Atelje — Besplatna dostava širom sveta — Isporuka traje 2–6 nedelja
      Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
      Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

      Study of a Pyramid

      Explore Jacques-Louis David's "Study of a Pyramid," a captivating architectural sketch showcasing ancient Egypt in muted tones. A unique piece for art lovers & collectors seeking neoclassical studies.

      Jacques-Louis David je francuski slikar koji je poznat po svom stilu klasicizma i smatra se glavnim predstavnikom tog umetničkog pokreta. Najpoznatiji dela su „Smrt Marata“ i „Napoleon prelazi Alpe“, koje oslikuju istorijske trenutke Francuske revolucije i Napoleonskog imperija, dok njegov portreti prikazuju društvo tog vremena. David je bio jedan od najvažnijih umetnika svog vremena jer je svojim

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

      Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B дин10
      Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H дин10
      Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W дин10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z дин10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH дин12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH дин12
      Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H дин10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z дин10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ дин10
      Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G дин10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ дин10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH дин10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ дин12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C дин8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G дин10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH дин8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y дин10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ дин10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G дин10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ дин8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y дин10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ дин8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J дин10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY дин15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH дин15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G дин12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H дин8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG дин15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ дин8

      Standardne dimenzije
      po meri
      CM
      INCH

      Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

      širina
      visina

      Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

      Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (25 октобар)

      Besplatna ekspresna dostava širom sveta
      Visokokvalitetno laneno platno
      Sveobuhvatno osiguranje transporta
      Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
      Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
      Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
      Garancija povrata 100% novca
      Popust pri većoj količini

      Ukupna cena

      дин 7114

      Study of a Pyramid

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Veličina reprodukcije

      -

      Ukupna cena

      дин 7114

      Brzi pregled

      • influences: Classical antiquity, archaeology
      • subject: Architecture, Great Pyramid of Giza
      • artist: Jacques-Louis David
      • notable elements: Architectural detail, muted tones, sketch-like quality

      Kviz o umetnosti

      Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

      Pitanje 1:
      What is the primary subject of Jacques-Louis David's "Study of a Pyramid"?
      Pitanje 2:
      Which artistic movement is Jacques-Louis David most closely associated with?
      Pitanje 3:
      The artwork's description notes the use of what technique and medium?
      Pitanje 4:
      How would you best describe the overall aesthetic quality of this work?

      A Glimpse into Antiquity: Exploring David’s Pyramid Study

      This captivating work offers a rare glimpse into the artistic process of Jacques-Louis David, a master of Neoclassical painting. Rather than a finished exhibition piece, this is an intimate study – a preparatory sketch revealing David's meticulous observation and fascination with ancient architecture, specifically the Great Pyramid of Giza. It provides a unique window into his approach to monumental subjects before they were rendered in his signature polished style.

      Artistic Technique & Style

      Executed with delicate washes of brown and grey over paper, this artwork showcases David’s skill in capturing form and atmosphere through subtle tonal variations. The loose, fluid lines suggest a rapid execution, prioritizing the essence of observation over precise detail. This sketch-like quality distinguishes it from his more formal compositions like “The Coronation of Napoleon,” offering instead an immediacy that feels remarkably personal. While undeniably rooted in Neoclassicism’s emphasis on clarity and order, this study leans towards a more expressive, almost Romantic sensibility in its atmospheric rendering.

      Historical Context & Inspiration

      Created during a period of burgeoning Egyptomania fueled by Napoleon's Egyptian campaign (though the exact date remains unknown), this piece reflects the growing European interest in ancient civilizations. David, deeply influenced by classical antiquity, likely saw the pyramids not merely as architectural marvels but as symbols of enduring power and historical significance. His studies like these were crucial for understanding form and structure, informing his larger-scale historical paintings that often drew parallels between ancient heroism and contemporary events.

      Symbolism & Interpretation

      The pyramid itself is a potent symbol – representing eternity, stability, and the ambition of past civilizations. The inclusion of smaller structures at its base hints at the life surrounding this monumental landmark, grounding it in human history. The faint circular shapes sketched above are intriguing; they may represent compositional explorations or simply fleeting thoughts during David’s observation. This ambiguity adds to the artwork's mystique, inviting viewers to contemplate their own interpretations.

