Atelje — Besplatna dostava širom sveta — Isporuka traje 2–6 nedelja
      Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
      Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

      The Guardian Angel

      Admire Carlo Dolci’s ‘The Guardian Angel,’ a Baroque masterpiece! Explore this stunning 1675 oil painting's symbolism, technique & serene beauty in Prato, Italy.

      Карло Долчи (1616-1686): Истражите мирни побожни и прецизне детаље овог флорентинског барокног мајстора. Откријте његова религиозна ремедела као што је 'Св. Себастијан' и сазнајте више о његовом уметничком наслеђу.

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

      Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B дин10
      Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H дин10
      Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W дин10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z дин10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH дин12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH дин12
      Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H дин10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z дин10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ дин10
      Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G дин10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ дин10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH дин10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ дин12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C дин8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G дин10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH дин8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y дин10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ дин10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G дин10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ дин8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y дин10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ дин8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J дин10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY дин15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH дин15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G дин12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H дин8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG дин15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ дин8

      Standardne dimenzije
      po meri
      CM
      INCH

      Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

      širina
      visina

      Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

      Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (25 октобар)

      Besplatna ekspresna dostava širom sveta
      Visokokvalitetno laneno platno
      Sveobuhvatno osiguranje transporta
      Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
      Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
      Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
      Garancija povrata 100% novca
      Popust pri većoj količini

      Ukupna cena

      дин 7114

      The Guardian Angel

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Veličina reprodukcije

      -

      Ukupna cena

      дин 7114

      Brzi pregled

      • Title: The Guardian Angel
      • Influences: Renaissance
      • Location: Museum of the Cathedral in Prato, Italy
      • Artist: Carlo Dolci
      • Artistic style: Soft colors; Delicate brushstrokes; Serenity and elegance.

      A Serene Vision of Divine Protection: Carlo Dolci’s ‘The Guardian Angel’

      Carlo Dolci's “The Guardian Angel,” completed in 1675, transcends mere depiction; it embodies the spiritual fervor characteristic of Baroque art and stands as a testament to Dolci’s masterful artistic vision. Housed within the Museum of the Cathedral in Prato, Italy, this oil on canvas masterpiece invites contemplation and offers a glimpse into the profound symbolism woven throughout its composition.

      Stylistic Nuances: Dolce's Baroque Approach

      Dolci’s artistic style is immediately recognizable as deeply rooted in Baroque principles. He eschewed grand theatricality for an understated elegance, prioritizing luminous color palettes—primarily deep reds and browns contrasted against dark blues and grays—to convey a sense of solemn beauty. The artist skillfully employed chiaroscuro lighting, dramatically highlighting the angel's face and garment while enveloping the turbulent sky in shadow, creating depth and dimensionality that draws the viewer’s gaze inward.

      Technique: Layers of Light and Texture

      Dolci’s technique involved meticulous layering of paint—a hallmark of Baroque artistry—to build up texture and achieve luminous effects. Visible brushstrokes contribute to a palpable sense of volume, mirroring the artist's dedication to capturing not just form but also emotion. The careful application of pigment ensured that every nuance of color and light was meticulously considered, resulting in an image brimming with atmospheric richness.

      Symbolism: Innocence and Divine Guidance

      "The Guardian Angel" is laden with symbolic significance. Representing divine protection and spiritual guidance, the angel’s posture exudes humility and devotion—a reflection of Dolci's broader artistic preoccupation with religious themes. The bird held in its hands serves as a potent emblem of innocence and purity, reinforcing the painting’s core message of faith and benevolent guardianship.

      Historical Context: Florentine Baroque

      Dolci’s work aligns perfectly with the Florentine Baroque—a movement that sought to express religious piety through refined artistic sensibilities. Unlike Rome's opulent grandeur, Florence prioritized spiritual contemplation alongside aesthetic beauty. The painting’s placement within the Cathedral underscores its importance as a devotional artwork intended to inspire reverence and uplift the soul. As a handmade oil painting reproduction, it allows for an appreciation of Dolci’s legacy—a celebration of artistry that continues to resonate with audiences today.

      Further Exploration

      For more information about Carlo Dolci and his oeuvre, visit TopImpressionists.com's page on Carlo Dolci or explore Wikipedia.

      Pitanja i odgovori

      Gde mogu pronaći umetnička dela slična delu „The Guardian Angel”, Карло Долчи?

      Stranica Slična dela za delo „The Guardian Angel”, Карло Долчи prikazuje srodna umetnička dela.

      Da li autorska prava za „The Guardian Angel”, Карло Долчи dozvoljavaju reprodukciju?

      Delo „The Guardian Angel”, Карло Долчи, koje se čuva u muzeju Museum of the Cathedral, nalazi se u u javnom vlasništvu – autorska prava su istekla statusu. Ovaj status određuje da li je dozvoljeno izrada reprodukcija slike.

      Gde se preporučuje izlaganje dela "The Guardian Angel" u formatu Square?

      Sa svojim Square oblikom, reprodukcija dela "The Guardian Angel" preporučuje se za Living Room.


