Atelje — Brezplačna svetovna dostava — Dostava v 2–6 tednih
      Preverite v realnem okolju Predogled v AR Preklop na tiskanine Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
      Podrobnosti Priročnik Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

      Italian Boy

      Experience the Barbizon aesthetic of William Morris Hunt's Italian Boy, capturing Victorian introspection with loose brushwork; discover this masterpiece today.

      William Morris Hunt (1824-1879): Ameriški Barbizon namalovnik znan po svetlobahkajih pejzažih in portretih. Navdihiran s Milletom je oblikoval umetnost Bostona v 19. stoletju in zagovarjal evropske stile.

      Ročno izdelana oljna reprodukcija

      Ročno slikano olje na platnu v vaši izbiri velikosti in okvirja, izdelano po naročilu naših umetnikov. ( Preklop na tiskanine Preklop na digitalno sliko)

      Corner sample of the P118B picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B 10
      Corner sample of the P118H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H 10
      Corner sample of the P118W picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W 10
      Corner sample of the P438Z picture frame: izoblit polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z 10
      Corner sample of the P508JH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH 12
      Corner sample of the P508YH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH 12
      Corner sample of the P805H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H 10
      Corner sample of the P805Z picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z 10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ 10
      Corner sample of the P919G picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G 10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ 10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH 10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: izoblit polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ 12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C 8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G 10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH 8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y 10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ 10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G 10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ 8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y 10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ 8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J 10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY 15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH 15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G 12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H 8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG 15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ 8

      Standardna velikost
      po meri
      CM
      INCH

      Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

      širina
      višina

      Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete, da se slika prilega vašemu okviru ali steni. Ker je delo ročno slikano, lahko umetnik pri različnih oblikih slik pri robovih doda malo več barve ali pa jih malo odreže — izberite sami. Pred začetkom slikanja vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ni končni rezultat — le predogled prikazuje dejansko podobo.

      Primeri možnih sprememb: Zamenjava obraza s fotografijo stranke; Dodajanje hišnega ljubljenčka (npr. zamenjava mačke s psom); Vključitev skritega sporočila v ozadje; Sprememba pokrajine ali elementov v ozadju.
      Po oddaji naročila bo ekipa TopImpressionists.com stranki po e-pošti poslala navodila in predogled digitalnega predogleda.

      Mednarodna dostava () v 3/4 tednih namesto običajnih 5 tednov. (22 oktober). Brez kompromisov pri kakovosti.

      Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
      Visokokakovostno laneno platno
      Popolno zavarovanje pošiljke
      Garancija povračila carine in uvoznih davkov
      Garancija popolnega barvnega ujemanja
      Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
      Garancija 100% povračila denarja
      Popust pri večjem naročilu

      Skupna cena

      € 235

      Italian Boy

      Tehnika reprodukcije

      Velikost reprodukcije

      -

      Skupna cena

      € 235

      Hitri podatki

      • Location: The Metropolitan Museum of Art
      • Artist: William Morris Hunt
      • Title: Italian Boy
      • Artistic style: Realistic portraiture
      • Movement: Barbizon School
      • Notable elements or techniques: Luminous landscape

      Kviz o umetnosti

      Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

      Vprašanje 1:
      What artistic movement is William Morris Hunt primarily associated with?
      Vprašanje 2:
      The painting depicts a young man wearing what distinctive garment?
      Vprašanje 3:
      What is the backdrop of the artwork?
      Vprašanje 4:
      According to the description, what atmosphere does the painting convey?
      Vprašanje 5:
      Which European artist influenced William Morris Hunt's style?

      A Window into Victorian Sensibility: William Morris Hunt’s “Italian Boy”

      William Morris Hunt’s “Italian Boy,” completed in 1866, transcends mere portraiture; it embodies the spirit of the Barbizon School and captures a moment of contemplative beauty within the burgeoning American art scene. Painted during a period marked by fascination with European artistic traditions – particularly Millet’s landscapes – Hunt sought to infuse his work with a palpable sense of atmosphere and psychological depth.