      Emotional Resonance & Interior Appeal

      This “Study of a Pyramid” evokes a sense of quiet contemplation and reverence for the past. Its muted palette and understated elegance make it a versatile addition to any interior space. The neutral tones complement both modern and traditional settings, adding a touch of intellectual sophistication. It’s an ideal piece for those seeking artwork that sparks conversation and invites reflection – perfect for libraries, studies, or living areas where a sense of calm and historical depth is desired. Owning a reproduction allows you to connect with the artistic genius of Jacques-Louis David on a deeply personal level, bringing a fragment of history into your home.

      Pitanja i odgovori

      Koji prostor se uklapa sa bojama dela „Study of a Pyramid”, Žak-Lui David?

      S obzirom na njegove Monochrome boje, predlaže se da "Study of a Pyramid" bude u "Living Room".

      Da li "Study of a Pyramid" prikazuje snažne kontraste svetla i tame?

      Svetlo-tamni kontrast dela "Study of a Pyramid" zabeležen je kao Serene. Kontrast opisuje koliko se snažno razlikuju svetle i tamne površine.

      U kom periodu je nastalo „Study of a Pyramid”, Žak-Lui David?

      Delo „Study of a Pyramid”, Žak-Lui David pripada periodu Renaissance. Ovaj period pruža istorijski kontekst dela.


      Biografija umetnika

      Život i Delo Žaka-Luja Davida: Slikar Revolucije i Imperije

      Žak-Luj David, rođen u Parizu 1748. godine, bio je mnogo više od slikara; on je bio vizuelni hroničar epoha obeleženih prevratima, idealizmom i neumornim stremljenjem ka novom poretku. Njegov život odrazio je dramatične promene koje su se odvijale u Francuskoj – od propadanja Rokokoa do oštre jasnoće Neoklasicizma, a potom kroz burne godine Revolucije i Napoleonove slave. Detinjstvo obeleženo ranim gubitkom oca i telesnim nedostatkom koji je inicijalno otežavao govor, činilo je da su njegove posmatračke sposobnosti još oštrije, podstičući nepokolebljivu predanost umetničkoj savršenosti. Iako se prvo učio kod Fransoa Bušea, ubrzo je bio privučen delima Žozefa-Marija Vjena, čiji naglasak na istorijsko slikarstvo i klasične teme rezonirao je sa sve većim osećajem svrhe u mladom umetniku. Njegovi prvi pokušaji da osvoji prestižnu nagradu Prix de Rome bili su ispunjeni razočarenjima, ali ta ponavljanja samo su pojačala njegovu odlučnost, kujući perfekcionizam koji je obeležio celu njegovu karijeru.

      Rođenje Neoklasicističkog Drama

      Davidova umetnička evolucija nije bila samo stilski pomak; to je bila filozofska izjava. On je odbacio frivolno ukrašavanje i igrivost Rokokoa, umesto toga prihvatajući jasnoću, red i moralnu ozbiljnost koji su svojstveni klasičkoj antici. Ta posvećenost bila je duboko uticajna arheološkim otkrićima u Pompeji i Herkulaneumu, koja su otkrila svet rimskog slikarstva i arhitekture ranije izgubljenog za vreme. Njegov uspon stigao je sa “Zakletvom Horacija” (1784), slikom koja je prevazišla samu umetničku veštinu da bi postala simbol građanske vrline i patriotske žrtve. Oštra kompozicija, dramatično osvetljenje i precizan crtež bili su revolucionarni, signalizirajući odlučnu prekidačku tačku od prošlosti. Nije se slikovito slikao samo *šta* je slika, već i *kako* – namenski konstruisano delo dizajnirano da izazove snažne emocionalne reakcije i inspirše razmišljanje o temama dužnosti, časti i samopožrtvovanja. Ova dela nije najavila novi stil; ona je najavila ideološke struje koje će ubrzo preplaviti Francusku.

