Atelier — Gratis frakt til hele verden — Leveringstid 2–6 uker
      Se i rommet Se i AR Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde Del som digitalt kort
      Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

      Copper Coin

      Oppdag Roman Opałka (1931-2011): Polsk-fransk konseptkunstner kjent for sin uendelige nummereringsserie, som utforsker tid, identitet og abstraksjon gjennom maleri og skulptur.

      Kunstverket som vises på denne siden er beskyttet av opphavsretten, noe som betyr at vi ikke har juridisk tillatelse til å lage eller selge identiske reproduksjoner. Denne beskyttelsen håndheves i henhold til internasjonale avtaler som for eksempel Bernerkonvensjonen og av nasjonale lover, inkludert de som er fastsatt i Amerikansk opphavsrettslov – Tittel 17.

      Denne metoden er i fullt samsvar med opphavsrettslige regler, da den ikke innebærer kopiering eller duplisering av det beskyttede kunstverket. I stedet er det snakk om en kreativ nytolkning – et nytt maleri som er inspirert av originalen, men ikke identisk med den.

      Giclée / Kunsttrykk

      Giclée- eller lerretsprint av museumskvalitet med rask produksjon og fleksible valgmuligheter for etterbehandling. ( Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde)

      Corner sample of the P118B picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B Nkr10
      Corner sample of the P118H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H Nkr10
      Corner sample of the P118W picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W Nkr10
      Corner sample of the P438Z picture frame: støpt polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z Nkr10
      Corner sample of the P508JH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH Nkr12
      Corner sample of the P508YH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH Nkr12
      Corner sample of the P805H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H Nkr10
      Corner sample of the P805Z picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z Nkr10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ Nkr10
      Corner sample of the P919G picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G Nkr10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ Nkr10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH Nkr10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: støpt polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ Nkr12
      Corner sample of the W106C picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C Nkr8
      Corner sample of the W218G picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G Nkr10
      Corner sample of the W218JH picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH Nkr8
      Corner sample of the W218Y picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y Nkr10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ Nkr10
      Corner sample of the W316G picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G Nkr10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ Nkr8
      Corner sample of the W316Y picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y Nkr10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ Nkr8
      Corner sample of the W4111J picture frame: massivt tre, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J Nkr10
      Corner sample of the W500HY picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY Nkr15
      Corner sample of the W500JH picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH Nkr15
      Corner sample of the W692G picture frame: massivt tre, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G Nkr12
      Corner sample of the W849H picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H Nkr8
      Corner sample of the W940BG picture frame: massivt tre, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG Nkr15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ Nkr8

      Standardformat
      tilpasset
      CM
      INCH

      Velg mellom våre forhåndsdefinerte størrelser som bevarer kunstverkets opprinnelige proporsjoner.

      bredde
      høyde

      Skriv inn bredden og høyden du trenger, slik at den passer til din ramme eller vegg. Et trykk kan kun beskjæres, aldri gjøres større enn bildet, så et format med en annen form vil miste en del av motivet. Vi sender deg en digital mockup for godkjenning før vi trykker noe som helst. Bildet som vises på denne siden viser ikke den faktiske beskjæringen — det er kun mockuppen som gjør det.

      Verdensomspennende levering () på 2 uker i stedet for standard 4/5 uker. (22 October)

      Gratis ekspressfrakt over hele verden
      Lerretsduk av høykvalitets lin
      Full transportforsikring
      Garanti for refusjon av toll og importavgifter
      Garantert fargeekthet
      100 dagers returrett ved fabrikasjonsfeil
      100% pengene tilbake-garanti
      Mengderabatt

      Totalpris

      Nkr 654

      Copper Coin

      Giclée / Kunsttrykk

      Format på reproduksjon

      -

      Totalpris

      Nkr 654

      Kort om verket

      • Artistic style: Photorealism
      • Notable elements or techniques: Diffusion lighting; Close-up focus
      • Title: Copper Coin
      • Location: Private Collection
      • Movement: Conceptual Art

      Kunstquiz

      Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

      Spørsmål 1:
      What is the primary material depicted in this photograph?
      Spørsmål 2:
      The image utilizes a technique that prioritizes capturing the coin's appearance with high accuracy.
      Spørsmål 3:
      Roman Opałka’s artistic approach is characterized by exploring themes of time, identity and abstraction.
      Spørsmål 4:
      The photograph employs diffused lighting to minimize glare and enhance the visibility of details on the coin’s surface.
      Spørsmål 5:
      Considering Opałka's biographical influences, what event significantly shaped his early artistic experiences?

