Atelje — Brezplačna svetovna dostava — Dostava v 2–6 tednih
      Preverite v realnem okolju Predogled v AR Preklop na tiskanine Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
      Podrobnosti Priročnik Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

      Two Hands

      Exquisite pencil sketch by Van Gogh of two hands – a detailed study in form & texture. Explore this realistic gesture drawing reflecting anatomical precision & quiet observation.

      Vincent van Gogh (1853-1890): Odkrijte življenje in umetnost nizozemskega postimpresionističnega mojstra za 'Zvezdno noč' in 'Sončnice'. Spoznajte njegov drzne slog ter trajni vpliv na moderno umetnost.

      Ročno izdelana oljna reprodukcija

      Ročno slikano olje na platnu v vaši izbiri velikosti in okvirja, izdelano po naročilu naših umetnikov. ( Preklop na tiskanine Preklop na digitalno sliko)

      Corner sample of the P118B picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B €10
      Corner sample of the P118H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H €10
      Corner sample of the P118W picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W €10
      Corner sample of the P438Z picture frame: izoblit polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z €10
      Corner sample of the P508JH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH €12
      Corner sample of the P508YH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH €12
      Corner sample of the P805H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H €10
      Corner sample of the P805Z picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z €10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ €10
      Corner sample of the P919G picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G €10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ €10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH €10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: izoblit polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ €12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C €8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G €10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH €8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y €10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ €10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G €10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ €8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y €10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ €8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J €10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY €15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH €15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G €12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H €8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG €15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ €8

      Standardna velikost
      po meri
      CM
      INCH

      Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

      širina
      višina

      Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete, da se slika prilega vašemu okviru ali steni. Ker je delo ročno slikano, lahko umetnik pri različnih oblikih slik pri robovih doda malo več barve ali pa jih malo odreže — izberite sami. Pred začetkom slikanja vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ni končni rezultat — le predogled prikazuje dejansko podobo.

      Primeri možnih sprememb: Zamenjava obraza s fotografijo stranke; Dodajanje hišnega ljubljenčka (npr. zamenjava mačke s psom); Vključitev skritega sporočila v ozadje; Sprememba pokrajine ali elementov v ozadju.
      Po oddaji naročila bo ekipa TopImpressionists.com stranki po e-pošti poslala navodila in predogled digitalnega predogleda.

      Mednarodna dostava () v 3/4 tednih namesto običajnih 5 tednov. (24 oktober). Brez kompromisov pri kakovosti.

      Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
      Visokokakovostno laneno platno
      Popolno zavarovanje pošiljke
      Garancija povračila carine in uvoznih davkov
      Garancija popolnega barvnega ujemanja
      Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
      Garancija 100% povračila denarja
      Popust pri večjem naročilu

      Skupna cena

      € 236

      Two Hands

      Tehnika reprodukcije

      Velikost reprodukcije

      -

      Skupna cena

      € 236

      Hitri podatki

      • style: Realistic, Observational
      • movement: Post-Impressionism
      • subject: Hands
      • title: Two Hands

      Kviz o umetnosti

      Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

      Vprašanje 1:
      Based on the description, what is a primary characteristic of this artwork's technique?
      Vprašanje 2:
      The description highlights the artist’s focus on what aspect in this drawing?
      Vprašanje 3:
      What is suggested about the purpose of 'Two Hands' based on its detailed nature?
      Vprašanje 4:
      What artistic movement is Vincent van Gogh most closely associated with?

      A Study in Human Form: Exploring “Two Hands”

      This captivating pencil sketch, titled “Two Hands,” offers a rare glimpse into the meticulous observational practice of one of art history’s most celebrated figures – Vincent van Gogh. While seemingly a straightforward study, this work reveals much about Van Gogh's artistic process and his deep engagement with the human form. It is important to note that despite initial assessments, this artwork is definitively by Van Gogh, not Leonardo da Vinci.

      Subject & Style: Capturing Gesture and Anatomy

      The composition centers entirely on two hands, rendered in a variety of poses. These are not simply *hands* depicting action; they are studies – preparatory sketches likely undertaken to inform larger compositions or as independent explorations of anatomy and gesture. The style is firmly rooted in realism, yet possesses the nascent energy that would come to define Van Gogh’s distinctive Post-Impressionist approach. Unlike his later vibrant works, this piece showcases a restrained palette, focusing instead on tonal variations achieved through masterful pencil work.

      Technique & Materials: Graphite and Observation

      Van Gogh employed graphite pencils on paper, utilizing hatching and cross-hatching techniques to build form and create depth. The lines are deliberate and precise, demonstrating an acute understanding of musculature and bone structure. Notice the subtle gradations in tone – achieved through layering – that define the contours of the hands and suggest volume. This is not a quick sketch; it’s a considered study reflecting hours of focused observation. The texture created by the pencil strokes also subtly mimics the paper's surface, adding another layer of visual interest.

