Atelier — Gratis frakt til hele verden — Leveringstid 2–6 uker
      Se i rommet Se i AR Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde Del som digitalt kort
      Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

      Sir Charles Watson

      Experience this striking portrait of Sir Charles Watson by Pompeo Batoni, capturing 18th-century aristocratic elegance; discover this masterpiece today.

      Pompeo Batoni (1708-1787): Italiensk maler som forente barokk og nyklassisime. Mester av portretter, allegorier og Grand Tour-scener! Utforsk hans ettermæle.

      Giclée / Kunsttrykk

      Giclée- eller lerretsprint av museumskvalitet med rask produksjon og fleksible valgmuligheter for etterbehandling. ( Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde)

      Corner sample of the P118B picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B Nkr10
      Corner sample of the P118H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H Nkr10
      Corner sample of the P118W picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W Nkr10
      Corner sample of the P438Z picture frame: støpt polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z Nkr10
      Corner sample of the P508JH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH Nkr12
      Corner sample of the P508YH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH Nkr12
      Corner sample of the P805H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H Nkr10
      Corner sample of the P805Z picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z Nkr10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ Nkr10
      Corner sample of the P919G picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G Nkr10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ Nkr10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH Nkr10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: støpt polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ Nkr12
      Corner sample of the W106C picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C Nkr8
      Corner sample of the W218G picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G Nkr10
      Corner sample of the W218JH picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH Nkr8
      Corner sample of the W218Y picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y Nkr10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ Nkr10
      Corner sample of the W316G picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G Nkr10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ Nkr8
      Corner sample of the W316Y picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y Nkr10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ Nkr8
      Corner sample of the W4111J picture frame: massivt tre, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J Nkr10
      Corner sample of the W500HY picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY Nkr15
      Corner sample of the W500JH picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH Nkr15
      Corner sample of the W692G picture frame: massivt tre, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G Nkr12
      Corner sample of the W849H picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H Nkr8
      Corner sample of the W940BG picture frame: massivt tre, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG Nkr15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ Nkr8

      Standardformat
      tilpasset
      CM
      INCH

      Velg mellom våre forhåndsdefinerte størrelser som bevarer kunstverkets opprinnelige proporsjoner.

      bredde
      høyde

      Skriv inn bredden og høyden du trenger, slik at den passer til din ramme eller vegg. Et trykk kan kun beskjæres, aldri gjøres større enn bildet, så et format med en annen form vil miste en del av motivet. Vi sender deg en digital mockup for godkjenning før vi trykker noe som helst. Bildet som vises på denne siden viser ikke den faktiske beskjæringen — det er kun mockuppen som gjør det.

      Verdensomspennende levering () på 2 uker i stedet for standard 4/5 uker. (24 October)

      Gratis ekspressfrakt over hele verden
      Lerretsduk av høykvalitets lin
      Full transportforsikring
      Garanti for refusjon av toll og importavgifter
      Garantert fargeekthet
      100 dagers returrett ved fabrikasjonsfeil
      100% pengene tilbake-garanti
      Mengderabatt

      Totalpris

      Nkr 656

      Sir Charles Watson

      Giclée / Kunsttrykk

      Format på reproduksjon

      -

      Totalpris

      Nkr 656

      Kort om verket

      • Title: Sir Charles Watson
      • Artistic style: Neoclassicism
      • Artist: Pompeo Batoni
      • Influences:
        • Raphael
        • Bolognese Classicism

      Kunstquiz

      Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

      Spørsmål 1:
      Who is the artist credited with painting the portrait of Sir Charles Watson?
      Spørsmål 2:
      What style or fashion influenced the costume worn by Sir Charles Watson in this portrait?
      Spørsmål 3:
      In what period was this portrait likely painted, based on the subject's life and Batoni's activity?
      Spørsmål 4:
      What medium is the artwork described as being?
      Spørsmål 5:
      The background of the portrait features what element, providing contrast to the subject's attire?

      A Glimpse into Aristocratic Grandeur: Pompeo Batoni's Portrait of Sir Charles Watson

      To stand before this portrait is to step directly into the gilded salons of eighteenth-century Rome, a place where culture, ambition, and artistry converged. Pompeo Batoni, master chronicler of the privileged elite, has captured not merely a likeness, but an entire moment in aristocratic life. The subject, Sir Charles Watson, gazes out with a composed intensity that speaks volumes of his station and the era's expectations for gentlemen of means. His bearing is one of assured refinement; the crisp lines of his ruffled collar contrast beautifully with the deep tones of his brown coat, anchoring the composition against the stark, dramatic backdrop.

      The Allure of Fashion and Historical Echoes

      What immediately draws the eye, beyond the sitter's steady gaze, is the costume itself. Batoni has dressed Sir Charles in what is described as the Van Dyck dress—a fashion choice that transports us back to the opulent courts of the early seventeenth century. The golden mantle and buttons evoke the grandeur associated with Antoon Van Dyck’s time at the court of Charles I, a style that held immense sway among the British aristocracy during this period. This deliberate nod to historical costume suggests more than mere vanity; it is a sophisticated cultural citation, a visual language understood only by those who navigated the intellectual currents of the Grand Tour. The feather held delicately in his hand serves as both an accessory and a subtle emblem of status.

