Atelje — Besplatna dostava širom sveta — Isporuka traje 2–6 nedelja
      Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
      Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

      untitled (7668)

      Experience Matisse’s vibrant desert landscape—a dynamic post-impressionist masterpiece capturing joyful riders on bicycles amidst stunning scenery. Explore this iconic artwork and bring a touch of bohemian brilliance into your home.

      Henri Matis (1869-1954), vođa fauvizma, revolucionarni slikar poznat po intenzivnoj upotrebi boja i izrazitim formama. Otkrijte njegova dela kao što su 'Žute figure' i 'Crveni studio', simbol moderne umetnosti!

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

      Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B дин10
      Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H дин10
      Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W дин10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z дин10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH дин12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH дин12
      Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H дин10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z дин10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ дин10
      Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G дин10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ дин10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH дин10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ дин12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C дин8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G дин10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH дин8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y дин10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ дин10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G дин10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ дин8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y дин10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ дин8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J дин10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY дин15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH дин15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G дин12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H дин8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG дин15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ дин8

      Standardne dimenzije
      po meri
      CM
      INCH

      Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

      širina
      visina

      Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

      Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (24 октобар)

      Besplatna ekspresna dostava širom sveta
      Visokokvalitetno laneno platno
      Sveobuhvatno osiguranje transporta
      Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
      Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
      Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
      Garancija povrata 100% novca
      Popust pri većoj količini

      Ukupna cena

      дин 7114

      untitled (7668)

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Veličina reprodukcije

      -

      Ukupna cena

      дин 7114

      Brzi pregled

      • Title: untitled (7668)
      • Artist: Henri Matisse
      • Medium: Painting
      • Influences: Cézanne

      A Sun-Drenched Escape: The Vibrant Spirit of Matisse’s Untitled (7668)

      To step into the world of Henri Matisse is to abandon the constraints of reality and surrender to the pure, unadulterated power of color. In his captivating work, untitled (7668), we are transported far from the mundane and into a sun-drenched desert landscape that feels less like a specific geographic location and more like a vivid dream of summer. The painting captures a moment of pure, uninhibited joy, where the arid expanse of the desert is transformed into a stage for leisurely human activity. Figures traverse the landscape on bicycles and even a motorcycle, their movements suggesting a rhythmic, carefree energy that mirrors the pulse of life itself. This juxtaposition of modern movement against the timeless, stark backdrop of the desert creates a sense of dynamic equilibrium, inviting the viewer to join in this spirited excursion through a world rendered in brilliant, emotive hues.

      The technical mastery behind this piece lies in Matisse’s ability to prioritize visual impact and emotional resonance over meticulous realism. Utilizing a technique reminiscent of cloisonné painting, Matisse delineates his forms with bold, simplified outlines that contain pools of intense pigment. These distinct areas of color do not merely sit side-by-side; they interact, overlap, and vibrate against one another, creating a sense of depth and luminosity that seems to emanate from within the canvas itself. This approach—a hallmark of the Post-Impressionist and Fauvist movements—rejects the academic obsession with photographic accuracy in favor of a subjective truth. By stripping away unnecessary detail, Matisse distills the essence of the scene, leaving us with the raw, pulsating energy of light and motion.


      A Legacy of Color and Liberation

      Understanding the historical weight of untitled (7668) requires a glance into the artistic revolution occurring during Matisse’s era. Emerging from the fervor of the Post-Impressionist movement, Matisse sought to liberate painting from the representational constraints that had long governed Western art. Influenced by the structural innovations of Cézanne and the expressive palettes of Gauguin, he championed a philosophy where color could serve as a direct conduit for psychological states and emotional truths. This piece stands as a testament to that liberation; it is a work that does not merely depict a desert scene but reinterprets it through a lens of vibrant emotion. The painting reflects a period when artists were breaking free from the shadows of Impressionism to embrace a more radical, colorful, and structurally bold way of seeing.


      An Inspiration for the Modern Interior

      For the discerning collector or interior designer, untitled (7668) offers much more than mere decoration; it provides an atmospheric anchor. The painting’s ability to inject warmth, vitality, and a sense of "defiant joy" makes it an extraordinary choice for spaces seeking a focal point of energy. Whether placed in a minimalist contemporary gallery or a richly textured classical study, the work’s bold color palette and rhythmic composition command attention without overwhelming the surrounding environment. A high-quality reproduction of this masterpiece allows one to bring Matisse's revolutionary spirit into the home, turning a wall into a window onto a sun-soaked paradise. It is an invitation to experience the transformative power of art every single day, reminding us that even in the most arid landscapes, beauty and movement can bloom with unexpected brilliance.

