Atelje — Besplatna dostava širom sveta — Isporuka traje 2–6 nedelja
      Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
      Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

      Madonna pobede

      Mantegnjina 'Madonna pobede': Renesansno remek-delo koje spaja klasične ideale sa verom. Istražite njenu simboliku, perspektivu i umetnički značaj.

      Andrea Mantegna (1431-1506): Renesansni majstor perspektive i skulpturalnog detalja! Otkrijte remek-dela poput 'Lamentacije' i fresaka u Camera degli Sposi – revolucionarno delo koje je oblikovalo renesansnu umetnost!

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

      Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B дин10
      Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H дин10
      Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W дин10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z дин10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH дин12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH дин12
      Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H дин10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z дин10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ дин10
      Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G дин10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ дин10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH дин10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ дин12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C дин8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G дин10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH дин8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y дин10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ дин10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G дин10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ дин8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y дин10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ дин8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J дин10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY дин15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH дин15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G дин12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H дин8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG дин15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ дин8

      Standardne dimenzije
      po meri
      CM
      INCH

      Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

      širina
      visina

      Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

      Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (25 октобар)

      Besplatna ekspresna dostava širom sveta
      Visokokvalitetno laneno platno
      Sveobuhvatno osiguranje transporta
      Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
      Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
      Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
      Garancija povrata 100% novca
      Popust pri većoj količini

      Ukupna cena

      дин 7114

      Madonna pobede

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Veličina reprodukcije

      -

      Ukupna cena

      дин 7114

      Brzi pregled

      • Dimensions: 280 x 166 cm
      • Notable elements or techniques: Trompe-l'oeil, skulpturalna forma
      • Location: Muzej Luvr, Pariz
      • Title: Madonna pobede
      • Influences:
        • Donatello
        • Jacopo Bellini
      • Artist: Andrea Mantegna

      Kviz o umetnosti

      Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

      Pitanje 1:
      Ko je umetnik odgovoran za stvaranje ovog remek-dela?
      Pitanje 2:
      U kojoj godini je naslikana *Madonna of Victory*?
      Pitanje 3:
      Gde se trenutno nalazi ovo umetničko delo?
      Pitanje 4:
      Koja je umetnička tehnika istaknuta u delu *Madonna of Victory*, doprinoseći njegovoj iluzionističkoj dubini?
      Pitanje 5:
      Slika odražava šire umetničke trendove Renesanse, posebno u pogledu...

      Mantegnina Madonna pobede: Simfonija antike i vere

      Mantegnina Madonna pobede predstavlja temelj umetnosti ranog renesansa — svedočanstvo o neprevaziđenom Mantegninom umeću perspektive i skulpturalne forme, uporedo sa nepokolebljivom odanošću klasičnim idealima.

      Kompozicija: Dijalog između neba i zemlje

      Naslikana 1496. godine za kapelu Franje II Gonzage u Mantovi, ova tempera na platnu prikazuje Mariju kako nežno drži Isusa u stolici — što je namerna aluzija na rimsku imperialnu ikonografiju. Pozicioniranje Device je suptilno asimetrično, odražavajući odstupanje od tradicionalnih prikaza koji su prioritet davali frontalnoj simetriji. Ispod njenog prestola kleči žena koja pažljivo doji odojlo Isusa; ovaj gest oličuje majčinsku negu i pobožnost.

      • Simbolika stolice: Stolica predstavlja božansku autoritet i veličinu, preslikavajući imperialne prestolnice — svesno upućivanje na rimske emporere koji su legitimitet tražili kroz lozinu i božansku naklonost.

      • Gestovi: Megin seren izraz lica i Isusovo držanje prenose mir i nevinost, otelotvorujući hrišćanske vrline.

      Sveden dizajn: Plodno obilje i arhitektonska preciznost

      Mantegnina umetnička vizija odmah je uočljiva u raskošnoj ornamentici slike. Iznad Marije i Isusa dominira lukasti prolaz ukrašen stilizovanim voćem — simbolom plodnosti i prosperiteta — što naglašava Gonzaginstvo ambiciju da prikaže svoju porodicu blagoslovenom od Boga. Sama kapela je dizajnirana prema strogim geometrijskim principima, odražavajući renesansne humanističke ideale koji su slavili racionalnost i red.

      • Arhitektonski detalj: Mantegna je pedantno rekonstruisao arhitektonske elemente rimskih hramova, pokazujući svoje duboko razumevanje klasične arhitekture.

      • Motiv voća: Voće simbolizuje božansku milost i obilje — vizuelni prikaz Gonzaginog stremljenja ka veličini njegove loze.

