Ateliér — Bezplatné celosvetové doručenie — Doručenie za 2–6 týždňov
      Zobraziť v interiéri Náhľad v AR Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu Odoslať
      Podrobnosti Príručka Pridať do obľúbených Stiahnuť Podobné položky RTG skúška Prehliadanie diapo\] Štatistiky

      Interior with Figures

      Pieter de Hooch’s ‘Interior with Figures,’ a captivating Dutch Baroque scene from 1663, masterfully depicts domestic life through dramatic light and shadow. Admire this iconic genre painting and discover its rich symbolism – perfect for art lovers.

      Pieter de Hooch (1629-1694) bol významný holandský maliar zlatého veku, ktorý tvoril pokojné záhradné scény a interiéry s dôkladným osvetlením. Poznáte jeho realistický štýl a vplyv na impresionizmus?

      Giclée / Umenotlač

      Giclée tlač alebo plátno múzeálnej kvality s rýchlou výrobou a rôznymi možnosťami povrchovej úpravy. ( Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu)

      Corner sample of the P118B picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B €10
      Corner sample of the P118H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H €10
      Corner sample of the P118W picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W €10
      Corner sample of the P438Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z €10
      Corner sample of the P508JH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH €12
      Corner sample of the P508YH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH €12
      Corner sample of the P805H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H €10
      Corner sample of the P805Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z €10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ €10
      Corner sample of the P919G picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G €10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ €10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH €10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: lisovaný polystyrén, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ €12
      Corner sample of the W106C picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C €8
      Corner sample of the W218G picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G €10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH €8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y €10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ €10
      Corner sample of the W316G picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G €10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ €8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y €10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ €8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masívne drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J €10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY €15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH €15
      Corner sample of the W692G picture frame: masívne drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G €12
      Corner sample of the W849H picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H €8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masívne drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG €15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ €8

      Štandardné rozmery
      na mieru
      CM
      INCH

      Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

      šírka
      výška

      Zadajte šírku a výšku, ktoré potrebujete, aby sa reprodukcia hodila k vášmu rámu alebo stene. Print možno len orezávať, nikdy však nemennú veľkosť zvětšiť oproti pôvodnému obrázku, preto pri inom formáte stráca časť obrazu. Pred samotným vytlačiacím procesom vám pošleme digitálny náhľad na schválenie. Obrázok zobrazený na tejto stránke nezobrazuje reálny rez — len digitálny náhľad ukazuje presný výsledok.

      Celosvetová doprava () do 2 týždňov namiesto štandardných 4 až 5 týždňov. (23 október)

      Bezplatná expresná doprava po celom svete
      Vysokokvalitné lnianske plátno
      Úplné poistenie prepravy
      Záruka vrátenia colného poplatku
      Záruka presného farebného zhodnutia
      100-dená politika vrátenia tovaru (iba pri vadách)
      100% záruka vrátenia peňazí
      Ponuka množstevnej zľavy

      Celková cena

      € 61

      Interior with Figures

      Giclée / Umenotlač

      Veľkosť reprodukcie

      -

      Celková cena

      € 61

      Rýchle fakty

      • Movement: Dutch Baroque
      • Influences: Nicolas Berchem
      • Medium: Oil on canvas
      • Artistic style: Genre Painting
      • Year: 1663
      • Location: Private Collection

      Kvíz o umení

      Pri každej otázke je iba jedna správna odpoveď.

      Otázka 1:
      What artistic style is Pieter de Hooch’s "Interior with Figures" primarily associated with?
      Otázka 2:
      The painting depicts a scene of everyday life, reflecting the values and aspirations of which social group during the Dutch Golden Age?
      Otázka 3:
      What is a prominent feature of Pieter de Hooch’s technique in "Interior with Figures", as exemplified by his masterful use of light?
      Otázka 4:
      According to the Rijksmuseum Amsterdam’s description, what is the significance of the woman reading a letter in this painting?
      Otázka 5:
      The image description highlights the presence of a dining table with chairs, suggesting what type of social event was likely taking place?

      A Window into the Dutch Golden Age

      In the quiet, sun-drenched corners of the seventeenth century, Pieter de Hooch captured moments that felt both fleeting and eternal. His masterpiece, "Interior with Figures," painted in 1663, serves as a profound window into the heart of the Dutch Golden Age. This is not merely a painting of a room; it is an invitation into a private world of domestic tranquility and social connection. As we gaze upon the scene, we find ourselves standing alongside the figures, witnessing a gentle gathering that transcends the centuries. The composition centers on a woman seated at a dining table, surrounded by three companions, their presence suggesting a shared meal or a moment of convivial respite. Through De Hooch’s lens, the mundane act of sitting together becomes a sacred ritual of companionship.

      The brilliance of this work lies in its masterful command of chiaroscuro—the delicate interplay between light and shadow. De Hooch was a virtuoso of atmosphere, using light not just to illuminate subjects, but to sculpt the very air within the room. A soft, luminous glow seems to permeate the space, catching the edges of the figures and casting gentle shadows that lend a remarkable sense of three-dimensional depth to the canvas. This technique creates an optical illusion so convincing that one can almost feel the warmth of the afternoon sun filtering through a nearby window. For the discerning collector or interior designer, this ability to manipulate light makes the piece a transformative element for any space, capable of adding a layer of sophisticated warmth and luminous texture to a room.