      Pitanja i odgovori

      Kolika je zasićenost boja u delu „untitled (7668)”, Анри Матис?

      Paleta dela "untitled (7668)" ima Clear Color Presence zasićenost.

      Da li su boje dela "untitled (7668)" jake ili nežne?

      Intenzitet boja dela "untitled (7668)" je Vivid. Intenzitet opisuje koliko boje deluju snažno.

      Kako se opisuje raspoloženje dela „untitled (7668)”, Анри Матис?

      Opšta atmosfera dela „untitled (7668)”, Анри Матис je Bold. Atmosfera opisuje opšti dojam koji delo ostavlja.


      Biografija umetnika

      Život Uronut u Boju: Svet Enrija Matisa

      Enri Emil Benoît Matis, rođen 31. decembra 1869. godine u malom severnom francuskom gradu Le Cateau-Cambrésis, nije bio namenjen životu ispunjenom pigmentima i formama. Nakon srednje škole prvobitno je studirao pravo u Parizu, ali mu se put dramatično promenio nakon napada slepog creva 1889. godine. Tokom oporavka otkrio je latetnu strast koja je planula jednostavnim činom slikanja uz pomoć seta umetničkih materijala koje mu je poklonila majka. To nije bila samo razonoda; to je bilo otkriće – prekretnica koja ga je odjurila od pravnih dokumenata prema svetu u kojem bi boja postala njegov jezik, a platno njegovo carstvo. Odrastajući u Bohain-en-Vermandois, kao sin trgovaca žitom, Matis se na početku činilo da je malo verovatno da će prihvatiti boemski život umetnika, ali seme je bilo posejano, negovano oporavkom i procvetalo u celoživotnu posvećenost. Upisao je Akademiju Žulijan, a zatim École Nationale des Beaux-Arts, gde je učio kod Vilima-Adolfa Bugroea i Gustava Moreaua, usvajajući klasične tehnike koje će poslužiti kao temelj za njegove buduće inovacije. Rani radovi odražavali su ovu akademsku obuku, pokazujući veštinu, ali bez prepoznatljivog glasa koji bi uskoro definisao njega.

      Zora Fauvizma i Smele Eksperimentacije

      Ključni trenutak nastupio je 1896. godine tokom posete Belle Île sa australijskim slikarom Džonom Raselom. Ovaj susret se pokazao transformativnim. Rasel ga je upoznao sa živopisnim svetom impresionizma, a još važnije, sa emotivno nabijenim platnima Vinsenta van Goga. Uticaj je bio dubok. Ekspresivna upotreba boje Van Goga razbila je Matisovu dotadašnju ograničenu paletu, podstičući ga na hrabriji, subjektivniji pristup. Počeo je da se odmiče od zemljanih tonova, prihvatajući nijanse koje rezoniraju sa emocijama, a ne sa strogim prikazom. Ovo istraživanje kulminiralo je pojavom fauvizma oko 1905. godine – pokreta u kojem je Matis postao vodeća figura. Sam naziv, što znači „divlje zvijeri“, prvobitno je bio podrugljiv, dodeljen grupi zbog šokantno živopisnih i nestvarnih slika izloženih na Salonu d’Automne. Matis, zajedno sa umetnicima kao što su Andre Deren i Moris de Vlaminck, zagovarao je intenzivnu boju kao samostalan element ekspresije, pojednostavljujući oblike kako bi pojačao njen uticaj. Slike poput The Gourds (1905) ilustruju ovaj stil – jurnjava crvenih, zelenih i žutih boja primenjenih sa slobodom koja je ignorisala tradicionalnu perspektivu i mimetiku. Ključne karakteristike uključivale su intenzivno zasićene palete, pojednostavljene oblike, ekspresivne poteze kista i nameran odlazak od konvencionalnog predstavljanja u korist emocionalne rezonancije.