      Historical Context & Van Gogh’s Artistic Journey

      Created during his formative years as an artist (exact date unknown), “Two Hands” provides insight into Van Gogh’s early artistic training. He initially pursued a path as an art dealer before dedicating himself to painting, and this dedication to careful study is evident here. During his time in the Netherlands and early periods in France, Van Gogh was deeply concerned with mastering fundamental drawing skills. His later fascination with Japanese woodblock prints – exemplified by works like *Japonaiserie (after Hiroshige)* – also influenced his compositional choices and appreciation for line work. This piece predates his most famous period, but lays the groundwork for the expressive power he would achieve in paintings such as “The Street, the Yellow House” or the emotionally charged "Portrait of Dr. Gachet."

      Symbolism & Emotional Impact

      While seemingly objective, the depiction of hands carries symbolic weight. Hands are instruments of action, creation, and communication – representing human agency and skill. In Van Gogh’s context, they may also symbolize his own striving for artistic mastery. The drawing evokes a sense of quiet contemplation and intellectual curiosity. It's not a dramatic or emotionally overt work like some of his later paintings; instead, it offers a more subdued, introspective experience. The emotional impact lies in the palpable dedication to observation and the artist’s evident respect for the human form.

      For Collectors & Designers

      “Two Hands” is an exceptional piece for collectors seeking early works by Van Gogh that demonstrate his foundational skills. Its neutral palette and focused subject matter make it a versatile addition to any collection. For interior designers, a high-quality reproduction of this sketch can add a touch of understated elegance and artistic sophistication to a variety of spaces – from studies and libraries to living rooms and galleries. It serves as a powerful reminder of the importance of foundational skills and the beauty found in meticulous observation.

      Vprašanja in odgovori

      Katere velikosti bi moral "Two Hands" natisniti za mojo sobo?

      Za Living Room je priporočena velikost tiska za "Two Hands" avtorja Vincent Van Gogh Large.

      Ali "Two Hands" prikazuje močne svetlo-temne kontraste?

      "Two Hands" avtorja Vincent Van Gogh prikazuje Serene kontrast med svetlim in temnimi cončami.

      Kako znano je delo "Two Hands" avtorja Vincent Van Gogh?

      "Two Hands" avtorja Vincent Van Gogh ima Recognized stopnjo priljubljenosti. Ta razvrstitev odraža, kako široko je del prepoznano.


      Biografija umetnika

      Življenje, barvno prepleteno s strasti: Vincent van Gogh

      Vincent Willem van Gogh, ime, ki je sinonim za živahne barve in surove čustva, ostaja ena najbolj prepoznavnih in ljubljenih osebnosti v zgodovini umetnosti. Rodil se je 30. marca 1853 v Zundertu na Nizozemskem, njegova pot od nemirnega mladeniča, ki je iskal smisel, do umetniškega vizionarja pa je ganljiva pripoved o predanosti, boju in končno trajni zapuščini. Čeprav je čez svoje življenje dosegel malo komercialne uspešnosti – pred smrtjo je prodal le eno sliko, Rdeči vinograd – je Van Gogov vpliv na moderno umetnost neizmeren, saj je utiral pot ekspresionizmu in navdihnil številne umetnike, ki so mu sledili. Njegova zgodba ni le o potezah čopiča in platnah; je spomenik moči človeškega izražanja v soočenju z nevoljo.

      Zgodnja leta in umetniško prebujenje

      Van Gogovo zgodnje življenje je bilo zaznamovano s serijo neizpolnjenih ambicij. V različnih poklicih je poskušal najti svojo pot – kot prodajalec umetnin, učitelj in celo misijonar – preden se je šele v relativno pozni starosti, pri 27 letih, dokončno posvetil slikarstvu. Te zgodnje izkušnje so globoko oblikovale njegov pogled na svet in se odrazile v njegovi umetnosti. Njegova začetna dela, ki prikazujejo prizore kmeškega življenja na podeželskem Belgiji, odražajo globoko empatijo do delovnega razreda in uporabljajo sogičen lestvico barv, ki odraža njihove težke življenjske okoliščine. Pod vplivom umetnikov, kot je Jean-François Millet, je Van Gogh želel skozi pretihan realizem zajeti dostojnost in odpornost teh ljudi. Vendar pa je bil njegov prehod v Pariz leta 1886 ključen za njegovo transformacijo. Tam se je srečal z impresionizem in postimpresionizmom ter prevzel tehnike mojstrov, kot so Monet, Renoir in Pissarro. Ta izpostavljenost je razširila njegove umetniške horizonte ter ga spodbudila k eksperimentiranju z bolj svetlim barvavmi in lažjimi potezami čopiča, kljub temu pa je ohranil ločeno čustveno intenzivnost, ki pri mnogih njegovih sodobnikih ni bila prisotna. Njegov brat Theo, umetniški prodajalec, je igral ključno vlogo v tem obdobju, saj mu je zagrajljal finančno podporo in služil kot pomembna vez z pariškim svetom umetnosti. Njuna obsežna korespondenca ponuja neprecenljive vpoglede v Van Gogov umetniški razvoj in osebne težave.

