionisme & de Heidelberg School. Verken iconische werken als 'Shearing the Rams' en zijn rol in het vormgeven van Australië's kunstidentiteit.

      Handgemaakte olieverfreproductie

      Met de hand geschilderd in olieverf op canvas in uw gewenste maat en lijst, op bestelling gemaakt door onze kunstenaars. ( Schakel over naar print Schakel over naar digitale afbeeldingen)

      Corner sample of the P118B picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B €10
      Corner sample of the P118H picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H €10
      Corner sample of the P118W picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W €10
      Corner sample of the P438Z picture frame: gegoten polystyreen, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z €10
      Corner sample of the P508JH picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH €12
      Corner sample of the P508YH picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH €12
      Corner sample of the P805H picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H €10
      Corner sample of the P805Z picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z €10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ €10
      Corner sample of the P919G picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G €10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ €10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH €10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: gegoten polystyreen, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ €12
      Corner sample of the W106C picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C €8
      Corner sample of the W218G picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G €10
      Corner sample of the W218JH picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH €8
      Corner sample of the W218Y picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y €10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ €10
      Corner sample of the W316G picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G €10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ €8
      Corner sample of the W316Y picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y €10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ €8
      Corner sample of the W4111J picture frame: massief hout, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J €10
      Corner sample of the W500HY picture frame: massief hout, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY €15
      Corner sample of the W500JH picture frame: massief hout, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH €15
      Corner sample of the W692G picture frame: massief hout, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G €12
      Corner sample of the W849H picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H €8
      Corner sample of the W940BG picture frame: massief hout, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG €15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ €8

      Standaardformaat
      op maat gemaakt
      CM
      INCH

      Kies uit onze vooraf ingestelde maten die overeenkomen met de originele verhoudingen van het kunstwerk.

      breedte
      hoogte

      Voer de breedte en de hoogte in die u nodig heeft, passend bij uw lijst of uw muur. Dit is handgeschilderd, dus bij een afmeting met een andere vormverhouding kan de kunstenaar iets meer rondom het schilderij schilderen of juist iets meer weglaten — u kiest zelf. Wij sturen u een digitaal mockup ter goedkeuring voordat het schilderwerk begint. De afbeelding die op deze pagina wordt getoond, is niet het uiteindelijke resultaat — alleen de mockup geeft dit weer.

      Voorbeelden van wat aangepast kan worden: Vervang het gezicht met een eigen foto; Voeg een huisdier toe (bijv. vervang de kat door een hond); Verwerk een verborgen boodschap in de achtergrond; Wijzig het landschap of andere elementen in de achtergrond.
      Na de bestelling zal het team van TopImpressionists.com per e-mail contact opnemen met de klant voor instructies en een mockup-voorbeeld sturen.

      Wereldwijde levering () binnen 3 tot 4 weken in plaats van de standaard 5 weken. (23 oktober). Zonder concessies aan de kwaliteit.

      Gratis wereldwijde expressverzending
      Hoogwaardig linnen canvas
      Volledige verzendverzekering
      Garantie op terugbetaling van invoerrechten
      Garantie op exacte kleurweergave
      Retourbeleid van 100 dagen (alleen bij defecten)
      100% Geld-terug-garantie
      Korting bij meerdere afnames

      Totaalprijs

      € 499

      Coming South

      Reproductiemethode

      Formaat reproductie

      -

      Totaalprijs

      € 499

      Belangrijkste kenmerken

      • Notable elements or techniques: Detailed realism; Velazquez influence
      • Location: National Gallery of Victoria, Melbourne
      • Influences: Diego Velázquez
      • Year: 1886
      • Subject or theme: Migrant experience
      • Artist: Tom Roberts

      Kunstquiz

      Er is slechts één goed antwoord op elke vraag.

      Vraag 1:
      What is the primary subject matter depicted in ‘Coming South’?
      Vraag 2:
      Which artistic movement is ‘Coming South’ considered to be?
      Vraag 3:
      Who influenced Tom Roberts's palette and style in this painting?
      Vraag 4:
      What was the significance of S.S Lusitania for Roberts during the creation of ‘Coming South’?
      Vraag 5:
      What is a key characteristic of Roberts’s approach to portraying human figures in ‘Coming South’?

      A Voyage of Memory and Identity

      In the quiet, evocative depths of Tom Roberts’ Coming South (1886), we are invited to step aboard a vessel suspended between two worlds. This masterful oil on canvas does more than merely depict a scene from maritime travel; it captures the very soul of the migrant experience. As passengers traverse the vast oceans from Europe toward the burgeoning promise of Australia, Roberts freezes a moment of profound transition. The painting serves as a poignant window into the late Victorian era, where the rhythmic swaying of a steamship provided the backdrop for lives being irrevocably altered by geography and destiny. Through his lens, the deck of the ship becomes a stage where the weight of the past meets the uncertainty of the future.