      A Singular Pursuit of Infinity: Examining Roman Opałka’s “Copper Coin”

      Roman Opałka's "Copper Coin," a deceptively simple photograph capturing an antique copper coin, transcends its materiality to embody a profound philosophical meditation on time and repetition. Created in 2011, shortly before his passing, this artwork represents the culmination of Opałka’s lifelong preoccupation with quantifying existence—a concept brilliantly distilled into visual form. The stark white background serves not merely as a canvas but as an active participant in the piece's narrative, isolating the coin and amplifying its textural qualities, inviting viewers to contemplate the relentless march forward while simultaneously acknowledging the immutable nature of history itself.

      Composition and Technique: Precision Meets Conceptual Depth

      The photograph’s composition is meticulously balanced—the coin positioned centrally against a neutral backdrop—emphasizing its geometric purity. This deliberate restraint underscores Opałka's commitment to conceptual art, prioritizing idea over elaborate visual embellishment. The camera lens captures the coin with remarkable clarity, utilizing diffused lighting that minimizes glare and maximizes detail, revealing subtle variations in tone indicative of oxidation and age – marks of time etched onto the metal surface. This technique speaks to Opałka’s fascination with decay and transformation as processes fundamental to understanding life's continuum.

      Historical Resonance: Echoes of Roman Antiquity

      The coin itself is a relic from antiquity, likely originating in Rome, hinting at connections to imperial power and cultural heritage. The inscription encircling the edge adds another layer of significance, prompting reflection on written language’s role in preserving memory and conveying narratives across generations. Opałka's selection of this object wasn’t arbitrary; it functioned as a tangible symbol of permanence amidst constant change—a visual anchor grounding the artwork’s abstract exploration of infinity.

      Symbolism: The Infinite Within the Finite

      “Copper Coin” operates on multiple symbolic levels. The coin represents not just monetary value but also the cyclical nature of time, mirroring Opałka's own artistic practice – a continuous series of numbered paintings and sculptures designed to explore the concept of unending progression. Its weathered surface symbolizes resilience and endurance, suggesting that even objects subjected to degradation retain an inherent dignity and hold onto fragments of their past. The photograph’s minimalist aesthetic reinforces this message, stripping away extraneous distractions to focus solely on the core idea: the pursuit of infinite understanding through finite observation.

      Emotional Impact: Contemplation and Acceptance

      Ultimately, “Copper Coin” invites viewers into a moment of quiet contemplation—a recognition that despite our efforts to control time and shape experience, we are inevitably swept along by its unstoppable flow. Opałka’s artwork encourages acceptance of this reality, prompting us to appreciate the beauty inherent in both beginnings and endings, and recognizing that even seemingly insignificant objects can hold profound emotional resonance when viewed through the lens of philosophical inquiry. It's a testament to Opałka’s ability to transform an everyday item into a vehicle for exploring universal themes—a captivating reminder that art can illuminate the deepest questions about human existence.

      Spørsmål og svar

      Hva er den dominerende fargetonen i "Copper Coin" av Roman Opałka?

      En Green to Violet Spectrum nyanse preger "Copper Coin" av Roman Opałka.

      Kan jeg undersøke "Copper Coin" mer detaljert?

      Røntgen-siden til "Copper Coin" av Roman Opałka er en interaktiv visning som lar deg bla gjennom elleve optiske lag av kunstverkets bilde, inkludert en visning i røntgenstil.

      Hva handler "Copper Coin" om?

      "Copper Coin" av Roman Opałka avbilder: coinage, antiquity, minimalism, texture, time, portraiture, geometry.


      Kunstnerbiografi

      Et liv dedikert til telling: Roman Opałkas unike visjon

      Roman Opałka, født i 1931 i Abbeville-Saint-Lucien i Frankrike av polske foreldre, la ut på en kunstnerisk reise som trosset konvensjonelle kategoriseringer. Hans liv, preget av fordrivelse og et dyptgående engasjement for filosofiske spørsmål, ledet ham til slutt frem til skapelsen av et av de mest konseptuelt strenge og emosjonelt resonante verkene i samtidskunsten. Familiens retur til Polen i 1946 etter andre verdenskrig satte dype spor i Opałka, formet hans tidlige erfaringer og ga næring til en livslang utforskning av identitet, minne og tidens nådeløse gang. Han fikk først opplæring i litografi ved en grafisk skole i Łódź før han fortsatte sin kunstneriske utdannelse ved den samme skolen for kunst og design, noe som la grunnlaget for en tilnærming som ville transcendere tradisjonelle medier og omfavne konseptuelle rammeverk.

