Atelier — Gratis frakt til hele verden — Leveringstid 2–6 uker
      Se i rommet Se i AR Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde Del som digitalt kort
      Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

      The Cat in the Mirror

      Experience Balthus's mysterious Expressionism in The Cat in the Mirror (1990), featuring a woman, cat, and mirror; discover this captivating piece today.

      Utforsk Balthus's fascinerende verden av drømmelignende komposisjoner og psykologisk ladde portretter. Oppdag hans unike klassiske stil og kontroversielle arv.

      Kunstverket som vises på denne siden er beskyttet av opphavsretten, noe som betyr at vi ikke har juridisk tillatelse til å lage eller selge identiske reproduksjoner. Denne beskyttelsen håndheves i henhold til internasjonale avtaler som for eksempel Bernerkonvensjonen og av nasjonale lover, inkludert de som er fastsatt i Amerikansk opphavsrettslov – Tittel 17.

      Denne metoden er i fullt samsvar med opphavsrettslige regler, da den ikke innebærer kopiering eller duplisering av det beskyttede kunstverket. I stedet er det snakk om en kreativ nytolkning – et nytt maleri som er inspirert av originalen, men ikke identisk med den.

      Giclée / Kunsttrykk

      Giclée- eller lerretsprint av museumskvalitet med rask produksjon og fleksible valgmuligheter for etterbehandling. ( Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde)

      Corner sample of the P118B picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B Nkr10
      Corner sample of the P118H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H Nkr10
      Corner sample of the P118W picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W Nkr10
      Corner sample of the P438Z picture frame: støpt polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z Nkr10
      Corner sample of the P508JH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH Nkr12
      Corner sample of the P508YH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH Nkr12
      Corner sample of the P805H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H Nkr10
      Corner sample of the P805Z picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z Nkr10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ Nkr10
      Corner sample of the P919G picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G Nkr10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ Nkr10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH Nkr10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: støpt polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ Nkr12
      Corner sample of the W106C picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C Nkr8
      Corner sample of the W218G picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G Nkr10
      Corner sample of the W218JH picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH Nkr8
      Corner sample of the W218Y picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y Nkr10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ Nkr10
      Corner sample of the W316G picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G Nkr10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ Nkr8
      Corner sample of the W316Y picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y Nkr10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ Nkr8
      Corner sample of the W4111J picture frame: massivt tre, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J Nkr10
      Corner sample of the W500HY picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY Nkr15
      Corner sample of the W500JH picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH Nkr15
      Corner sample of the W692G picture frame: massivt tre, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G Nkr12
      Corner sample of the W849H picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H Nkr8
      Corner sample of the W940BG picture frame: massivt tre, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG Nkr15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ Nkr8

      Standardformat
      tilpasset
      CM
      INCH

      Velg mellom våre forhåndsdefinerte størrelser som bevarer kunstverkets opprinnelige proporsjoner.

      bredde
      høyde

      Skriv inn bredden og høyden du trenger, slik at den passer til din ramme eller vegg. Et trykk kan kun beskjæres, aldri gjøres større enn bildet, så et format med en annen form vil miste en del av motivet. Vi sender deg en digital mockup for godkjenning før vi trykker noe som helst. Bildet som vises på denne siden viser ikke den faktiske beskjæringen — det er kun mockuppen som gjør det.

      Verdensomspennende levering () på 2 uker i stedet for standard 4/5 uker. (23 October)

      Gratis ekspressfrakt over hele verden
      Lerretsduk av høykvalitets lin
      Full transportforsikring
      Garanti for refusjon av toll og importavgifter
      Garantert fargeekthet
      100 dagers returrett ved fabrikasjonsfeil
      100% pengene tilbake-garanti
      Mengderabatt

      Totalpris

      Nkr 656

      The Cat in the Mirror

      Giclée / Kunsttrykk

      Format på reproduksjon

      -

      Totalpris

      Nkr 656

      Kort om verket

      • Year: 1990
      • Artistic style: Expressionism
      • Subject or theme: Woman with cat and mirror
      • Dimensions: 195 x 220 cm

      Kunstquiz

      Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

      Spørsmål 1:
      Who is the artist of the painting "The Cat in the Mirror"?
      Spørsmål 2:
      What is the primary medium used for "The Cat in the Mirror"?
      Spørsmål 3:
      What artistic movement is noted for influencing the style of "The Cat in the Mirror"?
      Spørsmål 4:
      According to the description, what object is placed on the bed near the woman's feet?
      Spørsmål 5:
      In what year was "The Cat in the Mirror" painted?

      The Enigmatic Gaze: Exploring Balthus's "The Cat in the Mirror"

      To stand before Balthus’s The Cat in the Mirror is not merely to observe a painting; it is to step through a veil into a meticulously constructed, dreamlike interior. This oil on canvas, executed in 1990, captures the artist's signature blend of unsettling intimacy and profound mystery. The scene unfolds around a woman seated upon a bed, her posture suggesting both contemplation and quiet vigilance. Beside her rests a cat, an animal companion whose presence is as enigmatic as the reflection held within the mirror she gazes into. Balthus masterfully arranges the elements—the two flanking chairs, the book resting near her feet—to create a sense of balanced stillness that belies the deep currents of psychological tension running beneath the surface.

