Pracownia — Bezpłatna wysyłka na cały świat — Dostawa w 2–6 tygodni
      Zobacz w skali 1:1 Zobacz w AR Kup ręcznie malowany obraz Przełącz na wersję cyfrową Wyślij
      Szczegóły Przewodnik Dodaj do ulubionych Pobierz plik obrazu Podobne obiekty RTG Pokaz slajdów Statystyki

      The Fair

      Egbert van der Poel (1621-1664): Dutch Golden Age painter of genre scenes, landscapes & the 1654 Delft explosion. Explore his vivid historical views!

      Egbert van der Poel (1621-1664): malarz holenderskiego złotego wieku znany z żywych scen rodzajowych, pejzaży i dramatycznych przedstawień wybuchu w Delft z 1654 roku. Odkryj jego twórczość!

      Giclée / Wydruk artystyczny

      Wydruki giclée lub płótna o jakości muzealnej, szybka realizacja i szeroki wybór opcji wykończenia. ( Kup ręcznie malowany obraz Przełącz na wersję cyfrową)

      Corner sample of the P118B picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B zł10
      Corner sample of the P118H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H zł10
      Corner sample of the P118W picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W zł10
      Corner sample of the P438Z picture frame: polistyren formowany, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z zł10
      Corner sample of the P508JH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH zł12
      Corner sample of the P508YH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH zł12
      Corner sample of the P805H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H zł10
      Corner sample of the P805Z picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z zł10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ zł10
      Corner sample of the P919G picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G zł10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ zł10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH zł10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: polistyren formowany, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ zł12
      Corner sample of the W106C picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C zł8
      Corner sample of the W218G picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G zł10
      Corner sample of the W218JH picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH zł8
      Corner sample of the W218Y picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y zł10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ zł10
      Corner sample of the W316G picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G zł10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ zł8
      Corner sample of the W316Y picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y zł10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ zł8
      Corner sample of the W4111J picture frame: lite drewno, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J zł10
      Corner sample of the W500HY picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY zł15
      Corner sample of the W500JH picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH zł15
      Corner sample of the W692G picture frame: lite drewno, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G zł12
      Corner sample of the W849H picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H zł8
      Corner sample of the W940BG picture frame: lite drewno, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG zł15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ zł8

      Standardowy
      na zamówienie
      CM
      INCH

      Wybierz spośród naszych standardowych rozmiarów, które zachowują oryginalne proporcje dzieła sztuki.

      szerokość
      wysokość

      Wpisz wymaganą szerokość i wysokość, aby dopasować grafikę do ramy lub ściany. Wydruk można jedynie przyciąć, nigdy nie powiększając go poza oryginalny obraz, dlatego format o innym proporcji spowoduje utratę części kompozycji. Przed rozpoczęciem druku prześlemy Ci cyfrowy podgląd do zatwierdzenia. Obraz wyświetlany na tej stronie nie pokazuje rzeczywistego przycięcia — jedynie podgląd oddaje ten efekt.

      Dostawa na cały świat () w ciągu 2 tygodni zamiast standardowych 4/5 tygodni. (24 Październik)

      Bezpłatna ekspresowa wysyłka na cały świat
      Wysokiej jakości płótno lniane
      Pełne ubezpieczenie transportowe
      Gwarancja zwrotu należności celnych i podatków importowych
      Gwarancja idealnego odwzorowania barw
      100-dniowy okres na zwrot dzieła w przypadku wykrycia wad produkcyjnych
      Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy
      Oferta przy zakupie wielu sztuk

      Cena całkowita

      zł 266

      The Fair

      Giclée / Wydruk artystyczny

      Rozmiar reprodukcji

      -

      Suma do zapłaty

      zł 266

      Kluczowe informacje

      • Artist: Egbert van der Poel
      • Influences: Rembrandt Van Rijn
      • Year: 1661
      • Location: The Hermitage Museum
      • Title: The Fair
      • Subject or theme: Street scene

      Quiz wiedzy o sztuce

      Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

      Pytanie 1:
      What is the title of this painting?
      Pytanie 2:
      In what century was this artwork created?
      Pytanie 3:
      Where is "The Fair" currently housed?
      Pytanie 4:
      What artistic movement is associated with Egbert Van Der Poel's style?
      Pytanie 5:
      Describe one prominent feature of the painting’s composition.

      A Vibrant Portal to the Dutch Golden Age

      Step into the bustling heart of seventeenth-century Delft with Egbert van der Poel’s 1661 masterpiece, The Fair. This oil on panel work is far more than a mere depiction of a marketplace; it is a breathtaking window into the soul of the Dutch Golden Age, capturing a moment where commerce and community collide in a symphony of light and motion. As your eyes wander across the canvas, you are immediately swept into a world of rhythmic energy, where the cobblestone streets serve as a stage for the vibrant social fabric of a nation at its zenith. The painting breathes with the life of a period defined by prosperity, offering an unparalleled glimpse into the customs and communal spirit that once animated the streets of the Netherlands.