      Symbolism and the Beauty of the Everyday

      Beyond its technical prowess, "Interior with Figures" is rich with the quiet symbolism characteristic of Dutch genre painting. Every element within the frame serves a purpose in telling a story of prosperity and communal harmony. The bowl resting upon the tabletop is far more than a simple still-life detail; it acts as a symbol of nourishment, hospitality, and the abundance found within a well-ordered home. During this era, the rising middle class sought to celebrate their stability and values through art that honored the domestic sphere. De Hooch captures this perfectly, elevating the everyday routines of bourgeois life to the level of high art. The arrangement of the figures—one man to her left and two others to her right—creates a balanced, harmonious composition that mirrors the social order and peace of the period.

      For those looking to bring a sense of historical depth and emotional resonance into their homes, this painting offers an unparalleled connection to the past. It evokes a feeling of nostalgia for a slower, more intentional way of life. The meticulous brushwork captures the subtle textures of fabric, wood, and ceramic, inviting the viewer to linger on the fine details. Whether displayed in a grand gallery or as a focal point in a contemporary living space, a high-quality reproduction of this work serves as a testament to the enduring power of human connection and the quiet beauty found in the most ordinary of moments.

      Otázky a odpovede

      Môžem si objednať olejную reprodukciu diela "Interior with Figures"?

      Ručne maľovanú reprodukciu diela „Interior with Figures“ od Pieter de Hooch si môžete objednať priamo na jeho stránke Ručne maľovaná reprodukcia: ručne maľovaná olejná reprodukcia na plátne z ľanu, vyrábanú na mieru.

      Aký emocionálny tón sprevádza štýl Baroque Interior Scene diela „Interior with Figures"?

      V rámci smeru Baroque Interior Scene je dielo „Interior with Figures“ zachytené s Calm tónom.

      Koľko rokov mal/a Pieter de Hooch, keď vytvoril/a „Interior with Figures“ v roku 1663?

      Pieter de Hooch mal 34 rokov, keď v roku 1663 vytvoril/a dielo „Interior with Figures“. Vek bol vypočítaný na základe roku narodenia umelca, 1629.


      Biografia umelca

      rané život a vzdelanie

      Pieter de Hooch, významná postava holandského zlatého veku, sa narodil 20. decembra 1629 v Rotterdam v Holandsku. Bol najstarším z päťorčatstva Hendrika Hendricksza de Hoocha, murárosa, a Annetge Pieters, pôrodníš handskej. O jeho raných rokoch sa vie veľmi málo, no domnieva sa, že pôsobil v mestách Rotterdam, Delft a Amsterdam. De Hoochovo umelecké vzdelávanie sa odohrávalo v Haarleme pod vedením krajinárskeho maľara Nicolaesa Berchema, spolu s Jacobom Ochterveltom. Práve toto obdobie položilo základy jeho budúceho úspechu ako majstra tichých domácich scén s charakteristickým otvoreným dverovým otvorom.

      umelecký štýl a témy

      De Hoochova tvorba je definovaná nesmiernou pozornosťou k detailu, naturalizmom a magistálnym použitím svetla. Jeho maľby často zachytávali bežný život, čím odrážali hodnoty a ambície rodiacej sa strednej vrstvy spoločnosti. Výrazným príkladom tohto štýlu je dielo "Dvor v dome v Delfte" (1658), ktoré demonštruje jeho schopnosť zachytiť obyčajné detaily každodennosti. Hoci de Hoochova práca zdieľa určité témy a kompozície s dielom Emanuela de Witteho, jeho sústredenie na ľudí a ich vzájomné väzby ho od ostatných odlišuje. Tento cit je zrejomy v maľbách ako "Kŕmenie dieťaťa" (1658) či "Žena s dieťaťom na lome" (1658), ktoré svedčia o jeho hlbokom záujme o intímne domácie scény.

      významné diela a odkaz

      Medzi najvýznamnejšie diela de Hoocha patrí: De Hoochov odkaz je živý v jeho vplyve na nasledujúce generácie umelcov, najmä v rámci impresionistického a realistického hnutia. Jeho dôraz na hru svetla a tieňa položil základy pre baroknú maľbu.

      múzeá a kolekcie

      Diela de Hoocha možno nájsť vo viacerých múzeách, vrátane Koninklijk Museum voor Schone Kunsten v Antverpách v Belgiku, ktoré vlastní bohatú zbierku európskeho umenia od 15. do 20. storočia. Objavte viac o Pieterovi de Hoochovi a jeho dielach na TopImpressionists: [https://TopImpressionists.com/@/pieter-de-hooch](https://TopImpressionists.com/@/pieter-de-hooch) /sk/art/show/art-d3b4kt-sk/ (objavte majstrovské diela múzea Koninklijk Museum voor Schone Kunsten v Belgiku)
      Pieter de Hooch

      Pieter de Hooch

      1629 - 1694 , Nízky Holandsko

      Rýchle fakty

      • Artistic Movement Or Style: Štúdia Delftská
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Jan Vermeer']
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Nicolaes Berchem
        • Hendrik van der Burgh
      • Date Of Birth: 20. december 1629
      • Date Of Death: po roku 1683
      • Full Name: Pieter Hendricksz. de Hooch
      • Nationality: Holanďanský
      • Notable Artworks:
        • Výkladisko domu v Delfte
        • Žena kojíca dieťa
      • Place Of Birth: Rotterdam, Holandsko
      Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.
      © TopImpressionists.com — Všetky práva vyhradené  ·  100% Ručne maľované · Garantovaná spokojnosť · Bezplatné celosvetové doručenie
      VISA MASTERCARD