      The composition is a brilliant study in organized chaos. Roberts masterfully arranges a diverse assembly of figures—some leaning pensively against railings, others engaged in quiet conversation or lost in solitary contemplation—to create a sense of bustling, three-dimensional life. There is a palpable depth to the scene, as the intricate rigging and the structural elements of the ship recede into the distance, drawing the viewer’s eye through the crowded deck and out toward the unseen horizon. This meticulous arrangement ensures that while the scene feels populated and active, it never loses its sense of balance or narrative focus.

      The Mastery of Light and Earthly Tones

      Technically, Coming South is a triumph of Realism infused with the burgeoning sensibilities of Australian Impressionism. Roberts employs a palette that pays a sophisticated homage to the Spanish master Diego Velázquez. By utilizing a muted, somber spectrum of greys, blacks, deep browns, and off-whites, punctuated only by subtle hints of pink and ochre, the artist evokes an atmosphere of solemnity and grit. These earthy hues do not merely represent the physical textures of weathered wood and heavy fabric; they embody the psychological weight of the voyage itself.

      The artist’s brushwork is both deliberate and expressive, lending a tactile quality to the canvas. One can almost feel the coarse texture of the passengers' clothing and the salt-sprayed grain of the ship's deck. This commitment to detail—from the weathered lines on a traveler's face to the complex interplay of light and shadow—demonstrates Roberts’ profound ability to find beauty in the mundane. The natural daylight, filtering through the masts and rigging, casts soft shadows that define form and lend a breathtaking realism to the human figures, making their presence feel immediate and enduring.

      A Timeless Legacy for the Discerning Collector

      For the art collector or interior designer, Coming South offers much more than aesthetic appeal; it offers a narrative of resilience and exploration. The painting’s ability to anchor a room with its historical gravity and muted elegance makes it an ideal centerpiece for sophisticated spaces. Whether placed in a library, a study, or a grand living area, the work invites conversation about heritage, movement, and the human condition.

      Owning a high-quality reproduction of this seminal work allows one to preserve a piece of Australian art history. It is an investment in an image that transcends time—a painting that remains as relevant today, in our era of global movement, as it was when Roberts first captured those fleeting moments aboard the SS Lusitania. To display Coming South is to celebrate the enduring spirit of the voyager and the timeless artistry of a pioneer of light.

      Vragen & Antwoorden

      Hoe komen stroming en tijdperk samen in "Coming South" door Tom Roberts?

      "Coming South" behoort tot de Heidelberg School-stroming en de maker ervan was werkzaam in het 19e eeuw-tijdperk.

      Welke emotie straalt "Coming South" door Tom Roberts uit?

      "Coming South" roept een Reflective gevoel op. De emotionele toon beschrijft de indruk die het werk achterlaat.

      Welke onderwerpen komen voor in "Coming South" door Tom Roberts?

      "Coming South" door Tom Roberts toont: maritime life, migration themes, shipboard scene, travel art, social realism, velazquez homage, australian culture.


      Biografie van de kunstenaar

      Een Pionier van het Australische Licht: Het Leven en de Kunst van Tom Roberts

      Geboren in Dorchester, Engeland, op 8 maart 1856, zou Thomas William Roberts een cruciale figuur worden in de ontwikkeling van een unieke Australische artistieke identiteit. Zijn vroege leven werd gekenmerkt door de emigratie van zijn familie naar Melbourne in 1869, een reis die onherroepelijk zijn artistieke visie vormde. De uitgestrekte landschappen en het bijzondere licht van Australië ontbrandden binnen hem een passie om de essentie van zijn aangenomen vaderland vast te leggen. Aanvankelijk werkend als assistent bij een fotograaf, verfijnde Roberts zijn observatievaardigheden en ontwikkelde hij een oog voor compositie— kwaliteiten die zouden uitgroeien tot kenmerken van zijn gevierde schilderijen. Hij zette zich gelijktijdig in voor formele kunstopleidingen, studerend onder Louis Buvelot, wiens invloed hem een liefde voor landschapschilderkunst en een basis in traditionele technieken instilde. Echter, het was een verblijf in Europa in 1881 dat zijn artistieke horizonnen werkelijk verruimde.