      The composition is a masterclass in narrative depth, drawing the viewer through a labyrinth of human interaction. Van der Poel skillfully directs our gaze from the foreground figures—engaged in the intimate rituals of shopping and socializing—toward the architectural grandeur of the background. The presence of a soaring church tower reaching toward the heavens provides a spiritual anchor to the earthly delights below, reminding us of the era's delicate balance between pious devotion and worldly celebration. For the collector or interior designer, this piece offers a profound sense of movement and life, making it an ideal centerpiece for spaces that require a touch of historical prestige and dynamic storytelling.

      Mastery of Light and Textural Brilliance

      Technically, The Fair stands as a testament to the sophisticated Baroque influences that shaped Van der Poel’s hand. Drawing inspiration from luminaries such as Rembrandt and Cornelis Saftleven, the artist employs a meticulous approach to chiaroscuro, using subtle gradations of light and shadow to sculpt the atmosphere. There is a palpable sense of air and depth within the scene; notice how the sunlight spills across the uneven cobblestones, illuminating faces with a warm, natural glow that feels almost tactile. This careful manipulation of light does not merely illuminate the scene—it directs the emotional cadence of the painting, pulling the viewer into the very heat and noise of the crowd.

      The artist’s use of impasto further elevates the sensory experience of the work. By layering pigment thickly onto the panel, Van der Poel creates a rich, sculptural texture that brings the architectural details and the heavy folds of period clothing to life. This tactile quality lends an incredible realism to the scene, where one can almost feel the roughness of the stone walls and the weight of the merchants' wares. Such technical virtuosity ensures that a high-quality reproduction of this work retains its commanding presence, offering a sophisticated interplay of light and texture that can transform the ambiance of any curated gallery or elegant living space.

      A Legacy of Resilience and Spirit

      To truly appreciate The Fair, one must consider the historical heartbeat of the artist himself. Egbert van der Poel was a witness to both the splendor and the tragedy of his era, having lived through the devastating Delft gunpowder explosion of 1654. This unique perspective—a life shaped by sudden calamity and enduring prosperity—infuses his genre paintings with a profound appreciation for the fleeting beauty of daily life. In this work, we see the triumph of the human spirit: the resilience of a society that continues to gather, trade, and celebrate despite the uncertainties of history.

      For those seeking to adorn their surroundings with art that possesses both intellectual depth and aesthetic splendor, this painting offers an evocative journey. It is a piece that invites contemplation on the passage of time, the importance of community, and the enduring allure of the human drama. Whether placed in a sunlit study or a grand salon, The Fair serves as a timeless conversation starter, bringing the warmth, complexity, and unmatched elegance of the Dutch Golden Age into the modern home.

      Pytania i odpowiedzi

      Kto stworzył "The Fair" i kiedy?

      Egbert Van Der Poel stworzył/a "The Fair" w 1661 roku.

      Gdzie mogę pobrać „The Fair” autorstwa Egbert Van Der Poel?

      Obraz „The Fair” autorstwa Egbert Van Der Poel można pobrać ze strony Pobierz dzieła: wysokiej rozdzielczości cyfrowe zdjęcie do pobrania.

      Jaki jest zalecany rozmiatr wydruku dla „The Fair” autorstwa Egbert Van Der Poel?

      Dla dzieła „The Fair” autorstwa Egbert Van Der Poel sugerowana jest reprodukcja w formacie Large. Rozmiar można dostosować, zachowując proporcje.


      Biografia artysty

      Świadek katastrofy: Życie i twórczość Egberta van der Poela

      Egbert van der Poel, nazwisko być może mniej sławne niż u niektórych jego współczesnych z okresu Złotego Wieku Holandii, mimo to zajmuje niezwykle istotne i poruszające miejsce w artystycznym krajobrazze siedemnastowiecznych Niderlandów. Urodzony w 1621 roku w Delft, w rodzinie rzemieślników – jego ojciec był złotnikiem – Van der Poel przeżywał życie na tle rozkwitającego dobrobytu i, tragicznie, niszczycielskiej klęski. Choć szczegóły dotyczące jego wczesnej edukacji pozostają nieco nieuchwytne, relacje historyczno-sztuczne sugerują potencjalną naukę pod okiem Esaiasa van de Velde, znanego z rozległych pejzaży, oraz Aerta van der Neera, mistrza nastrojowych efektów świetlnych. Proponuje się również powiązania z malarzem Adriaenem Lievenszem van der Poelem, uważanym za jego brata, oraz studia u Cornelisa Saftleven w Rotterdamie, co wskazuje na formacyjny okres przesiąknięty różnorodnymi wpływami artystycznymi. Te wczesne doświadczenia ukształtowały własny, charakterystyczny styl Van der Poela, łączący drobiazgową obserwację z dramatycznym zacięciem do chwytania zarówno spokoju codziennego życia, jak i chaosu nieprzewidzianych zdarzeń.