      Južna svetloba in eksplozivna ustvarjalnost

      V iskanju bolj živahne pokrajine in občutka obnovitve se je Van Gogh leta 1888 preselil v Arles na jugu Francije. Ta selitev je označila obdobje intenzivne ustvarjalnosti, ki jo je zaznamovala eksplozija barv in značilna tehnika impasto – debelo nanašanje barve na platno, kar ustvari teksturno površino, ki se zdá, kot bi utripala z energijo. Prav tukaj je ustvaril nekatera svoja najbolj ikonična dela: Sončnice, predvsem Nočno kavarno in Zvezdno noč. Močna sončna svetloba Prance je kot bi zažgala njegovo predstavljivo, kar ga je vodilo k prikazovanju pokrajin in življenjskih slik z nepredstavljivo živostjo. Njegova želja po umetniškem sodelovanju ga je navdala, da je v Arles povabil Paula Gauguina, v upanju, da bo ustanovil utopijsko kolonijo umetnikov. Njuna odnos se je pokazal za nestabilen in se je končal z dramatičnim soočenjem, ki je vodilo do Van Gogove samopoškodbe uha. Ta dogodek je poudaril krhkost njegove duševne stanja in označil začetek obdobja hospitalizacije ter vse boljih psiholoških težav.

      Pozna leta in trajna zapuščina

      Po duševnemu kriznemu obdobju se je Van Gogh prostovoljno zaprl v zavetnico v Saint-Rémyju, kjer je še naprej plodno slikal in s svojo umetnostjo zajemal okoliške pokrajine z lepoto in nemirom hkrati. Dela, kot je Zvezdna noč, slikana v tem času, so prežeta z občutkom kozmične čudenjosti in globoke čustvene globine. Pozneje se je preselil v Auvers-sur-pred v oskrbo dr. Paula Gacheta, vendar so njegove težave nadaljevale. 29. julija 1890, v starostih 37 let, je Van Gogh tragično umrl zaradi samopoškodljive ustreljenice. Kljub temu, da je čez svoje življenje dosegel malo priznanja, je njegovo del po smrti začelo pridobljati slavo, predvsem zahvaljujoč neizmernim prizadevanjem njegove zvajalke, Johanne van Gogh-Bonger, ki je prevzela njegovo dediščino in se posvetila promociji njegove umetnosti. Danes se po vsem svetu slavimo Van Gogova dela zaradi njihove čustvene intenzivnosti, inovativnih tehnik in trajne lepote. Njegova zapuščina sega daleč presega platno; postal je simbol umetniške strasti, vztrajnosti v soočenju z nevoljo in moči umetnosti, da izrazi najgloblje človeške čustva.

      Ključni vplivi in umetniški razvoj

      • Zgodnji realizem: Milletove slike kmeškega življenja so vplivale na Van Gogova zgodnja dela.
      • Impresionizem in postimpresionizem: Izpostavljenost Monetu, Renoirju, Pissarruju in drugim v Parizu je razširila njegovo paleto in tehniko.
      • Japonski printi: Van Gogh je bil globoko vplivovan na japonske lesorezne printe, ki jih je z zanosom zbiral. Njihova drzna kompozicija in plošne površine barv so vplivale na njegov lasten slog.
        • Čustvena izraznost: Nad vsemu je Van Gogh želel skozi svojo umetnost prenesti čustva, pri čemer je prednostno dajal subjektivno izkušnjo pred objektivno predstavnostjo. Ta osredotočenost na čustveno intenzivnost je postala odločujoča značilnost njegovega dela in je utiril pot ekspresionizmu.
      Vincent Van Gogh

      Vincent Van Gogh

      1853 - 1890 , Nizozemska

      Ključne informacije

      • Datum Rojstva: 30. marec 1853
      • Datum Smrti: 29. julij 1890
      • Kraj Rojstva: Zundert, Nizozemska
      • Nacionalnost: Nizozemec
      • Pod Vplivom:
        • Ekspresionizem
        • Fauvizem
      • Polno Ime: Vincent Willem van Gogh
      • Umetniški Slog: Postimpresionizem
      • Vplivneži:
        • Rembrandt van Rijn
        • Jean-François Millet
      • Znani Dela:
        • Sončnice
        • Nočna senca
        • Zvezdna noč
      Raziščite umetniška dela, razvrščena po temah, slogih in značilnostih.
      © TopImpressionists.com — Vse pravice pridržane  ·  100% ročno slikano · zagotovljeno zadovoljstvo · brezplačna svetovna dostava
      VISA MASTERCARD