      Umetnička značaj: Iznad imitacije – Odraz moralnih vrednosti

      Više od pukog ponavljanja antičkih skulptura, Mantegna ih uzdiže na duhovni nivo. To postiže majstorskim korišćenjem tehnike trompe-l'oeil, stvarajući iluzije dubine i prostora koji posmatrača prenose u sveti domen. Figura na slici — Marija — predstavlja ljudsko telo kao ideal savršenstva i apsolutne lepote — koncept ukorenjen u klasičnoj umetnosti, ali prožet hrišćanskim moralnim značenjem.

      Ovaj prikaz je usklađen sa širim humanističkim pokretom, koji je branio razum i posmatranje uporedo sa verom, odražavajući ključni trenutak u zapadnoj umetničkoj istoriji.

      Kontekstualizacija dela: Nasleđe antike

      Mantegnino delo čvrsto stoji unutar tradicije klasične umetnosti — pod uticajem ponovnog otkrića grčkih skulptura tokom renesanse. Stara Grčka je poštovala ljudsko telo kao manifestaciju božanske lepote i vrline, što je odrazovalo hrišćansku teologiju koja naglašava duhovno savršenstvo. Međutim, Mantegna prevazilazi samu imitaciju; on transformiše klasične ideale u izraze vere i moralnog promišljanja.

      • Klasični uticaj: Mantegnina fascinacija rimskom skulpturom duboko je oblikovala njegov umetnički stil — što je vidljivo u monumentalnoj razmeri i skulpturalnom kvalitetu njegovih kompozicija.

      • Moralna dimenzija: Slika prenosi hrišćanske vrline — poput poniznosti, saosećanja i odanosti — kroz svoju mirnu sliku i uravnoteženu kompoziciju.

      Relevantnost danas: Semiotika i rodna dinamika

      Savremena umetnička nauka ispituje dela poput Madone pobede kroz semiotičku analizu — istražujući odnos između umetničkog dela i njegove publike — i proučavajući rodnu dinamiku unutar istorije zapadne umetnosti. Feminističke kritike osporavaju predstave žena kao objekata želje i patrijarhalne dominacije, podstičući neprekidne dijaloge o umetničkom tumačenja.

      • Semiotička analiza: Naučnici istražuju kako vizuelni simboli prenose značenje izvan svog doslovnog prikaza — otkrivajući kulturne vrednosti i društvene pretpostavke.

      • Rodna perspektiva: Feminističke perspektive kritikuju umetnička dela zbog održavanja stereotipa i pojačavanja neravnoteže moći između muškaraca i žena.

      Zaključak: Trajno remek-delo

      Mantegnina Madonna pobede ostaje neprevaziđeno dostignuće — sinteza klasičnog veličanstva i hrišćanske pobožnosti. Njena pedantna izrada, simbolička bogatost i duboka umetnička vizija nastavljaju da inspirišu divljenje i promišljanje vekovima nakon njenog stvaranja.

      Pitanja i odgovori

      Šta prikazuje „Madonna pobede”, Андреа Мантења?

      „Madonna pobede”, Андреа Мантења prikazuje: madona, pobeda, mantegna, religiozni, renesansa, perspektiva, skulptura.

      Koji su format i dimenzije dela "Madonna pobede"?

      „Madonna pobede”, Андреа Мантења je kompozicija u formatu Visok format čija su dimenzije u originalu 280 x 166 cm.

      Da li je „Madonna pobede”, Андреа Мантења u javnom vlasništvu?

      Status autorskih prava za „Madonna pobede”, Андреа Мантења: delo je u javnom vlasništvu – autorska prava su istekla. Ovo određuje da li se reprodukcije slike mogu slobodno izrađivati.


      Biografija umetnika

      Andrea Mantegna: Arheolog i Vizionar Rane Renesanse

      Andrea Mantegnjin život i delo predstavljaju fascinantan spoj arheološke strasti, vizionarske umetnosti i dubokog razumevanja klasične antike. Rođen oko 1431. godine u blizini Padove, na teritoriji tadašnje Republike Venecije, Mantegna je bio više od običnog slikara; on je bio iskreno posvećen revitalizaciji duha antičkog Rima u novom italijanskom društvu. Njegovo detinjstvo i rana mladost provedena su pod mentorstvom Franchesca Squarcionea, čija radionica nije bila samo škola slikarstva već i svojevrsni muzej drevnih reljefa, statua i natpisa. U tom okruženju, okružen fragmentima izgubljenog carstva, Mantegnjina umetnost počinje da se kristališe – karakteristična po skulpturalnim formama, dramatičnoj perspektivi i gotovo opsesivnom pogledu na detalje. Njegova rana ambicija i talenat bili su očigledni, a raskol sa Squarcioneom u mladosti svedoči o njegovoj odlučnosti da se oslobodi uticaja i krene sopstvenim putem.