      Od pejzażu do lamentu: Rozwój artystyczny i kluczowe tematy

      Artystyczna podróż Van der Poela rozpoczęła się od skupienia na malarstwie krajobrazowym, popularnym gatunku w czasach Złotego Wieku Holandii. Szybko jednak wykazał on talent do scen rodzajowych – przedstawień codzienności – przesyconych niezwykłą dbałością o szczegół. Jego wczesne dzieła ujawniają subtelny wpływ potencjalnych mentorów; w jego kompozycjach można dostrzec echa panoramicznych widoków Van de Velde oraz sugestywnego wykorzystania światła przez Van Neera. Dynamiczne układy preferowane przez Saftleven prawdopodobnie przyczyniły się do poczucia ruchu i dramatyzmu, który stał się znakiem rozpoznawczym stylu Van der Poela. W 1650 roku oficjalnie zarejestrował się w cechu Świętego Łukasza w Delft jako malarz pejzażowy, umacniając swoją pozycję zawodową w społeczności artystycznej. Rok później poślubił Aeltgen Willems van Linschooten w Maassluis, niedaleko Rotterdamu, i razem stworzyli rodzinę – syna oraz trzy córki – nawigując przez zawiłości życia w szybko zmieniającym się świecie. Jednak to wydarzenie, które w 1654 roku zburzyło spokój Delft, miało niezatarcie odcisnąć piętno na artystycznym dziedzictwie Van der Poela.

      Eksplozja w Delft: Moment zamrożony w czasie

      Dnia 12 października 1654 roku katastrofalna eksplozja przeszła przez Delft, doprowadzając do wybuchu magazynu prochu i zrównania z ziemią większości miasta. Mieszkając wówczas na obszarze dotkniętym tragedią, Van der Poel był bezpośrednim świadkiem niewyobrażalnego zniszczenia. Wydarzenie to stało się definiującym tematem jego twórczości. W przeciwieństwie do wielu artystów, którzy mogliby unikać przedstawiania takiego horroru, Van der Poel zmierzył się z nim bezpośrednio, tworząc serię obrazów, które służyły zarówno jako zapis historyczny, jak i głęboko poruszający lament nad utraconymi życiami i zrujnotowanym miastem. Eksplozja magazynu w Delft, być może jego najbardziej ikoniczne dzieło, żywo portretuje bezpośrednie następstwa – scenę całkowitego chaosu, z budynkami obróconymi w gruz, postaciami błądzącymi wśród szczątków i dymem unoszącym się ku niebu. Te obrazy nie są jedynie przedstawieniami destrukcji; są potężnymi świadectwami ludzkiej odporności w obliczu tragedii. Inne prace, takie jak Scena na dziedzińcu oraz Pożar we wsi, choć wydają się tematami odrębnymi, demonstrują jego nieustającą fascynację scenami zakłóceń i dramatycznymi wydarzeniami.

      Styl, znaczenie i trwałe dziedzictwo

      Styl artystyczny Van der Poela charakteryzuje się realizmem, skrupulatną dbałością o szczegół oraz ogólnie stonowaną paletą barw, która nadaje jego pracom ponury ton. Mistrzowsko wykorzystywał światło i cień, aby stworzyć głębię i atmosferę, wciągając widza w samo serce każdej sceny. Jego kompozycje często cechują się dynamicznymi układami postaci i przedmiotów, co potęguje ogólne poczucie dramatyzmu i bezpośredniości. Choć za życia nie był tak szeroko celebrowany jak niektórzy jego rówieśnicy, historyczne znaczenie Van der Poela tkwi w jego unikalnej dokumentacji wybuchu prochu w Delft – obrazach, które służą jako bezcenne wizualne zapisy kluczowego momentu w historii Holandii. Zmarł w Rotterdamie w 1664 roku, pozostawiając po sobie dorobek, który do dziś rezonuje z odbiorcami. Jego malarstwo oferuje wgląd w świat Złotego Wieku Holandii, chwytając nie tylko jego piękno i dobrobyt, ale także jego wrażliwość i podatność na tragedię. Przypomina nam, że nawet pośród artystycznego przepychu zawsze jest miejsce na bycie świadkiem – na pamiętanie i na oddawanie czci tym, których historie mogłyby inaczej zaginąć w mrokach czasu.
      • Urodzony: Delft, Holandia (1621)
      • Zmarł: Rotterdam, Holandia (1664)
      • Znany z: Scen rodzajowych, pejzaży, przedstawień wybuchu prochu w Delft
      • Wpływy: Esaias van de Velde, Aert van der Neer, Cornelis Saftleven
      Egbert Van Der Poel

      Egbert Van Der Poel

      1621 - 1664 , Holandia

      Najważniejsze informacje

      • Artistic Movement Or Style: Złoty Wiek Holandii
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Esaias van de Velde
        • Aert van der Neer
        • Cornelis Saftleven
      • Date Of Birth: 1621
      • Date Of Death: 1664
      • Full Name: Egbert van der Poel
      • Nationality: Holender
      • Notable Artworks:
        • Eksplozja magazynu w Delft
        • Scena na dziedzińcu
        • Pożar we wsi
      • Place Of Birth: Delft, Holandia
      © TopImpressionists.com — Wszelkie prawa zastrzeżone  ·  100% Ręcznie malowane · Gwarancja satysfakcji · Darmowa wysyłka na cały świat
      VISA MASTERCARD