      Het Smeden van een Australisch Impressionisme

      Roberts’ tijd in Europa, met name zijn studies aan de Royal Academy in Londen, stelde hem bloot aan de nieuwste artistieke stromingen, waaronder de opkomende impressionistische beweging. Hij absorbeerde de technieken van plein air schilderen—werken buiten direct vanuit de natuur—en een focus op het vastleggen van vluchtige momenten van licht en sfeer. Bij terugkeer in Australië in 1885 bracht hij niet alleen technische vaardigheden mee, maar ook een vurige wens om een kunst te creëren die authentiek Australisch was. Deze ambitie leidde hem tot samenwerking met collega-kunstenaars Frederick McCubbin, Arthur Streeton en Charles Conder, waarmee de kern werd gevormd van wat bekend zou worden als de Heidelberg School, of het Australische Impressionisme. De groep vestigde kunstenaarskampen in Box Hill en Eaglemont, waarbij ze een levensstijl omarmden die gewijd was aan het observeren en schilderen van de Australische bush. Dit waren niet zomaar artistieke inspanningen; het waren verklaringen van culturele onafhankelijkheid, waarbij Europese conventies werden verworpen ten gunste van het vieren van het unieke karakter van hun natie. De "9 by 5 Impression Exhibition" van 1889, die kleine schilderijen op ceder sigarenkistdeksels toonde, was een gewaagde verklaring van deze nieuwe artistieke visie—een defiant uitdaging aan gevestigde normen en een cruciaal moment in de Australische kunstgeschiedenis.

      Nationale Narratieven en een Duurzaam Erfgoed

      Hoewel hij diep verbonden was met de principes van het impressionisme, was Roberts niet content met slechts landschappen te repliceren. Hij streefde ernaar om "nationale narratieven" te creëren—schilderingen die scènes uit het dagelijks leven in Australië afbeelden en haar mensen vierden. Shearing the Rams (1890), wellicht zijn beroemdste werk, illustreert deze ambitie. Het schilderij is een krachtige weergave van landelijke arbeid, die de energie en kameraadschap van scheren op het werk vastlegt. Het is niet slechts een verslag van een activiteit; het is een viering van Australische mannelijkheid en het belang van de veeteeltindustrie. A Break Away! (1891), met zijn dynamische compositie en zonovergoten sfeer, vangt eveneens een kenmerkend moment uit het Australische leven—een groep stockmen die vee over de vlaktes drijven. Bailed Up (1895), hoewel minder feestelijk, biedt een boeiende blik op de realiteit van het grensleven en toont een postkoets die wordt gehouden door bushrangers. Deze werken waren niet alleen esthetisch aangenaam; ze waren pogingen om te definiëren wat het betekent om Australiër te zijn door middel van kunst. Voorbij deze iconische schilderijen leverde Roberts ook belangrijke bijdragen als portretschilder en voltooide hij in 1903 The Big Picture, een monumentaal werk dat werd opgedragen ter herdenking van de opening van het eerste Australische parlement—een visuele weergave van de geboorte van een natie.

      Een Voorvechter voor de Australische Kunst

      Roberts’ invloed reikte verder dan zijn eigen schilderijen. Hij was een onvermoeibare pleitbezorger voor de ontwikkeling van een Australisch kunstscene, waarbij hij actief het werk van zijn collega-kunstenaars promootte en de vestiging van nationale instellingen steunde om talent te ondersteunen en te laten zien. Hij geloofde oprecht in het belang van het creëren van een distinctieve Australische artistieke identiteit—één die de unieke landschappen, mensen en ervaringen van de natie weerspiegelt. Hij was de eerste die publiekelijk pleitte voor een Australisch Nationaal Portretterij, waarbij hij de kracht van portretten erkende om de geest van een natie vast te leggen. Zijn toewijding aan het bevorderen van een levendige kunstcultuur bevestigde zijn positie niet alleen als een leidend kunstenaar, maar ook als een visionaire leider die hielp vormgeven aan de koers van de Australische kunstgeschiedenis. Zijn nalatenschap inspireert nog steeds generaties kunstenaars en getuigt van de blijvende kracht van kunst om nationale identiteit te definiëren en te vieren.

      Collecties & Verdere Verkenning

      Tom Roberts

      Tom Roberts

      1856 - 1931 , Verenigd Koninkrijk

      Snelle feiten

      • Artistieke Beweging: Impressionisme
      • Bekende Werken:
        • Shearing the Rams
        • A Break Away!
        • Bailed Up
      • Beïnvloede Kunstenaars: ['Heidelberg School']
      • Geboortedatum: 8 maart 1856
      • Invloedrijke Kunstenaars:
        • Louis Buvelot
        • Whistler
        • Velazquez
      • Nationaliteit: Australisch
      • Overlijdensdatum: 14 september 1931
      • Plaats Van Geboorte: Dorchester, VK
      • Volledige Naam: Thomas William Roberts
      Ontdek kunstwerken georganiseerd op thema, stijl en kenmerk.
      © TopImpressionists.com — Alle rechten voorbehouden  ·  100% Met de hand geschilderd · Tevredenheid gegarandeerd · Gratis wereldwijde verzending
      VISA MASTERCARD