      Mantua i Iluzionističko Majstorstvo

      Karlovanje službe pod Gonzagama u Mantovi predstavljaju ključni trenutak u Mantegnjinoj karijeri. U ovom okruženju, dobio je neviđenu umetničku slobodu i priliku da realizuje svoje najambicioznije projekte. Najpoznatije od njih je svakako *Camera degli Sposi* (Venčana soba) u Palazzo Ducale – remek-delo koje prevazilazi granice obične dekoracije. To je potpuni iluzionistički prostor, gde se arhitektura i slika spajaju da bi stvorili produžen osećaj prostora. Freske prikazuju scene iz života porodice Gonzaga, sa neverovatno realističnim portretima koji angažuju gledaoca. Posebno impresivna je *di sotto in sù* (sa donjeg nivoa) perspektiva na plafonu, koja stvara iluziju otvorenog neba. Ova majstorska manipulacija perspektivom nije samo tehnička veština; ona gradi svet unutar sobe, bršeći granice između stvarnosti i reprezentacije. Osim *Camera degli Sposi*, Mantegna je za potrebe Gonzagove porodice stvarao i monumentalne serije kao što su *Trijumfi Cezara*. Ove slike, inspirisane rimskim trijumfalnim procesijama, nisu samo istorijski prikaz; one su složene alegorije koje slave moć i prestiž porodice Gonzaga, sa grandioznošću koja se meri s ambicijama drevnog Rima.

      Perspektiva, Anatomija i Klasicizam

      Mantegnjine umetničke inovacije protežu se daleko izvan iluzionističkih prostora. On je bio pionir u korišćenju perspektive, često primenjujući tehnike koje su išle protiv konvencionalnih metoda kako bi postigao dramatične efekte. Često je podesio horizontu liniju, stvarajući osećaj monumentalnosti i impozantne skale. Ova tehnika, u kombinaciji sa njegovom pažnjom na detalje anatomije, daju figurama neuporedivo prisustvo i težinu. Njegova veština *trompe-l'oeil* – kreiranje iluzija koje su tako ubedljive da zavaravaju oko – dodatno je pojačala ovaj efekat, bršeći granice između slikarstva i stvarnosti. Ta posvećenost anatomskoj preciznosti nije samo tehnička veština; ona odražava njegovu duboku povezanost sa klasičnom skulpturom i želju da oponaša idealne oblike antike.

      Nasleđe i Trajni Uticaj

      Andrea Mantegna je umro u Mantovi 1506. godine, ostavivši iza sebe nasleđe koje i danas inspirishe umetničke istoričare i ljubitelje umetnosti. Njegovo delo predstavlja ključni prekretnicu u istoriji renesansne umetnosti, premošćujući jaz između ranog i visokog perioda. On nije bio samo imitator antičkih formi; on je bio tumač, prilagođavajući drevne motive i tehnike da bi stvorio nešto potpuno novo i jedinstveno svoje. Njegova pažnja na detalje, majstorstvo perspektive i duboka povezanost sa antikom učinili su ga vodećom figurom svog vremena. Istraživanje klasične tematike pomoglo je da se obnovi interesovanje za drevnu umetnost i kulturu, otvarajući put umetničkim dostignućima Visoke renesanse. Njegov uticaj se može videti u delima bezbrojnih umetnika koji su ga sledili, od Raphaelove graciozne kompozicije do Michelangeloovih moćnih figura. Danas, njegove slike se nalaze u glavnim muzejima širom sveta, gde i dalje izazivaju divljenje i poštovanje.
      • Njegova inovativna upotreba perspektive nastavlja da se proučava od strane umetnika i istoričara umetnosti.
      • Njegova anatomski preciznost ostaje merilo za realističku reprezentaciju.
      • Njegova posvećenost klasičnim temama je oblikovala tok renesansne umetnosti.
      Mantegnjino trajno nasleđe leži ne samo u njegovoj tehničkoj briljantnosti, već i u njegovoj sposobnosti da sa svojim delima udahuje intelektualnu dubinu i emocionalnu moć, čineći ga jednim od najvažnijih i najuticajnijih umetnika italijanske renesanse.
      Андреа Мантења

      Андреа Мантења

      1431 - 1506 , Италија

      Brzi pregled

      • Datum Rođenja: c. 1431
      • Izražajna Pokretanja: Rana renesansa
      • Mesto Rođenja: Isola di Carturo, Italija
      • Nacionalnost: Italijan
      • Puno Ime: Andrea Mantegna
      • Umetnici Pod Uticajem:
        • Rafael
        • Mihailo Anđelo
      • Uticajni Umetnici:
        • Donatello
        • Jacopo Bellini
      • Značajni Dela:
        • San Zeno oltar
        • Agonija u vrtu
        • Kamera degli Sposi
        • Trijumfi Cezara
      Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.
      © TopImpressionists.com — Sva prava zadržana  ·  100% Ručno oslikano · Zagarantovano zadovoljstvo · Besplatna dostava širom sveta
      VISA MASTERCARD