Pracownia — Bezpłatna wysyłka na cały świat — Dostawa w 2–6 tygodni
      Zobacz w skali 1:1 Zobacz w AR Kup ręcznie malowany obraz Przełącz na wersję cyfrową Wyślij
      Szczegóły Przewodnik Dodaj do ulubionych Pobierz plik obrazu Podobne obiekty RTG Pokaz slajdów Statystyki

      Cows in the Field

      Experience the idyllic beauty of Constant Troyon's "Cows in the Field" (1852). This serene oil painting captures a peaceful rural scene with grazing cows amidst lush landscapes – a timeless masterpiece.

      Poznaj Constant Troyona (1810-1865), pioniera szkoły Barbizon! Jego niezwykłe pejzaże i realistyczne przedstawienia zwierząt zainspirowały wielu twórców. Zamów reprodukcję jego ikonografii!

      Giclée / Wydruk artystyczny

      Wydruki giclée lub płótna o jakości muzealnej, szybka realizacja i szeroki wybór opcji wykończenia. ( Kup ręcznie malowany obraz Przełącz na wersję cyfrową)

      Corner sample of the P118B picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B zł10
      Corner sample of the P118H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H zł10
      Corner sample of the P118W picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W zł10
      Corner sample of the P438Z picture frame: polistyren formowany, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z zł10
      Corner sample of the P508JH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH zł12
      Corner sample of the P508YH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH zł12
      Corner sample of the P805H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H zł10
      Corner sample of the P805Z picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z zł10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ zł10
      Corner sample of the P919G picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G zł10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ zł10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH zł10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: polistyren formowany, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ zł12
      Corner sample of the W106C picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C zł8
      Corner sample of the W218G picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G zł10
      Corner sample of the W218JH picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH zł8
      Corner sample of the W218Y picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y zł10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ zł10
      Corner sample of the W316G picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G zł10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ zł8
      Corner sample of the W316Y picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y zł10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ zł8
      Corner sample of the W4111J picture frame: lite drewno, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J zł10
      Corner sample of the W500HY picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY zł15
      Corner sample of the W500JH picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH zł15
      Corner sample of the W692G picture frame: lite drewno, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G zł12
      Corner sample of the W849H picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H zł8
      Corner sample of the W940BG picture frame: lite drewno, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG zł15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ zł8

      Standardowy
      na zamówienie
      CM
      INCH

      Wybierz spośród naszych standardowych rozmiarów, które zachowują oryginalne proporcje dzieła sztuki.

      szerokość
      wysokość

      Wpisz wymaganą szerokość i wysokość, aby dopasować grafikę do ramy lub ściany. Wydruk można jedynie przyciąć, nigdy nie powiększając go poza oryginalny obraz, dlatego format o innym proporcji spowoduje utratę części kompozycji. Przed rozpoczęciem druku prześlemy Ci cyfrowy podgląd do zatwierdzenia. Obraz wyświetlany na tej stronie nie pokazuje rzeczywistego przycięcia — jedynie podgląd oddaje ten efekt.

      Dostawa na cały świat () w ciągu 2 tygodni zamiast standardowych 4/5 tygodni. (24 Październik)

      Bezpłatna ekspresowa wysyłka na cały świat
      Wysokiej jakości płótno lniane
      Pełne ubezpieczenie transportowe
      Gwarancja zwrotu należności celnych i podatków importowych
      Gwarancja idealnego odwzorowania barw
      100-dniowy okres na zwrot dzieła w przypadku wykrycia wad produkcyjnych
      Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy
      Oferta przy zakupie wielu sztuk

      Cena całkowita

      zł 265

      Cows in the Field

      Giclée / Wydruk artystyczny

      Rozmiar reprodukcji

      -

      Suma do zapłaty

      zł 265

      Kluczowe informacje

      • Year: 1852
      • Medium: Oil on canvas
      • Influences: Dutch landscape
      • Notable elements: Pastoral scene
      • Title: Cows in the Field

      Quiz wiedzy o sztuce

      Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

      Pytanie 1:
      What artistic movement is Constant Troyon primarily associated with?
      Pytanie 2:
      In what year was the painting 'Cows in the Field' created?
      Pytanie 3:
      According to the provided information, what was Constant Troyon's early career primarily focused on?
      Pytanie 4:
      What type of animals are prominently featured in 'Cows in the Field'?
      Pytanie 5:
      The image description mentions a specific Dutch painter whose work influenced Troyon. Who was that artist?

      A Pastoral Vision: Constant Troyon’s “Cows in the Field”

      Constant Troyon's "Cows in the Field," painted in 1852, isn’t merely a depiction of livestock grazing; it’s a carefully constructed tableau of rural tranquility imbued with the spirit of the Barbizon school. This oil on canvas transports us to a sun-drenched meadow, where three cows – one prominent on the left, another centrally positioned, and a third gracefully occupying the right side – engage in the simple act of being. The scene unfolds against a backdrop of gently rolling hills and a scattering of mature trees, their branches reaching skyward like benevolent guardians. The painting’s power lies not just in its subject matter but in Troyon's masterful handling of light and color, creating an atmosphere of profound peace and connection to the natural world.