      A Tapestry of Symbolism and Style

      Balthus’s oeuvre has always been characterized by its refusal to be easily categorized. Here, his signature Expressionist touch imbues the scene with an atmosphere that feels both deeply personal and universally unsettling. The mirror itself becomes the focal point of symbolic inquiry; it does not merely reflect light but seems to hold secrets, inviting the viewer to question what lies between appearance and reality. The cat, ever a potent symbol in art history, adds another layer—a silent observer whose gaze mirrors the woman's own introspection. Coupled with the intellectual suggestion of the book, the painting prompts a meditation on self-perception, memory, and the elusive nature of truth.

      Mastery of Medium and Mood

      The choice of oil on canvas allows Balthus to achieve a richness of color and texture that is breathtaking. The paint seems to breathe, lending depth to the fabrics, the skin tones, and the shadowed corners of the room. While his style often defied conventional art world expectations, the technical execution here speaks to an undeniable mastery. For those who appreciate the tactile quality of fine painting, knowing this piece was rendered in oil allows one to appreciate the subtle gradations of tone that build the dreamlike atmosphere. It is a work designed not for academic dissection, but for emotional resonance.

      Bringing the Vision Home

      For the collector or designer seeking an anchor piece imbued with artistic depth, The Cat in the Mirror offers unparalleled dramatic weight. Owning a reproduction of this monumental work—measuring an impressive 195 x 220 cm—is acquiring more than just decoration; it is curating a mood. It suggests a sophisticated appreciation for art that rewards prolonged viewing and deep thought. Whether placed in a grand salon or a thoughtfully designed private study, its enigmatic presence will undoubtedly become the quiet, compelling centerpiece of any space.

      Spørsmål og svar

      Når og med hvilke materialer ble "The Cat in the Mirror" laget?

      "The Cat in the Mirror" ble skapt i 1990 ved bruk av teknikken Oil On Canvas. Materiale og dato beskriver hvordan og når originalen ble laget.

      Hvordan henger fargene i "The Cat in the Mirror" av Balthus sammen med verkets emosjonelle uttrykk?

      Den Earthy fargepaletten i "The Cat in the Mirror" av Balthus harmonerer med dens Mysterious emosjonelle tone. Farge er en av måtene et verk formidler følelser på.

      Er det mulig å laste ned "The Cat in the Mirror"?

      Nedlasting er tilgjengelig for "The Cat in the Mirror": kunstverkets Last ned-side tilbyr nedlasting av et digitalt bilde i høy oppløsning.


      Kunstnerbiografi

      A World Apart: The Enigmatic Vision of Balthus

      Balthasar Kłossowski de Rola, kjent verden over som Balthus, er en av det 20. århundrets mest fascinerende og kontroversielle kunstnere. Han ble født i Paris 29. februar 1908, inn i en familie dypt forankret i intellektuelle og kunstneriske kretser, og livet hans var preget av tidlig eksponering for kultur og en bevisst avvisning av dominerende kunstneriske trender. Hans far, Erich Klossowski, var en respektert kunsthistoriker, mens hans mor, Baladine Kłossowska, selv var maler. Dette skapte et miljø der estetisk refleksjon ikke bare ble oppmuntret, men levdes – en verden som ofte var både forstyrrende og fengslende. Balthus var ikke interessert i å bryte med tradisjonen; han søkte heller å revitalisere klassiske former med en distinkt moderne følelse, og skapte et univers unikt for ham selv.

      Formative Years and Artistic Awakening

      Balthus’s tidlige liv var nomadisk, preget av krigshandlingene under første verdenskrig og foreldrenes etterfølgende separasjon. Disse opplevelsene la grunnlaget for en følelse av fortrengsel og introspeksjon som ville påvirke hans kunstneriske visjon dypt. Han begynte å tegne i en ung alder, demonstrerte en eksepsjonell talent for å fange form og atmosfære. Rådgitt av Rainer Maria Rilke under morens forhold til poeten, mottok Balthus oppmuntring til å følge sine kunstneriske ambisjoner. Denne perioden var avgjørende for å forme hans estetiske sanser; Rilkes poetiske utforsking av indre liv resonerte dypt med den unge kunstneren, og fremmet en fascinasjon for psykologisk dybde og symbolsk betydning. Han absorberte innflytelser fra et mangfoldig spekter av kilder – pre-renessanse italienske malere som Piero della Francesca og Simone Martini, samt litterære figurer som Emily Brontë og Lewis Carroll – og skapte et unikt kunstnerisk språk som utfordret enhver enkel kategorisering. Hans tidlige verk antydet allerede temaene som skulle definere hans karriere: ungdom, ensomhet og den komplekse samspillet mellom uskyld og begjær.