      Raširivanje i Dekorativna Harmonija

      Nakon prvog žara fauvizma, Matisov stil je prošao kroz suptilnu, ali značajnu evoluciju. Iako nikada nije napustio svoju ljubav prema boji, njegov rad je postao rafiniraniji, naginjući dekorativnoj estetici koja je naglašavala spljoštene oblike i složene šare. Istraživao je teme razonode, domaćinstva i ljudske figure u mirnim okruženjima, stvarajući kompozicije koje su bile istovremeno harmonične i emotivno rezonantne. Preseljenje u Nicu na francuskoj rivijeri 1917. godine dodatno je uticalo na ovaj pomak, prožimajući njegov rad osećajem smirenosti i klasične ravnoteže. Počeo je da se fokusira na kreiranje okruženja – slika, skulptura i dekorativnih predmeta – koja su obuhvatila gledaoca atmosferom lepote i mira. Tokom ovog perioda eksperimentisao je sa različitim medijima, uključujući keramiku i tekstil, proširivši svoju umetničku viziju izvan tradicionalnog platna. On nije samo prikazivao scene; konstruisao je svetove dizajnirane da izazovu određeni emocionalni odgovor.

      Kasnije Godine: Inovacija Kroz Ograničenja

      Kada su mu slabosti zdravlja ograničile sposobnost slikanja na konvencionalan način, Matis se upustio u izvanrednu novu fazu svog umetničkog putovanja – stvaranje kolaža od isečenog papira, ili *découpages*. Počeo je oko 1947. godine, kao odgovor na potrebu. Ograničen kolicima, fizički nije mogao da stoji i slika, ali je još uvek mogao manipulisati papirom makazama. Ono što je počelo kao praktično rešenje evoluiralo je u revolucionarnu tehniku umetnosti. Bojio bi velike listove papira u živopisnim bojama, a zatim ih sekao u oblike – organske forme, lišće, figure – i slagao na platno, stvarajući kompozicije koje su bile istovremeno dinamične i zavaravajuće jednostavne. Ovi *découpages* nisu bili samo zamena za slikanje; predstavljali su novi način razmišljanja o boji, obliku i kompoziciji. Nastavio je svoje celoživotno istraživanje ovih elemenata, pokazujući trajne umetničke vizije čak i u suočavanju sa fizičkim ograničenjima.
      • Tehnika isečenog papira omogućila mu je da postigne čistoću oblika i boje koja je bila teška za postizanje bojom.
      • Ovi radovi često su se odnosili na ranije teme i motive iz njegovih slika, ali ih predstavljali na nov i inovativan način.
      • Demonstrirali su njegovu sposobnost da se prilagođava i razvija kao umetnik tokom celog svog života.

      Trajno Nasleđe: Matisov Uticaj na Modernu Umetnost

      Enri Matis je umro u Nici 1954. godine, ostavivši iza sebe delo koje nastavlja da inspiriše i očarava publiku širom sveta. Njegov uticaj na umetnički svet je neuporediv; on je osporio konvencionalne ideje o predstavljanju, zagovarao ekspresivnu moć boje i prokrčio put budućim generacijama umetnika. Često se smatra zajedno sa Pablom Piksom kao jednom od najuticajnijih figura u 20. veku, Matis je fundamentalno oblikovao modernizam. Njegovo nasleđe se proteže izvan samih umetničkih dela – obuhvata filozofiju koja slavi radost, lepotu i transformativni potencijal boje. On nije samo slikao ono što je video; stvarao je emotivno iskustvo za gledaoca, pozivajući ih da podelimo njegovu viziju sveta okupanog svetlom i živopisnim nijansama. Matis's uticaj se može videti u bezbrojnih dela umetnika iz različitih disciplina, čime je učvrstio svoje mesto kao pravog majstora moderne umetnosti – slikara koji se usudio da vidi svet ne onakav kakav jeste, već onakav kakav bi mogao biti, ispunjen bojom, harmonijom i beskrajnom mogućnošću.
      Анри Матис

      Анри Матис

      1869 - 1954 , Francuska

      Brzi pregled

      • Datum Rođenja: 31. decembar 1869.
      • Datum Smrti: 3. novembar 1954.
      • Mesto Rođenja: Le Katio-Kambrezi, Francuska
      • Nacionalnost: Francuski
      • Pokreti/Umetnici Uticajni:
        • Modernizam
        • Ekspresionizam
      • Puno Ime: Enri Matis
      • Umetnički Pokret: Fauvizam
      • Uticali Umetnici:
        • Van Gog
        • Šardin
        • Rusel
      • Značajna Dela:
        • The Gourds (Tikve)
        • Laurette in a White Turban
      Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.
      © TopImpressionists.com — Sva prava zadržana  ·  100% Ručno oslikano · Zagarantovano zadovoljstvo · Besplatna dostava širom sveta
      VISA MASTERCARD