      • Subject Matter: The painting depicts a young man, dressed in a striking scarlet jacket adorned with white buttons, posed confidently before a stone wall. This deliberate positioning suggests an awareness of artistic convention, echoing the compositional strategies favored by Barbizon painters who prioritized capturing natural light and texture.
      • Style & Technique: Hunt’s masterful brushwork exemplifies the Barbizon aesthetic—characterized by loose, expressive strokes that prioritize tonal variation over meticulous detail. The artist skillfully renders the stone wall with subtle shading, creating a grounding element against which the youthful figure is presented. Notice how light dances across his skin and clothing, conveying an impression of warmth and serenity.
      • Historical Context: Produced in Boston during Hunt’s formative years as an artist, “Italian Boy” reflects the broader cultural currents of Victorian America. The fascination with classical ideals and the desire for artistic refinement were prevalent at the time, influencing artists like Hunt to emulate European masters and explore themes of moral virtue and spiritual contemplation.
      • Symbolism & Emotion: Beyond its formal qualities, the painting speaks volumes about human character. The young man’s gaze directs outwards, hinting at an inner life brimming with curiosity and introspection. The subdued palette—dominated by earthy tones—contributes to a mood of quiet dignity and understated grace.

      Influence of Millet & European Landscape Painting

      Hunt's artistic vision was profoundly shaped by Jean-François Millet, whose depictions of rural life resonated deeply with American artists striving for authenticity. Like Millet, Hunt sought to portray the human figure within its natural surroundings, prioritizing observation and tonal harmony over idealized representation. This commitment to capturing the essence of nature aligns perfectly with the Barbizon School’s core principles.

      The Metropolitan Museum of Art's Acquisition

      “Italian Boy” holds a prominent place in The Metropolitan Museum of Art’s collection, demonstrating its enduring appeal and scholarly significance. Its inclusion underscores the museum’s dedication to preserving and disseminating American art history—a testament to Hunt’s contribution to shaping the artistic landscape of his time.

      A Legacy of Luminosity & Detail

      William Morris Hunt's “Italian Boy” remains a captivating exemplar of Barbizon painting, showcasing his remarkable ability to convey emotion and atmosphere through masterful technique. Its luminous brushstrokes and subtle tonal gradations continue to inspire artists and collectors alike—a timeless portrait that embodies the quiet elegance and contemplative spirit of Victorian America.

      Vprašanja in odgovori

      Kdaj je nastalo in kateri slog predstavlja "Italian Boy" avtorja William Morris Hunt?

      "Italian Boy" je powstało leta 1866 v okviru gibanja American Barbizon.

      Ali je na voljo prenos v visoki ločljivosti za "Italian Boy"?

      Za pridobitev digitalne datoteke dela "Italian Boy" avtorja William Morris Hunt naročite prenos digitalne slike visoke ločljivosti na njegovi strani Digitalna slika.

      い哪種媒介是用來創作 "Italian Boy" avtorja William Morris Hunt 的?

      Tehnika za delo "Italian Boy" avtorja William Morris Hunt je Oil On Canvas. Različice imajo za namen natančno prikazati videz te tehnike.


      Biografija umetnika

      Pionir ameriške Barbizonjske umetnosti

      William Morris Hunt, rojen v Brattleboro v Vermontu leta 1824., predstavlja ključno osebnost v razvoju ameriške umetnosti v 19. stoletju. Ni bil le zgolj slikar; bil je zagovornik, izobraževalec in katalizator, ki je na ameriški zemlji podstikal principe Barbizonjske šole. Huntovo poreklo je odražalo tako vzpostavljene družbene korenine – oče je pripeljal z osnovačnikov Vermonta, medtem ko je mati prišla iz bogastva Connecticuta – kot tudi razvijajočo se umetniško občutljivost, ki je na koncu predefinirala krajino ameriške slikarstva. Njegovo zgodnje življenje je bilo značilno za privilegije, vendar pa tudi za začetno potumevanje kreativnih namenov, situacijo, ki jo je popravila njegova odločna mati, Jane Leavitt Hunt, ko je zavrgnila konvencijo in družino premjestila v Evropo v iskanju pravilne umetniške izobrazbe za svoje otroke. Ta močan korak je pripravil pozornost za Huntovo globoko angažiranje z evropskimi majstorji in na koncu je oblikoval njegov edinstven stil.