      Controversy and Recognition

      Balthus debuterte offentlig i 1934 med en samling verk som umiddelbart utløste kontrovers. Malerier som *La Rue* (1933) illustrerer hans tidlige mesterskap innen komposisjon og atmosfære, og skildrer en gate scene med en urovekkende følelse av isolasjon. *The Mountain* (1937), et monumentalt verk med to tenåringer i et dramatisk landskap, representerer kunstnerens fascinasjon for ungdom og ensomhet. Senere arbeider, som *Girl at a Window* (1957) – berømt fremstilt i François Truffauts film Domicile Conjugal – viser hans evne til å fange flyktige øyeblikk av introspeksjon og sårbarhet. Hans malerier er ofte preget av en følelse av stillhet og taushet, som inviterer seerne til å reflektere over subjektens indre liv. Han var også dypt påvirket av musikk, spesielt Wolfgang Amadeus Mozarts verk, som han mente gjenspeilte den samme balansen mellom orden og emosjon som han søkte å oppnå i sin kunst. Balthus’s vedvarende appell ligger ikke bare i hans tekniske dyktighet, men også i hans evne til å gripe inn i universelle menneskelige erfaringer – lengselen etter forbindelse, frykten for isolasjon og søket etter mening i en kaotisk verden.

      Key Works and Enduring Themes

      Gjennom hele sin karriere returnerte Balthus konsekvent til visse motiver og temaer. *La Rue* (1933) eksemplifiserer hans tidlige mesterskap innen komposisjon og atmosfære, og skildrer en gate scene med en urovekkende følelse av isolasjon. *The Mountain* (1937), et monumentalt verk med to tenåringer i et dramatisk landskap, representerer kunstnerens fascinasjon for ungdom og ensomhet. Senere arbeider, som *Girl at a Window* (1957) – berømt fremstilt i François Truffauts film Domicile Conjugal – viser hans evne til å fange flyktige øyeblikk av introspeksjon og sårbarhet. Hans malerier er ofte preget av en følelse av stillhet og taushet, som inviterer seerne til å reflektere over subjektens indre liv. Han var også dypt påvirket av musikk, spesielt Wolfgang Amadeus Mozarts verk, som han mente gjenspeilte den samme balansen mellom orden og emosjon som han søkte å oppnå i sin kunst. Balthus’s vedvarende appell ligger ikke bare i hans tekniske dyktighet, men også i hans evne til å gripe inn i universelle menneskelige erfaringer – lengselen etter forbindelse, frykten for isolasjon og søket etter mening i en kaotisk verden.

      A Legacy of Introspection and Influence

      Til tross for at han forble noe distansert fra kunstens hovedstrøm, oppnådde Balthus betydelig anerkjennelse i løpet av sin levetid. Han holdt store utstillinger på Museum of Modern Art i New York (1956) og gjennom hele Europa, og solidifiserte sin posisjon som en ledende figur i 20. århundrets maleri. I 1977 ble han utnevnt til direktør for Académie de France i Roma, en prestisjetung stilling som ytterligere etablerte hans status innen kunstmiljøet. Hans innflytelse kan sees i arbeidet til mange samtidige kunstnere, inkludert Jan Saudek, Will Barnet og Duane Michals, som deler hans interesse for figurativ maleri, psykologisk realisme og utforskingen av komplekse følelsesmessige tilstander. Balthus’s arv strekker seg utover hans tekniske dyktighet; han utfordret konvensjonelle oppfatninger om skjønnhet og representasjon, og tvang seerne til å konfrontere ubehagelige sannheter om begjær, makt og det menneskelige vesen. Han døde i 2001, og etterlot seg et kunstverk som fortsatt provoserer, fenger og inspirerer. Fondation Beyeler og Balthus Foundation fortsetter å bevare hans arv, og sikrer at fremtidige generasjoner vil møte den gåtefulle verden han så nøye skapte. Hans malerier er ikke bare bilder; de er portaler inn i en verden av drømmer, angst og uforklarlige ønsker – et vitnesbyrd om kunstens vedvarende kraft til å utfordre våre oppfatninger og belyse de skjulte hjørnene av den menneskelige sjel.
      Balthus

      Balthus

      1908 - 2001 , Frankrike

      Kort om kunstneren

      • Artistic Movement Or Style: Klassisk, figurativ
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
        • Rilke
        • Surrealist
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Masaccio
        • Piero
      • Date Of Birth: 29 feb 1908
      • Date Of Death: 18 feb 2001
      • Full Name: Balthasar Kłossowski de Rola
      • Nationality: Fransk/Polsk
      • Notable Artworks:
        • La Rue
        • Fjellet
      • Place Of Birth: Paris, Frankrike
      Utforsk kunstverk organisert etter temaer, stiler og kjennetegn.
      © TopImpressionists.com — Med alle rettigheter forbeholdt  ·  100% Håndmalt · Tilfredshetsgaranti · Gratis frakt til hele verden
      VISA MASTERCARD