      Biografija umetnika

      Мајстор флорентинске барокне побожности

      Карло Долчи, рођен у Фиренци 1616. године, представља фасцинантну фигуру у оквиру италијанског барока – сликара чија су интензивно религиозно обојена дела и прецизна техника обезбедиле његово место међу најтраженијим уметницима свог времена. За разлику од многих савременика привучених драматичном величином Рима, Долчи је остао чврсто везан за флорентинску традицију, неговајући стил карактеризован тихом интензивношћу и дубоком духовном дубином. Његов живот се одвијао у атмосфери уметничке страсти, али је изградио јединствени пут дефинисан не пролифичном продукцијом већ непоколебљивом посвећеношћу детаљу и емоционалном резонансом. Већ од раног школовања под руководством Ђакопа Вињаља, Долчи је показао изузетан таленат, брзо стекавши репутацију прецизности која ће постати обележје његовог опуса. Није га водио тежња за екстензивним композицијама или динамичним наративима; уместо тога, фокусирао се на интимне портрете религиозних тема, често понављајући омиљене мотиве у више верзија – сведочење њиховог трајног апела и можда одраз његовог методичног приступа.

      Рани живот и уметнички формирање

      Уметничко путовање Долчија започело је у породици већ дотицаној креативношћу, пружајући рану негу његовим урођеним способностима. Уписан као ученик Ђакопа Вињаља у изузетно младој доби, апсорбовао је лекције мајстора познатог по драматичном стилу, али је Долчи ускоро почео да кова свој посебан глас. Чак и као дечак, била је очигледна његова посвећеност заробљавању ситних детаља и преношењу емоционалне тежине. Прича се о његовом педантном приступу – посвећености толико темељној да му је известио недеље да заврши чак и једну удовицу на фигури. Ова намерна брзина није била рођена спорошћу, већ интензивном жељом за савршенством, стремењем да се сваки потез четком прожди духовним значењем. Брзо је стекао признање у флорентинским круговима, привлачећи поруџбине од истакнутих породица и успоставивши своју радионицу пре пунолетства. Док су други уметници тражили бурну уметничку сцену Рима, Долчи је остао у Фиренци, дубоко повезан са њеним традицијама и покровитељима. Ова чврста лојалност родном граду обликовала је не само његову каријеру већ и суштину његове уметности.

      Стил и значајна дела

      Долчијев стил је одмах препознатљив – хармонична мешавина богате боје, прецизних детаља и дубоког емоционалног израза. Његови слике нису о грандиозној спектаклу; то су интимни сусрети са вером, рендеровани нежношћу која позива на размишљање. Често је приказивао сцене из живота светаца и библијских наратива, фокусирајући се на тренутке тихе преданости или болне патње. Свети Себастијан, на пример, није приказан као херојски мученик већ као фигура оптерећена духовном агонијом, његово тело изузетно рендеровано да би се нагласила рањивост уместо снаге. Слично томе, његови прикази четири јеванђелиста откривају дубоко разумевање људске психологије, хватајући њихове појединачне личности са изузетном осетљивошћу. *Христос ломи хлеб*, још једно славно дело, пример је његове способности да пренесе свете тренутке с уздржаном грациозношћу и емоционалном снагом. Његова ћерка, Ањезе Долчи, играла је важну улогу у ширењу његове уметничке визије, вешто стварајући копије слика свог оца које су даље прошириле његов досег и утицај. Ови репродукције, иако нису оригиналне креације, сведоче о потражњи за Долчијевим радом и трајном апелу његовог стила.

      Наслеђе и историјски значај

      Утицај Карла Долчија на флорентинску уметност је неоспоран. Он стоји као кључна фигура у развоју барокног стила унутар града, значајно доприносећи његовом богатом уметничком наслеђу. Иако су га обликовали рани мајстори попут Ђованија Белинија и Брамантина, изградио је свој посебан пут, карактеризован тихом интензивношћу и преданом фокусу који га разликује од многих његових савременика. Његове слике настављају да красе престижне институције као што је Галерија Уфици у Фиренци, где Контини Бонакоси колекција нуди посебно богат представљање његовог опуса. Трајни апел Долчијевог рада лежи не само у његовом техничком сјају већ и у његовој способности да изазове дубоке духовне емоције. Он није једноставно сликао религиозне сцене; стварао је визуелне медитације о вери, позивајући гледаоце да се на личном нивоу повежу са божанским. Његово наслеђе се протеже ван његових слика – он представља посвећеност уметничкој изврсности и веру у моћ уметности да инспирише побожност и размишљање. Чак и данас, истраживање Долчијевих ремек-дела нуди увид у срце 17. века Фиренца и трајну моћ барокне уметности.
      Карло Долчи

      Карло Долчи

      1616 - 1686 , Italija

      Brzi pregled

      • Artistic Movement Or Style: Barok
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Agnese Dolci']
      • Artists Who Influenced This Artist: ['Jacopo Vignali']
      • Date Of Birth: 25. maj 1616.
      • Date Of Death: 17. januar 1686.
      • Full Name: Carlo Dolci
      • Nationality: Italijan
      • Notable Artworks:
        • St Sebastian
        • Christ Breaking Bread
      • Place Of Birth: Firenca, Italija
      © TopImpressionists.com — Sva prava zadržana  ·  100% Ručno oslikano · Zagarantovano zadovoljstvo · Besplatna dostava širom sveta
      VISA MASTERCARD