      Uendelighetens genesis: OPALKA 1965/1 – ∞

      Opałkas karriere var ikke en lineær progresjon gjennom ulike stiler, men snarere en konstant utfordring av kunstneriske grenser, som kulminerte i det monumentale prosjektet som skulle definere hans ettermæle: OPALKA 1965/1 – ∞. Med start den 1. september 1965 forpliktet han seg til å male lerreter nummerert sekvensielt fra ett og utover. Hvert lerret bar det neste heltallet i serien, fremstilt i svart mot en naken, hvit bakgrunn. Dette var ikke bare en øvelse i opptelling; det var en dyp meditasjon over tid, dødelighet og menneskets tilstand. Etter hvert som tallene vokste, begynte de å flyte over lerretenes kanter, noe som visuelt representerte den uunngåelige fremgangen og kunstnerens egen aldringsprosess. Omfanget av dette arbeidet er nesten ufattelig – 233 «detaljer» ble fullført i løpet av hans levetid, og omfattet over fem millioner tall. Han dokumenterte hver fase nitidig, og tok opp seg selv mens han uttalte tallene på polsk før de ble malt, noe som skapte et flerdimensjonalt kunstverk som forente visuelle, auditive og performative elementer. Den gradvise lysningen av bakgrunnen, som startet i 1972 med tilføyelsen av én prosent hvitt til hvert påfølgende lerret, forsterket ytterligere følelsen av tidens gang og den nærmende «horisonten» av hvitt på hvitt – et symbolsk forsvinningspunkt som representerer uendeligheten.

      Innflytelse og kunstnerisk utvikling Selv om Opałkas arbeid ofte forbindes med minimalisme på grunn av dets tilsynelatende enkelhet, er dette en forenkling som overser dybden i hans konseptuelle bekymringer. Han var dypt påvirket av Marcel Duchamp, særlig Duchamps avvisning av tradisjonelle kunstneriske konvensjoner og hans omfavnelse av intellektuell lekenhet. Ånden fra Dada og surrealismen resonnerte også i hans tidlige utforskninger. Likevel etterlignet ikke Opałka bare eksisterende bevegelser; han staket ut en unik vei som hentet inspirasjon fra mangfoldige kilder. Hans tidligere verk avslører en fascinasjon for tekstur og abstraksjon, og viser en vilje til å eksperimentere med ulike materialer og teknikker før han landet på den strenge strukturen i nummereringsserien. Han utforsket monokrome komposisjoner – hans «Chronomes» – og abstrakte tegninger, i en konstant søken etter et visuelt språk som var i stand til å uttrykke hans utviklende filosofiske ideer. Disse tidlige eksperimentene var avgjørende skritt mot den konseptuelle klarheten og det vedvarende engasjementet som karakteriserte OPALKA 1965/1 – ∞.

      Ettermæle og historisk betydning

      Roman Opałkas død i 2011 markerte slutten på et ekstraordinært kunstnerisk liv, men hans verk fortsetter å resonnere hos publikum den dag i dag. Hans urokkelige dedikasjon til et enkelt, tilsynelatende enkelt konsept utfordret konvensjonelle forestillinger om kunstnerisk skapelse og tilbød en kraftfull meditasjon over dødelighet, uendelighet og menneskets eksistens. Hans innflytelse kan ses i verkene til en rekke kunstnere som utforsker temaer som repetisjon, sekvens og prosessbasert kunst. Opałkas prosjekt transcenderer maleriets grenser; det er et filosofisk utsagn, et performativt stykke og et vitnesbyrd om kraften i en vedvarende kunstnerisk visjon. Hans arbeid forblir relevant i samtidige diskusjoner om tid, identitet og søken etter mening i en stadig mer kompleks verden. Utstillinger av hans verk har blitt holdt ved prestisjetunge institusjoner over hele verden, inkludert Indianapolis Museum of Art, Philadelphia Museum of Art og Museum Pomorskie i Polen, noe som har sementert hans plass som en betydningsfull skikkelse i det 20. og 21. århundres kunsthistorie. Opałkas ettermæle er ikke bare preget av kunstnerisk innovasjon, men også av en urokkelig tro på en idé – et vitnesbyrd om den varige kraften i konseptkunsten.
      Roman Opałka

      Roman Opałka

      1931 - 2011 , Frankrike

      Kort om kunstneren

      • Artistic Movement Or Style: Konseptkunst
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
        • Minimalisme
        • Prosessbasert kunst
      • Artists Who Influenced This Artist: ['Marcel Duchamp']
      • Date Of Birth: 27. august 1931
      • Date Of Death: 6. august 2011
      • Full Name: Roman Opałka
      • Nationality: Polsk-fransk
      • Notable Artworks:
        • OPALKA 1965/1 - ∞
        • table top
        • Relief of a Falling Warrior
        • Ornament with Wolf
      • Place Of Birth: Abbeville, Frankrike
      Utforsk kunstverk organisert etter temaer, stiler og kjennetegn.
      © TopImpressionists.com — Med alle rettigheter forbeholdt  ·  100% Håndmalt · Tilfredshetsgaranti · Gratis frakt til hele verden
      VISA MASTERCARD