      Revolucija i Sećanje: Umetnost kao Političko Oružje

      Sa izbijanjem Francuske revolucije 1789. godine, David nije bio samo posmatrač, već aktivni učesnik. Žestok pristalica revolucionarnog pokreta i bliski saradnik Maksimilijana Robespjera, video je umetnost kao moćno sredstvo oblikovanja javnog mnijenja i večne slavljenja ideala nove republike. Njegove slike tokom ovog perioda postale su snažni simboli revolucionarnog mučeništva i republikanskog žara. Možda je njegovo najpoznatije delo iz tog doba “Smrt Marata” (1793), zlokobno realistička prikaza ubijenog novinara, transformisanog u sekularnog sveca. Svojom oštrom jednostavnošću – bledi teloh, improvizovani sto, potajni pismo stisnuto u Maratovu ruku – scena se uzvisuje na nivo dubokog emocionalnog rezonancije. David je služio u Komitetu javnog bezbednosti tokom Terora, pa čak i potpisao smrtnu kaznu Robespjeru, što svedoči o njegovoj dubokoj uključenosti u političke manevare tog vremena.

      Od Revolucije do Imperije: Služba Napoleonu

      Palo je Robespjera označilo još jednu prekretnicu u Davidovoj karijeri. Sa izuzetnom prilagodljivošću, on se snalazio u promenljivom političkom pejzažu i pridružio se Napoleonu Bonapartu, postajući zvaničnim dvoranim slikarom Prvog konzula. Ova nova zaštita dovela je period grandioznih narudžbina dizajniranih da proslave Napoleove pobede i dostignuća. “Napoleon prelaže Alpe” (1801-1805) je možda najpoznatiji primer – majstorski propagandni komad koji predstavlja Napoleona kao herojsku, gotovo mitsku figuru koja savladava prirodu i neprijatelje. “Krunisanje Napoleona” (1807), ogromna platna koja prikazuje raskoš i veličanstvenost carske ceremonije, dodatno je učvrstila Davidovu poziciju kao vodećeg umetnika Napoleonove epohe. Tokom ovog perioda, njegova paleta se suptilno promenila, uključujući toplije venecijanske boje uz zadržavanje preciznosti i jasnoće koje su definisale njegov stil.

      Izgnanstvo, Ostavština i Trajni Uticaj

      Restauracija Burbona 1814. godine donela je novu opasnost za Davida, čija povezanost sa padlim Napoleonom činila ga je ciljem progona. Izabrao je izgnanstvo u Briselu 1816. godine, gde je nastavio da slika i predaje dok nije umro 29. decembra 1825. Čak i u egzilu njegov uticaj je ostao dubok. Obučavao je brojne učenike, uključujući Žan-Ogista Dominika Ingresa, koji će postati jedan od najvažnijih neoklasicističkih slikara 19. veka. Davidov naglasak na crtežu, kompoziciji i istorijskoj tačnosti ostavio je neizbrisiv trag na francuskoj umetnosti. Njegova zaostavština seže iznad pukog oponašanja; njegove ekspresivne deformacije oblika i prostora čak najavljuju inovacije kasnijih umetnika kao što su Enri Matij i Pablo Pikaso. Žak-Luj David nije bio samo slikar svog vremena; on ga je *definišu*, hvatajući njegov duh revolucije, ambicije i trajne ideale na platnu za generacije koje dolaze.
      • Glavna postignuća: Uspostavio neoklasicizam kao dominantni stil u francuskom slikarstvu.
      • Istorijski značaj: Stvorio ikonične slike koje su uhvatile duh Francuske revolucije i Napoleonove epohe.
      • Uticaj: Obučavao je generaciju uticajnih umetnika koji su nastavili njegovu zaostavštinu.
      Žak-Lui David

      Žak-Lui David

      1748 - 1800 , Француска

      Brzi pregled

      • Datum Rođenja: 30. avgust 1748.
      • Datum Smrti: 29. decembar 1825.
      • Mesto Rođenja: Pariz, Francuska
      • Nacionalnost: Francuski
      • Pod Uticajem: ['Žan-Ogist Dominik Ingres']
      • Puno Ime: Žak-Lui David
      • Umetnički Pokret: Neoklasicizam
      • Uticali Na Njega: ['Žozef-Marijen Vien']
      • Značajna Dela:
        • Zakletva Horacija
        • Smrt Marata
        • Napoleon prelazi Alpe
      Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.
      © TopImpressionists.com — Sva prava zadržana  ·  100% Ručno oslikano · Zagarantovano zadovoljstvo · Besplatna dostava širom sveta
      VISA MASTERCARD