      Troyon, born in Seville, Spain, and trained initially as a decorator at the prestigious Sèvres porcelain manufactory, embarked on a journey that ultimately led him away from meticulous ornamentation towards the expansive landscapes he so brilliantly captured. His early years instilled within him an appreciation for detail and precision, yet it was his travels throughout France – particularly his exposure to the Dutch masters like Cuyp and Potter – that truly shaped his artistic vision. He sought to emulate their ability to render light and atmosphere with remarkable immediacy, moving away from academic formality towards a more direct and emotionally resonant approach.

      The Barbizon School: A Return to Nature

      “Cows in the Field” is a quintessential example of the Barbizon school’s philosophy. Rejecting the studio-bound techniques favored by earlier generations, Barbizon artists like Troyon sought inspiration directly from nature, often painting *en plein air* – outdoors. This commitment resulted in paintings characterized by loose brushwork, vibrant colors, and an emphasis on capturing the fleeting effects of light and weather. The Barbizon movement represented a deliberate rebellion against the rigid conventions of the Salon system, prioritizing authenticity and emotional expression over technical perfection.

      Troyon’s technique is particularly evident in his use of color. He employs a palette of warm ochres, greens, and blues to evoke the golden light of late afternoon. The cows themselves are rendered with a remarkable sense of volume and texture, their coats appearing almost tactile as they blend seamlessly into the surrounding landscape. Notice how he uses subtle gradations of tone to create depth and perspective, drawing the viewer’s eye effortlessly across the scene.

      Symbolism and Emotional Resonance

      Beyond its technical merits, “Cows in the Field” resonates with a quiet sense of symbolism. The cows themselves represent abundance, fertility, and the cyclical rhythms of rural life. Their peaceful grazing suggests a harmony between humanity and nature – a theme that was particularly important to the Barbizon artists. The painting’s overall mood is one of serenity and contentment, inviting the viewer to pause and appreciate the simple beauty of the natural world.

      Furthermore, Troyon's choice of subject matter—a commonplace scene of rural life—elevates it through his artistic skill. He transforms a familiar image into something profoundly moving, capturing not just what he sees but also the feeling of being immersed in this tranquil landscape. The painting speaks to a longing for connection with nature and a recognition of its enduring value.

      A Timeless Reproduction

      Today, “Cows in the Field” continues to captivate audiences with its timeless beauty and emotional resonance. Reproductions like those offered by Oceansbridge allow us to experience this masterpiece firsthand, bringing its serene atmosphere into our homes and offices. Whether you’re an art enthusiast, a collector seeking to enrich your collection, or simply someone looking for a piece of art that evokes feelings of peace and tranquility, Troyon's "Cows in the Field" is a truly exceptional choice.

      Pytania i odpowiedzi

      Czy dzieło "Cows in the Field" jest w ogólnym rozrachunku jaśniejsze czy ciemniejsze?

      Jasność dzieła „Cows in the Field” autorstwa Konstanty Troyon wynosi balanced, przy luminancji na poziomie Gentle Luminance.

      Jaki rozmiar reprodukcji jest sugerowany dla „Cows in the Field” autorstwa Konstanty Troyon?

      Zalecany rozmiar wydruku dla „Cows in the Field” autorstwa Konstanty Troyon to Medium.

      Jakie miejsce w dorobku twórczym Konstanty Troyon zajmuje dzieło "Cows in the Field"?

      "Cows in the Field" dzieli z innymi dziełami Konstanty Troyon styl właściwy dla Barbizon School oraz powracające motywy: dutch landscape, pastoral scenes, barbizon school, plein air, animal painting, realism focus, rural life, french countryside.


      Biografia artysty

      Wczesne lata i kształcenie

      • Urodzony: Sèvres, Francja (1810)
      • Zmarł: 1865
      • Wczesne lata Constant Troyona zostały ukształtowane przez silną więź jego rodziny z manufakturą porcelany w Sèvres. Jego ojciec i matka pracowali w tym miejscu, tworząc środowisko, w którym artystyczne umiejętności były głęboko cenione.
      • Swoją drogę rozpoczął jako dekorator w manufakturze, od najmłodszych lat skrupulatnie doskółając kunszt ornamentyki porcelanowej. To rzemieślnicze szkolenie zaszczepiło w nim niezwykłą dbałość o detal i precyzję, które w późniejszym okresie stały się fundamentem jego stylu malarskiego.
      • Mając 21 lat, Troyon wyruszył w podróże po kraju, poświęcając się malarstwu pejzażowemu zawsze wtedy, gdy pozwalały na to środki finansowe. Te wyprawy dostarczyły mu bezcennego doświadczenia i kontaktu z różnorodnymi środowiskami naturalnymi.
      • W okresach niedostatku powracał do dekorowania porcelany, wykazując się pragmatycznym podejściem w dążeniu do wspierania swoich artystycznych ambicji.
      • Korzystał z mentorstwa Camille'a Roqueplana, który wprowadził go w krąg innych wybitnych artystów szkoły Barbizon, takich jak Rousseau czy Jules Dupré. Choć początkowo czerpał inspirację z ich estetyki, Troyon z czasem wypracował własny, niepowtarzalny głos.