      Mastery of Technique and Atmosphere

      Technically, this oil on canvas exemplifies Batoni's genius for portraiture. His ability to render texture—the soft sweep of the white beard against the dark fabric, the sheen of the gold trim—is breathtaking. The contrast between the richly detailed foreground and the almost monolithic black background is a masterful stroke. This simplicity forces the viewer’s entire attention onto the sitter's face and gesture. Batoni, whose style drew from Bolognese Classicism and Raphael, achieves here a balance: the formality of classical portraiture infused with the vibrant immediacy of contemporary life. It is art that feels both timelessly grand and intimately personal.

      A Statement for the Modern Collector

      For the discerning collector or designer seeking to infuse a space with historical depth and undeniable elegance, this piece offers profound resonance. Reproducing such an artwork allows one to own a tangible piece of cultural history. It speaks to themes of lineage, worldly success, and enduring style. Imagine this portrait gracing a library or drawing-room; it does not merely decorate—it narrates the story of those who shaped the world from within its most cultured circles. It is an object that commands conversation, whispering tales of Oxford graduations, naval supremacy, and the dazzling allure of Italian artistic patronage.

      Spørsmål og svar

      Hvordan passer "Sir Charles Watson" inn i Pompeo Batoni sine temaer og stil?

      I Pompeo Batoni sitt kunstnerskap befinner "Sir Charles Watson" seg innenfor Neoclassicism-stilen, sammen med temaene classical antiquity influence on portraiture, grand tour fashion trends depicted, patronage of wealthy aristocrats shown.

      Hvor sterk er kontrasten i "Sir Charles Watson" av Pompeo Batoni?

      "Sir Charles Watson" av Pompeo Batoni viser en Statement kontrast mellom de lyse og mørke partiene.

      Hvilken teknikk og stil karakteriserer "Sir Charles Watson" av Pompeo Batoni?

      "Sir Charles Watson" er utført i Oil On Canvas, i Neoclassicism-stil.


      Kunstnerbiografi

      Tidlig liv og utdanning

      • Født: Lucca, Italia (1708)
      • Død: 1787
      • Pompeo Batoni flyttet til Roma i 1727.
      • Han var læregutt hos Agostino Masucci, Sebastiano Conca og/eller Francesco Imperiali.
      • Hans første uavhengige oppdrag kom som et resultat av regnet som rammet Roma i april 1732.
      • Maleri "Den hellige Katarina av Sienas ekstase" illustrerer hans akademiske raffinering av senbarokk-stilen.

      Kunstnerisk stil og påvirkninger

      • Batonis stil hentet inspirasjon fra klassisk antikk, fransk rokokko, bolognesisk klassisisme og kunstnere som Nicolas Poussin, Claude Lorrain og spesielt Rafael.
      • Han regnes som en forløper til nyklassisismen.
      • Hans verk kan finnes i ulike museer, inkludert Pinacoteca di Brera i Milano, Italia.

      Merkverdige verk og oppdrag

        Jomfruen og barnet med helgener
      • En ridder i Roma: Charles Cecil Roberts – Et berømt portrett av en britisk reisende satt mot bakgrunn av romerske ruiner.
      • Venedigs triumf
      • Tallrike altertavler for kirker i Italia, slik som Museum Duomo i Siena.
      • Han var svært ettertraktet for portretter, spesielt av britiske reisende på Grand Tour, som bestilte stående portretter i antikke omgivelser.

      Utvikling og historisk betydning

      • Batoni ble en svært moteriktig maler i Roma etter at hans rival, Anton Raphael Mengs, dro til Spania i 1761.
      • Han knyttet vennskap med Winckelmann og etterstrebte å temme klassisismen i sitt maleri.
      • Hans portretter fanget tidsånden fra Grand Tour-æraen, og reflekterte den europeiske elitens fascinasjon for klassisk antikk.
      • Batonis evne til å forene barokke teknikker med fremvoksende nyklassisistiske idealer posisjonerte ham som en overgangsfigur i italiensk kunsthistorie.

      Ettermæle

      • Pompeo Batoni gikk bort den 4. februar  1787 i Roma.
      • Han etterlot seg en arv som en av de mest anerkjente italienske malerne i sin tid.
      • Hans arbeid fortsetter å bli beundret for sin tekniske dyktighet, elegante komposisjoner og innsiktsfulle skildringer av individer innenfor sin historiske kontekst.
      Pompeo Batoni

      Pompeo Batoni

      1708 - 1787 , Italia

      Kort om kunstneren

      • Artistic Movement Or Style: Nyklassisisme
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Nicolas Poussin
        • Claude Lorrain
        • Rafael
      • Date Of Birth: 1708
      • Date Of Death: 1787
      • Full Name: Pompeo Batoni
      • Nationality: Italiensk
      • Notable Artworks:
        • Jomfruen og barnet med helgener
        • En ridder i Roma
        • Venecias triumf
      • Place Of Birth (City And Country): Lucca, Italia
      Utforsk kunstverk organisert etter temaer, stiler og kjennetegn.
      © TopImpressionists.com — Med alle rettigheter forbeholdt  ·  100% Håndmalt · Tilfredshetsgaranti · Gratis frakt til hele verden
      VISA MASTERCARD