      Formativna leta v Franciji: Millet in Barbizonjski krog

      Huntova formalna izobraževanja so začela pod Thomasom Couturejem v Parizu, kjer je prejel temelje klasičnih tehnik. Vendar pa je bil srečanje na Pariškem salonu leta 1851 nepovratno spremenilo njegov umetniški potek. Jean-François Milletovo delo *Semenj* je močno rezoniralo z Huntom in je sprožil globok premik v njegovi estetski občutljivosti. Odstavec je od strogih omejitev akademske slikarstva in se je podvil na dogovor obdobje neposrednega študija z Milletom v Barbizonu. To potopitev v srce Barbizonjske šole se je izkazala kot transformativna. Poudarek na slikarstvu *en plein air* – delu neposredno iz narave – in namena prikazovanja ruralnega življenja s poštenostjo in realističnostjo sta postala temelji Huntove umetniške filozofije. Absorbiral je ne le Milletov tehnični pristop, temveč tudi njegovo globoko spoštovanje do dostojanstva dela in lepote, ki jo vsebuje vsakdanje življenje. Zgodovnik David McCullough je opazil, da je ta francoska izobraževanja znatno napredovala razvoj Hunta, medtem ko je S.G.W. Benjamin prepoznal njegovo vlogo pri usmerjanju mlajših ameriških umetnikov proti Parizu in Mnichemu, spodbujajoč novo moč v tehniki in stilu.

      Povrat v Ameriko: Portretiranje in pejzaž

      Po vrnitvi v Zjedinjene Države leta 1855, po poroko v Louise Dumaresq Perkins, se je Hunt etabliral kot izjemno umetnik v Bostonu. Čeprav je dosegel zmerno uspeh kot portretar – ujetje podobnosti znamenitih osebnosti kot so William M. Evarts, Charles Francis Adams in senator Charles Sumner – je slikarstvo pejzažev ostalo centralno za njegovo umetniško identiteto. Njegovi pejzaži so odražali vpliv Barbizonja: svobodno ščetkanje, realistične prikazovanje ruralnih scen in ostra občutljivost do atmosferskih učinkov. Ni je zgolj reproduciral naravo; iskal je ujetje njene essence, njen razpoložje in njene minilne trenutke lepote. Značilna dela iz tega obdobja vključujejo *Mladček*, *Deklica pri fontani*, *Deček s drelečico*, *Razgled St. Johns reke* (1874), *Ženska z muvi* (1874) in *Niagaraški pad* (1878). Vendar pa je tragedija udarila leta 1872, ko je Veliki požar v Bostonu uničil veliko njegovih slikov, poleg dragocen zbirke francoskega umetniškega dela, vključno z njegovo najljubšjo kopijo Milletovega *Semenja*.

      Kasnejša leta, dediščina in umetniška filozofija

      Kljub tej razarujoči izgubi je Hunt nadalje slikal, sprejemajo naročila za murale na Državni kapitol v Albanyju, New York. Ti alegorijski namene so, na žalost, hitro degradirali zaradi napake pri namestitvi, kar je prispevalo k obdobju globok razočaranja in depresije. To izkušnjo je poudarila njegovo zavezanost do umetniške integritete in pomen pravilnih materialov in izvajanja. Leta 1878 pa je objavil *Razmišljanja o umetnosti*, zbirko esejev, ki so artikulirali njegovo umetniško filozofijo in prejeli širok pohval. Huntova dediščina presega njegove lastne slikov. Bil je zvest izobraževalec, ki je spodbujal mlajše umetnike k sprejemanju realizma in *en plein air* slikarstva, meninggalkan neizbrisljiv znak v razvoju ameriške umetnosti. Zagovarjal je o premiku od akademskih konvencij proti bolj neposrednem in čestemu angažiranju z naravo, spodbujajoč edinstveno ameriško umetniško glasbo. Vpliv se lahko vidi v delih nešteti umetnikov, ki so ga sledili, kar je utrdilo njegovo mesto kot vodilne osebnosti v ameriškem Barbizonjskem gibanju in resni pionir moderne slikarstva. Ostaja pomembna povezava med evropskimi tradicijami in razvijajočo se umetniško identiteto Amerike v 19. stoletju.
      William Morris Hunt

      William Morris Hunt

      1824 - 1879 , Združene države Amerike

      Ključne informacije

      • Artistic Movement Or Style: Barbizon šola
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Ameriški Barbizon slikarji']
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Jean-François Millet
        • Thomas Couture
      • Date Of Birth: 1824
      • Date Of Death: 1879
      • Full Name: William Morris Hunt
      • Nationality: Ameriški
      • Notable Artworks:
        • Mladček na poti
        • Deklica pri fontani
        • Deček z kovano žico
        • Razgled St. Johns reke
        • Ženska s muvi
        • Niagara padini
      • Place Of Birth: Brattleboro, ZDA
      © TopImpressionists.com — Vse pravice pridržane  ·  100% ročno slikano · zagotovljeno zadovoljstvo · brezplačna svetovna dostava
      VISA MASTERCARD