      Rozwój artystyczny i wpływ holenderski

        Przełomowy moment w rozwoju artystycznym Troyona nastąpił podczas podróży do Holandii w 1846 roku.
      • Zainspirowany dziełem „Młody byk” Paulusa Pottera oraz arcydziełami Cuypa i Rembrandta, przeszedł on ku malarstwu zwierzęcemu, odkrywając w nim swoje prawdziwe powołanie.
      • To doświadczenie przyniosło znaczącą zmianę w jego stylu, odchodząc od czystego pejzażu w stronę przedstawień zwierząt osadzonych w ich naturalnym środowisku.
      • Nacisk kładziony przez mistrzów holenderskich na realizm oraz próbę uchwycenia istoty zwierząt głęboko rezonował z Troyonem, kształtując jego wizję artystyczną.

      Styl artystyczny i dziedzictwo

        Dzieła Troyona charakteryzowały się autentycznością, ukazując zwierzęta w ich naturalnych, dynamicznych stanach. Artysta dążył do uchwycenia nie tylko ich wyglądu zewnętrznego, ale także charakteru i zachowania.
      • Krytyk sztuki Albert Wolff zauważył transformujący styl Troyona, chwaląc jego zdolność do tchnięcia życia w zwierzęta i tworzenia przejmujących pejzaży.
      • Mimo osiągnięcia znacznego sukcesu, Troyon pozostawał nieco sceptyczny wobec własnych dokonań, co odzwierciedlało jego pokorną i introspektywną naturę.
      • W trakcie swojej kariery otrzymał liczne wyróżnienia, w tym Legię Honorową oraz pięć medali na paryskim Salonie, co dowodzi powszechnego uznania dla jego talentu.
      • Do grona jego klientów należał sam Napoleon III, co dodatkowo ugruntowało jego reputację jako czołowego artysty epoki.
      • Niestety, sukces odcisnął piętno na zdrowiu psychicznym Troyona i zmarł on w 1865 roku po okresach niepokoju.

      Wybitne dzieła i trwały wpływ

        Większość jego najsławniejszych prac datuje się na lata 1850–1864, przy czym wcześniejsze dzieła uważa się za mniej znaczące, gdyż powstały przed okresem inspirowanym stylem holenderskim.
      • Jego dziedzictwo obejmuje Nagrodę Troyona za malarstwo zwierzęce w École des Beaux Arts, ustanowioną przez jego matkę, aby uczcić jego pamięć i wspierać przyszłych artystów.
      • Jego najważniejsze dzieła można odnaleźć w prestiżowych galeriach na całym świecie, w tym w Wallace Gallery w Glasgow, Luwrze oraz Metropolitan Museum of Art.
      • Obraz „Vallée de la Toucque, Normandy” stanowi przykład jego geniuszu, ukazując zdolność do uchwycenia zarówno piękna krajobrazu, jak i witalności jego zwierzęcych mieszkańców.
      • Wpłynął na późniejszych artystów, takich jak Émile van Marcke, co dowodzi trwałego wpływu jego wizji artystycznej.

      Związek ze szkołą Barbizon

      • Troyon był znaczącym członkiem szkoły Barbizon – grupy francuskich malarzy pejzażowych, którzy preferowali malowanie w plenerze i przedstawianie realistycznych scen zaczerpniętych z natury.
      • Szkoła Barbizon kładła nacisk na bezpośrednią obserwację i dążyła do uchwycenia esencji życia wiejskiego oraz krajobrazu, odrzucając idealizowane przedstawienia dominujące w sztuce akademickiej.
      • Choć początkowo Troyon podążał śladem innych artystów z kręgu Barbizon, jego unikalny talent do malowania zwierząt wyróżnił go w obrębie tej grupy.
      Konstanty Troyon

      Konstanty Troyon

      1810 - 1865 , Francja

      Najważniejsze informacje

      • Artistic Movement Or Style: Szkoła z Barbizon
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Émile van Marcke']
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Paulus Potter
        • Aelbert Cuyp
      • Date Of Birth: August 28, 1810
      • Date Of Death: February 21, 1865
      • Full Name: Constant Troyon
      • Nationality: Francuski
      • Notable Artworks:
        • Vallée de la Toucque, Normandy
        • Cattle in Stormy Weather
      • Place Of Birth: Sèvres, France
      © TopImpressionists.com — Wszelkie prawa zastrzeżone  ·  100% Ręcznie malowane · Gwarancja satysfakcji · Darmowa wysyłka na cały świat
      VISA MASTERCARD